Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (737. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.742
Cevap
120
Favori
965.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • T5 V20.3 alarak aranıza katılacağım yakın zamanda, düşündüren 2 nokta var kasa kalitesi ve ısınma sorunu. konuda çok şikayet edenler olmuş, undervolt ile işlemciyi hallederim diye düşünüyorum ancak gpu da bu sorunlar varsa ne yapabiliriz bilmiyorum.

Isınınca klavye üstüne çok fazla ısı veriyormu WASD ve el dayama yerleri ısınıyorsa çok büyük sorun benim için.

• Merhaba, Monster Abra A5 V16.1.1 model laptopa sahibim. Şuan satışta olmaması ve garanti süresinin geçmesinden dolayı yedek parçaya ihtiyacım var.

Servis ücretleri bu dönemde uçuk olduğu için kendim halletmek istiyorum.

Bu modele uygun CPU fan'ı arıyorum, siteleri gezdim fakat bu model adına bir fan göremedim. Farklı bir modelin fan'ı uyumlu olabilirse eğer ya da modeli bulabilirseniz, yardımınızı bekliyorum.

• Elimde Tulpar T7 v22.2 bilgisayar var. BİOS u nasıl güncelleyebilirim? Birde kardeşimin Asus anakartlı bilgisayarında bios çok daha detaylı, görsel olarak güzel ve klavye ve mouse ile kontrol edilebiliyor. Bizim bilgisayarlar için böyle bir şansımız varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt

okuman yazman yok mu birader? yazmışız yetmemiş bir de resim koymuşuz mhz - gecikme değerlerine kadar. iki tane tıpatıp aynı 3200 mhz ram var cihazda ve şuan 3200 mhzde çalışıyor, çünkü monster hatasını anlayıp yeni bios sürümü yayınlamış.

• agmerhamto kullanıcısına yanıt

hoşt ....

sen kimsin de yaşını konumunu vs bilmediğin birine senli benli biraderli konuşuyorsun!?

olabilir resmi görmemişimdir görüp farketmemişimdir falan

yardım etmeye çalışanda kabahat

• sen bu cahilliğinle bir de millete yardım mı edeceksin? yaş konum falan boş işler ne yapıcaksın adres verip çağıracak mısın sanal mafya? resim koymuşuz gelmiş yok gözümden kaçmış falan ayağına yatıyorsun. bilmiyorum ama konuşuyorum öylesine desene  

• By_Conqueror kullanıcısına yanıt
    2 yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt

İmkanınız varsa 20.4'ü inceleyin. 21.849 TL (Trendyol)

Cihaz ile ilgili şurada bir incelemesini yaptım. 20.3'e göre çok daha sorunsuz ve daha performanslı bir cihaz.

• undy1ng kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar, geçen ay aldım ürünü ekran yapışkanı bırakmış şekilde geldi sözde sıfır cihaz 21k verdik rezillik, iade kabul etmediler, teknik servise gitti 2 hafta sürecek dediler güç bela iade aldım bir daha Allah korusun bulaşmam bu markaya. Lenovo legion aldım aşırı memnunum.

Normal hocam 20.3'ün çıkan son sürümleri genel olarak çok sıkıntılı cihaz. Kimse tavsiye etmiyor. Lenovo legion iyi cihazdır kolay kolay üzmez sizi. Hayırlı olsun diyelim.

• Notebooku alalı yaklaşık 1 yıl oldu. O günden bu yana masada soğutucu üzerinde kullanıyorum asla bir yerden başka yere taşınmadı. İşlemci sıcaklığı ise 47-55 derece arası seyrediyor yani bilgisayar sıcak olmamasına rağmen kasa üzerinde çatlamalar meydana geldi. Kullandıkları malzeme berbat ötesi. "Oyun bilgisayarı" yapıyorlar ancak plastikten daha kötü bir malzeme kullanıyorlar. Garantisi devam ediyor. En kısa zamanda göndereceğim. Muhtemelen "kullanıcı hatası" deyip sorunu benim üzerime atacaklar ama yılmayacağım. Bu ürettikleri leş ötesi kasa değişene kadar mücadele edeceğim. Değiştikten sonra da satıp yabancı marka alacağım. Artık Monster mı? Asla!

