Şimdi Ara

Mönitör dahil 16.000 TL sistem.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
2.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılların konsolcusu olarak değişen yüksek fiyat politikaları ve türkçe oyunların az olması sebebiyle (git ingilizce öğren kendini az geliştir diyen arkadaşlar için fransızca ve ingilizcem var.) pc ye yöneldim ve aşağıdaki sistemi topladım. Bu konuda daha bilgili ve deneyimli arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

Intel Core i7 10700K 3.80 Ghz 8 Çekirdek 16MB 1200p 14nm İşlemci

MSI MPG Z490M Gaming Edge 4800mhz(OC) RGB M.2 Wi-Fi 1200p mATX Anakart

GeIL 16GB(2x8) Evo X II RGB AMD Edition 3200mhz CL16 DDR4 Ram (GAEXSY416GB3200C16A)

MSI GeForce RTX2060 Super Ventus GP OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı

Kingston 500GB A2000 NVMe Okuma 2200MB-Yazma 2000MB M.2 SSD (SA2000M8/500G)

Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200rpm (ST2000DM008) Harddisk

Corsair iCUE 220T Siyah RGB Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Corsair 650W CV Series CV650 80+ Bronze Güç Kaynağı

MSI Core Frozr S 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu

MSI 31,5" Optix AG32CQ 1ms 144hz HDMI,DPPort,DVI 2K FreeSync Curved Gaming Monitör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu butceye 2060 super cok az, 2070 super alinmasini oneririm, ozellikle 2k monitorde.

Parayi pahali anakart ve islemciye gommussunuz gibi, bu size minimal performans artisi saglar, kesinlikle bunun yerine ekran kartina odaklanmalisiniz, 2k monitorde ekran karti daha da limitleyecegi icin bu kadar odaklanmaya hic gerek yok islemciye.

Yazdiginiz bir sey dikkatimi cekti, ingilizce biliyorsaniz neden Turkce oyun ariyorsunuz acaba?
  • Değiştirilmesi gereken hususlar var; oyun için alttaki birimleri değiştirerek kaslı bir sisteme sahip olabilirsiniz

Intel Core i5 10600K 4.10 Ghz 6 Çekirdek 12MB 1200p 14nm İşlemci

Asus Prime Z490-A 4600mhz(OC) RGB M.2 1200p ATX Anakart

Corsair 16GB(2x8) Dominator Platinum RGB 3200mhz CL16 DDR4 Ram

Gigabyte GeForce RTX2070 Super Windforce OC 3x 8G 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı

XPG 1TB SX8200 PRO NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3000MB M.2 SSD

Corsair iCUE 465X Tempered Glass RGB Beyaz USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Corsair 750W RM Series RM750 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

Toplam 14k seviyesinde Sinerji üzerinden ulaşmak mümkün

Buna ek bir tercihinin dahilinde monitör ve etkin soğutma için kaliteli bir sıvı soğutma yada üst seviye bir hava soğutma edinmekte fayda var.

Sıvı soğutma olarak Arctic LIQUID FREEZER II 240mm 700 TL civarına sahip olunabilir.
  • Bu butceye 2060 super cok az, 2070 super alinmasini oneririm, ozellikle 2k monitorde.

Parayi pahali anakart ve islemciye gommussunuz gibi, bu size minimal performans artisi saglar, kesinlikle bunun yerine ekran kartina odaklanmalisiniz, 2k monitorde ekran karti daha da limitleyecegi icin bu kadar odaklanmaya hic gerek yok islemciye.

Yazdiginiz bir sey dikkatimi cekti, ingilizce biliyorsaniz neden Turkce oyun ariyorsunuz acaba?

• Sistemi nereden topladiniz? ekran kartina cok daha fazla butce kaliyor olmali, iyi olmamis.

monitor 2.700 lira onu dussek 13.300 lira butce kaliyor kasaya.

anakart secimi icin su 2 video yu izleyip karar verin;

https://www.youtube.com/watch?v=nakLNkNwch8

https://www.youtube.com/watch?v=0iLS3poPn8o

islemci guzel, ekran kartini 2080 super yapip islemci 10600k da olabilir. 2k da getiri ekran kartindan olur. ram 3600mhz cl16 urun bakin. Trident neo olabilir.

ekran karti rtx 2070 super olmali. islemciden kisilip 2080super de olabilir

ssd guzel

hdd yerine samsung qvo sata ssd almanizi oneririm. hdd gereksiz hantallik ve ses yapacaktir.

kasa guzel

psu secimi felaket. kesinlikle gold sertifikali urunlere yonelin. hihg power super gd, fsp hydro g, corsair rm750, seasonic focus plus modellerine bakin.

islemci sogutucusu olarakta en azindan noctua nh u12s alin lga 1200 modelleri geldiyse.(1151 ile farkli olmayabilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 22 Temmuz 2020; 15:37:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Sistemi nereden topladiniz? ekran kartina cok daha fazla butce kaliyor olmali, iyi olmamis.

monitor 2.700 lira onu dussek 13.300 lira butce kaliyor kasaya.

anakart secimi icin su 2 video yu izleyip karar verin;

https://www.youtube.com/watch?v=nakLNkNwch8

https://www.youtube.com/watch?v=0iLS3poPn8o

islemci guzel, ekran kartini 2080 super yapip islemci 10600k da olabilir. 2k da getiri ekran kartindan olur. ram 3600mhz cl16 urun bakin. Trident neo olabilir.

ekran karti rtx 2070 super olmali. islemciden kisilip 2080super de olabilir

ssd guzel

hdd yerine samsung qvo sata ssd almanizi oneririm. hdd gereksiz hantallik ve ses yapacaktir.

kasa guzel

psu secimi felaket. kesinlikle gold sertifikali urunlere yonelin. hihg power super gd, fsp hydro g, corsair rm750, seasonic focus plus modellerine bakin.

islemci sogutucusu olarakta en azindan noctua nh u12s alin lga 1200 modelleri geldiyse.(1151 ile farkli olmayabilir)
    Sinerji bilgisayardan topladım. Bu arada 16 yazmıştım ama yanlışlıklı oldu. 15.728 tl sistem. Monitör 3066.77 TL.

