Şimdi Ara

Model Araba Koleksiyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Model araba koleksiyonu oluşturmak istiyorum ama model arabalar hakkında pek bir fikire sahip değilim. Genel olarak japonic gt hastasıyım ve 4-5 arabada solido rally ve yarış arabası almak istiyorum BBR modellerinde fazla gözüm yok zaten fiyatları bir hayli tuzlu. Model araba markalarında pek bilgim yok, 2. el piyasasına da pek güvenmiyorum. Her araca detayına ve güzelliğine göre 250-300 arası bütçe ayırabilirim. 1/18 ölçekli toplamak istiyordum ama fiyatları biraz pahalı yine de fikri ve bilgisi olan arkadaşlardan fikir edinebilirim. 1/18'leri pahalı gördüğüm için 1/24 te kanaat kıldım. Koleksiyoncu arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler :)

• merhaba. konu açılalı 3 hafta olmus fakat yinede yazmak istedim. bende model araba koleksiyonu yapıyorum. bu işe daha 3 ay önce başlamama rağmen baya fazla bir model topladım. benim araçlarım 1/32 1/34 1/36 1/38 ve 1/40 ölçeklere sahip. hepsinin boyutu birbirine yakın. rahatsız edecek düzeyde boyut farkı yok. (SUV modelin coupe modelden daha küçük olması gibi bir olay yok.)

başladın mı bilmiyorum fakat başladıysan aldığın modelleri, başlamadıysan hemen başlamanı tavsiye ederim. evet fiyat olarak biraz uçuk kaçabiliyor fakat bunun ileride ticarete dönüşme olayı da olabiliyor. benim ikinci el aldığım modellerde oldu. daha uyguna getirebilmekten öte, daha nadir modelleri bulabiliyorsun. normal araç gibi ileride değerlenir. aldım oldu bitti gibi birşey değil. verdiğine kesinlikle değecek bir hobi. hatta sana kendi koleksiyonumu tanıtayım:

Toplam 28 tane model arabam oldu. 3 ay olmasına rağmen biraz hızlı almış olabilirim. bu iş aceleye gelmez. sabır ve zaman ister. modellerimi şöyle sıralayayım:
    özel 4 katlı raf yaptırdım ve burada arabalarımı sergiliyorum.

ilk katta
    - 1969 camaro ss
    - 1957 chevy bel air
    - 1987 vw beetle
    - 1919 cadillac type 57
    - 1965 shelby cobra

ikinci katta
    - lexus alphard
    - lexus lx570
    - toyota land cruiser
    - toyota mr2
    - taşıyıcı 1955 ford f100 ve üzerinde 1998 smart fortwo
    - 2017 ford f150 raptor

üçüncü katta
    - mercedes amg gtr
    - mercedes sls amg
    - mercedes sls
    - audi tt coupe
    - 2006 ford mustang gt
    - porsche 911 gt3 rs

dördüncü katta
    - ford transit connect T 230 L LX
    - vw golf 1.6 TSI
    - bmw 120i
    - hyundai getz
    - honda civic fn2r
    - bmw 535i

katta yer kalmayıp dışa taşanlar
    - lamborghini huracan
    - pagani huayra
    - honda nsx

bunlara ek 1/64 boyutunda 7 japon - 2 alman - 9 amerikan aracım var.

istersen fotoğraf bile atabilirim.

herhangi bir model tavsiyesi verebilirim. her türlü soruyu sorabilirsin. buradan olmazsa PM yoluyla ulasabılırsın. bu hobiyi yapan kişilerle tanışmayı çok isterim.

• Teşekkür ederim emek edip yazdığın için, PM'den ulaşacağım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.