Şimdi Ara

MOCAN OTOGAZDA LPG TAKTIRANLAR (Ankara) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.812
Cevap
94
Favori
251.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracınız 2A MÜHENDİSLİK garantisi altındadır. Ülke çapındaki bütün 2A Mühendislik Bayilerinden garanti kapsamında hizmet alabilirsiniz.
    Problem için bize de başvurursanız yardımcı olmaya hazırız.

Saygılarımızla

quote:

Orijinalden alıntı: laydin

BRC sistemleri takan şirket tarafındanmı garantilidir yoksa ülke çapında BRC yetkili servisleri tarafındanmı?

1,5 ay önce Ankara Neziroğlundan 2011 model sıfır Hyundai marka otomobile BRC sistem takılı şekilde satın aldık. Neziroğlu LPG sistemini Ankara mavidenizler şirketine yaptırmış.

Arabayı kulladığımız 1,5 ay süre zarfında MOTOR İKAZ lambası devamlı yanıyor. Problemin kaynağının internetten araştırğım kadarı ile LPG ayarı,(kalibrasyon) veya yanlış montaj ile ilgili olduğunu öğrendim.

Sorum şu;

Bu ayarı veya yanlış montajın düzeltilmesi sorununu tüm BRC servisleri garanti kapsamında yaparmı yoksa sistemi takan mavidenizlermi bundan sorumlu? Kendi OPELİme MOCAN OTOGAZ da taktırdığım sistemden böyle bi garip arıza almadım. MOTOR İKAZ LAMBASI arızasının nedenleri, karşılaşılma sıklığı ve çözümü ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim

saygılarımla.

• Merhaba Mocan Yetkilisi,

2005 Model Megane II 1.6 16V Dynamic BVA aracıma BRC montajını servisinizde yaptırmak istiyorum. Firmanızın adının geçtiği hemen hemen tüm forumları okudum. 2A' nın kendi forumları dahil. Zaten size 07 plakalı Renault Scenic sahibi Celal Bey ile birlikte gelmiştik (Kendisi 1-1,5 ay kadar önce LPG dönüşümünü size yaptırdı). Bu hafta içinde aracıma LPG dönüşümü yaptırmak istiyorum. Cuma' dan önce en uygun gün hangisidir? Triptonik Megane II için özel bir durum söz konusu mudur? Geri dönüşünüzü bekliyorum. Teşekkürler,
  • Sayın Mocan Yetkilisi
    Yardımcı olabilir misiniz?

1998 tipo slx ie araçta brc lpg mevcut.
    Araç ilk çalıştırıldığında benzinle çalışıp sonra kendisi 2000 devirden sonra otomatik gaza geçiyor.Ancak son zamanlarda benzinle çalışıp 2000 devirden sonra gaza geçip sonra hemen tekrar benzine geçiyor.(motor sıcaklığı 90 a felan gelince düzeliyor.)
    Bu sorun nasıl çözülebilir?
  • Sayın Muqocan;

Size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı bize özel mesaj ile ulaştırırsanız veya 0312 394 72 22 numarasından bize ulaşırsanız cuma gününden önce sizin ve bizim müsait olduğumuz zamanı birlikte belirleyip randevunuzu verebiliriz.

Saygılarımızla

quote:

Orijinalden alıntı: Muqocan

Merhaba Mocan Yetkilisi,

2005 Model Megane II 1.6 16V Dynamic BVA aracıma BRC montajını servisinizde yaptırmak istiyorum. Firmanızın adının geçtiği hemen hemen tüm forumları okudum. 2A' nın kendi forumları dahil. Zaten size 07 plakalı Renault Scenic sahibi Celal Bey ile birlikte gelmiştik (Kendisi 1-1,5 ay kadar önce LPG dönüşümünü size yaptırdı). Bu hafta içinde aracıma LPG dönüşümü yaptırmak istiyorum. Cuma' dan önce en uygun gün hangisidir? Triptonik Megane II için özel bir durum söz konusu mudur? Geri dönüşünüzü bekliyorum. Teşekkürler,

