Şimdi Ara

Monster Abra A7 V.6.1.3 ye Samsung 960 EVO NVMe takılır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Monster Abra A7 V.6.1.3 laptopum var. Aldığımda içinde 120 gb SSD vardı. Onu söküp Samsung 960 EVO NVMe taktım. Söktüğüm SSD M key + B key. Taktığım SSD M key. Yerine sorunsuz oldu.

Bios da SSD "Not Present" olarak görünüyor.

Windows 10 kurulumu sırasında görüp biçimlendirip kurulumu sorunsuz yapabiliyorum. (Rufus biçimlerinden sadece ilk sıradaki ile yaparsam USB den Boot edebiliyor).

Kurulumdan sonra çalışmıyor. Windows ekranı gelmiyor. Boot menusunde Windows Boot Maneger görünmüyor.

Kurtarma
    PC'nizin/Aygıtınızın onarılması gerekiyor uyarı çıkıyor.

Eski diskimde de Boot menüsünden Windows Boot Maneger ın seçimini iptal edersen aynı uyarı çıkıyor.

Bu durumda Samsung 960 EVO NVMe ye Windows kuruluyor, ancan laptop um boot edemiyor.
    Ne yapmam gerek ?

SSD yi başka yerde denedim sorunsuz çalışıyor.

• Bios güncellemesi gerekli gibi. İlk başta tanımlama yapmadığı için boot seçeneği çıkmıyor. Ama bir süre sonra çalışmaya başladığı için format atılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu model laptopta nvme ssdyi boot etme özelliği yok normal hafıza olarak görebilirsin ama boot edemezsin diye biliyorum bios güncel değilse güncelleyip şansını dene bir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Monsterin kendi sitesinde bios güncellemesi yok. Aradım pek yardımcı olmadılar. Mail attım dönüş olur belki.
  • Merhabalar.

Monsterdan cevap geldi. Desteklemiyormuş.

"Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Üründe bulunan M.2 SATA SSD slotunun (pcie nvme) desteği bulunmamaktadır. Pcie Nvme dışında m.2 sata ssd tercih etmenizi tavsiye ediyoruz."
  • Ne için takmak istediğini bilmemekle birlikte, oyun oynarken fayda sağlasın diyorsan sana getirisi sıfıra yakın olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=tIXSSOzyLbs
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektroakif

Monsterin kendi sitesinde bios güncellemesi yok. Aradım pek yardımcı olmadılar. Mail attım dönüş olur belki.
    Önceki ssd bozulmuş muydu? Bende özelleştirip t5 v14.1 aldım ama 1 ay olmadan ssd patladı.Gönderemedim daha benimki A-DATA'ydı.
  • Bu konuyla ilgili dev bir Konu Başlığı açacağım ve benzer problem yaşayan herkesin sorunu çözülmüş olacak. Tarih 8 Ocak 2023 saat 05:20 ve ben bu problemi çözdüm.

• Merhaba, şu anda aynı sorunu ben de yaşıyorum.

Abra A7 V6.1 nvme taktım, BIOS ta görmüyor ama windows kurabiliyorum, tabi kurduktan sonra yeniden başlatınca bott görmüyor.

Nasıl bir çözüm buldun?

• Şimdi buldum konuyu:

https://forum.donanimhaber.com/eski-laptop-yeni-nvme-ssd-kurulumu-dev-konu-monster--154832108

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.