Şimdi Ara

MONSTER® ABRA A5 V1.1 15.6' vs ASUS N550JK CN167D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=463523&kat=6454&lang=tr-TR#.U4R72_l_tws

ASUS N550JK CN167D

http://www.sadecenotebook.com/asus-n550jk-cn167d-notebook-pmu324151

iki bilgisayar arasında kaldım. fiyatları benzer. monsterın ekran kartı daha iyi sizce hangisini almalıyım.

asusun işlemcisinin HQ olması ne anlama geliyor.

ısınma sorunu en az hangisinde yaşarım

• Bende aynı ikilemdeyim.....ayrıca asusun işlemcisi biraz daha düşük diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    frekans olarak aynı ama monster i7 4700mq asus i7 4700hq. ikiside 2.4-3.4 ghz.

ekran kartları farklı asusun modeli düşük ama hafızası 4gb. kararsız kaldım
  • up
  • Aslında mq ile hq arasında performans olarak hiçbir fark yok denebilir. Yalnız mq olan g3 soket kullanıyor ve gerektiğinde değiştirilebilir. hq ise BGA1364 kullanıyor ve bu soketle işlemciyi değiştirmezsiniz.
  • khayyin K kullanıcısına yanıt
    ekran kartları hakkında ne düşünüyorsun??

gtx850m 4gb ve gtx860m 2 gb. ikisiylede istediğim oyunu ultra ayarlarda oynayabilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper1461 -- 27 Mayıs 2014; 16:03:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper1461

ekran kartları hakkında ne düşünüyorsun??

gtx850m 4gb ve gtx860m 2 gb. ikisiylede istediğim oyunu ultra ayarlarda oynayabilir miyim

Bu arada asustaki 850 ddr3 olan versiyonu

• gtx860m'in üstünlüğü söz konusu. gtx850m ile çoğu 2013/2014 yılı oyununu Full HD yüksek ayarlarda akıcı oynarsın, ama Crysis 3 gibi donanım ihtiyacı abartı olan oyunlarda biraz ayarları kısman gerekebilir. Sonuçta gtx860m ile oyunlarda daha iyi performans alacağın garanti.

Ben bu iki bilgisayarı da şahsen uzunca inceleyemedim. Ama artılar eksiler belli donanım olarak iki bilgisayarda oldukça iyi; sadece monster'da genel bir ısınma problemi olduğu söyleniyor. Bir de malzeme kalitesi açısından artı yönde fark var asus için. Ama performansda monster biraz daha önde gibi ekran kartı nedeniyle.
  • Asus alacağım. Yorumlar için teşekkürler

• Sakin asus alma.monsterin 3 kati isiniyor.ayrica monsterin oyunda aldigi fps nin yarisi kadar fps alirsin en fazla.Marka ismi satiyor.

• potcu kullanıcısına yanıt
    3 kat mı? Monster 80 dereceye kadar çıkıyor zaten. Asusa ısınan diyen ilk kişisin bi ekran görüntüsü falan var mı

• quote:

3 kat mı? Monster 80 dereceye kadar çıkıyor zaten. Asusa ısınan diyen ilk kişisin bi ekran görüntüsü falan var mı

Elini bi asusa koy bi de monstera hangisini daha cok hissediyorsun? Monsterin havalandirma sistemi asusdan cok daha iyi hocam markaya para veriyorsunuz.1 yil sonra asus ancak orta seviyede acacak far crylari.

Sağol dikkate alacağım tavsiyeni. Ama kimsenin ısınmadan bahsetmemesi ilginç

• Arkadaşlar Asusun ısınmasıyla ilgili bilgisi olan var mı? Monsterla karşılaştırınca nasıl mesela

• quote:

Sağol dikkate alacağım tavsiyeni. Ama kimsenin ısınmadan bahsetmemesi ilginç

Simdi cok isinmaz ama sana soyle diyebilirim 1 yil sonra orta ayarlarda oyun oynarken fps dusuklugu ve isinma sorunu kesinlikle olacak.Ki su an bile high ayarlarda bf4 acip dene bir yerde , isinma olacak.Monsterda boyle bir problemle karsilasmayacaksin.Arastirmadan alma hocam monstera yonelmeni oneririm,bilinmeyen markalarin servisinden korkulur ama monsterda servis de 10 numara.

Monsterın mağazasına gittim elemanlar çok ilgiliydi. Şüphelerimi ortadan kaldırdı ama malzeme kalitesi düşüktü biraz. Birde 2100 e bir model vardı 2 gün içinde 2400e çıktı. Bakalım buraya yazdığım model 2600₺. Biraz da estetik yönden asus aldı beni benden :) ama seneye orta seviyeye düşecek diyorsun bu ciddi manada paraya yazık etmek olur

• quote:

Monsterın mağazasına gittim elemanlar çok ilgiliydi. Şüphelerimi ortadan kaldırdı ama malzeme kalitesi düşüktü biraz. Birde 2100 e bir model vardı 2 gün içinde 2400e çıktı. Bakalım buraya yazdığım model 2600₺. Biraz da estetik yönden asus aldı beni benden :) ama seneye orta seviyeye düşecek diyorsun bu ciddi manada paraya yazık etmek olur

Kesinlikle duser hocam,isinma da cabasi ki su an bile isiniyor denerseniz.Ama tasarim kesinlikle monsterdan iyi,malzeme kalitesi de oyle , zaten monsterin su an tek eksigi o gibi duruyor.

• Ben tekrar asusu eleyip GE70 ve Monster arasında kaldım.... Asusun pili çıkmıyormuş ve birde Ssd girişi de yok çoğu mağazada olmadığı için fiyatıda oturmadı daha

• grafik kartı olarak tabiki gtx 860.
    ama genel olarak ben asus alcam galiba,
    işlemci açısından asusunki daha iyi ama aradaki farkı sen hissedemezsin bile
    dizayn, malzeme kalitesi olarak yine asus. n550 jv ile aynı kasayı kullandıgına göre ısınma problemi olcagını sanmıyorum. 90 ları falan göreni duymadım asusta. monsteri çok ısınan bir marka olarak briliyorum. ayrıca monster markadan ziyade toplamacı :) türk malı. kendi ürettiği parçası yok. en azından asus çevre ürünleri üretiyor, tecrubeli bir marka. servis olarak asusta zamanında çok problem yaşadım bu da eksisi. monsteri bilemiyorum. bunlara göre kendi seçimini yap,
  • quote:

Kusura bakma ama daha hiç kimsenin asusun fazla ısınmasından bahsettiğini duymadım. N56 eski serilerinde bile. Kasa alüminyum olduğu için yayar ancak kullanan arkadaşların yorumlarına bakarsan ve araştırırsan havalandırma delikleri ekrana paralel ve bu da klavye taraflarında ısınma olmasını engelliyormuş. Gel gelelim monstrra. Dediğiniz modelin malzeme kalitesi asus kadar kaliteli değil, ayrıca servis ağı da güçlü değil. Isınma sorununu kafana takıp heyecan arama derim sonuçta 2 yıl sonra bi tane soğutucu alır onunla kullanırsın en kötü ancak ona bile ihtiyacın olacağını sanmıyorum. Burada düşüneceğin şey ekran kartlarındaki fark olacak, ingilizcen varsa yaz google amcaya bak. Ancak fazla önemsemiyorsan kesinlilkle asus öneririm, markaya para verirsin diyorsun ama işçilik ve malzeme kalitesini göz ardı etmemek lazım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.