• Övünç Bey ile telefonda görüştük. Perşembe günü aracıma montaj uygulanacak. Cuma akşam üstü İstanbul' a yola çıkacağım. Tüketim ve performans değerlendirmelerimi paylaşacağım. Gerçekten etrafımda esnaf ve hususi araç kullanıcıları BRC' den çok memnunlar ucuz mal alıp sıkıntı yaşamak istemiyorum. Ayrıca 3 sene boyunca Fiat Marea 1.6 ELX OV ile başka bir marka LPG kullandım. Yaşadıklarım da bana ders oldu ve ürün kiti kadar montaj yapan yerin de önemini yaşayarak tecrübe ettim. Araştırmalarım sonucu gönül rahatlığıyla Mocan' a gideceğim. Bana yapılan tavsiyeleri ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmak adına yazıyorum ve yazacağım. Bilgilerinize, selamlar.
  • cuma sabahı 2011 model passat aracıma mocanda brc kiti takılacak mocan hakkında
    cok fazla olumlu yorum okuyarak burayı tercih ettim. birde övünç beyle telefonla konuştum
    cok pozitiftiler ve ben pazarlık dahi yapmadan hatta fiyatı dahi sormadan taktırcağımı soyledim
    cuma gunu daha ii anlıyacağım ama bu kadar yorum arasında olumsuz yorum yoksa ki ben görmedim
    hakkaten lpg taktırılabilecek en ii yerlerden biri yalnız beni düşündüren lpgye yapılan bu zamlar
    arkası gelecekse pişman olabilirim arabanın orjinalliği gidiyo ve %40 kadar tasarruf sağlayamazsam
    ne anlıyacam ben bu işten saygılar
  • Taktırın arkadaşlar,29000 km oldu(Astra H),1,5 yıl önce taktırdım.SORUNSUZ.İşini dürüst yapan insanların reklamını seve seve yaparım.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Geçen hafta Perşembe günü aracıma BRC kit montajı Mocan ' da yapıldı. Ertesi gün İstanbul ' a gittim. Şehir içinde çok kullanma fırsatım olmadı ancak uzun yol performansı beklentilerimi karşıladı. Yakıt konusunda konuşmak için henüz erken son kontrolleri de yaptıktan sonra km , TL ve litre ölçümlerimi sizlerle paylaşacağım. Güzel işçilikleri , ilgi alakaları ve misafirperverlikleri için Mocan' a teşekkürler.
  • Bende mocana teşekkürlerimi iletiyorum işçilik ilgilenmeleri ve sağladıkları tasarruf için
  • Sayın Muqocan,

Aracınızı sorunsuz kullanacağınıza dair inancımız tamdır. Bol tasarruflu sürüşler temenni ederiz. Aracınızı güle güle kullanın.

Saygılarımızla,

quote:

Orijinalden alıntı: Muqocan

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen hafta Perşembe günü aracıma BRC kit montajı Mocan ' da yapıldı. Ertesi gün İstanbul ' a gittim. Şehir içinde çok kullanma fırsatım olmadı ancak uzun yol performansı beklentilerimi karşıladı. Yakıt konusunda konuşmak için henüz erken son kontrolleri de yaptıktan sonra km , TL ve litre ölçümlerimi sizlerle paylaşacağım. Güzel işçilikleri , ilgi alakaları ve misafirperverlikleri için Mocan' a teşekkürler.
  • Sayın Mocan Yetkilisi

Araç ilk çalıştırıldığında benzinle çalışıp sonra kendisi 2000 devirden sonra otomatik gaza geçiyor.Ancak son zamanlarda benzinle çalışıp 2000 devirden sonra gaza geçip sonra hemen tekrar benzine geçiyor.(motor sıcaklığı 90 a felan gelince düzeliyor.)
    bu sorun nasıl çözülebilir?
  • Sayın uk.bjk,

Aracınıza montaj yapan Firmanın bilgilerini bize özel mesaj ile ulaştırabilirseniz Garanti Durumunu sorgulayalım. Sorunun tam tespiti için aracınızı Firmamıza bırakabilirseniz sabah soğuk motorda deneyerek tespitimizi gerçekleştirebiliriz.

Saygılarımızla,

quote:

Orijinalden alıntı: uk.bjk

Sayın Mocan Yetkilisi

bu sorun nasıl çözülebilir?

• Sayın Mehmet0761,

Hakkımızdaki düşünceleriniz için teşekkürlerimizi sunarız. Nice 29.000 KM'leri beraber kat etmek ümidiyle...

Saygılarımızla,

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0761

Taktırın arkadaşlar,29000 km oldu(Astra H),1,5 yıl önce taktırdım.SORUNSUZ.İşini dürüst yapan insanların reklamını seve seve yaparım.
  • sayın Mocan yetkilisi ;

sıralı sistemlerde sübap yağlama sistemi hakkında düşünceleriz ne yöndedir/montaj yapıyormusunuz tşkler
  • Sayın Mocan Yetkilisi İyi akşamlar diliyorum, 2 tane sorum olacak, 1-bu yeni my10 serisinde anladığım kadarı ile 40sn sonra lpg ye geciyor, diyelim ki biryerde işimiz var aracı dıurdurduk ve calıştırdık bu yine 40sn mi? 2- aracım focus 100bg 2010 pipo yöntemi mi montaj mı tavsiye ediyorsunuz? saygılarımla.
  • Sayın Taygunm,

BRC MY10 kitinde Lpg'ye geçiş 2 ayrı parametreye bağlıdır. Öncelikli geçiş parametresi gaz sıcaklığıdır. Gaz sıcaklığı ön şartı tamamlandıktan sonra araç lpg'ye geçmektedir. Gaz piposu yönteminin aracınızda uygulanmasından yüksek verim alınmaktadır.

