Şimdi Ara

Monster ABRA | 5.1x | 4.1x | Kullanıcıları Kulübü (Gtx 960m) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.365
Cevap
15
Favori
49.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: naughty.gif

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ryzz

1TB + IPS beni de ekler misiniz arkadaşlar.

Şuan için bazı dosya vs açınca mesela steam arayüzü ips ekrandan dolayı net değil cs go oynadım şimdilik makina gayet iyi .

IPS sorunları ne arkadaşlar, vazgeçsem mi IPS ekrandan ?

Ips ten kaynaklı degil o..
    Entegre grafik kartının çalışmasından kaynaklanıyor. Ips ust düzey kaliteli görüntü sağlıyor. .
    O nornal panel alsaniz da olacak yani;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rec25

quote:

Orijinalden alıntı: naughty.gif

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ryzz

1TB + IPS beni de ekler misiniz arkadaşlar.

Şuan için bazı dosya vs açınca mesela steam arayüzü ips ekrandan dolayı net değil cs go oynadım şimdilik makina gayet iyi .

IPS sorunları ne arkadaşlar, vazgeçsem mi IPS ekrandan ?

Ips ten kaynaklı degil o..
    Entegre grafik kartının çalışmasından kaynaklanıyor. Ips ust düzey kaliteli görüntü sağlıyor. .
    O nornal panel alsaniz da olacak yani;)

Anladım.Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: djdigy5

Bir arkadaş sordu ben CDROM yerine Harddisk adaptörü taktım. Böylece Bilgisayarın ana HDD/SSD yuvasına Samsung 850 Evo SSD taktım, adaptöre de 750Gb lık normal harddiski taktım. CDROM için de usb adaptörleri var dilerseniz. Ben gerek duymadım CDROM la işim yok.

Bir de şu IPS ekran Flu olma sorununun ne olduğunu lütfen tam anlamıyla paylaşalım her seferinde servise teamviewer la bağlanacak halimiz yok:) Sorun ve çözümü nedir tam olarak öğrenip paylaşır mısınız? Bence önemli bir sorun bu, karşılaşan herkes çözümünü bilsin.

Reis ips ten kaynaklı degil o
    Bende önceki 1.1.2 de de flu görüntü vardı aradım hallettiler ama simdi ips var yine ayni sorun var bi türlü arayip yaptıramadim.
    Intel yönetim panelinden video, 3b gibi menulere girip devre dışı bırakmak gerekiyor.

• Crysis 3
    Cod aw
    Farcry 4
    Nfs rival
    Pes15
    Fifa15 (bir türlü ilaç uygulayamadim)
    BF 4

Oyunları yüklendi. Bf4 ve cod aw ' de ultra ayarlarda 30 fps alıyorum.

Gta4
    Assassin's Creed unity
    Watch dog

Oyunları iniyor. ..
  • quote:

quote:

Bir arkadaş sordu ben CDROM yerine Harddisk adaptörü taktım. Böylece Bilgisayarın ana HDD/SSD yuvasına Samsung 850 Evo SSD taktım, adaptöre de 750Gb lık normal harddiski taktım. CDROM için de usb adaptörleri var dilerseniz. Ben gerek duymadım CDROM la işim yok.

Bir de şu IPS ekran Flu olma sorununun ne olduğunu lütfen tam anlamıyla paylaşalım her seferinde servise teamviewer la bağlanacak halimiz yok:) Sorun ve çözümü nedir tam olarak öğrenip paylaşır mısınız? Bence önemli bir sorun bu, karşılaşan herkes çözümünü bilsin.

Bende önceki 1.1.2 de de flu görüntü vardı aradım hallettiler ama simdi ips var yine ayni sorun var bi türlü arayip yaptıramadim.
    Intel yönetim panelinden video, 3b gibi menulere girip devre dışı bırakmak gerekiyor.

Muhtemelen öyledir ama aradığında sorar mısın lütfen nerden ne ayarı yapılması lazım. Ben de IPS e çeviriyorum pazartesi. Sorunu bilirsek her windows yüklemede uğraşmayız muhtemelen basit bir ayardır zaten.

Bu arada TN panel kullanan arkadaşlar eğer güneşli bir ortamdaysanız cidden sizi rahatsız edebiliyor kararmalar artıyor, ya gölge yapacaksınız ya da en iyi IPS panel. Beni rahatsız ediyor baya oyun oynarken kararınca...

• quote:

quote:

quote:

Muhtemelen öyledir ama aradığında sorar mısın lütfen nerden ne ayarı yapılması lazım. Ben de IPS e çeviriyorum pazartesi. Sorunu bilirsek her windows yüklemede uğraşmayız muhtemelen basit bir ayardır zaten.

