Şimdi Ara

Modem değerlerim.. (Vdsl mümkün mü?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Netspeed 16 mbps adsl tarifedeyim. Vdsl'e geçmek istiyorum uzun zamandır altyapı destekliyor görünüyordu. Geçmek istediğimde Sürekli mahallede boş PORT olmadığı söyleniyordu. Ben de ara ara başka iss sitelerinden altyapı sorgularken bugün 35 mbps görünce aradım netspeed'i vdsl geçmek için tamam dedi mh önce, sonra modem değerlerinize göre mümkün değil dedi. Bu değerlerle vdsl almak imkansız mı? Santrale uzaklık 208m imiş bu arada.

Yorum yapabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu hat değerleri ADSL için görünen değerler VDSL için port değişikliği olacak asıl değerler o zaman görünecek 208 mt ile VDSL'de bir sorun olmaz ama SNR düşük iç tesisatın sorunlu olabilir onu düzeltip sonra tekrar başvurman da fayda var.
  • 208 metrede 75Mbps alınır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusobreak

Bu hat değerleri ADSL için görünen değerler VDSL için port değişikliği olacak asıl değerler o zaman görünecek 208 mt ile VDSL'de bir sorun olmaz ama SNR düşük iç tesisatın sorunlu olabilir onu düzeltip sonra tekrar başvurman da fayda var.
    Başvuru yaptım bakalım vdsl geçince deneyip değerlere bakacağım olmadı diğer ay tekrar adsl dönüş yaparım.

İç tesisat yenileme maliyetlilerin olur mu ankastreden daireye cat5 mi gerekli hocam?

• BlackEagles2 kullanıcısına yanıt
    Cat5 çekerseniz çok iyi olur eğer müstakil bir binada oturuyorsanız sizde çekebilirsiniz elektrikçiden alırsınız bir ucuna 2 kabloyu kullanarak uç çaktırın diğer iki ucu telekomdan gelen kablo ile birleştirin bu kadar.
  • Annex modunu Annex_M yerine Annex_A seçerseniz SNR değerinizin daha da yükseleceğini düşünüyorum. Denemenizde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: admestos

Annex modunu Annex_M yerine Annex_A seçerseniz SNR değerinizin daha da yükseleceğini düşünüyorum. Denemenizde fayda var.
    Teşekkürler, Hocam ayarlar şu şekilde hangilerini kapatmalıyım? Adsl kullanıyorum.

N Etspeed vdsl konusunda saçmaliyan firma ilk önce tamam diyip sonra vazgecen firma şahsen kullaniciyim hat degerlerim iyleşme oldu ama port yok diyor..Milenicom oris var diyo kisacasi firmayi değiştir kafan agrimasin..

Sanırım kullandığın modem telekomun verdiği tplink marka. Bazı özellikleri kısıtlı görünüyor yazılım yüzünden. Asusta bu şekilde

Annex_M modunu devredışı bıraktığın zaman başka seçenek çıkıyor mu bir dene. Bende çok farketti SNR değeri 11 db den 20 db ye çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi admestos -- 17 Mayıs 2020; 12:48:45 >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Oris i ben de düşünüyorum bu ay kullandığım paketin fiyatı artacak bir yıllık süre bitiyor. Eğer uygun teklif vermezlerde ISS değiştirmeyi düşünüyorum. Son günlerde hız konusunda ve ping konusunda çok fazla sorun çıkarmaya başladı. Özellikle akşam 6 dan sonra hız 3 mbit i geçmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: admestos

Sanırım kullandığın modem telekomun verdiği tplink marka. Bazı özellikleri kısıtlı görünüyor yazılım yüzünden. Asusta bu şekilde

Annex_M modunu devredışı bıraktığın zaman başka seçenek çıkıyor mu bir dene. Bende çok farketti SNR değeri 11 db den 20 db ye çıktı.
    Sadece Annex_M devredışı bırakarak 11 seviyelerine çıktı teşekkür ederim. Modem zyxel marka ss aldım.

Annex_A yı seçmiş zaten. İndirme ve yükleme yükleme SNR değerlerinde de ciddi fark var. İç tesisatında ya da kablolarında sorun olabilir. Kontrol et istersen. Müstakil evse sokaktaki ankastre kutusunu kontrol ettir oksitlenme olabilir. Bu değerlere göre tahminen 20 db civarında çıkması lazım. kabloda ek yerler varsa onları da kontrol et bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.