Şimdi Ara

Monster Notebook Saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. 20 ekim 2017 de Monster marka Tulpar T5 V13.1 model bilgisayar aldım. Kısa zaman geçmeden oyunlarda ve programlarda ani fps düşüşleri yaşamaya başladım. Ayrıca tam bir notebook 1060 performansı alamamam da cabası. Müşteri hizmetleri bir sorun görünmediğini söylediler canlı bağlantıda. Devam ederse servise yollamamı söylediler. Sitesine girdiğimde daha alalı 25 gün olduğunda (tabi ki benim fark etmem 25 gün yorumlarına baktığımda bu ayın 1'inde yorum olduğuna göre ben aldıktan daha 15 gün bile geçmeden) yeni versiyonu çıkmış. Ne ben alırken bir bilgilendirme ne de yeni versiyonu çıktı daha değiştirme süreniz dolmadı değiştirelim gibi bir mail, mesaj, arama gerçekleştirmediler. Müşterileriyle olan ilişkileri çok iyi diye övünen bir firmanın insana sanki söz gelimi son kalan çıkıntıları aynı paraya verelim de elimizde kalmasın muamelesi yapması anlaşılır bir şey değil. Verdiğim para tam 4999 tl. Paranın miktarı ne kadar olursa olsun bu para kolay kazanılmıyor. Ben sürekli koydukları değiştirme sürem dolmadan yeni versiyonu çıkmış mı falan diye siteyi takip edemem etmek de zorunda değilim. O yüzden alacak yada almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem çok iyi karar vermeleri. Bu arada şimdiden söyleyeyim sadece bana olmuştur belki yada vardır böyle birkaç kişi üç beş kişinin başına geldi diye firmayı kötülemek zorunda mısın diyecek arkadaşlar. Bugün yarın sizinde başınıza gelmeyeceğinin garantisini kimse veremez.

Not olarak eğer bilen ve anlayan arkadaşlar varsa yapabileceğim bir şey varsa tavsiyelerini bekliyorum...

• Şimdi ben dell 7567 aldım diyelim araştırmadan , 20 gün sonra daha iyi bir dell model çıkardı ben deli arayıp , ulan bana neden haber vermediniz yeni pc çıkartacağınızı aynı fiyata onu alırdım diyememki , Senin FPS drop sorunun varsa 15 gün içinde iade etmen lazımdı , ki zaten senin aldığın model gtx 1050 ti performansı veriyor bunu forumda yazan çok oldu o notebooku almayın diye , CPU sunda bir sorun var o cihazın tam performansta çalışmadığı için drop yapıyor. Biraz konun saçma olmuş bence , keşke 15 gün içinde iade isteseydin.
  • Ben de dün abra a5 v12.1 sipariş ettim daha elime ulaşmadı. Sipariş ederken gönlüm rahattı fakat korkmaya başladım ☹️

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefasef S kullanıcısına yanıt
    tulparlara yeni kasa geldi abralarada gelecektir büyük ihtimal sende aynı şeye maruz kalma ihtimalin var dikkat et
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefasef

Ben de dün abra a5 v12.1 sipariş ettim daha elime ulaşmadı. Sipariş ederken gönlüm rahattı fakat korkmaya başladım ☹️

buda şaka gibi şikayete gelen mesaj...

