Şimdi Ara

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
8
Favori
20.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Furmark ile monsteri test etmeniz fena olmaz ama.
    20 dklik bir is:)
    Siz bilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 15 Aralık 2014; 10:29:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8gb 1333lük ram taksam sıkıntı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swanford

8gb 1333lük ram taksam sıkıntı olur mu?

Makinanın üzerinde gelen ram ile uyumsuz olabileceği için mavi ekran hataları ile karşılaşırsınız.
  • İlk mesaja kutu açılış videosunu ekledim
  • ben incelemeyi bekleyemeden satın aldım ürün gerçekten şu ana kadar pişman etmedi beni..:D İncelemede gayet başarılı tebrik ederim..:) Herhangi bir yerde belirttiniz mi bilmiyorum ama almak isteyen arkadaşlara bir uyarıda bulunucam. Eğer parmak izi gözüküyor falan filan diye takıntılarınız varsa bu ürün size göre değil. Çünkü elinizin izi baya bir çıkıyor :)
  • Hocam Çok güzel bir inceleme olmuş

Fakat sanki ekran bana çok küçük geldi bu videodan dolayımı böle gözüküyor ? misal şuan bende 15.6 inch ekranlı bir laptop kullanıyorum , benim ekranı sanki monsterinkinden daha büyük gözüktü

Kalan Herşey çok güzel açıklanmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: lahana35

Hocam Çok güzel bir inceleme olmuş

Fakat sanki ekran bana çok küçük geldi bu videodan dolayımı böle gözüküyor ? misal şuan bende 15.6 inch ekranlı bir laptop kullanıyorum , benim ekranı sanki monsterinkinden daha büyük gözüktü

Kalan Herşey çok güzel açıklanmış

Ekran 15,6" Görüntüler aldatıcı olabiliyor.
  • Emeğine sağlık, teşekkürler.
  • baykus45 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, umarım herkes için yeterli olur
  • bilgisayar açılış kapanış sürelerini de yazarsan iyi olur. mesela kaç sn de açılıyor ya da browser falan açıkken bilgisayarı kapat dediğinde kaç sn de kapanıyor.
  • ps3xbox360 kullanıcısına yanıt
    7-8 saniyede açılıp kısa sürede de yeniden başlıyor. Bu tamamen kullandığınız SSD yada HDD'e bağlı olarak değişecek sürelerdir. Bir standart beklemek yanlış olur.

Bununla ilgili video çekmiştik aslında, sağlıklı bilgi vermeyeceğini düşündüğümden eklememiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 15 Aralık 2014; 23:55:39 >
  • oyunlarda ghosting filan oluyo mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swanford

oyunlarda ghosting filan oluyo mu ?

Genel olarak olmuyor diyebilirim. Tepkime süresi 25ms olmasına rağmen oldukça iyi. Hızlı ekran geçişlerinde biraz ghosting oluyor. PES oynarken fazlasıyla görüyorum. Diğer oyunlarda çok fark etmedim
  • İlk mesaj güncellendi ve istek üzerine Açılış, Yeniden başlatma ve Kapanma Hızı Testi eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 15 Aralık 2014; 23:52:26 >
  • Açıkçası ısı değerleri beni çok şaşırttı msi nin kalın kasalarının teknik olarak daha serin olması gerekiyor(kasa kalınlığı daha rahat hava sirkülasyonu vb.açıdan) ama slim olmasına rağmen sıcaklık değerleri mükemmel.monsterin kendi karşılaştırdığı videoda da msi kasaya 7-8 derece fark atıyo.acaba 3.fan ile çalıştığı için olabilir mi nedenini merak ediyorum almadan önce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhantaskin

Açıkçası ısı değerleri beni çok şaşırttı msi nin kalın kasalarının teknik olarak daha serin olması gerekiyor(kasa kalınlığı daha rahat hava sirkülasyonu vb.açıdan) ama slim olmasına rağmen sıcaklık değerleri mükemmel.monsterin kendi karşılaştırdığı videoda da msi kasaya 7-8 derece fark atıyo.acaba 3.fan ile çalıştığı için olabilir mi nedenini merak ediyorum almadan önce.

işlemci ısıları diğer bilgisayar modelleri ile yakın olsa bile yine de daha iyi bir soğutmaya sahip olduğu için fan çok fazla ses çıkartmıyor. Çok yük binerse o zaman sesli şekilde çalışıyor ancak hızlı bir soğutma sağlıyor. Oyundan çıktıktan 30 saniye sonra günlük kullanım değerlerine dönüyor.

Grafik kartının üzerine bağlı 3 adet bakır ısı borusu ve 2 büyük fan var. Ekran kartı bu yüzden muadillerine göre çok az ısınıyor. Benim tercih etmemdeki en büyük etken aslında bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

quote:

Orijinalden alıntı: batuhantaskin

Açıkçası ısı değerleri beni çok şaşırttı msi nin kalın kasalarının teknik olarak daha serin olması gerekiyor(kasa kalınlığı daha rahat hava sirkülasyonu vb.açıdan) ama slim olmasına rağmen sıcaklık değerleri mükemmel.monsterin kendi karşılaştırdığı videoda da msi kasaya 7-8 derece fark atıyo.acaba 3.fan ile çalıştığı için olabilir mi nedenini merak ediyorum almadan önce.

işlemci ısıları diğer bilgisayar modelleri ile yakın olsa bile yine de daha iyi bir soğutmaya sahip olduğu için fan çok fazla ses çıkartmıyor. Çok yük binerse o zaman sesli şekilde çalışıyor ancak hızlı bir soğutma sağlıyor. Oyundan çıktıktan 30 saniye sonra günlük kullanım değerlerine dönüyor.

Grafik kartının üzerine bağlı 3 adet bakır ısı borusu ve 2 büyük fan var. Ekran kartı bu yüzden muadillerine göre çok az ısınıyor. Benim tercih etmemdeki en büyük etken aslında bu.

Evet sanırım bu yüzden.ben altına ekstra 170-180 tlye full alüminyum bi soğutucu da alıcam 3-4 derece farketse bile hoşuma gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Ustad bu işten cok anlamıyorum,cocuga alacam..bu cihaz fiyat performans oranı iyimidir..?kesinlikle tavsi ederim mi? yok biraz daha bekle msi modelleri gelsinmi..?
  • Üstadım eline sağlık. Oldukça detaylı bir inceleme olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

Ustad bu işten cok anlamıyorum,cocuga alacam..bu cihaz fiyat performans oranı iyimidir..?kesinlikle tavsi ederim mi? yok biraz daha bekle msi modelleri gelsinmi..?

Alacağınız çocuk kaç yaşında, hangi oyunları oynamak ister, ne kadar süre kullanmasını planlıyorsunuz bilmiyorum ama bu cihaz ile piyasadaki tüm oyunları son ayarlarda takılma donma ve ısınma yaşamadan rahatça oynar. 4-5 yıl süreyle de sıkıntı yaşamadan kullabilir. MSI ve diğer markaların fiyatları 4500TL üzerinde olacaktır. Ben beklemenize gerek görmüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.