Şimdi Ara

MODİFİYE CHIP TUNING VE POWER BOX HAKAN USTA (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.923
Cevap
44
Favori
367.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracım Dacia Sandero Stepway
    1.5 DCİ-90hp

Bir kaç sorum olacak;

1. Aracımda bildiğiniz gibi ECO mode ve Normal mode var. Eco mode tuşuna basıldığında aracım 75hp oluyor. Bu durum nasıl etkilenecektir? Yani aracıma chip uygulaması yapıldıktan sonra Eco mode'da değişiklik olacak mı? Yoksa Eco mode'da 75hp üzerine mi çıkacaktır?

2. Renault firması bu aracı yaparken neden eco mode'u 75hp yapmış? yani hp düştükçe yakıt azalır mantığı mı var? Eğer böyle bir durum varsa, chip tunning yapıldığında hp artmış olacak ve daha çok az yakıt tüketecek mantığına ters olmuyor mu?

3. Aracımda en iyi yakıt ekonomisini yakalamak için kaç hp ve nm artması uygun olur?

4. Sitenizde inceledim, 90hp bazı araçları 125hp, bazılarını 120 hp yapmışsınız? Bunlar tüketicilerin isteğine göre mi şekilleniyor?

5. Yakıt tasarrufum sakin şehir içi kullanımında, reel olarak yüzde kaç olur?

Bilgilendirmeniz ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuls -- 2 Nisan 2015; 10:35:52 >

• Merhaba hocam 2005 model mitsubishi colt 1.5 benzinli otomatik, dort kapi, ciplenebiliyor mu? Araştırıyorum bulamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 2005 model lpgli scenic 2 1.6 16 v motor için ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz ve maliyeti ne olur? Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molierac -- 25 Nisan 2015; 4:30:52 >
  • Z16LET Astra H GTC T (180hp) için fiyat ve performans hakkında bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Teşekkürler.
  • Merhaba 2012 opel insignia 2.0 cdti 130bg yazılım mevcut mu ?
  • Renault Laguna 2.0 DCİ otomatik için egr-dpf iptali ve chip uygulaması yapılabiliyormu? Chip uygulamasını özellikle alt devirlerde çekişi ve gaz tepkisini arttırmak için düşünüyorum. Çok yüksek beygir ve tork beklentim yok. Bu işlerin bana maliyeti ne olur? İyi çalışmalar dilerim.
  • Merhabalar... 2008 model pejo 308 110hp aracim var. Racechip box ile birlikte aldim. Öncelikle aletten ve ve performanstan memnunum. Benim sorum bu alet 2-3 sene önce takılmış, bunlar için yazılım güncellemesi yapılıyormu? Yada bu alet dışında ne tavsiyeniz olur. Yakıt sarfiyatim fazla yol bilgisayarinin gosterdigi tutmuyor.

• 110 beygirlik a3 için yazılım çıktı mı ?
  • 2011 sonrası dizel 1.6 e-HDİ 508 ler için OBDII portundan yükleme yapılamıyor mu?

ECU nun sökülmesi mi gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk8586

2011 sonrası dizel 1.6 e-HDİ 508 ler için OBDII portundan yükleme yapılamıyor mu?

ECU nun sökülmesi mi gerek?

2012 sonrası söküyoruz.
  • ChipTuning Uzmanı kullanıcısına yanıt
    2011 punto evo multair motor ve gazlı

Chip katkısı nekadar olur? önerirmisiniz? görüşlerinizi bekliyorum saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

110 beygirlik a3 için yazılım çıktı mı ?

Evet programlayabilyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİSEZA

2011 punto evo multair motor ve gazlı

Chip katkısı nekadar olur? önerirmisiniz? görüşlerinizi bekliyorum saygılar..

%10-12 kadar verim el ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Aracınızın elektronik olarak güç artışı isteyenler varsa buraya istek ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

Hızlı Ulaşım İçin:

Cep:0536 949 13 16

12.05.2014

Honda city 2006 1.4 benzin ne olur artış ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

Malesef yapamıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

Malesef yapamıyoruz

Ben bişey sormak istiyorum genelde hp artışından bahsediyorlar peki 0-100 durumu nedir ?

mesela 1.6 105 hp doblo 0-100 ü katalogta 13,4 saniye bu ne kadar chiple beraber
  • Fiesta 1.5tdci kaç hp alabiliriz?
  • corolla 1,6 benzinli 124 beygirlik araç için çalışmanız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aberyan

corolla 1,6 benzinli 124 beygirlik araç için çalışmanız var mı?

Malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

110 beygirlik a3 için yazılım çıktı mı ?

Evet programlayabilyoruz.

1- Bu chiptuning tam olarak nedir, bu yazılımdaki sayısal verileri değiştirince aracın hp si nasıl artıyor? Beyin yazılımı araçta mekaniksel, fiziksel olarak neyi değiştiriyor, üstelik yakıt her zaman biraz daha azalıyor diyorsunuz. Yakıt azalarak hız nasıl artıyor en ilginç tarafı bu. Ben chip işleminde hep yakıt artıyor, güç artıyor diye düşünüyordum. Şimdi kafam karıştı.

2- Ayrıca bir çok kişi bu işlemden sonra motoru son hızda kullanınca motor belli bir kilometre sonunda bozuluyor, çatlıyor, bloklar fırlıyor falan diyor.

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.