Şimdi Ara

Monster notebook voltaj düşürme sonucu bilgisayar açılmıyor! Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu hakkında pek bilgim olmadığından vereceğim bilgiler hakkındaki cahilliğimi maruz görün.

Yeni aldığım monster tulpar t5 v.20.1 bilgisayarım aşırı ısındığından (https://www.youtube.com/watch?v=1O-iHIjG5Dg&feature=youtu.be ) link üzerinden izlemiş olduğum işlemi uyguladım.
    Intel Extreme Tuning Utility isimli programı indirerek voltaj ayarını 130'dan 115'e indirdim. Sonrasında bilgisayar yeniden başlattı kendini ancak kapandıktan sonra tekrar açılmadı.
    Rgb klavye ışıkları yanıyor ancak ekrandan herhangi bir görüntü gelmiyor. Çeşitli tuş kombinasyonları denendikten sonra ekranda kısa süre monster açılış ekranı da geldi ancak ekran devam etmedi.

Bu hatamın sonucu bilgisayarımın garanti kapsamı dışına çıkmasından ve herhangi bir donanım parçasına zarar gelmiş olmasından korkmaktayım.
    Anakartın yanmış olma ihtimali var mıdır?

Sistem özelliklerim:

Intel i7-10750H-2,60GHz Turbo Boost ile 5,0GHz
    6GB GDDR6 Nvidia RTX2060 192-Bit Refresh (2020 Sürümü)
    15,6" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
    31GB (2x16GB) DDR4 2933MHz
    512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ulabiliyorsan bios default haline getir yoksa garanti.
  • Voltaj düşürdüysen yandığını sanmam hocam. Eğer anlıyorsan bios pilini sökmen gerek (lehimli değilse). yada servise verin zaten garanti dışı kalacak bir durum yok donanıma müdahale etmediğin için
  • Static voltaji değiştirdiysen açılmayabilir windows açılmıyorsa format atmayı dene. Çünkü xtu ayarları pc açılırken ayarlar uygulanıyor. Normalde yaptığın ayar pcnin kapanmasına sebep olduysa xtu ayarlarını sıfırlıyor ama takılmış olabilir. Format çözüm gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sucukluselo96 -- 28 Temmuz 2020; 23:3:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Garantiye ver hocam, biraz daha karıştırırsan garanti dışı bile kalabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.