Şimdi Ara

modeme uzakdan reset atmak(ip değiştirmek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
25.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öğrenci yurdunda kalıyorum ve internet milletin download etmesi dolayısıyla cok yavaşlıyor googleye ble 10 dkikada giriyor :) şimdi modemi kapatıp acabilsem ne güzel hızlanırdı net diyorum ama hayelde kalıyor malesef bunu net üzerinden ya da ne bilim bi şekilde modeme yaklaşmadan yapmak mümkün mü mümkünse nasıl ????

• eger modemin içine girmek için kullanılan ip numarasını kullanıcı adını ve şifresini biliyorsan yapabilirsin diye düşünüyorum
  • 192.168.2.1 gir bakalım belki şifre yoktur =)
  • Bir arkadaşımında böyle bir sorunu var komşudan wirelessi alıyor ve rapid ile dosya indirirken her part sonunda 90 dk olayından dolayı yardım istemişti.Hadi modemin içine girdik diyelim devamı nasıl olucak ?
  • Airties gibi arayüzü basit bir modemse, Kablosuz bağlantı bölümüne girip resetlemeye basarsın.
    Sen modeme gir gerisi kolay zaten.
  • teşekkür ederim benim bunun gibi sorunum olmadığı için cevap veremiyecem fişi çekiyorum ben
  • modem içine git tools veya statüsten (modemine göre degişir) reset i bul ordan resetle
  • TAMAM DA,modeme reset atmak senin için bir çözüm değil ki.Yani arayüzünden giriş yaparak modeme reseti attın diyelim.Bağlantı koptu ve 20 saniye sonra geri geldi.E download yapan adamlar tekrar devam edecekler?Hele hele torrent,emule gibi programları kullanarak yapıyorlar ise haberleri bile olmaz.O yüzden bu resetleme senin işine pek yaramaz.Bu yurtta bu modemden kim sorumlu ise onunla konuşup ortaklaşa bir çözüm bulmanız daha güzel olacaktır.
  • ben modemin çerisine giriyorum 192.168.2.1 le tabi her modemde değişiyor bu sayı sonra bağlantı durumundan bağlantıyı kapat ve tekrar bağlanı tıklıyorum bu kadar yani iş modemde bitiyor rest atarsan tüm bilgilerin gider en azından bende öyle..
  • Arkadaşların verdiği bilgiler doğru olmakla beraber, herkes kendi kullandığı modeme göre çözüm anlatıyor. (Çoğunlukla Airties)
    Senin resetlmek istediğin modemin markası ve mümkünse modeli ile ilgili bilgi verebilirsen daha net çözümler alabilirsin.
    Her modemin erişim adresi (IP), giriş prosedürü (Kullanıcı adı ve Şifre) ve ara yüzü farklıdır.
    Bu yüzden kesin çözüm için daha ayrıntılı bilgi vermelisin.

Ayrıca "mesuthaksoy" arkadaşın çok güzel açıkladığı gibi, reset atmak senin sorununu çözmez. Yani internet erişimini hızlandırmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drhasan112

Arkadaşların verdiği bilgiler doğru olmakla beraber, herkes kendi kullandığı modeme göre çözüm anlatıyor. (Çoğunlukla Airties)
    Senin resetlmek istediğin modemin markası ve mümkünse modeli ile ilgili bilgi verebilirsen daha net çözümler alabilirsin.
    Her modemin erişim adresi (IP), giriş prosedürü (Kullanıcı adı ve Şifre) ve ara yüzü farklıdır.
    Bu yüzden kesin çözüm için daha ayrıntılı bilgi vermelisin.

Ayrıca "mesuthaksoy" arkadaşın çok güzel açıkladığı gibi, reset atmak senin sorununu çözmez. Yani internet erişimini hızlandırmaz.

yurt airties modem kullanıyor arkadaşların söylediği gibi modeme girmeye de calışdım ama olmadı cünkü modeme şifre koymuslar arayüze giriş kısmına ama o arayüze giriş kısmında konan şifre haricinde tüm ttnet şifrelerini ele gecirdim acaba bununla ilgili bişey yapamazmıyız murataksoy arkadasımız cok haklı elbetde ama yurtdakiler coğunluğu rapidden indiriyor emula vb. pro lar kullanılmıyor dolayısıyla rapidden indirmeler de kesilince hızlanıyor çünkü modemden sorumlu kişi varken deneyebiliyorum :D ama genelde olmuyor arada bi rastlasıyoruz anlıyacağınız..em bu mümkün olabilirse rapidi belki biraz da ben kullanabilirim formatdan sonra bir program yüklemem için sabahın beşini beklemek zorunda kalmam :D

• Telnet ile modeme bağlanarak reboot yapabilirsin.

Bir örnek: Pikatel Airmax modeli için anlatıyorum.

Başlat => Çalıştır => cmd

Komut sistemindeyken:
    Telnet [Enter]
    open (modemin ip adresi) [Enter] (Örnek: open 192.168.1.1)
    Kullanıcı adı ve şifre soracak. Anlattığım modem için admin ve password
    Modemin içindesiniz artık. Web arayüzünün dos altında çalışanı da diyebiliriz.
    ? ya da help yazarak komutları öğrenebiliriz. reboot yazıp enter bastığımızda modem yeniden başlar. ;)

Bunu eğer ayrıntıları biliyorsanız dünyanın herhangi bir yerindeki modemi resetlemek için bile kullanabilirsiniz. Hatta daha fazlası.

• quote:

Orjinalden alıntı: Yuri Alek Verto

Telnet ile modeme bağlanarak reboot yapabilirsin.

Komut sistemindeyken:
    Telnet [Enter]
    ? ya da help yazarak komutları öğrenebiliriz. reboot yazıp enter bastığımızda modem yeniden başlar. ;)

Bunu eğer ayrıntıları biliyorsanız dünyanın herhangi bir yerindeki modemi resetlemek için bile kullanabilirsiniz. Hatta daha fazlası.

kardeş cok güzel anlatmıssın eyvallah dediklerinin hepsini yaptım fakat bi noktada takıldım ''Kullanıcı adı ve şifre soracak. Anlattığım modem için admin ve password '' demissin bu pasvord ttnetin verdiği pasword mu yoksa modemin arayüzünde giride sorulan password mu eğer öyleyse arayüzde sorulan şifreyi bilmiyorum sadece ttnet şifreleri var elimde :) acıklarsan cok sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: recosir

quote:

Orjinalden alıntı: Yuri Alek Verto

Telnet ile modeme bağlanarak reboot yapabilirsin.

Komut sistemindeyken:
    Telnet [Enter]

kardeş cok güzel anlatmıssın eyvallah dediklerinin hepsini yaptım fakat bi noktada takıldım ''Kullanıcı adı ve şifre soracak. Anlattığım modem için admin ve password '' demissin bu pasvord ttnetin verdiği pasword mu yoksa modemin arayüzünde giride sorulan password mu eğer öyleyse arayüzde sorulan şifreyi bilmiyorum sadece ttnet şifreleri var elimde :) acıklarsan cok sevinirim.

PM attım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.