Şimdi Ara

|| MONSTER® || MS-16F11 (HD5870) || MS-16F12 (GTX 460M) || KULLANICILARI DERNEĞİ || (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
7
Favori
59.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba, arkadaşlar. Bios güncellemesini hiç yapmadım. Şuanki Bios versiyonum E16F1IG6 VER1.0F.(12.09.2010). Her monster servise temizlik-macun bakım için gittiğimde BİOS update için teknik kısma girmesi ve pc'yi bırakmam gerektiğini söylediler. Ben de hiç pc'yi bırakmadım. Ben canavara Adata 250GB SU650'nun ssd'sini taktım. Laptobu 6 aydır ara ara kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Fakat fanları temizlememe ve Monster teknik destekte macunları yeniletmeme rağmen, boş halde işlemci soğuklugu 55 derecelerden aşağı düşmüyor. Geçen windows güncellemesi yaparken 72 dereceleri gördü. Bu pclere kesinlikle tek fan yetmiyor. Soğutma için bir önerisi olan var mı?
  • elmariachi321 kullanıcısına yanıt
    Fan veya bakır soğutucusu işlevini yitirmeye başlamış olabilir veya kalitesiz termal macun kullanılmış olabilir. Extra standlı soğutucu almaya gerek yok zaten işe yaramazlar ona yapacagınız masrafı bence sistemi yenilemek için yapın.
  • MS-16F11 sahibiyim (HD5870) Bu zamana kadar her geçen yıl grafik ayarlarında düşerek oyunları oynadım.Artık oyunları açmaz veya açtığı oyunları fps 25-30larda oynatır oldu. Ehh dile kolay 9 sene olmuş.İlk aldığım gün gibi olmasada orta seviye ve orta seviye üstü ayarlarda güncel oyunları oynatsın istiyorum. Bir ara 12 gb ram çıkardım o bile o zaman çok etkili olmuştu. Şimdide ekran kartını yükseltmek ve SSD takmak istiyorum, yardımlarınızı esirgemeyin.

1)Anakart hangi ekran kartlarını destekliyor ? Takılacak ekran kartı ne kadar performans arttırır ?
    2)Forumda okuduğum kadarıyla SSD'lerin çoğu uyumsuz.Sıkıntısız çalışan SSDler hangileri ?
  • YALMANER Y kullanıcısına yanıt
    Ikinci pc olarak hala kenarda tutarim kendisini. Sorulariniz karsisinda bildiklerimi yazayim:

1) ekran karti guncellemeyi tavsiye etmem. Zaten fiyat sebebiyle oldukca pahaliya gelecektir. Kaldi ki uyumlu ekran karti bulmak da zor olacaktir (soket uysa bile satan birisini bulmak zor olur diye dusunuyorum)
    2) su ana kadar 3 ssd denedim. Normalde yorumlarda sadece intel diyordu bazi yerlerde ama ben sandisk kullandim uzun sure ama bir gun sdd yandi durduk yere. Buna pc mi sebep oldu yoksa ssd kendisi mi bozuldu bilmiyorum. Onun disinda 500gb samsung evo 860 sorunsuz calisti. Baska pc ye takmak icin cikarsim onu. Su anda da 120gb crucial bx500 kullaniyorum. Bir sorunla karsilasmadim henuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdorado -- 19 Nisan 2020; 20:56:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdorado

Ikinci pc olarak hala kenarda tutarim kendisini. Sorulariniz karsisinda bildiklerimi yazayim:

1) ekran karti guncellemeyi tavsiye etmem. Zaten fiyat sebebiyle oldukca pahaliya gelecektir. Kaldi ki uyumlu ekran karti bulmak da zor olacaktir (soket uysa bile satan birisini bulmak zor olur diye dusunuyorum)
    2) su ana kadar 3 ssd denedim. Normalde yorumlarda sadece intel diyordu bazi yerlerde ama ben sandisk kullandim uzun sure ama bir gun sdd yandi durduk yere. Buna pc mi sebep oldu yoksa ssd kendisi mi bozuldu bilmiyorum. Onun disinda 500gb samsung evo 860 sorunsuz calisti. Baska pc ye takmak icin cikarsim onu. Su anda da 120gb crucial bx500 kullaniyorum. Bir sorunla karsilasmadim henuz
    Monster şuan ekran kartını elinde olmadığı için değiştiremiyor zaten, piyasada laptop için ekran kartı satan yerde yok. (güncel ekran kartları dahil), ebay de buldum fakat yurtdışından gelmesi sıkıntı. Uzun kullanım dönemi sonunda bakınca Laptopların ekran kartının değişmesinin pek bir mantığı yokmuş, eskiyince çöp oluyor. Anakart izin versede piyasada bulunmuyor en azından Türkiye şartlarında
    SSD aklıma yattı samsung evo 860 için güzel şeyler diyorlar. En azından başka bilgisayar alırsam ondada kullanırım

