Şimdi Ara

Monster abra A7 V6.1.1 17.3 deneyimim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
5.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kullandığım bilgisayar abra a7 v6.1.1

Alırken çok araştırdım ilk olarak gtx950m olan bir modeli alacaktım standartların üstüde olsada gelecek te sıkıntı yaşayacağımı düşündüğüm için gtx960m olan bir modele yöneldim . sonradan gene sıkıntı yaşamayayım diye gtx970m bir modele yöneldim fakat boyum yetmedi

3k param vardı ve yaz indirimiyle tam 3k ya denk geliyordum ve bir alt modeliyle aralarında ufak tefek farklar vardı mesela bir alt modeli beyaz kasa ve çok sadeydi tercih etmeme sebebim buydu .

logitech M185 maus ile 3049 tl ye aldım nakit , istanbul başakşehirdeyim ve tam 1 gün içinde elime ulaştı kargoyla . Elden almayı düşünüyordum fakat fırsat bulamadım . Kargoylada gayet sorunsuz elime ulaştı .

İlk başta alışkanlık windows 7 kurmdum 8 pek hoşuma gitmediği için ama ekran kartı driverini kurarken hata verdi . windows 10 kurdum cd üzerindeki programları kurdum herşey normal çalıştı sorun yaşamadım .

Bilgisayarı düz bir zemine koyduğunuzda sağ alt köşedeki ayak tam yere oturmuyor çok ufak bir çarpıklık var oda tahminim batarya içeri gömük ve ayak onun üstüne denk geliyor çok rahatsız edici bir durum değil .

Ben kısa kısa anlatayım sorunuz olursa cevaplarım ve korkularınızdan kurtulmanızı sağlarım uzun yazıpta milleti üşendirmeyelim .

Ekran çok güzel eski laptop üzerine çok büyük bir değişim oldu benim için full hd ışığı tam açınca gözlerime alıyor çok parlak bir ekranı var zamanla alışıyorsunuz .
    ben almadan bir kaç gün önce forumda bir arkadaş aynı modelde ışık sızması var diye servise gönderdi , kronik sorun değildir diye düşündüm ve yayınladıkları videoyu izledim açıklamaları mantıklı geldi . ve bendede ışık sızması yoktu herşey normaldi .

Gelelim kasaya , kasası gayet güzel garip bir plastik kullanılmış toucpad olan kısımda ve ekranın arka kısmında , kauçuk diye düşünüyorum çizilmeye dayanıklı bir malzeme gayet hoş.
    kasası sağlam fakat dengesis tutup kaldırırsanız uzun vadaede kırılma ihtimali var eski bilgisayarımda başıma geldi . mesela ekran açıkken kucağınıza almak için sağ alt uç köşeden tutarsanız uzun vadede çatlakla karşılaşabilirsinizi , ama kasa genel olarak sağlam ve tok bir görüntü veriyor.

Isı konusunda normal kullanımda 50 derece civarı uzun süre cs go oyuyorum full ayarlarda işlemci ısısı 60 derece çıkmıyor ve buda çok iyi bi değer .
    kasada ısınma sadece sağ tarafta enter kısmının olduğu yer ısınıyor sol tarafta ısınma yok uzun süre oyun oynuyoorum hıç ısınma olmuyor elle temas eden bölümlerde . yani buda oyun oynayanlar için iyi bir artı .
    ekran kartı ısısını tam olarak ölçmedeim farcry 4 ten çıkıp öylesine ölçtüm 89 gösteriyordu normalmidir bilmem

Oynadığım oyunlar cs go çok 100 üstü fps alıyorum full ayarlarda belki daha fazladır dikkatli incelemedim.

farcry 4 highta sorunsuz oynuyorum akıcı ve mükemmel oyununda hakkını vermek lazım , bazen yüksek bi tepeden aşşağıya bakıyorum irkiliyorum sanki gerçekten düşecek gibi :D ultraya aldığımda akıcılıkta sanki yavaşlama oluyor detaylı denemedim sadece bi aldım ultraya 10 sn bi baktım oynuyordu ama bi yavaşlık hiissedip high yaptım ayarları merak eden olursa denerim .

Gta 5 highta akıcı vram 2 gb olduğu için zaten high üstüne çıkamıyorum çıksamda lag oluyor , ama gta 5 highta gayet iyi . şunuda belirteyim ben gta5 xboxta bitirdim ve pc ile aralarında görüntü farkı var bana xbox daha güzel geliyordu .

watch dogs highta sorunsuz akıcı saatlerce öynanıyor ama yine vram 2 gb olduğundan hig üstüne çıkınca oynanmaz oluyor .