Değerlendirmelerinize saygılarımızla sunarız.

quote:

Orijinalden alıntı: taygunm

Sayın Mocan Yetkilisi İyi akşamlar diliyorum, 2 tane sorum olacak, 1-bu yeni my10 serisinde anladığım kadarı ile 40sn sonra lpg ye geciyor, diyelim ki biryerde işimiz var aracı dıurdurduk ve calıştırdık bu yine 40sn mi? 2- aracım focus 100bg 2010 pipo yöntemi mi montaj mı tavsiye ediyorsunuz? saygılarımla.
  • Sayın Mocan Yetkilisi, şu an taktığınız kitlerin hepsi my10 mudur?
  • Merhabalar. Araca LPG taktırmadan önce buji ve/veya buji kabloları yada bilmediğimiz bir kısmında değişiklik yapmamız gerekir mi teşekkurler.
  • Sayın Umitakbal,

Stoklarımızda MY07 de bulunmaktadır. Bununla birlikte şu an uyguladığımız kitimiz, BRC'nin son ürünü olan MY10'dur.

Bilgilerinize ve değerlendirmelerinize saygılarımızla sunarız.

quote:

Orijinalden alıntı: Umitakbal

Sayın Mocan Yetkilisi, şu an taktığınız kitlerin hepsi my10 mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOCAN OTOGAZ -- 10 Ocak 2011; 23:19:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BladeOfChaoS

sayın Mocan yetkilisi ;

sıralı sistemlerde sübap yağlama sistemi hakkında düşünceleriz ne yöndedir/montaj yapıyormusunuz tşkler

Sayın BladeOfChaos;

Subap yağlama konusunda Sayın Murat Şehirlioğlu'nun konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyoruz;

quote:

Orijinalden alıntı: Murat Şehirlioğlu
    ...
    1- LPG ile çalışmada bazı durumlarda yanma odası iç sıcaklığı benzine göre daha yüksek olabilir. Bunun da olumsuz etkisi sadece egzoz supap yuvalarına olabilir. Egzoz supapı açıldığında, supap yuvasını ve supap yüzeyini alev yalayıp egzoza çıkar ve sönümlenir. Bu alev sıcaklığı 800 - 1200 derece civarındadır. Anlık olarak yüzeyleri yalar ve geçer yani parçaların iç sıcaklıkları bu derecelere çıkmaz tabiki ama yüzeyleri çıkar.
    Sıcaklık arttıkça mukavemet düşer. Dolayısıyla eğer o aracın supap yuvası yeterince mukavim değilse uzun vadede daha çabuk aşınma olasılığı vardır.
    Bunun dışında LPG kuru yakıt, benzin yaş yakıt, yağlama yapmaz, piston delinir, segman kırılır, motoru bitirir vs. tamamen "kahvehane muhabbetidir" aslı esası yoktur. Motoru, motor yağı ve motor yağlama sistemi yağlar, bunun dışında sadece dizel araçlarda yakıtın yağlama özelliğinden faydalanılır. Benzinin yağlama özelliği yoktur aksine yağlamayı bozma özelliği vardır.

2-"Supap koruma" adı altında satılan iyisi kötüsü hiçbir çeşit ürünün geçerli oranda bir faydası YOKTUR. Bazı araçlarda bazı durumlarda egzoz supap yuvasında sıkıntı var dedik, dolayısı ile bu sıkıntının çözülmesi için bu bölgedeki sıcaklığın düşürülmesi lazım. Supap her çalışmada yuvaya bir çekiç gibi vuruyor, sürtmüyor. Dolayısıyla orayı yağlasan ne olacak, sen o yüzeyi soğutabiliyor musun? Farzedelim egzoz supapını yağlayabilirsek sorun çözülecek, peki söyler misiniz 800 - 1000 derece olan bir yüzeyde hangi yağ duracak? Tamam onu da yaptık, 800 derecede yanmayan uçmayan bir yağ bulduk, peki bunu emme yolundan vererek özelliğini miktarını hiç bozmadan egzoz supapının yuvasına nasıl getiriyorsunuz? emmeden sonra bir de yanma, patlamadan geçiyor bu mucizevi yağ.
    Özet olarak OLMAZ arkadaşlar, OLMUYOR da zaten.

Saygılarımla,

Murat ŞEHİRLİOĞLU.

Tüm bu sebeplerle kaliteli bir montaj, kaliteli bir kit ve iyi bir kalibrasyonla LPG'de subap hasarı oluşmayacağı görüşündeyiz. Bu gibi aparatların montajını yapmıyor ve tavsiye etmiyoruz.

Bilgilerinize ve değerlendirmelerinize saygılarımızla sunarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOCAN OTOGAZ -- 25 Ocak 2011; 6:32:34 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.