Şimdi Ara

Modem tavsiye... internet altyapısı olmayan 150 m uzağa internet nasıl aktarabiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Modem tavsiye... internet altyapısı olmayan 150 m uzağa internet nasıl aktarabiliriz
    Evet sevgili dostlar. Ben sizden bir yardım bekliyorum. Pek anlamadığım bir konu ve açıkçası işin içinden çıkamadığım için sizden en makul seçenekleri duymak istiyorum. Bütçe sınırı max 400 tl dir. tepenin mülkiyeti bizde

edit: Türk telekom süpriz birşekilde bize direk ve fiberoptik kablo verdi. Kurulumu yaptık. Şimdi 2 sorum olacak
    1. Çiftlik 25 dönüm ve 15 dönümünde güneş enerjisi santrali var. modem ve kapsama alanı için neler tavsiye edersiniz
    2. Sahada kapalı devre kamera sistemi, alarm ve bazı elektronik cihazların web üzerinden takibi için ne tür araçlardan yararlanabilirim. Yılın çok az bölümünde sahada olacağım her an takipte kalabilmem için neler yapmalıyım
    Modem tavsiye... internet altyapısı olmayan 150 m uzağa internet nasıl aktarabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arman_guney -- 18 Nisan 2018; 3:31:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up
  • Yuksek menzilli outdoor access point kullanabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deep47 -- 15 Nisan 2018; 17:49:37 >
  • Aradaki tepe işini zorlaştırıyor. Çiftlik ve internet alacağın yerde direk yaparak iki noktanın birbirini görmesini sağlaman gerekiyor. Ardından direklere aşağıda adresini verdiğim kablosuz cihazları takarak internet aktarımı yapabilirsin. Dikkat etmen gereken tek şey iki cihaz arasında bir engel olmaması.
    https://www.poyraznetwork.com/mikrotik-lite-5-set-5-km-mesafeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oursoft -- 17 Nisan 2018; 15:38:58 >
  • kangal boru 50 metre 50 lira = 50 x 4 = 200
    uçları hazır 300 metre fiberoptik kablo = 400-500
    media converter 2 adet 10/100 mbit = 100 x 2 = 200
    1 metre cat6 patchcord 2 adet = 15 x 2 = 30

traktör + mazot + mandal makinesi ( 1 saat calissa ) = 200??

Yada direk cat6 çek ama ping olur.
  • hocam sorun çözüldü. modem tavsiyeniz olur mu acaba

• merhaba bu işi kablo ile değil kablosuz çözmeni önerebilirim sana aşağıdaki ürünün mesafesi 10 km çıkabiliyor.

Ürün Linki

aktarım yapılan projeleri paylaşmış firma istersen incele fikir edinirsin.

Proje Linki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.