Bu arada TN panel kullanan arkadaşlar eğer güneşli bir ortamdaysanız cidden sizi rahatsız edebiliyor kararmalar artıyor, ya gölge yapacaksınız ya da en iyi IPS panel. Beni rahatsız ediyor baya oyun oynarken kararınca...

Siz bu kadar üstünde durunca sanki bende hissetmeye başladım, özellikle program yükleme pencerelerinde daha bi hissediliyor gibi. Çözümünü bulamadım. Paylaşılırsa sevinirim

• Ben de 5.1 almayı dusunuyordum ama Victorada geliyor herhalde 1-2 haftaya bu kasalı modeller ve ben 2600e felan alabilirim harddisksiz ne dersiniz ?

200 lira fazla ver Monster mi al dersiniz yoksa hic bir şey fark etmez mi dersiniz ? 200 lira az para değil yani hem de ayni laptop için .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanGLR

Ben de 5.1 almayı dusunuyordum ama Victorada geliyor herhalde 1-2 haftaya bu kasalı modeller ve ben 2600e felan alabilirim harddisksiz ne dersiniz ?

200 lira fazla ver Monster mi al dersiniz yoksa hic bir şey fark etmez mi dersiniz ? 200 lira az para değil yani hem de ayni laptop için .

ben de victor alacaktım, mail attım aradım vs, 3-4 gün bana dönüş yapmadılar, huylandım.
    monster iade konusunda veya ilgi ve destek konusunda hiç ikiletmedi ve hiç ilgisizlik göstermedi bana.

yani victor da monster da teknik servislerinin iyi oldugunu söylüyor.
    benim tecrübem monster'ın bu ilgisini ve servis kalitesini görmüş olmam.
    victor ne durumda bilemem. belki onlar da böyledir, belki değildir bilemeyiz..

isterseniz mekanlarına gitme şansınız varsa gidin, deneyin görün bakın ve öyle alın. 200 az değil bence de. aynı laptoplar sonuçta.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanGLR

Ben de 5.1 almayı dusunuyordum ama Victorada geliyor herhalde 1-2 haftaya bu kasalı modeller ve ben 2600e felan alabilirim harddisksiz ne dersiniz ?

Bende Victor ile Monster arasında gidip geliyorum. Victor Bedava SSD kampanyası yaparsa tadından yenmez
  • Abra A5 yeni model alan arkadaşlar oynadığı oyunlarda ultra ayarlarda FPS değerini göstermek için video atarlarsa iyi olur. Alacak olanları bilgilendirmek için.
  • Ips ekranin kalitesinden kaynaklaniyor arkadaslar isterseniz takin bi lcdye bakin duzgun oluyor. Yani bu kotu bisey degilmis.
    Ips de soyle bi sorun var , burn in olayi ona dikkat edin bi yerde surekli acik kalmasin ekran. Mesela mac izleyin mac bittikten sonra skorboard hala ekranda gozukuyor.

• Arkadaşlar selamlar;
    Yaklaşık 1 aydır notebook bakıyorum ve 1500-2000 lira fiyat aralığında baktığım şu da olsun,bu da olsun diye diye en son 3800 liraya kadar çıktı. Şu an aklımda Abra A5 v5.1 + ips panel + 120 gb m2 sata ssd (rec25 sağolsun ) veya tulpar t5 v4.1 yönünde. Yeni nesil notebooklardan pek anlamadığım için size danışma ihtiyacı duydum.
    Aklımda 1-2 soru var ve cevaplarsanız veyahut yol gösterirseniz çok mutlu olurum...

1-Tulpar'ın aliminyum kasa oluşu
    2-Tulpar'ın hd kamerası( her ne kadar önemsiz bir detay görünse de kız arkadaşım İngiltere'de yaşıyor ve takdir edersiniz ki Skype önemli bir araç benim için)
    3-Abra A5'e taktıracağım m2 sata 120 gb'lık notebook performansına etkisi
    4-Tulpar'da 970mx bulunuşu.

Aslında çok fazla oyun oynayan biri değilim ancak pc nin eğer ki istersem her türlü yükün altına girmesini istiyorum. Günün birinde pc'ye bir oyun yüklersem onu oynamak istiyorum kısacası.

Aklımda iki tane soru var
    1- abra a5'e taktırdığım m2 120gb sata sayesinde pc tulpar'a göre daha hızlı mı açılır veyahut fps olarak bir adım önde mi olur?
    2- aradaki yaklaşık 500 liralık farka değer mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• naughty.gif kullanıcısına yanıt
    Vizelerden once olmasi benim icin zor. Suan oyun yuklu degil zaten. Sinavlardan sonra oyun hakkinda yardimci olabilirim.

