Şimdi Ara

Modem Seçimi için Yardım (Asus DSL-N14U, Tp-Link TD-W8970, Airties Air 5453)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
5
Favori
11.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kullanmakta olduğum AirTies RT-204 artık beni bırak demeye başladı. Bende artık emekliliği hak ettiğini düşünüyorum.

Yeni modem için arayışa girdim. Kısa bir araştırmadan sonra hedefime 3 modem aldım. Danışmak için en uygun yerin DonanımHaber forumları olduğunu düşündüğüm için bu konuyu açtım. Sizlerden bunlar arasından bir seçim yapmamda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Tabii ki sizlerin daha farklı önerilerine de açığım.

Modemden fazla bir beklentim yok aslında; Stabil kopmasız bir bağlantı sağlasın ve anten gücü çekim gücü iyi olsun yeter. Ama ekstralarda göz çıkarmaz yani.

Gelelim benim belirlediğim modellere;(bu modeller fiyat olarak da özellik olarak da birbirinin muadili gibi)

ASUS DSL-N14U

http://www.asus.com/Networking/DSLN14U/

TP-LINK TD-W8970

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8970

AirTies Air 5453

http://www.airties.com/products/dslgw/Air5453

Bu modeller yaklaşık olarak 150-180 tl arasında bir fiyata sahip şu anda. Bunlardan hangisini seçmem daha doğru olur nedeni ile belirtirseniz güzel olur.

Son bir not marka fanatikliği yapmayın bu markaların hiç biri bizim babamızın oğlu değil. En kaliteliyi, en fonksiyonluyu en dayanıklıyı kim en uygun fiyata verecek ise o seçilmeli diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 8 Mayıs 2014; 19:07:59 >

• Asusu kullandim fiyatine gore iyi cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorum için teşekkürler. Kısa ve net bir yorum olmuş.

Benim favorim diyebilirim aslında Asus. Bilgisayar donanım dünyasının A kalite firmasıdır Asus. Ama Network işinde nasıldır bilmiyorum doğrusu.
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=91268552

Butun sorularinizin cevabi burda

• İlgin için teşekkürler. Fakat o konu da sadece Asus Dsl-N14U 'dan bahsediliyor.
    Benim sorduğum diğer modemler hakkında bir bilgi ve paylaşım yok.
    Zaten Asus almaya karar verirsem o zaman o konunun benim için değeri artar.

Tekrardan teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasenk

İlgin için teşekkürler. Fakat o konu da sadece Asus Dsl-N14U 'dan bahsediliyor.
    Benim sorduğum diğer modemler hakkında bir bilgi ve paylaşım yok.
    Zaten Asus almaya karar verirsem o zaman o konunun benim için değeri artar.

Tekrardan teşekkürler.

• Hasenk kullanıcısına yanıt
    Genelde tp-link i pek tavsiye etmiyorlar.
    tp-link bana biraz sans isi gibi geliyor :)

(hic kullanmadim)

butce 150-180 tl diye belirtmissiniz. siz en iyisi ekonomik bir wifi'li modem + ap yada repeater vb cihazlar satin alin.

pahali bir modemden cok daha iyi kapsama alani sunar.

• alierr A kullanıcısına yanıt
    Tp-Link fiyat performans odaklı ürünler üreten firma bildiğim kadarı ile. Amaç en uygun fiyata en yüksek performans ise Tp-Link tercih ediliyor. Bu firmanın bir diğer özelliği ise sadece Ağ ve Network ürünleri üzerine çalışan bir firma başka işlere girmiyor.

Modem+ Access Point önerisine gelince; zaten bu donanıma sahibim. Fakat artık bu sistemden kurtulmak istiyorum. Modem değiştirmekteki bir amacımda zaten bu. Çünkü modem ve AP artık eskidi verimi düştü.