• Geri dönüşler için teşekkürler. Ağırlıklı olarak ekran kartının az geleceğini söylüyorsunuz. Peki hali hazırda bu sistemle 4-5 yıl oyunları ultra grafiklerde oynayabilir miyim?

• Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler geri dönüş için. Sistem bu haliye 4-5 yıl ultra grafiklerde oyun oynatır mı beni?

Ayrıca neden diye sordunuz. Anadilimde oynamak istiyorum. Bu yüzden Türkçe oynamak istiyorum.

• Dostum konunun özü çok kaliteli işlemci ile orta seviye ekran kartı kullanmaktansa orta seviye işlemci alıp çok kaliteli ekran kartı kullanmak oyun konusunda daha mantıklı olur. Ben bu sistem yerine Ryzen 3600, B450 anakart ve 2080 super tercih ederim. Ha ekran kartı almak için yanlış bir zaman olduğunu düşünüyorum o ayrı konu. Birkaç aya (en kötü sene sonu) sonraki seri ekran kartları çıkar. Şuan almak zorundaysan yapacak birşey yok.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Ben hali hazırda sistemi aldım. Yarın elime geçecek. Yorumlarınıza göre bazı noktalarda yanlış ürün tercihi yaptığımı anladım. Buradaki yorumlara göre ileride parça değişiklikleri yapacağım.

• croftrustt kullanıcısına yanıt
    Bu haliyle dediginiz 2060 superli haliyle mi? Zannetmiyorum, ben 2k monitor ve 2070 super kullaniyorum, bazi oyunlarda bazi ayarlark high'a indiriyorum.

Lakin onemli bir husus var, oynatmak ne demek? Eger ciddi ciddi pc oyunu acar mi ise tabi ki acar. Konsol standartlarinin her turlu ustunde olur konsolda 30 fps ile oyun oynuyorsaniz, ben oyunlarda hep 80 ustu fps almaya calisiyorum, witcher 3 te bile gosterilen uzakligi ve golgeleri bir tik kistim 100+ fps olmasi icin, bence bilgisayarin guzel tarafi da bu zaten. Beklentinizin oyunlarda nasil bir performans almak oldugunu aciklarsaniz daha rahat yardimci olabiliriz.

2060 super ile yuksek fps ile yillarca kullanmak istiyorsaniz daha kucuk bir 1080P monitor almanizi oneririm, ama dedigim gibi, her turlu islemci fazla pahali, 2080 super / 2080 ti gibi kartlarin yanina alirdim anca onu, inanilmaz goze carpiyor bu haliyle parcalar, o yuzden baskalari da benle ayni tepkiyi gostermis.

• Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Konsol standartlarının üstü benim için yeterlidir. İleride 2080 super yada 2080 ti gibi kartlardan birisini almak kaçınılmaz gibi görünüyor. Ayrıca 1080p monitör tavsiye etmişsiniz. 2060 super ile 2k monitörde performans sıkıntısı yaşar mıyım?

• hatatım da gördügüm en kötü sistemlerden biri olmus

bu arada msı monitörlerde fabrikasal hata var düzeltilmedi hala monitörlerde kronik problem oluyor msı almayın monitörde bizdeki ürünler yeni seride degildir büyük ihtimal

Mönitör dahil 16.000 TL sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 22 Temmuz 2020; 16:49:12 >
  • Siz bu sistem ile ne yapacaksınız amacınız ne?
  • Kasa phanteks p400a 550tl
    2 tane 140lık arctic p14 fan 100tl
    Highpower gd750 gold psu 650tl
    R5 3600, ya da 3600x işlemci 1700tl
    B550 gaming edge msi anakart 1300tl
    Crucial ballistix ram 650tl
    Be quiet dark rock 4 soğutucu 600tl
    1tb ssd 700tl
    3tb hdd 600tl

Buraya kadar 8k gitti. Gpu ve monitör var.
    Rtx 2070s gaming oc hem uygun hemde iyi performans verir. 4800tl.

3200 3400 tl bandında bir bütçe kalır. Ona da bu monitörü alabilirsin.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-ips-monitor-p-HBV00000OGHPS?magaza=Gamers_Arena&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=CjwKCAjwx9_4BRAHEiwApAt0zrsXlHbDQU9MvLettHrPz-5LTo-ybDdG-8uzUvKqRn0wYdZmq9RiqBoCPfsQAvD_BwE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnzcn

Siz bu sistem ile ne yapacaksınız amacınız ne?
    Oyun oynama amacıyla aldım.

• asko56 kullanıcısına yanıt
    En kötüyü açar mısınız?

• Epey dengesiz olmuş ama alınmış, hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • croftrustt kullanıcısına yanıt
    sistemi yaptım attım bakın editlendi mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 22 Temmuz 2020; 17:2:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: croftrustt

Oyun oynama amacıyla aldım.

Alıntıları Göster
    ya monitörün boyutunu küçültün ya da ekran kartını daha güçlü bir ekran kartı ile değiştirin. O ekran kartının o monitörü besleyebileceği konusunda şüpheliyim.
  • İ7 hastalığı ocak yakmaya devam ediyor 😂

R5 3600X
    2070S yada 2080

Çok başarılı olur

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.