Şimdi Ara

Monster abra A7 V6.1.1 17.3 deneyimim. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
5.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şöyle bir sorunum var artık sorun olduğuna eminim .

Bu bilgisayarı almamdaki büyük neden çift fanlı olması .

İlk aldığımda turbo fanı açtımmı iki taraftanda çok iyi şekilde dışarı üflüyordu .

Şu an turbo fanı açtığımda kucağımdayken bana göre solda olan kısımdan üfleme gelmiyor orda işlemcinin fanımı var gpu fanımı bilmiyorum .

sağdaki muazzam şekilde üflerken soldaki hissedilmeyecek kadar az . aceba cpu sıcaklığı yukselmediği içinmi bu fan üflemiyor .

servislik bir durummu ne yapmamı önerirsiniz .
    birde turbo fanı açınca çok incede olsa bi gıcırdama sesi geliyor.

Çok moralimi bozdu . Nasıl bir yol izlemeliyim sayın monster bilgisayar daha 1 aylık .
  • Bende de aynı durum söz konusu , turbo açıldığında ikisi birden tam üflüyor ama 10 saniye sonra işlemci tarafındaki fan duruyor neredeyse üflemiyor , büyük ihtimal işlemci ısınmadığı içindir . Fanlardaki gıcırdama sesi bende de var benimde moralimi bozuyor fakat göndermek işime gelmiyor . Bilgisayarı bir tam sağa birde sola çevirince gıcırdama sesi gidiyor , bu da demek oluyor ki fanların göbeklerinde boşluk veya eksen kayıklığı var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhawkredflag

Bende de aynı durum söz konusu , turbo açıldığında ikisi birden tam üflüyor ama 10 saniye sonra işlemci tarafındaki fan duruyor neredeyse üflemiyor , büyük ihtimal işlemci ısınmadığı içindir . Fanlardaki gıcırdama sesi bende de var benimde moralimi bozuyor fakat göndermek işime gelmiyor . Bilgisayarı bir tam sağa birde sola çevirince gıcırdama sesi gidiyor , bu da demek oluyor ki fanların göbeklerinde boşluk veya eksen kayıklığı var .

Gcırdama sesi aynen dediğiniz gibi oluyor , fanların göbeklerinde boşluk olması normal demekki yuksek devirde dönünce sağa sola yatırınca balans yapıyor olabilir .

fan üflememe olayı dediğiniz gibi olsa işlemci ısınmadığı için açılmıyor olmasıda mantıksız gibi sonçta fanların hızını manuele alıyoruz .

bakalım teknik servis ne der

• hocam şimdri test programlarıyla denedim işlemciyi full yükte çalıştırdım o fanda üflemeye başladı sıcaklık ise 3cpu 90 derece birtaneside 83 te takılıyodu :D

yani fanlar çalışıyor . gıcırdama ise çokta takılacak bişey değil sorun çok gıcırdarsa monster değişir :D
  • Boştayken fan sesi ne durumda? Duyulamayacak seviyede mi? Oyun oynarken fan sesi sorun değil masa üstündeyken ve hafif programlar çalışırken ne durumda ses?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reznovrun -- 16 Ağustos 2015; 4:23:39 >
  • @immortalizmm konudan uzaklaşırmısın çoluk cocukla uğraşacak vaktimiz yok tekrar yazma report ediyorum gerginlik yaratmana gerek yok kafamıza takılanları sorduk burda kimseyi karalama veya kötü eleştiri yok uzak dur konudan işin olmayan şeylere karışma .

@reznovrun boştayken fan sesi yok gibi bişey turboyu açınca haliyle ses çıkıyor ama abartılı masaüstü gibi bir ses değil . oturma odasında kullanıyorum daha kimse neden bu bu kadar ses çıkarıyor demedi turbo fan açıkken . ben zaten duymuyorum oyun oynuyorum :D
  • Şu anki tek sorunum mavi ekran arkadaşlar çözüm bulan varsa sevinirim , bir ara hotkeyi güncelledim 1 hafta civarı mavi ekran vermedi sonra gene başladı .

Mavi ekran hatasında açma kapa tuşunun civarı biraz fazla ısınıyor çözemedim araştırmalarım devam ediyor çözen olursa yazarsa sevinirim .
  • Cihazı alalı tam 2 hafta oldu. Şu ana kadar mavi ekran da dahil herhangi bir hata vs ile karşılaşmadım şükür :)

Bugün project cars ı yükledim denedim. Tüm ayarlar High da Full Hd olarak akıcı bir şekilde oynadım. Grafikler gerçekten muazzam fakat oynanış tarzına alışamadım ne yaparsam yapayım araba spin atıyor bir şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertinyakis

Cihazı alalı tam 2 hafta oldu. Şu ana kadar mavi ekran da dahil herhangi bir hata vs ile karşılaşmadım şükür :)

Bugün project cars ı yükledim denedim. Tüm ayarlar High da Full Hd olarak akıcı bir şekilde oynadım. Grafikler gerçekten muazzam fakat oynanış tarzına alışamadım ne yaparsam yapayım araba spin atıyor bir şekilde

