Şimdi Ara

MONSTER ABRA A7 V6.1 MAVİ EKRAN HATASI ETD.sys

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
7.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 1 hafta önce aldığım laptopta oyunlarda bazen "driver-irql-not-less-or-equal ETD.SYS" olarak mavi ekran hatası alıyorum ve haliyle çok canımı sıkıyor bu durum şu ana kadar 3 kere başıma geldi gta 5 ve cod:aw oynarken oldu win 8.1 kurulu olarak aldım laptopu bütün driverlar güncel windows güncel bunun sebebi ne olabilir yardımcı olabilecek var mı acaba

• cetukenmez C kullanıcısına yanıt
    Sn. cetukenmez;

0 216 449 49 30 numaralı teknik servis müşteri hizmetleri numaramızı aramanızı rica ediyoruz.

Arkadaşlarımız karşılaştığınız problem ile ilgili size yardımcı olmaya çalışacaklardır.

Dilerseniz size ulaşabileceğimiz bir iletişim numarasını paylaşmanız durumunda biz de sizi arayabiliriz.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri

Dostum bu sorun bende de vardı. Bir kaç işlem yaptım driverlar da bu sorun çözüldü. Öncelikle steam beta yüklü ise bu sorun oluyor. Kendi gözlemimdir. Realtek Pcı family driver'ı da. Chipset' de aynı şekilde chipset kurarken - overall komutu ile kurmaya özen gözter. Ben bunları yaptıktan sonra bu sorundan kurtuldum. Umarım sende kurtulursun. Who crashed ile kontrol ettiğinde zaten sana bunun büyük bir ihtimalle donanımdan değil yazılımdan kaynaklandığını gösteren bir log oluşturuyor.
    Gpu ile ilgili bir sıkıntı olabilir teknik destek alın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÜStad seninle yaklaşık aynı tarihlerde aldık bilgisayarı, aynı marka model, bende de aynı sorun mevcut, bugun pazar oldugu ıcın sanırım teknık destek yok, sorunu çözen var mıdır? benimde başıma 3-4 defadır mavi ekran hataları geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: duman50

ÜStad seninle yaklaşık aynı tarihlerde aldık bilgisayarı, aynı marka model, bende de aynı sorun mevcut, bugun pazar oldugu ıcın sanırım teknık destek yok, sorunu çözen var mıdır? benimde başıma 3-4 defadır mavi ekran hataları geliyor?

kardeşim touchpad ve hotkey driverlarını sildim ben artık hata vermiyor o iki driver yüzünden veriyormuş hatayı sanırım
  • Bende bu laptoptan aldım 1 hafta önce ve aynı sorun bende de var. Touchpad driverını silmek istemiyorum çünkü silince touchpadi kapatamıyorum. Elim touchpade değiyor ve düzgünce kullanamıyorum. Başka bir çözümü yok mudur bunun? Bu laptopun touchpadinde bir sıkıntı mı var ki silmek zorundayız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Born -- 14 Haziran 2015; 15:11:41 >
  • touchpad neyse de, hotkey hoşuma gidiyordu, kullanamayacak mıyız sımdı o yazılımları? Bu arada üstad senin pc nin alt fan ızgaraları aşaıdakilerden hangisi?

Resim 1; http://i.hizliresim.com/LaX6jJ.jpg
    Resim 2; http://i.hizliresim.com/kkaDl7.png
  • duman50 D kullanıcısına yanıt
    Hocam benim ilk fotodaki gibi.
    Hocam sizin ısınma probleminiz var mı? Chrome, skype ve spotfiy açık 60 dereceden aşağı nadir iniyor. Cs go giriyorum 70 75 derece.

• Aynı hatayı alan 3 -5 kişi olmamız bir bakıma iyi, sorun tek bende olsa tedirgin olurdum, Bende touchpad ve hotkey i kullanmak istiyorum, yarın teknik servis ile konuşup gerekirse servise göndereceğim, yaklaşık 16 gün oldu alalı. Servise göndermek çok zoruma gidecek ama yapacak bişey yok, gönderme sebeplerim;

1- samsung EVO 850 Rapid MODE da sıkıntı oluyur, rapid mod bir süre sonra kapanıyor ve hata veriyor,
    2- fanın altında bulunan kapaktaki ızgaraların çok az bi kısmı açık, bu konuda hepsinin açılması gibi bir durum varsa onların açılması,(boşta 55-60 derece olan ısı belki bu sayede düşer biraz)
    3- mavi ekran hataları alıyorum, kasmayacak bir oyun olan RİP Final bullet te pc donup kapanıyor (ETD.sys) hatası,
    4- sanırım bios içinde bir güncelleme mevcut teknik servisle telden güncellemeyi beraber yaptık ama onunda kontrolünü isteyeceğim,

Bu sorunlar bir yana, her ne zaman teknik servisi arasam çok ilgili ve yardımsever tavırlarıyla karşılaşmak güzel bir duygu. Umarım bu sorunlarda çözülür de içime sinmeyen birşey kalmaz.