Monster Notebook Saçmalığı
  • Değişen şeyin kasa olduğunu sizde biliyorsunuz. Yaşadığınız problemin kasanın değişmesiyle ne ilişkisi var? Bu sorun donanımsal veya yazılımsal olabiliyor bir çok sebebi var. Kullandığınız işletim sisteminin orijinal olup olmadığı, oyunlarınızın ve programlarınızın ne kadar güncel ve orijinal olup olmadığı da bir başka etken. Yaşadığınız sorunun tam olarak ne olduğunu hangi uygulama ve oyunlarda ne şekilde takılma olduğunundan bahsederseniz daha iyi anlayıp ona göre bir şeyler söylenebilir.
  • Sarohan kullanıcısına yanıt
    Dikkat ederseniz kimse yaşadığım sorunun onunla alakalı olduğunu söylemedi. Biraz daha dikkatli okursanız sevinirim
  • Şimdi ben dell 7567 aldım diyelim araştırmadan , 20 gün sonra daha iyi bir dell model çıkardı ben deli arayıp , ulan bana neden haber vermediniz yeni pc çıkartacağınızı aynı fiyata onu alırdım diyememki , Senin FPS drop sorunun varsa 15 gün içinde iade etmen lazımdı , ki zaten senin aldığın model gtx 1050 ti performansı veriyor bunu forumda yazan çok oldu o notebooku almayın diye , CPU sunda bir sorun var o cihazın tam performansta çalışmadığı için drop yapıyor. Biraz konun saçma olmuş bence , keşke 15 gün içinde iade isteseydin.
  • Kardeş sorunun var veya yok bilememde, hiç bir firmanın müşterisine böyle bir hizmet verme zorunluluğu yok. Yeni kasa çıktı eskisini getir yenisini al diye bir yaklaşımda hiç bir firma olmaz .
  • Kendi yazdığınızı kontrol edin lütfen. FPS düşüşleri yaşadığınız sorunu yeni kasanın gelmesine bağlamışsınız. Yani demem o ki, size yenisini verseler bile düzeleceği anlamına gelmez. Bunun monster ile alakası yok her markada bu tür şeyler olabiliyor. Monster donanım üreticisi değil sonuçta. Diğer arkadaşların dediği gibi istediğiniz şeyde mümkün olabilecek bir şey değil. Kendiniz derdinizi anlatamıyorsanız bir video çekin gerekirse, ne şekilde sorun yaşadığınızı teknik servise gönderin ve görüşün.
  • Beels kullanıcısına yanıt
    Donanımsal bir sorun varsa 6 ay içinde de iade edebilir lakin arkadaşın dert ettiği şey sizin de dediğiniz gibi çok saçma. Ana sorunu olan fps drop olayı için servise götürür. Orada servis kendi işletim sistemini kurup orjinal oyunlar ile test eder. Sorun varsa cihazı iade alır. Sorun yoksa fps drop olayı arkadaşın yaptığı bir hatadan kaynakladır gibi seçenekler çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

Donanımsal bir sorun varsa 6 ay içinde de iade edebilir lakin arkadaşın dert ettiği şey sizin de dediğiniz gibi çok saçma. Ana sorunu olan fps drop olayı için servise götürür. Orada servis kendi işletim sistemini kurup orjinal oyunlar ile test eder. Sorun varsa cihazı iade alır. Sorun yoksa fps drop olayı arkadaşın yaptığı bir hatadan kaynakladır gibi seçenekler çıkar.

arkadaşın sıkıntısı FPS drop değilki , fps drop olayı bahane , o yeni çıkan modeli alamadı diye kuruntu yapıyor , zaten fps droptan şikayeti olan biri halledemezse servise gönderir 20 gün geçip göndermediğine göre , bu yeni model mevzusu çıkmadan önce memnundu arkadaş anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Kardeş sorunun var veya yok bilememde, hiç bir firmanın müşterisine böyle bir hizmet verme zorunluluğu yok. Yeni kasa çıktı eskisini getir yenisini al diye bir yaklaşımda hiç bir firma olmaz .

+1

Yeni kasa çıkıp çıkmayacağını da belirtmek zorunda değil araştırır öğrenirsin. Yasal iade süren dolmuş iade almaları da gerekmez. Beğenmiyorsan sat başka markaya yönel belki o marka yarın öbürgün yeni bilgisayar çıktı sen onu getir bunu verelim der kim bilir...

Edit: Adamlar gönderin bakalım demişler bunun niyeti eskisini iade edip yenisini almak açıkça, muhtemelen serviste de windows'un çakma olduğunu farkedip yazılımsal diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 15 Kasım 2017; 23:6:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iyidir 1060lı makinalar sorunluymus konusu var ,2 3 arkadas 1050ti modeliyle değiştirmiiler,sorunlu makineyi neden satıyor?
  • aşırı boş konu açmışsın 3 yıl önce, yaşın da 1995 göstermişsin sitede, 22 yaşında bu kadar yanlış nasıl düşünmüşsün anlamadım konuyu silsen yeridir
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.