Şimdi Ara

Monitöre Görüntü Gelmiyor ? ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yeni aldığım 256mb gf6800gt agp ekran kartını halihazırda çalışmakta olan sistemde 512mb ati x1600pro agp ekran kartının yerine taktım ancak hiçbir şekilde monitöre görüntü gelmiyor (Monitör ışığı normal yeşil olarak yanıyor ve altta sistem çalışıyor yani herşey normal). Bios yazıları dahi görünmemekte sadece arada windows açılıncaya kadar bi kaç kez görüntü gelir gibi oluyor ama yine aynı karanlık ekran değişmiyor..

not: iki ayrı monitörle, bios ayarlarını default yaparak, ramleri sökp takarak, ekran kartsız sistemi çalıştırıp agp slotunu resetleyerek yaptığım denemelerin hiçbiri başarılı olmadı.

Anakart: nforce 3 chipli soket 939
    İşlemci: amd x2 3600 soket 939
    Ram: 2 x 1gb

Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum..

• Ekran kartının güç tüketimini bilmiyorum ama bir ihtimal güç kaynağı yetmiyor olabilir.
  • Güç Kaynağı: FSP 400 Watt
  • Bu arada alakasız gibi biliyorum ama Ati sürücülerini kaldırıp driver cleaner ile de üstünden geçtim..
  • Arkadaşlar DVI girişinden aparat yardımı ile normal VGA girişine çevirerek bağladığımda görüntü geliyor ama karman çorman, renkler birbirine karışıyor ve yazılar doğru düzgün okunmuyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemalib

Arkadaşlar DVI girişinden aparat yardımı ile normal VGA girişine çevirerek bağladığımda görüntü geliyor ama karman çorman, renkler birbirine karışıyor ve yazılar doğru düzgün okunmuyor..

Ekran kartınızın , grafik işlemcisi hasarlı olabilir. Renklerin birbirine karışma durumu bende de vardı. Servise götürdüm yaklaşık 45 gün geçti, yapamayacaklarını anladıkları için bir üst modelini verdiler, bende mahkemeden davayı geri çektim.
  • Arkadaşım ekran kartında güç girişi mevcutmu ? Eğer varsa güç kablosunu taktığından emin ol
  • bende 2.el hd2600pro almıştım aynı sorun bendede vardı kabloda görüntü hiç gelmiyordu vga-dvı dönüştürücüyle bagladığımda goruntu gıdıp gelıyordu renkler sacma sapan oluyordu ondan sonrada hiç açılmıyordu gittim götürdüm 0 hd2600pro aldım ve sorunum yok
  • Güç girişi var ve takılı..

Batan satan arkadaş ekran kartını problemsiz olarak kullanmaktaydı..

Başka öneriniz var mı acaba ?

Teşekkürler.
  • quote:

Güç girişi var ve takılı..

Batan satan arkadaş ekran kartını problemsiz olarak kullanmaktaydı..

Başka öneriniz var mı acaba ?

Teşekkürler.

sen çalışırken gördün mü başka bi pc de deneme fırsatın varsa bence dene
  • Başka bir sistemde de denedim ama sonuç aynıydı..
  • Bu arada ayrı ayrı hem LCD hem CRT monitörlerle de denedim..
  • quote:

Başka bir sistemde de denedim ama sonuç aynıydı..

Şu anda ekrana görüntü geliyor, ama renkler karışıyor, yazılar okunmuyor mu?
  • Yazılar zor okunuyor parazitli gibi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.