şimdilik aklıma gelenler bunlar kafanıza takılan varsa cevaplarım ve 1 ayı geçiktir kullanıyorum şu an gözüm kapalı önerebilirim .

Yazım hatalarım olabilir kusura bakmayın .

Son olarak mavi ekran hatası alanlar varsa vereceğim lkinkten hotkeyi güncellesinler ben bu şekilde kurtuldum günde 1 kez gelen mavi ekrandan .

http://forum.donanimhaber.com/m_108565856/tm.htm

Edit: mavi ekran hatası devam etmekte windows 10 ilede mavi ekran hatası aldım , araşrırmalarım detaylı devam ettirip sorunun köküne ineceğim ve tam olrak neyden kaynaklı yazacağım . Çok can sıkıcı bir durum .

Technopat sitesinde minidump dosyasını bir arkadaş okuyup cevap verdi sağolsun aşşağıya koyuyorum linki . Şu an touchpad driverinin kaldırıp basit bir driver kurdum tüm özelliklerinin kullanamasamda açma kapama ve mause olarak kullanılabiliyor şu anlık hatasız devam ediyor .
    Eğer mavi ekran almassam sizede kurmanızı tavsiye ederim.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-10-cs-go-mavi-ekran-sorunu.244974/

İndirmek isteyenler 2. sıradakinin indirip eskisini kaldırıp kurabilirler.

http://www.driverscape.com/download/elan-ps-2-port-smart-pad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 31 Ağustos 2015; 10:15:22 >

• Güle güle kullanın güzel makina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrandLotus -- 5 Ağustos 2015; 16:39:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler dostum bende tam bunu araştırıyordum senin yazın iyi oldu.
  • Rica ederim kardeşim bildiklerimiz paylaşalımki millet boşuna gidip msi'ye para verip aynı özellikleri daha pahalıya kullanmasın .

Yine bir sorununuz olursa yardımcı olmaya çalışırım .
  • Bazı sitelerde ses ve ısı konusu eleştirilmiş. Aşırı ses verdiği ve çok ısındığı yazıyor. Performans da sorun olmadığını ama ısının çok olduğu ve çift fandan dolayı aşırı ses olayından bahsedilmiş. Ne derece rahatsız ediyor siz de ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smnfrh

Bazı sitelerde ses ve ısı konusu eleştirilmiş. Aşırı ses verdiği ve çok ısındığı yazıyor. Performans da sorun olmadığını ama ısının çok olduğu ve çift fandan dolayı aşırı ses olayından bahsedilmiş. Ne derece rahatsız ediyor siz de ?

Alakası yok , ben alırken ısıdan sıkıntı çekmiyeyim diye çift fanlı model olanını aldım .

Normal çalışmada sesi duyulmuyor bile oyun oynarkende az ses var ama abartılacak kadar değil kesinlikle rahatsız edici bir ses veya ısı söz konusu değildir .

Şu ankı sicakları göz önünde buludurursak bence gayet iyi bir performans verior .

Oturduğum yerde sıcaktan terliyorum ama saatlerce oyun oynıyorum ne abartılı bir ses nede rahatsız edici bir ısı var, dediğim gibi sadece enter tusunun olduğu bölgeler ısınıyor buda normal birşey sıfır ısı olan bir cihaz bulunursa banada haber edebilir şikyetçı olanlar .

• Dostum verdiğin bilgiler karar vermemde yardımcı oldu teşekkürler ama sana birkaç soru daha sormak istiyorum.

Ben çok fazla oyun canavarı olmasamda orta derecede bir oyunseverim bende monsterhttp://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-1-1.html#.VcTtMPntmko modelini almayı düşünüyorum dış görünüş kozmetik olarak senin canavara çok benziyor. Sence bilgisayar çok kaba ve kalın gözüküyormu 10 yıl öncesine ait bir laptop gibimi gözüküyor yoksa ? Benim almayı düşündüğüm model 600 gram daha hafif ve 2.5mm daha inceymiş. Ekranın ıps değil sanırım ama full hp ve mat ekran ıps ekran gereklimi sence?Ekran çerçeveside biraz kalın gibi rahatsız edici bir görüntüsü varmı diye sormak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

• Witcher 3 testi yapman mumkunmu acaba FPS ve sicaklik

• 17.3 ekrana sahip bir pc ve hicte kaba gorunmuyor gayet modern bir yapisi var keskin hatlari beni kendine daha cok bagliyor daha once hic ips kullanmadigim icin bu konuda bisey doyemem ama oyun icin ips tavsiye etmiyolar. Yani illada ips al buyuk farki var olmazsa olmaz diye bisey yok fhd ekranda gayet basarili. Ekran cercevesindede abartili bir durum yok cok icime sindi yanliz biraz agir gibi oda olacak buyuk bir pc zaten.

