Şimdi Ara

Modemden daireye internet dagitimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Oncelikle sunu belirtmem lazim aciklamaya calistigim konuda hicbir bilgim yok o yuzden cevaplarinizi aciklayarak yazarsaniz sevinirim.

Bilgisayarim masaustu oldugu halde kablosuz interneti kullaniyorum ve genel olarak butun online oyunlarda ping sorunu yasiyorum. Gecen gun modemi bilgisayarimin yanindaki prize taktim ve oradan kablolu baglandim. Boylece ping sorunum hallolmustu. Sonrasinda ise modemin yattigim yerde bulunmasini pek uygun bulmadim radyasyondan dolayi. Ben de eskiden yurtlarda otellerde vs. internete baglamak icin yaptigim gibi Ethernet kablosunu prize takip ordan interneti alayim dedim. Ama binayi yapan kisi prize sadece telefon icin giris yapmis Ethernet kablosunu takacagim yerde ( cat6 girisi mi deniyor artik bilemiyorum acikcasi ) bosluk var sadece. Ben de buraya o girisi yapmak istiyorum. Bunu nasil yapabilirim nereden ogrenebilirim ?

Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O boşluk rj 45 soketi varsa arkasında da kablo yani tesisat gitmeli. Bunun yerine modemden direkt olarak bir cat 5/6 kablo çekip rj45 ile bağlayın bilgisayarınıza.
  • modemi koymayı dusundugun yer ile bilgisayarının bulundugu yer arasında 1 duvarmı var daha fazlamı? yani oda yada salon yan yanamı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

O boşluk rj 45 soketi varsa arkasında da kablo yani tesisat gitmeli. Bunun yerine modemden direkt olarak bir cat 5/6 kablo çekip rj45 ile bağlayın bilgisayarınıza.

Modemden bilgisayara direk kablo çekemiyorum. Arada 1 kat var ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarbarosTUGRUL

modemi koymayı dusundugun yer ile bilgisayarının bulundugu yer arasında 1 duvarmı var daha fazlamı? yani oda yada salon yan yanamı?

Arada 1 kat var :(
  • ne yazık ki tadilat olmadan kablo cekmen kolay degıl, camdan kablo cekmeyı düşündünmü?
  • Repeater özelliği olan bir cihazla bağlantıyı diğer kattan kablosuz alıp, kendi cihazına kablo ile alabilirsin.
    BUrda avantajınız şudur, repeater özelliği olan cihazlar bağlantıyı kablosuz olarak aldığı için odalarda gezdirmek kolay olur. Prize takmanız yeterli.
    Ama diğer kattan bağlantı aldığınız için, her yerde iyi çekmeyebilir.
    Veya soyle yapın. Evinizdeki cihaza access point ayarı yapın.
    Sonra repeateri evde istediğiniz odada gezdirin.
    (Repeaterdan kablolu bağlantı alırsınız. Ethernet çıkışı olur cihazda )
    Aklıma bu geldi şimdilik.
    ---------
    Bende mesela modem + repeater var.
    Bağlantının güçlü olmasını istersem repeateri takıp kullanıyorum.
    İsim bitince fişini çekip kapatıyorum@omorozy @omorozy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capslocksmith -- 21 Şubat 2018; 23:45:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.