Önerin için teşekkürederim.
    Aslinda tam tersi. kalitesi, fiyatina gore dusuktur.

ayrica 3,4 tane kocaman antenlerle goz boyuyorlar.

tp link icin fiyat-performans diye algi olusmus yada olusturulmus. bence asli oyle degil.

turkiye de bazi onemli markalar yok. alternatifler biraz kisitli.

• alierr A kullanıcısına yanıt
    Önerinizi aklımda bulunduracağım.
    Daha doğrusu Tp-Link hakkında düşüncelerinizi dikkate alacağım.
    Daha öncede belirttiğim gibi Asus aklımı çeliyor. Fakat atalarımız ne güzel demiş " Bin bilsen de bir bilene danış" diye.
    Benim aklımdan her ne kadar Asus geçse de bura da bu konuda tecrübeli arkadaşlara danışmayı uygun gördüm.
    İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 4 Mayıs 2014; 15:34:25 >
  • Arkadaşlar Asus ve Tp-Link hakkında yorum aldım fakat AirTies ile ilgili kimseden yorum alamadım. AirTies'in bu modelini kullanan veya daha önce kullanmış olan yok mu?

@connaught Asus'u önerdi. @alierr ise Tp-Link'in bilindiğinin aksine fiyat performans ürünü olmadığını ve Tp-Link önermediğini belirtti. Fakat AirTies hakkında görüş alamadım. Başka teklif ve önerilere de açığım Zyxel bir modem önerisi de olabilir. Bütçem 150-180 Tl aralığında üç aşağı beş yukarı.
  • Airties bu siralardaki urunleri deli gibi sorun cikariyormus aman dikkat everest modemler gormustum gecen ucuz ve iddali urune benziyordu bir bak derim

• Bir urun bir veya birden fazla kiside sorunsuz olmasi sizde sorun olmayacak anlamina gelmez

Hat degerleriniz ve kablo tesisatinizda sorun yoksa modemin sorun cikarma ihtimali dusuktur kronik bir sorun yoksa o surumde

Ben genelde hep tp link kullanirim modeminden ap sine kadar routerinden poesine kadar genel anlamda f/p diyebilirim
    Menuleri ve komutlari baya karisik anlamadigim bir suru sey var en basit modeminde

Asus deneme amacli elime gecti ve gorselligi anlasilabilirligi ve arayuzu cok basit menulerde kaybolmuyor insan bu nedenle tavsiye ettim ve yukarda adi gecen modem fiyatina gore tam f/p urunu ve edinmeyi dusunuyorum

Ozetle her cihazin her yerde tepkisi farkli olur teoriden ziyade pratige bakin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 5 Mayıs 2014; 22:58:29 >
  • @bilaldnmzzz öncelikle tavsiyen için teşekkürler. Fakat ürünü kullanmış kişilerin yorumu önemli bence. mış - muş gibi efsaneler ile hareket etmek doğru değil.
    Everest tavsiyene gelir isek bu benim şahsi fikrim ama everest marka bir ürünü bedava verseler kullanmam. Bana göre göre çok alt sınıf ürünler üreten bir firma kapıdan sokulacak ürünleri yok.

@connaught elektronik ürün zaten şans işidir ve biraz da beklenti işidir. A ürününden çok memnun olup yere göğe sığdıramayan da oluyor nefret eden de oluyor. Bu biraz şans biraz beklenti ve biraz da ürüne hakim olabilmek. ( at sahibine göre kişner )

Ben burada bu başlığı açarken kendimce tespit ettiğim ürünler içerisinden kullanıcı geri dönüşleri hakkında bilgi almak ve danışmak amacını taşıyordum.

AirTies ülkemizin markası bildiğim kadarı ile ve internet sağlayıcılar ile ortaklık yaptığı için Türkiye'de ki internet altyapısına en iyi uyum sağlayan ürünlere sahip orta kalite de bir firma.