Witcher 3 hic ilgi alanima girmedi test etmem biraz zor olacak ama yinede toorrentten indirmeyi denerim.

• bende ayın 5 inde sipariş verdim stoklara girdiğinde yarın elime geçiyor, emsalleri asus ve msi göre oldukça uygun fiyatlı cihaz. bana taksitle 3200 e geldi ama öğrenci indirimi her modele 169 lira bu modele 85 lira o canımı sıktı. beyaz kasalı olan biraz daha ucuz ama tek fanlı sistemi var soldan atıyor sıcak havayı bunda 2 fan var arkadan atıyor bu sebeple aldım yoksa beyaz kasa bana daha şık gelmişti bunda arkada göz falan pek sevmedim o daha kibar duruyor kasa olarak ama soğutma kötü işte..

umarım bende memnun kalırım, gtx960m masaüstündeki 750ti modelinin birebir aynısı, o ne kadar randımanlıysa bu da o kadar. gtx970m neredeyse 2 katı performanslı bu sebeple bütçesi olan 970m modeline yönelsin derim ciddi farklar var soğutucudan bile belli zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametalbayrak

quote:

Bazı sitelerde ses ve ısı konusu eleştirilmiş. Aşırı ses verdiği ve çok ısındığı yazıyor. Performans da sorun olmadığını ama ısının çok olduğu ve çift fandan dolayı aşırı ses olayından bahsedilmiş. Ne derece rahatsız ediyor siz de ?

Alakası yok , ben alırken ısıdan sıkıntı çekmiyeyim diye çift fanlı model olanını aldım .

Normal çalışmada sesi duyulmuyor bile oyun oynarkende az ses var ama abartılacak kadar değil kesinlikle rahatsız edici bir ses veya ısı söz konusu değildir .

Şu ankı sicakları göz önünde buludurursak bence gayet iyi bir performans verior .

Oturduğum yerde sıcaktan terliyorum ama saatlerce oyun oynıyorum ne abartılı bir ses nede rahatsız edici bir ısı var, dediğim gibi sadece enter tusunun olduğu bölgeler ısınıyor buda normal birşey sıfır ısı olan bir cihaz bulunursa banada haber edebilir şikyetçı olanlar .

İlgin ve alakan için teşekkür ederim . Kafamda ki en büyük sorular sayende aydınlandı .

Samet kardeşim bir konuda ki mesajında Mete arkadaşımız gibi 970M önerisinde bulunmuşssun. Ama 960M li bu laptop ile 970M li bir laptop arasında 1000 TL bir fark oluyor. Gerçekten değer mi bu farka ? Ayrıca 960M ile kullandığın için soruyorum kaç yıl daha oyunlarda çok kasmadan oynayabiliriz ? 970M olsa ne kadar fark olur ?

Bilgin dahilin de yardımcı olursan sevinirim. Sonuçta 1000 TL az değil. Ama diğer yandan 3000 TL verip de 1 sene sonra pişman olmak istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smnfrh -- 8 Ağustos 2015; 16:19:21 >

• quote:

quote:

quote:

İlgin ve alakan için teşekkür ederim . Kafamda ki en büyük sorular sayende aydınlandı .

Samet kardeşim bir konuda ki mesajında Mete arkadaşımız gibi 970M önerisinde bulunmuşssun. Ama 960M li bu laptop ile 970M li bir laptop arasında 1000 TL bir fark oluyor. Gerçekten değer mi bu farka ? Ayrıca 960M ile kullandığın için soruyorum kaç yıl daha oyunlarda çok kasmadan oynayabiliriz ? 970M olsa ne kadar fark olur ?

