Şimdi Ara

Modem Seçimi için Yardım (Asus DSL-N14U, Tp-Link TD-W8970, Airties Air 5453) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
5
Favori
11.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• bu arada eve varmam bu akşam 10-11'i geçer.. umarım enerjim olur da modemle ilgili yazarım bişeyler deneyip
  • alierr A kullanıcısına yanıt
    Evet kusura bakmayın :) Uykusuzluktan 8980 ile ilgili olan şikayetlerle karıştırmışım :)
  • Hocam sonuç bekliyoruz artık konuyu merakla takip ediyorum modem alacaklar arasında ben de varım büyük ihtimalle bu gece hatta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 22:55:4 >
  • Asus modem de wifi on/off tuşu var mı ? Ayrıca 2 dbi 2 tane anteni var, 70-80 metre kare evde yeterli olur mu bu? AP ile falan uğraşmak istemiyorum çünkü. Tp- Link'te 5 dbi anten var. Diğer konuda Tp-link çekim gücünden şikayet edenler karşı apartmana falan ulaştırmaya çalışıyorlarmış :)
  • merakla bekliyoruz hocam özellikle torrenti ve media playerı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazkaplan18

Orijinalden
    Orijinalden
    [simage]http://store.Orijinalden .com/21/f4/6a/Orijinalden .png[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 22:55:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@xman

merakla bekliyoruz hocam özellikle torrenti ve media playerı...

şuradakilerden hangisini deneyeyim ? önerin var mı?

http://www.Orijinalden .no/Orijinalden /Orijinalden /

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 22:55:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

quote:

Orijinalden alıntı: beyazkaplan18

Asus modem de wifi on/off tuşu var mı ? Ayrıca 2 dbi 2 tane anteni var, 70-80 metre kare evde yeterli olur mu bu? AP ile falan uğraşmak istemiyorum çünkü. Tp- Link'te 5 dbi anten var. Diğer konuda Tp-link çekim gücünden şikayet edenler karşı apartmana falan ulaştırmaya çalışıyorlarmış :)

wifi aç kapa tuşu var, şimdi sen deyince iki duvar koydum araya, 5 çizgiden 5. yanıp söndü, yani 4-5 çizgi çekti yine..
    soldaki nokta salondaki modem, arada banyo var, bi sağdaki de mutfak ve laptop'ı götürdüğüm yer..
     Modem Seçimi için Yardım (Asus DSL-N14U, Tp-Link TD-W8970, Airties Air 5453)

Benim de tam tersi durum, sağdaki nokta modemin duracağı yer, soldaki nokta ise kablosuzun çekmesi gereken yer. Gene 2 duvar var arada, o zaman çekim gücü sıkıntısı yok modemde, bu güzel bir haber oldu :)
    Şuan ki kullandığım nano AP , banyoyu geçince bağlantı kopuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozoto -- 7 Mayıs 2014; 23:47:36 >

• Çekim gücü daha yüksek diye TP-LINK TD-W8970 alıcam ben de birazdan sanırım.
  • Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 22:55:47 >
  • fatihto kullanıcısına yanıt
    @fatihto
    İş yorgunluğu üzerine bu kadar uğraşıp sonuçlarını bizlerle paylaştığınız için size kendi adıma çok çok teşekkür ediyorum.
    İşte forumların güzelliği burada. Herşey karşılıksız sadece yardımlaşma mantığı ile ilerliyor. Hem siz hem biz öğreniyoruz. Bu paylaşımların en güzel yanı haber sitelerindeki gibi katalog bilgisi ve sentetik testlere dayanmayıp bire bire denenerek yaşanması tecrübe edilmesi.

Şimdi şirket dizüstü bilgisayarı ile çekim gücünün çok iyi olduğunu belirttiniz. Bu beni bayağı rahatlattı.
    Medya stream işleri de tatminkar bir düzeyde görünüyor.
    Eeee birde Asus kalitesi var. Artık tamam gibi herhalde Asus DSL-N14U modelini alacağım.

Sizin kendi dizüstünüzle sorun yaşamanızın sebebi ağ kartının chip seti olabilir ya da Windows 8 (yeni bir makine olduğuna göre %90 Win8'dir diye böyle bir yorum yaptım.) driver problemleri olabilir. Eğer Win8'den kaynaklanıyorsa yakın zamanda yeni driver ile sorun hallolur.

• Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 22:55:56 >
  • Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 22:56:8 >
  • not : ykarıdaki mesajı yazdıktan hemen sonra bir radio buton takıldı gözüme, afedersiniz düdük kadar yaptıkları için farketmemişim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 20 Aralık 2020; 23:58:50 >
  • Fatih hocam çok faydalı olmuş saol, torrent sonuçlarını bekliyoruz.

• @fatihto
    Tekrardan teşekkürler uğraşların için.
    Torrent için takvim belirleye bilme özelliği iyi olmuş.
    Fakat torrent'lerin ortadan kaybolması da bir o kadar ilginç olmuş.

Sizin bu inceleme ve denemeleriniz sonucunda artık %90 ihtimalle Asus Dsl-N14U alacağım.
    %10 ihtimali de Tp-Link TD-8970'e bırakıyorum. Airties AIR 5453 modelini listemden tamamen kaldırdım.
    Hemen alamayacağım için bir süre daha eski modemim ile devam edeceğim.
    Saygılar.
  • Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 23:1:47 >
  • O listeye 5650v2'yide ekle bence az ısınan sorun çıkarmayan wifi gücü yüksek torrentli fiyatıda uygun.

• fatihto kullanıcısına yanıt
    Bunlar çok güzel geri dönüşler. Bu bilgiler benim bu modemi sanki elimde ve kullanıyormuş gibi hissetmeme neden oldu.
    Bu verdiğin bilgiler aslında bu modemi merak eden-almak isteyen çok kişiye yol gösterebilecek son derece değerli bilgiler.
    Kendi kafandaki soru işaretlerini de benim ve diğer kullanıcıların aklındaki soru işaretlerini de giderdin.

Şimdiki bu son bilgiler ışığında son durum :

%93 ihtimalle Asus Dsl-N14U
    %7 ihtimalle Tp-Link TD-8970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 9 Mayıs 2014; 19:26:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.