• Dile kolay 9 yıllık bir kullanım sonucu ekran kartım bozulmuş bulunuyor. Türkiyede sıfırını bulamadığım için ali express'den sipariş vermeyi düşünüyorum. Aşağıdaki linkten.
    https://tr.aliexpress.com/item/32850304054.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5cd12af7LZwHaY&algo_pvid=2d901ad5-fbf2-4559-87ee-d9bffb67c4ee&algo_expid=2d901ad5-fbf2-4559-87ee-d9bffb67c4ee-0&btsid=0ab6fa8115959202921287953e2138&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Ürün gelince yorumumu yazarım. Bir de SSD taktırmayı düşünüyorum evo 860 tercih etmeliyim galiba yorumlardan okuduğum kadarıyla. Başka önerisi olan varsa yazabilir. Yeni ekran kartını taktıktan sonra yorumumu düzenlerim.

• xLordRealx kullanıcısına yanıt
    Samsung 860 basarili bir urun kesinlikle. Ancak gecenlerde bir konuyu arastirurken hatirladim. Ben custom bios yuklemistim. O sebeple ssd tanima konusunda sorun yasamadim. Ssd takacak arkadaslar msi custom bios yuklerse ne olursa olsun sodun yasamazlar

• Anakartın Sata III desteğine sahip olmadığı ve Evo 860 SSD'den tam performans alınamayacağı söyleniyor. SSD almaktan vazgeçiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xLordRealx

Anakartın Sata III desteğine sahip olmadığı ve Evo 860 SSD'den tam performans alınamayacağı söyleniyor. SSD almaktan vazgeçiyorum.
    Bence vazgeçmeyin sata 2 modunda çalışsın ssd
    Normal dönen hdd ler çok yavaş bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baser -- 6 Ağustos 2020; 13:24:31 >
  • xLordRealx kullanıcısına yanıt
    Yani aslinda ben su anda crucial kullaniyorum. Durumu da resinlerdeki gibi. Hizin normalde olmasi gerekenin yarisi oldugunun farkindayim ama o da udma 5-6 olayindan dolayi. Ilgilenemedim bir turlu ikinci pc oldugu icin onemsemedim. Ama bazi ayarlarla duzelebiliyorsu hatirliyorum. Onceden de olmustu

Edit: resimleri ekleyememisim
    || MONSTER® || MS-16F11 (HD5870) || MS-16F12 (GTX 460M) || KULLANICILARI DERNEĞİ ||
    || MONSTER® || MS-16F11 (HD5870) || MS-16F12 (GTX 460M) || KULLANICILARI DERNEĞİ ||

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdorado -- 6 Ağustos 2020; 18:12:10 >

• Ali Expressden getirdiğim ekran kartıyla bilgisayarımın sorunu çözülmediği için (sorun ekran kartı değilmiş) getirdiğim sıfır ekran kartını değerinden biraz ucuza bırakabilirim. Ekran kartı bozulan ve yenisini bulamayanlar benimle iletişime geçebilir.
  • Merhaba arkadaşlar Monster Tulpar T5 V.20.1 Notebook için bir stant tasarladım.

Sizce nasıl olmuş?
    Benim çok işime yaradı, çalışma masamın üzerinde yer açabilmem için çok iyi oldu. İsterseniz TV yanına koyarak veya harici bir ekran kullanarak çok şık bir oyun konsolu gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik alt kısmı açık olduğu için kasa çok rahat hava alıyor ve cihaz daha az ısınıyor.
    İsterseniz 3D yazıcı ile çıktı alarak sizde kullanabilirsiniz.
    Link:https://www.thingiverse.com/thing:4601851/files

• kamerayı nasıl açıyorduk arkadaşlar

• tomyetgin T kullanıcısına yanıt

Aradan 1.5 yil gecmis bu zamana kadar cevaplamadigimiza uzuldum 😬 fn+f6 diye yazayim da. Simdiye kadar muhtemelen bulmus veya makinayi emekliye ayirmissindir ancak olur da arayan olursa diye kalsin yine de burada :)

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.