Şimdi Ara

Monopoly Hakkında (iflas - ipotek kuralları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
28.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • İpotek edilmiş bir arsası olan birisi iflas ederse bankada ipotekde olan arsaya ne olur? O arsa masada mı kalır ipotekli şekilde? Yoksa bankaya mı koyulur?
  İpotekli arsayı diğer oyuncular nasıl satın alır?

  Oyuncular birbirine arsa satabilir denildi bedel kartın üzerinde yazanmı olmalı yoksa daha yüksek bedeldende olabilirmi genel uygulanan pratik nedir?

  Arsa ipotekdeyse kira alınamaz dendi ancak tüm renk grupları kendisinde ise kira almaya devam eder deniyor.
  Burada kast edilen şey diğer renk gruplarından misli alınan kiramı çünkü tüm renk grupları kendisinde ise normalden fazla kira alıyor yoksa renk grup halinde kendisinde ise ipotekde de olsa ipotekdeki arsa dahil kira alınır mı?


  İflas

  Eğer mallarınızı satarak ödeyebileceğinizden daha fazla borcunuz varsa, iflas eder ve oyundan çekilirsiniz.

  Bankaya borçluysanız

  Tüm Tapu Senedi kartlarınızı bankaya verin. Banka bunları tek tek açık artırmayla satışa çıkarır ve en yüksek teklifi veren oyuncuya/oyunculara satar. Eğer varsa “Kodes’ten ücretsiz çık” kartınızı da ilgili destenin en altına koymanız gerekir.

  Başka bir oyuncuya borçluysanız

  Eğer varsa tüm ev ve otellerinizi bankaya satın aldığınız bedelin (Tapu Senedi kartında gösterilmiştir) yarısına satın. Tüm paranızı, Tapu Senedi kartlarınızı ve varsa “Kodes’ten ücretsiz çık” kartınızı bu oyuncuya devredin.


  Son sorum bankaya nasıl borçlu oluyoruz?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shaddar -- 5 Mart 2020; 0:53:25 > • yok mu prof şekilde oynayan birileri?
 • Borç bankaya ise ipotekli arsalar bankaya konur ve banka bu arsaları açık arttırma ile geride kalan oyunculara satar.
 • arsa satış veya takaslarda tamamen iki kişinin yapacağı anlaşma geçerlidir. herkes karşısındakini ikna ettiği sürece istediği gibi yapabilir.
  ipotekli yerlere hiçbir şekilde kira ödenmez.
 • 1. İpotekli arsaların varken iflas edersen banka tüm ipotekli arsaları alır ve ihale ile tek tek satışa çıkarır. En yüksek teklifi veren oyuncular kartları alır. İhaleden tapuyu alan oyuncu ipotek ücreti ödemez. Hiç kimse bu arsaları almak istemezse tapular bankaya konur ve oyun standart kurallarıyla devam eder. İpotekler kalkmış olur.

  2. Oyuncular birbirine istedikleri fiyattan tapu satabilir.

  3. Evet. Bir tapu ipotekli olsa bile aynı bölgedeki diğer tapulardan iki katı kira alınır. Sonuçta ipotekli de olsa mülkiyet hala tapuya sahip oyuncudadır. Yalnızca ipotekli tapudan kira alınamaz.

  4. Bankaya borçlu olmak. Örneğin 200 para vergi öde alanına denk geldin. Ama tüm mal varlığın 200 para etmiyor. Bu durumda bankaya borçlu iflas edersin.
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.