• Servisten once foto

Servisten sonra evde

Bakalim ne olucak tekrar verdim bekle babam bekle zatrn 13 14 gun olmus tekrar laptopshz kaldik.

Boyle bisey olsa farkederdim onceden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 21 Eylül 2022; 17:20:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Konu açtım ancak bu konuyu yeni gördüm. Dostlar, kardeşimin Monster Abra A5 V16.1.2 dizüstü bilgisayarı var. Kendisine ssd alacağım ama hangisi uyumlu olur, önerisi olan var mı bir yardımcı olursa sevinirim. 1000 tl ye kadar, 500 gb kart önerisi olursa iyi olur.

Güncelleme :

https://www.hepsiburada.com/wd-blue-sn570-500gb-wds500g3b0c-3500-2300mb-s-m-2-2280-nvme-ssd-p-HBCV0000127WBQ?magaza=GpnTeknoloji

Wd 500 gb ssd aldık ,kullanıyoruz. Paket içerisinden m2 ssd için vida çıkmaması yüzünden biraz uğraştık ama halloldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nefer- -- 11 Ekim 2022; 11:50:13 >

• Selamlar. Bugün abra a7 v14.3 sahibi oldum bende. 2x8gb Ram değişikliği ve 512gb çok daha hızlı samsung ssd değişikliği yaptırdım almadan.
    Umarım uzun süre sorunsuz kullanırım.
    11 yıl önce aldığım msi ge60 0nd laptopu hala kullanıyorum. Severim bakmayı yıllık termal macunları yenilerim.siler temizlerim.
    Mosntere de bakacağım bakalım oda beni memnun edecek mi :)

Şarj cihazı çok büyük olur diye düşünüyordum ama msi'dan çok daha küçük ve hafif çıktı. Şaşırdım gerçekten.

• Laptopu ile ücretsiz olarak pusat v8 gaming mause verdiler. Kapalı kutuda. İsteyen olursa satabilirim.

Edit : satılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andios -- 7 Kasım 2022; 21:3:5 >

• Arkadaşlar Monster Tulpar T5 V19.2 laptop kullanıyorum. Laptopun kendi ekranına bu tür bir sıkıntı var sıkıntı yaklaşık 2 ay önce başladı. arada düzeliyor sonra tekrar bu sıkıntıyı çekiyorum bios ekranında da bu hata devam ediyor. Harici bir monitör taktığımda düzgün çalışıyor. sıkıntı nedir acaba yardımcı olabilir misiniz? Teknik servise göndermem gerekli mi yoksa hata tamamen yazılımsal mı ?

Genel olarak memnun değilim. sebebi sıcaklık

• 2.5 yıl sonra bende geçen Cuma günü kargoyla pcyi ilk kez bakıma gönderdim başta çekinmiştim. Bugun mesaj geldi teslim almışlar. Bakalım sagsalim bana ulaşır insallah

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İki adet laptoptan birini alacağım.

İlk seçenek Lenovo İdeapad Gaming (82K100CPTX model) laptopudur. 19.999 TL

özellikleri ise 11.Nesil I5 işlemci, 8GB Ram , Nvidia GeForce RTX 3050 4GB, 512GB SSD, Win11 işletim sistemi.

İnternette linki olmadığı için koyamıyorum.. Bu laptopu TeknoSA'da gördüm.

İkinci seçenek ise Monster Abra A5 V19.2.1 model laptopdur. Fiyatı 21.699 TL

özellikleri ise 12.Nesil I5 işlemci, 8GB Ram, Nvidia GeForce RTX 3050'Ti 4GB, 500GB SSD, Win11 işletim sistemi.

Linki aşağıdadır.

Bu iki laptop modellerinden kullananız var mı ? Tavsiyeniz nedir ? Hangisini seçmeliyim, alternatif olarak ne yazabilirsiniz ?

Bütçem maksimum 22.000TL'dir.

https://www.teknosa.com/monster-abra-a5-v1921-intel-core-i5-12500h-156-8-gb-ram-500-gb-ssd-nvidia-geforce-rtx3050ti-windows-11-fhd-gaming-laptop-p-785352016

• Galiba aşağıdaki linkteki Monster laptopu alacağım. Sizce değer mi bu kadar paraya ?

• 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.