• Arkadaşlar bu bulanıklaşma sorununu çözdüm galiba ips ekrandan kaynaklı değilmiş. Bazı yerlerde öyle okuyunca mecbur boynumu eğip kullanıcaz demiştim ama durum öyle değil.
    1.Masaüstü sağ tık > Ekran çözünürlüğü
    2.Metni ve diğer öğeleri daha büyük veya daha küçük yapın.
    3.Ortada bi kutucuk var ona tıklayın.(Tüm görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver)
    4.Daha sonra yukardan Daha küçük %100 yapın . Sorun düzeliyor.
    Önerilen %125 ama benim %100 daha çok hoşuma gitti. Sanki laptop ekranı hissiyatı vermiyor ekranda daha çok şey olması benim için çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Ryzz -- 22 Mart 2015; 14:02:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgunsel

Arkadaşlar selamlar;
    Yaklaşık 1 aydır notebook bakıyorum ve 1500-2000 lira fiyat aralığında baktığım şu da olsun,bu da olsun diye diye en son 3800 liraya kadar çıktı. Şu an aklımda Abra A5 v5.1 + ips panel + 120 gb m2 sata ssd (rec25 sağolsun ) veya tulpar t5 v4.1 yönünde. Yeni nesil notebooklardan pek anlamadığım için size danışma ihtiyacı duydum.
    Aklımda 1-2 soru var ve cevaplarsanız veyahut yol gösterirseniz çok mutlu olurum...

1-Tulpar'ın aliminyum kasa oluşu
    2-Tulpar'ın hd kamerası( her ne kadar önemsiz bir detay görünse de kız arkadaşım İngiltere'de yaşıyor ve takdir edersiniz ki Skype önemli bir araç benim için)
    3-Abra A5'e taktıracağım m2 sata 120 gb'lık notebook performansına etkisi
    4-Tulpar'da 970mx bulunuşu.

Aslında çok fazla oyun oynayan biri değilim ancak pc nin eğer ki istersem her türlü yükün altına girmesini istiyorum. Günün birinde pc'ye bir oyun yüklersem onu oynamak istiyorum kısacası.

Aklımda iki tane soru var
    1- abra a5'e taktırdığım m2 120gb sata sayesinde pc tulpar'a göre daha hızlı mı açılır veyahut fps olarak bir adım önde mi olur?
    2- aradaki yaklaşık 500 liralık farka değer mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Senin kafa benimkiyle ayni :)

1500 2000 ile basladım ise
    Sonra abra serisini gördüm ve dedim almisken bunu alayim (eskiden beridir bilgisayar duskunuyumdur ama hayat şartları beni biraz pc den uzaklastirmisti)

Ilk once abra 1.1.2 aldim + 120 ssd ile 2800 e geldi. 4710mq ve 860m kart vardi. 1 hafta sonra abra 5.1 serisi çıkınca kasaya hasta oldum (1.1.2 ye göre çok şık bi kasaya sahip. O baya kalındi ve ağırdı) . Ve 100 lira farkla ips taktırdım ve 300 lira farkla 5.1.1 e geçtim. 3250 ye geldi.

Ssdsiz tulpar her zmaan ssd li abradan daha az oerformans verir.
    Ayrica 860m ile 960m arasindaki fark 300 etmez ama 960m ile 970m arasindaki fark 500 eder. 970m bambaska yani. Tabi bütçe de artacak gitgide. Ben de oyun oynamam ama gun gelir de oynarsam iyi oynamak isterim her zaman :) kameraya bakma sen bence. Kamera yeter sana. 2.0mp hd kamera sıkıntı yaratmaz.

Cevaplara gelince
    1. Her türlü ssdli abra daha hizli acilir. Her turlu 970m li tulparda daha yüksek fps alirsin
    2. 3800 4000 gibi butce varsa kesinlikle tulpar. Ama bence 3250ye abra 5.1.1 + ips + m2sata optimal tercihtir. F/p en iyi oran bu modelde kendini gösteriyor senin ve benim ihtiyaclarima göre. ..

• Dr.Ryzz kullanıcısına yanıt
    selam, benimki IPS panel degil , yine flu luk var. dediginizi denedim olmadi.
  • Az önce bir arkadaşla konuştum ve bana şunu önerdi;
    Abra A5 al dvd-rom'u çıkar ve hdd caddy ile monster'in verdiği hdd'yi bağla üstüne de
    http://www.guvenliticaret.net/kingston-240-gb-v300-ssd-disk-sv300s37a-240g
    şunu al onu da hdd yuvasına tak böylece hem 240 gb ssd kullanırsın hem de çok daha az para ödersin dedi.
    Akla uygun mudur ?
  • oguzhanx O kullanıcısına yanıt
    Ornek bi resim atar misin nerelerde oluyor ?

• Bilgisayar sarjda degilken dugmeye hemen bastigimda acilmiyor bi kac kere basmam gerekiyor neden acaba ?

• rec25 kullanıcısına yanıt
    ssd hic bi zaman fps yi etkilemez

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.