Tp-Link Türkiye'de ve Dünya'da yükselişini sürdüren Çin'li bir firma. Bu firmanın artı yanı sadece ağ ve network ürünleri üretmesi, fiyat-performans ürünü algısını oluşturmayı başarmış olması. Ne kadar önemli olduğu tartışılır ama ürünlerinde Türkçe menü bulunmaması bir eksikliği. Firma orta kalite de ürünleri ile biliniyor.

Asus Dünyanın en büyük bilgisayar donanımı üreticilerinden biri. Fakat network işinde ne zamandır varlar bu konuda bilgim yok. Ben kendi adıma 10-15 gün öncesine kadar Asus'un modem ürünleri olduğundan habersizdim. Fakat bilgisayar dünyasında şöyle bir algı oluşturmuş bir firmadır "Asus yaparsa en kalitelisini yapar" Ben de şahsi olarak Asus'un kalitesine güveniyorum.

Bunlar tamamen benim şahsi görüşlerimdir.Belki yanlış bildiklerim veya düşündüklerim de olabilir.

Asus DSL-N14U............. yaklaşık 165 tl
    Airties Air 5453............. yaklaşık 135 tl
    TP-LINK TD-W8970........ yaklaşık 150 tl
    civarına alabiliyorum ve hala tercihimi yapamadım. En son karartacam gözümü alacam birini böyle giderse Hadi hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 8 Mayıs 2014; 19:20:49 >

Dostum, AIR 5453 tavsiye ederim. hem fiyat olarak hem performans olarak pişman olmayacağını düşünüyorum. Bütçene göre seçebileceğin güzel modeller.
  • pcdhcp P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;
    @pcdhcp AirTies Air 5453'ü önermişsiniz. Herhalde bu modemi kullanıyorsunuz. O halde size birkaç soru:
    - Çekim gücü nasıl? (Malum antenleri sabit eğer yetersiz gelir ise değiştirme şansı yok)
    -İnternet'ten ara sıra da olsa düşüyormusunuz?
    -AirTies'in bu modeli bildiğim kadarı ile sadece modem yani router özelliği yok. Doğrumudur? (Asus ve Tp-Link modellerinin router özelliği var bildiğim kadarı ile)
    -USB çıkışından harici HDD bağlayıp denediniz mi? Performans nasıl?

Biraz çok soru sordum galiba Neyse artık sorduk bir kere cevaplarsanız sevinirim.

Bir de biraz daha araştırınca bu üç model arasında bir tek TP-LINK TD-W8970 modelinin ethernet çıkışları Gigabit port. Diğer iki modelin 10/100 Mbps.
    Bu durum biraz Tp-Link'i öne çıkarıyor sanki.

Ve son olarak öneri için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasenk

Merhabalar;
    @pcdhcp AirTies Air 5453'ü önermişsiniz. Herhalde bu modemi kullanıyorsunuz. O halde size birkaç soru:
    - Çekim gücü nasıl? (Malum antenleri sabit eğer yetersiz gelir ise değiştirme şansı yok)
    -İnternet'ten ara sıra da olsa düşüyormusunuz?
    -AirTies'in bu modeli bildiğim kadarı ile sadece modem yani router özelliği yok. Doğrumudur? (Asus ve Tp-Link modellerinin router özelliği var bildiğim kadarı ile)
    -USB çıkışından harici HDD bağlayıp denediniz mi? Performans nasıl?

Biraz çok soru sordum galiba Neyse artık sorduk bir kere cevaplarsanız sevinirim.

Bir de biraz daha araştırınca bu üç model arasında bir tek TP-LINK TD-W8970 modelinin ethernet çıkışları Gigabit port. Diğer iki modelin 10/100 Mbps.
    Bu durum biraz Tp-Link'i öne çıkarıyor sanki.

Ve son olarak öneri için teşekkürler.