Hocam geldiğinde internetten mi yüklediniz driver'ları.Bir de driver yüklemesinde bir sıralama var mı önce motherboard sonra gpu falan gibisinden?
  • egemenxx kullanıcısına yanıt
    Valla ben driver falan yüklemedim. sadece lisanslı win 8.1 aldım mağazada yüklettirip aldım zaten. eve geldim açtım cihazı başladım kullanmaya. bi tek gpu driver güncellemesi yaptım o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertinyakis -- 22 Ağustos 2015; 22:45:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertinyakis

Cihazı alalı tam 2 hafta oldu. Şu ana kadar mavi ekran da dahil herhangi bir hata vs ile karşılaşmadım şükür :)

Hocam tek umudum windows 10 yükleyince gecmesiydi ama malesef windows 10 geçişi yaptim 2 saat sonra gene mavi ekran verdi. Bendede ilk 20 gun birşey yoktu sonrasında başladı mavi ekran. Ve mu mavi ekran hatasinda acma kapama tuşunun orasi çok ısınmış oluyor. Servisemi göndersem. Gpu ısınma sorunu olabilirmi aceba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 24 Ağustos 2015; 7:26:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurYurteri

Ben şahsen gtx 960m'in dx12nin ve diger guncellemelerinin gelmesiyle 970m e yaklasacagini düşünüyorum. En azından kağıt üstünde yaklasabildigi kadar. Dx12nin gelmesiyle 960m in ömrü uzayacak arkadaşlar ayriyetten 1000lira verip 970m almak istemiyorsanız 960m size yeterlidir

970e yaklasmasi milumkun degil 970m ile 960m arasinda cok buyuk fark var. 870m bile 960m den daha ileride gerisini siz dusunun. 960m guncelleme alacak da 970m almayacakmi? Ha illa karsilastirmak gerekirse 980m ile 970m karsilastirilabilir.

• Güncelleme ile illaki perfermans artışı olacak ama 960m gereksiz bir kart olmuş 970m performansını yakalaması imkansız bu konuda haklısınız , arada üçürüm va %40 %45 lif bir fark var arada .

Bu kartı neden üretmişler ben anlam veremedim amamen kullanıcıyı kandırma amaçlı , 860 ile aralarında 3-5 fps oynuyor bazı oyunlarda 860m daha performanslı .
  • Hatayı ne zaman veriyor?
  • cs go oynarken her akşam günde 1 defa , steam kaynaklı veya gpu, gpu driver kaynaklı olduğunu düşünüyorum , kesin olmasada %90 veriyor .

Akşam gidip bir ram testi yapacağım . gpu sıkıntısı olsa test programı ile gpuyu zorladım hata vermedi bakalım dmp dosyasını okutmaya çalışıyorum sonuç ne belli olur o zman .
  • Bu hata sizin dışınızda kaç kişide var? Kimlerde var?
  • Bugün gittim 6.1i aldım bende ekranı IPS yapıp ramide 2133 yaparak, yarin görüşlerimi yazarım bende, birde 960m 970m farkıcçok ddenmiş tr fiyatı ile arada 1k fark var normal bu fark

• quote:

Orijinalden alıntı: Mağdur Adam

quote:

Orijinalden alıntı: OnurYurteri

Ben şahsen gtx 960m'in dx12nin ve diger guncellemelerinin gelmesiyle 970m e yaklasacagini düşünüyorum. En azından kağıt üstünde yaklasabildigi kadar. Dx12nin gelmesiyle 960m in ömrü uzayacak arkadaşlar ayriyetten 1000lira verip 970m almak istemiyorsanız 960m size yeterlidir

970e yaklasmasi milumkun degil 970m ile 960m arasinda cok buyuk fark var. 870m bile 960m den daha ileride gerisini siz dusunun. 960m guncelleme alacak da 970m almayacakmi? Ha illa karsilastirmak gerekirse 980m ile 970m karsilastirilabilir.

Tabi yazımım biraz yanlış olmuş. 960m'in güncellemeler ile ŞUANKİ 970m'e yaklaşacağını düşünüyordum açıkçası polyanna oldu sanırım biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pwaux -- 25 Ağustos 2015; 1:14:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MBerkO

Bu hata sizin dışınızda kaç kişide var? Kimlerde var?

Hocam monsterle mavi ekran sorunu yaşayan çok kişi var , ben araştırmalarımda steam veya cs go ilişkili olabileceğini düşünüyorum . Forumda ayrı bir başlık altında konusuda var

googlede monster mavi ekran sonuçları

buda aynı hatayı aldığımız aynı sürüm bir monster

2002'de açılmış bir konu

mavi ekran alanlar konu başlığı .

bunlar gibi çok var forumda , anladığım kadarı ile monsterin genel sorunu mavi ekran , driverlerden kaynaklanıyor diyorlar hotkey veya touchpad driverinden kaynaklanıyor diyorlarda sonuçta biz kullanıcıyız driverden olsa bile monster yılardır çözüm üretmemiş olması bence büyük bir sorun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 25 Ağustos 2015; 9:46:18 >

• Aynı cihazı XMG gibi birçok marka kullanıyor. Donanımsal bir sorun olsaydı onlarda da olurdu. Sorun yazılımsal bir soruna benziyor. Çok büyük olasılıkla da sürücü kaynaklı... Cihazı 1 haftadır kullanıyorum ve bu soruna rastlamadım. Benim gibi henüz sorun yaşamayanlar var; ancak Windows 10'a geçmesine rağmen sorunu devam eden kullanıcılar da var. Ortak noktayı bulmamız lazım...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.