Şimdi Ara

Monster Tulpar T5 V19.1 Pil şişmesi sonrası FPS Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Monater Tulpar T5 V19.1 sahibiyim.i7 9750h Gtx1660ti 16gb ram 3 tb ssd kısaca özellikleri. 4 yıla yakın bir süre sonunda laptobun bataryası şişti ve touchpad kısmını yukarıya doğru kaldırdı. Mecburen pili sökmek zorunda kaldım. Monster servisinde pil sipariş edeceğim ama malesef stokta yok ve beklemek zorundayım. Şuan Laptobu fişte kullanıyorum. Laptonun bataryasını söktükten sonra laptobumun performansı acayip bir şekilde düştü. 120 Fps aldığım oyundan 40 Fps anca alır oldum. Ultra ayarlarda akıcı bir şekilde oynadığım oyunları şimdi takıla takıla oynayabiliyorum. Bu konuda bilgisi olan yada daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• laptop veya pilli herhangi bir cihaz güç tüketirken şarjda da olsa pilden güç olarak çalışır pilde problem varsa veya pil ortada yoksa performans düşüklüğü gösterebilir

• senin batarya bu Getac GI5CN-00-13-3S1P-0 Batarya Pil (Orjinal) Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

ayrıca aynısı yurtdışında 1,300 tl 7XINbox 11.4V 46.74Wh 4100mAh orijinal GI5CN 00 13 3S1P 0 Laptop batarya için Getac Z7M KP7GC 3ICP6/63/69 serisi tablet|Laptop Batteries| - AliExpress

birde Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri yüksek performansı seçip gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıkla çıkan ekrandan nvdia grafik güç ayarını bul ve prize takılı kısmını maksimum performans seç

• byhackermstf kullanıcısına yanıt

İşte bende o performans düşüklüğünün sebebini araştırıyorum. Bundan önceki monster laptobumun pilini söktüğümde performansında herhangi bir sıkıntı olmuyordu. Önceki laptobumda pili kasadan sökmek kolaydı. Yeni laptobumda piller kasanın içinde gömülü. Söktüğümüzde böyle performans kayıpları yaşanıyor.

• potti34 P kullanıcısına yanıt

Linkteki Pil benim Laptobumdaki pilden değil. Monster servisi ile görüştüm 1000 tl civarı dediler ama stokta yok gelmesi yılbaşını bulur yada daha uzun bir süre. Demediğim ayar kalmadı Laptopta yüksek performansta çalışıyor şuan. Ama yinede oyun ve render performansı yerlerde eskisinden 4 5 kat geride

• makca42 M kullanıcısına yanıt

Dostum aynı problemi yaşıyorum çözüm bulabildin mi?

• Merhaba dostum uzun bir zaman olmuş ama yinede cevap vereyim. Sorunun çözümünü bulamadım. Monster servisi ilede görüştüm onlarda bir kaç ayarlama yaptırdı ama yinede çözüm olmadı. Saolsunlar pilimi garantimiz olmasada ücretsiz değiştirdiler. Pil takıldığın sonra herkes normale döndü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim Monster laptopun bataryası da şiştiği için bayağı araştırırken sizin yazınızla karşılaştım. Bu ücretsiz pil değiştirme olayınız olduğu zaman garantiniz bitmesi üzerinden acaba kaç ay veya yıl geçti ? Bizim 1 yıl oluyor da garanti biteli hiç ücretsiz değişim yapmayacaklarsa 1.5 hafta bilgisayarı gönderesim yok. Cevap verirseniz sevinirim, ne yapacağımı bilmiyorum bataryaya 1K para veresim yok.

• Merhaba dostum garantisi sanırım geçeli 1 sene olmuştu yada olmamıştı. Olay şöyle oldu bende. Monster servisini aradım bataryamın şiştiğini anlattım ellerinde batarya varsa satın almak istediğimi söyledim.ellerinde batarya olmadığını sipariş vereceklerini o şekilde geleceğini söylediler.Fiyatınında 1000 1200 civarı olduğunu söylediler. Bende bataryayı söküp size göndereyim Tamir olma imkanı varsa Tamir edin dedim çünkü bataryasız laptop performanslı çalışmıyor dedim. Onlarda tamam gönderin bakalım dediler ve gönderdim. Aradan 3 5 gün sonra bana bir mesaj geldi mosnterden ürününüz kargoya verildi diye. Bende monsteri aradım baratyam Tamir mi oldu yada Tamir olmadıda gerimi gönderdiniz diye onlarda bana bataryanın değiştirildiğini karşılığında ücret talep etmediğini ilettiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • makca42 M kullanıcısına yanıt

Yahu ben çöpe attım bataryayı şişti diye tüh

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.