Bilgin dahilin de yardımcı olursan sevinirim. Sonuçta 1000 TL az değil. Ama diğer yandan 3000 TL verip de 1 sene sonra pişman olmak istemiyorum

Bütçeni zorlayabilirsen çok iyi olur.Çünkü gpu'larda en büyük uçurumların biri 960m ve 970m arasında.Performansı yarı yarıya nerdeyse diye duymuştum.Fakat bütçen yetmiyorsa 960m de ideal en az 2-3 sene yeter.3 seneden sonra da yine yeni çıkan oyunları mediumda oynamaya başlarsın.Ben de araştırmadayım şu an bütçeyi zorlayıp 970m almayı düşünüyorum ama son bir karar veremedim.
    İnşallah aldığın üründen memnun kalırsın şimdiden güle güle kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemenxx

quote:

quote:

quote:

Bütçeni zorlayabilirsen çok iyi olur.Çünkü gpu'larda en büyük uçurumların biri 960m ve 970m arasında.Performansı yarı yarıya nerdeyse diye duymuştum.Fakat bütçen yetmiyorsa 960m de ideal en az 2-3 sene yeter.3 seneden sonra da yine yeni çıkan oyunları mediumda oynamaya başlarsın.Ben de araştırmadayım şu an bütçeyi zorlayıp 970m almayı düşünüyorum ama son bir karar veremedim.
    İnşallah aldığın üründen memnun kalırsın şimdiden güle güle kullan.

Teşekkürler dostum bende acayip kararsız kaldım 960 vs 970 arasında.

• Ben şahsen gtx 960m'in dx12nin ve diger guncellemelerinin gelmesiyle 970m e yaklasacagini düşünüyorum. En azından kağıt üstünde yaklasabildigi kadar. Dx12nin gelmesiyle 960m in ömrü uzayacak arkadaşlar ayriyetten 1000lira verip 970m almak istemiyorsanız 960m size yeterlidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pwaux -- 9 Ağustos 2015; 12:23:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurYurteri

Ben şahsen gtx 960m'in dx12nin ve diger guncellemelerinin gelmesiyle 970m e yaklasacagini düşünüyorum. En azından kağıt üstünde yaklasabildigi kadar. Dx12nin gelmesiyle 960m in ömrü uzayacak arkadaşlar ayriyetten 1000lira verip 970m almak istemiyorsanız 960m size yeterlidir

kardeşim ben de monster ile msi arasında kaldım.Msi'ın karizması beni cezbediyor
  • MONSTER ABRA A7 V6.1.1 17.3" 3.237,88 TL KDV Dahil
    ile
    MONSTER TULPAR T7 V3.1 17.3" 4.337,89 TL KDV Dahil

arasında kaldım. 1100 TL lik fark

Abra'nın Ekran Kartı 2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX960M 128-Bit DX11.2
    Tulpar'ın Ekran Kartı 3GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX970M 192-Bit DX11.2

Abra'nın HDD'si 750GB Western Digital Scorpio Black 9.5mm 7200RPM HDD SATA-3
    Tulpar'ın HDD'si 1TB Hitachi Travelstar 7K1000 9.5mm 32MB 7200RPM HDD SATA-3

Arasındaki farklar bunlar. Fiyat Farkı 1100 TL ???
  • quote:

MONSTER ABRA A7 V6.1.1 17.3" 3.237,88 TL KDV Dahil
    ile

kasa farkı da etkili bence ikisinin seçiminde.Tulparı niye v2.6 düşünmüyorsun
  • bütçe sıkıntı değilse kesinlikle 970m li model öneiririm . 960m ile aralarında çok fark var .
  • quote:

quote:

ile

Kasaya dikkat etmemiştim. v2.6 lar MQ işlemci diye düşünmedim. Oyun oynamayı düşündüğüm için işlemci performansı daha iyi diye bildiğim HQ ya yöneldim. Çok etkiliyor mu bilmiyorum ama MQ lara bakmadım hiç.

quote:

bütçe sıkıntı değilse kesinlikle 970m li model öneiririm . 960m ile aralarında çok fark var .

Bütçe sıkıntısından dolayı kararsızım.

• quote:

quote:

quote:

ile

Kasaya dikkat etmemiştim. v2.6 lar MQ işlemci diye düşünmedim. Oyun oynamayı düşündüğüm için işlemci performansı daha iyi diye bildiğim HQ ya yöneldim. Çok etkiliyor mu bilmiyorum ama MQ lara bakmadım hiç.

quote:

bütçe sıkıntı değilse kesinlikle 970m li model öneiririm . 960m ile aralarında çok fark var .

Bütçe sıkıntısından dolayı kararsızım.

bildiğim kadarıyla mq ile hq arasında performans farkı yok

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.