• quote:

Aynı hatayı alan 3 -5 kişi olmamız bir bakıma iyi, sorun tek bende olsa tedirgin olurdum, Bende touchpad ve hotkey i kullanmak istiyorum, yarın teknik servis ile konuşup gerekirse servise göndereceğim, yaklaşık 16 gün oldu alalı. Servise göndermek çok zoruma gidecek ama yapacak bişey yok, gönderme sebeplerim;

1- samsung EVO 850 Rapid MODE da sıkıntı oluyur, rapid mod bir süre sonra kapanıyor ve hata veriyor,
    2- fanın altında bulunan kapaktaki ızgaraların çok az bi kısmı açık, bu konuda hepsinin açılması gibi bir durum varsa onların açılması,(boşta 55-60 derece olan ısı belki bu sayede düşer biraz)
    3- mavi ekran hataları alıyorum, kasmayacak bir oyun olan RİP Final bullet te pc donup kapanıyor (ETD.sys) hatası,
    4- sanırım bios içinde bir güncelleme mevcut teknik servisle telden güncellemeyi beraber yaptık ama onunda kontrolünü isteyeceğim,

Bu sorunlar bir yana, her ne zaman teknik servisi arasam çok ilgili ve yardımsever tavırlarıyla karşılaşmak güzel bir duygu. Umarım bu sorunlarda çözülür de içime sinmeyen birşey kalmaz.

Hocam sizdede ısınma sorunu varmış. Bendede aynı değerler var ve bu değerler gerçekten hiç hoşuma gitmedi.

• Üstadım çok haklısınız, aldıgım ilk gunden beri sıcaklık problemi oldugu konusunda kafamda soru işaretleri oluştu, yalnız araştırmalarım 55-60 derecenin normal oldugunu öğretti bana, ama bence hala 55-60 derece yüksek bir sıcaklık, performans kaybı olmamasına rağmen pc sıcak malesef. Benim kasa da 1. resimdeki gibi malesef, bir çözümü varmı yarın arayıp soracağım bakalım.
  • benimde hiç hoşuma gitmedi üstad bu durum
  • quote:

benimde hiç hoşuma gitmedi üstad bu durum

Hocam teknik servisle görüştünüz mü? Bu durum normal miymiş? Yoksa göndersek birşeyler yapabilirler mi? Ben alalı 7 gün oldu. 15 günü geçirmeden göndereyim eğer sıkıntı bir durum varsa.
    Ayrıca bu hotkey ve touchpad olayı da ayrı bir problem. Ben touchpad driverini sildiğimde touchpadi devre dışı bırakamıyorum ve klaviyeyi kullanırken touchpad sıkıntı yaratıyor. Yazarken avucumun içi touchpade gelyior ve sıkıntı yaratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Born -- 14 Haziran 2015; 15:51:41 >
  • hocam touchpad i pasif yapmam programsızda mumkun, yalnız yazılım varken ve o kadar para vermışken neden kullanamayalım, Teknık servısle sıcaklık konusunda gorustum ve normal oldugunu soyledıler ama su gordugum ızgaraların tamamının acık oldugu resım benı heyecanlandırdı, onların acılımı mumkun mu dıye yarın gorusecegım, bakalım nolucak?
  • quote:

hocam touchpad i pasif yapmam programsızda mumkun, yalnız yazılım varken ve o kadar para vermışken neden kullanamayalım, Teknık servısle sıcaklık konusunda gorustum ve normal oldugunu soyledıler ama su gordugum ızgaraların tamamının acık oldugu resım benı heyecanlandırdı, onların acılımı mumkun mu dıye yarın gorusecegım, bakalım nolucak?

programsız nasıl pasif yapıyoruz hocam bulamadım ben. fn + f1 yapılmıyor çünkü
  • üstad "touch pad i devre dışı bırakma" diyerek google da arama yapın ilk gelen siteden bakınız.
  • quote:

üstad "touch pad i devre dışı bırakma" diyerek google da arama yapın ilk gelen siteden bakınız.

hocam boş gözüküyor. driverı sildim çünkü. silmeden mi yapmam gerekiyordu? ozaman da etd.sys hatası devam etmez mi?
  • Driver'ı kaldırınca touchpadı devre dışı bırakamıyorum. Devre dışı bırak tuşu deaktif. Driver kurunca mavi ekran hatası veriyor. Yani ya mavi ekran hatası alacağım yada touchpad açık kalacak. Başka bir çaresi yok gibi durumun.
    Bunu küçük bir güncelleme ile acilen çözmesi gerekiyor monsterin. Touchpad açıkken şu yazıyı bile çok zor bir şekilde yazdım. Kaldıki oyunlarda vs ne olur bilmiyorum.
  • aynen üstad devam eder driver kurulu oldukca, yarın servıse soracagım ve servise gönderecegim bakalım ne dıyecekler
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.