Şimdi Ara

|| MONSTER® || MS-16F11 (HD5870) || MS-16F12 (GTX 460M) || KULLANICILARI DERNEĞİ || (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.095
Cevap
7
Favori
59.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dirt 3 icin fps degerleri olursa cok makbule gecer bi de ben professional 32 bit kullaniyorum ancak bil yavas geliyo bana sunu da belirtiyim iki tane harddisk var windows kurulu olmayanda fiziksel bad sector var o yuzden herseyi windows yuklu olanda ve c 500 gb yani harddiskin hepsi yavasligin sebebi nedir sizce ilk aldigimda boyle degildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: heymen96

Dirt 3 icin fps degerleri olursa cok makbule gecer bi de ben professional 32 bit kullaniyorum ancak bil yavas geliyo bana sunu da belirtiyim iki tane harddisk var windows kurulu olmayanda fiziksel bad sector var o yuzden herseyi windows yuklu olanda ve c 500 gb yani harddiskin hepsi yavasligin sebebi nedir sizce ilk aldigimda boyle degildi

full ayarlarda min 27 ortalama 29fps alıyorum
    oyun akışında takılma yaşamadım oldukca akıcı
  • neden 32 bit ?
  • Bu aralar format atıp 64 bıt yuklemeyı dusunuyorum ancak gercekten faydası oluyo mu
  • quote:

Bu aralar format atıp 64 bıt yuklemeyı dusunuyorum ancak gercekten faydası oluyo mu

Merhaba benim şahsi görüşüm 64 bit desteği olan işlemcili bir bilgisayara 64 bit işletim sistemi kurduğunda biraz daha randımanlı çalışacaktır tabii ki sen bunu hissedebilirmisin bu sana bağlı mekanik kusurlu olan diskide yenisiyle değiştirmeni tavsiye ederim sonuçta her iki disk birbiri ile iletişim halinde yavaş gelen veriyi hızlı disk işlemede yavaş kalabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackgiant

quote:

Bu aralar format atıp 64 bıt yuklemeyı dusunuyorum ancak gercekten faydası oluyo mu

Merhaba benim şahsi görüşüm 64 bit desteği olan işlemcili bir bilgisayara 64 bit işletim sistemi kurduğunda biraz daha randımanlı çalışacaktır tabii ki sen bunu hissedebilirmisin bu sana bağlı mekanik kusurlu olan diskide yenisiyle değiştirmeni tavsiye ederim sonuçta her iki disk birbiri ile iletişim halinde yavaş gelen veriyi hızlı disk işlemede yavaş kalabilir

Tesekkurler bu aralar para biriktiriyorum o diski satip ssd alcam zaten cok fazla depolama alanina ihtiyacim yok ona da 64 bit kurarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heymen96 -- 9 Kasım 2011; 13:15:23 >
  • Bi de bi sorum olcak bizim bilgisayarlar sata 3 destekliyo dimi
  • quote:

Bi de bi sorum olcak bizim bilgisayarlar sata 3 destekliyo dimi

SSD kullanman senin faydana olacaktır işletim sistemini SSDye verilerinide diğer diske koydun mu mis gibi olur :)

SATA 3 desteğini bilmiyorum :( Fokus'a sormanda fayda var
  • Sanırım bu ürünün satışı bitti değil mi arkadaşlar daha piyasada sıfırı yok diye biliyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

Sanırım bu ürünün satışı bitti değil mi arkadaşlar daha piyasada sıfırı yok diye biliyorum ?

Satilmiyor evet. belki msi tarafindan cikarilan satiliyordur piyasada onu bilemiyorum.

bu arada COD MW3 u bitirdim az once optimal settings dedim ve sorunsuz oynatti
    optimaldeki ayarlar:

çözünürlük: 1920x1080
    aa: 2x
    sync every flame kapali diger hersey full de
  • oyun nasıldı :D
  • oyun çok süper hiç bir kasmada yaşamadım ben daha bitiremedim ama şimdiye kadar çok zevk aldım (bu yaştan sonra)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezermsk

oyun nasıldı :D

oyun oldukca guzel ya zevk veriyor cidden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muraq

ram alacağımda sizce cl7 mi yoksa cl9 mu almalıyım ?

Ramler konusunda pek bilgim yok, yanlış bir bilgilendirmede bulunmak istemem. Onun için aşağıda Privatedem 'ın sorusuna TheRecruit arkadaşımızın cevabını ekliyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: TheRecruit
    quote:

Orijinalden alıntı: Privatedem
    Ya rica etsem bu CL7 ve CL9 olayını ve farkını anlatabilir misin?