Merhaba ,
    Sizin gibi bende Asus ve Tp-Link modemler arasında kaldım. Kendi yaptığım kıyaslamada, Asus olanın özellikleri arasında Asus olması ,çoklu ssid vermesi ve AiCloud ile uzaktan dosyalara erişim özelliği var. Tp-Link'te ise 2 tane usb girişi, gigabit portlar var. Ayrıca Tp-Link' te 3x5 dbi anten varken, Asus'ta 2x2 dbi anten var. Diğer özellikleri pek kullanmayacak olsam da antenlerin durumu önemli bir etken gibime geliyor.

Forumda şöyle bir baktığımda Tp-Link'in bu modemi ile alakalı pek bir şikayet göremedim, bana tavsiye eden arkadaşım da çok memnun modemden. Ben de evde Tp-Link Nano router kullanıyorum ve hiç bir şikayetim yok. Ama gene de Asus karşısında Tp- Link'e ısınamıyorum.
    Aksi gibi Asus modemler ile alakalı forumda çok bağlantı kopma şikayeti var. Daha önce Dsl-n12e modelini almayı planlıyordum. Bir arkadaşıma önerdim o aldı, bağlantı kopması şikayeti ile aldığı gün iade etti modemi.

• Merhabalar; @beyazkaplan18

Dediklerinize aynen katılıyorum.

Daha önceki mesajlarımda da değim gibi gönlüm Asus diyor. FAKAAATT Asus modemlerle ilgili o kadar çok şikayet okudum ki elim Asus'a doğru gitmiyor.

Tp-link ise 3 antenli büyük güzel gövdesi ile sanki Hansel-Gratel Kardeşler masalındaki Pasta ev gibi duruyor. Görünüşü ile fonksiyonelliğinin bir olmadığı fikrine sahibim.

Kararsız olarak ortada kaldım öylece. Şimdi 100-150 tl verip kenara atabilecek kadar da zengin değilim sonuçta.

Sizde anladığım kadarı ile modem seçimi yapıyormuşsunuz. Ne karar verdiniz? hangisini aldınız ya da daha doğrusu aldınız mı?
    Yok ben de daha almadım. Bir Asus'u alayım diyorum, 5 dk geçmiyor Tp-Link'e dönüyorum :D
    Asus'un bu modemi ile alakalı şikayet görmedim ben daha, sanırım Türkiye piyasasına yeni girmiş çünkü 1-2 yer satıyor sadece . Ama diğer Asus modellerinin sorunlu olması korkutuyor beni. Ders çalıştığım için tam bir araştırma da yapamıyorum malesef.
    Ama aldığım zaman uzun süre kullanabileceğim bir modem olmasını istiyorum. Şu link dsl-n14u ana konusundan önce açılmış. Orada yazanların hepsi olumlu modemle ilgili.
  • @beyazkaplan18 evet modem daha çok yeni olduğundan her yerde bulunmuyor. Yeterince geri dönüş yok daha. Şikayet olmama sebebi daha bu modeme sahip olan kişi sayısının çok az olması olabilir. Tabii çok memnun da olabilir kullanıcılar. Sonuçta bir üründen memnun değilsek her yerde bağırıyoruz. Yok eğer memnun isek mutlu mesut bir hayat sürüp pek ses çıkarmıyoruz. İnsan olarak huyumuz böyle nefret ettiğimizi çok kolay söyleriz de, nedense sevdiğimizi çok zor söyleriz ve çok zor överiz.

Linkini verdiğiniz konuyu okumuştum. Hatırlatmanız üzerine yeniden okudum.Yeni açılan ana konu denilen konudan daha ayrıntılı ve açıklayıcı.
    Konuyu okuyunca aklıma geldi @connaught ve @fatihto bu modemi kullanıyorlar 10-15 gündür. Sizlerden bir yorum alsak modem hakkında. Çekim gücü, stabilite, USB performansı(yani diskten okuma yazma ve uzaktan erişim), ısınma, Mac filtreleme kaç cihaz kadar destekliyor? Daha önceki Asus modellerinin kronik sorunları bu cihazda var mı?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.