CL =Cas Latency dir açılımı
    CAS=Column Address Strobe yani bilgi işlemek için geçen zaman anlamına gelir.

bi zamanlama olayıdır.ne kadar düşükse o kadar bilgiler çabuk işlenir. dolayısı ile düşük cl değerleri daha yüksek performans verir.
    1600mhz ram takılınca pm55 yonga setinde 1600 olarak çalışırmı tam bilemiyorum.ama kesinlikle çalıştığına eminim.
    sonuç olarak ya 1600mhz CL9 olarak çalışır yada 1333 mhz CL7 olarak çalışır. performans olarak hemen hemen birbirine yakındır.

şahsi kanaatimce sırf markayı değiştirmek için ramleri değiştirmek mantıksız geliyor.bunun yerine hazır değiştirmişken daha yüksek performanslı ramlerle değiştirmek daha mantıklı tabi bütçeniz elveriyorsa.
    bide ramlerde hep oc den bahsetmişsiniz.notebook ram ine ne kadar oc yapılabilirki yada mantıklımı.oyunlar turbo açınca oyun performansı düşüyo.onun dışında günlük kullanımda işlemci fazla fazla yeterli.ha ben 180 watt ac adapter aldım derseniz üzerindeki ramleri sonuna kadar zorlayın.

Ekleme: Arkadaşlar bu arada facebook'ta da bir sayfa kurdum.http://www.facebook.com/pages/MONSTER-MS-16F11-MS-16F12-KULLANICILARI/177994325625184

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derbentcioglu -- 14 Kasım 2011; 0:18:16 >

• cl7 cl9 dan daha iyidir bir tek onu biliyorum.
  • quote:

Bi de bi sorum olcak bizim bilgisayarlar sata 3 destekliyo dimi

Chipset'e bakıldığında Mobile Intel® PM55 Express Chipset desteklemediği görülüyor. Gözümden birşey kaçmadıysa eğer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derbentcioglu -- 14 Kasım 2011; 10:09:50 >
  • herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun arkadaşlar.ram alacaklara tavsiyem tabiki kingston 1600mhz olanlar.almışken iyisini alın. yoksa hiç değiştirmeyin.ram yükseltimi yapcam ama samsung bulamıyorum dfiyen arkadaşlara ram satabilirim.herkese kolay gelsinnn
  • quote:

herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun arkadaşlar.ram alacaklara tavsiyem tabiki kingston 1600mhz olanlar.almışken iyisini alın. yoksa hiç değiştirmeyin.ram yükseltimi yapcam ama samsung bulamıyorum dfiyen arkadaşlara ram satabilirim.herkese kolay gelsinnn

Hoşgeldin @TheRecruit seninde geçmiş bayramın kutlu olsun. Ramleri kaça satıyorsun bu arada :) Sanırım sen CL9'a geçiş yapmaya niyetlisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehipek

quote:

herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun arkadaşlar.ram alacaklara tavsiyem tabiki kingston 1600mhz olanlar.almışken iyisini alın. yoksa hiç değiştirmeyin.ram yükseltimi yapcam ama samsung bulamıyorum dfiyen arkadaşlara ram satabilirim.herkese kolay gelsinnn

Hoşgeldin @TheRecruit seninde geçmiş bayramın kutlu olsun. Ramleri kaça satıyorsun bu arada :) Sanırım sen CL9'a geçiş yapmaya niyetlisin.

YOK. CL7 YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM BENDE.AMA BU RAMLAR İ SATARSAM TABİ.HENBÜZ İZİNDEN DÖNMEDİM. ŞU AN CAFEDEYİM. ORDAN Bİ BAKAYIM BİZİMNKİLER NE İLE UĞRAŞIYO ACABA DİE MERAK ETTİM ÖYLE Bİ GİRDİM. HAFTAYA KESİN DÖNÜŞ YAPIYORUM ARANIZA İNŞALLAH

• Arkadaşlar ekran kartı dışında aşağıdaki güncellemeleri yapanlar var mı? Bu güncellemeleri Driver Genius programı ile buldum. Ben yüklediklerimi yanına (Y) işareti koydum.

- Intel Chipset Device Software 9.2.3.1022
    - Intel Wireless WiFi Link adapters Drivers 14.2.0.10 (Y)
    - Realtek ATI HDMI Audio Drivers 6.0.1.6409
    - Realtek HD Audio Drivers 6.0.1.6482
    - Realtek PCIe FEGBE Family Controller Drivers 7.048.0823.2011
    - Renesas Electronics USB 3.0 Controller Drivers 2.1.27.0 (Y)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.