Şimdi Ara

MOCAN OTOGAZDA LPG TAKTIRANLAR (Ankara) (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.811
Cevap
94
Favori
251.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: controlf5

merhaba, 2011 model 1.6 qashqai aracıma LPG taktırmak istiyorum. BRC uyumlu mudur? ne kadar bir maliyeti olur? şu anda ortalama 8.7 lt yakıt tüketimi var, LPG ile ne kadar yakar, ne kadar tasarruf olur?

net olmamakla beraber 8.7tl benzin ise lpgde 10,5 litre civarı yakar. 10,5x3 liradan. 100km de 32 lira lpg tüketirsiniz ortalama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco1959

Merhabalar;
    Honda HR-V CVT şanzıman (yarı otomatik) 2017 model aracıma lpg taktırmak istiyorum. Aracım lpg uygulandıktan sonra ne kadar tasarruf ederim? Arıza lambası yanması gibi bir sorun oluşur mu? Simit tank düşünüyorum? Depo kaç litre olur? Uygulama fiyatınız ne kadar? Şimdiden teşekkürler..

Sevgili ustalarım; sorularıma yanıt alma şansım var mıdır?
  • neco1959 N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracınız lpg ile uyumludur. Motor Arıza lambasının yazmayacağını Firmamız taahhüt etmektedir

Yakıt tasarrufunuz %45 mertebesinde olacaktır.

Fiyat bilgisi özel mesajla tarafınıza gönderilmiştir

Aracınıza 40 litre simit lpg tankı uygundur .

Saygılarımızla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOCAN OTOGAZ -- 13 Şubat 2018; 16:43:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

quote:

merhaba, 2011 model 1.6 qashqai aracıma LPG taktırmak istiyorum. BRC uyumlu mudur? ne kadar bir maliyeti olur? şu anda ortalama 8.7 lt yakıt tüketimi var, LPG ile ne kadar yakar, ne kadar tasarruf olur?

net olmamakla beraber 8.7tl benzin ise lpgde 10,5 litre civarı yakar. 10,5x3 liradan. 100km de 32 lira lpg tüketirsiniz ortalama.

ercan bey teşekkür ederim. @Mocan Otogaz sizden de bilgi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOCAN OTOGAZ

Merhaba,

Aracınız lpg ile uyumludur. Motor Arıza lambasının yazmayacağını Firmamız taahhüt etmektedir

Yakıt tasarrufunuz %45 mertebesinde olacaktır.

Fiyat bilgisi özel mesajla tarafınıza gönderilmiştir

Aracınıza 40 litre simit lpg tankı uygundur .

Saygılarımızla

Vermiş olduğunuz bilgilendirme için teşekkür ederim. Ancak "Fiyat bilgisi" özel mesajla tarafıma ulaşmamıştır. Saygılarımla.
  • quote:

Merhaba,

Aracınız lpg ile son derece uyumludur. LPG'de yakıt tüketimiz benzine göre litre bazında %17 fazla olacaktır. bu günkü fiyatlarla %45 tasarruuf sağlanmaktadır.

Uygulama fiyatımız özel mesajla tarafınıza gönderilmiştir.

Saygılarımızla

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, astra G 98 model 1.6 ecotec arac icin hagi kiti onerirsiniz, lpg kit değisimi yapilacak, birde fiyat alabilirmiyim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thewhitewolf -- 23 Şubat 2018; 1:7:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thewhitewolf

Merhaba, astra G 98 model 1.6 ecotec arac icin hagi kiti onerirsiniz, lpg kit değisimi yapilacak, birde fiyat alabilirmiyim!

Merhaba ,

Brc Seq32 kitimiz aracınız İçin uygundur.

Fiyat bilgisi özel mesajla gönderilmiştir.

Saygılarımızla

• quote:

quote:

Merhaba, astra G 98 model 1.6 ecotec arac icin hagi kiti onerirsiniz, lpg kit değisimi yapilacak, birde fiyat alabilirmiyim!

Merhaba ,

Saygılarımızla

Tesekkur ederim.

• Arkadaşlar merhaba;

geçen hafta mocan otogazda LPG dönüşümünü gerçekleştirdik. 1 hafta kadar aktif kullandım ki buraya yazarken deneyimlerimide yazmak istedim.

Aracım Mitsubishi Attrage 1.2 motor 3 silindir, CVT şanzıman. Benzin tüketimi 5 ile 5,5 litre arasındaydı.

LPG için BRC seçmem daha doğrusu Mocan otogazı seçmemdeki en büyük etmen 2011 yılında toyota Corolla aracıma da burada montaj yaptırıp yaklaşık 4 5 yıl kadar hiç sorun yaşamadan kullandığımdandır. Bu süre zarfında da birçok arkadaşımı yönlendirdim ve hiçbirisinden olumsuz bir ger dönüş almadım.

Aracın LPG dönüşümünü yapan aydın usta gerçekten işin ehli bir adam, sağolsun her bir parça montajında özenli davrandı.

aşağıda resimleri paylaşacağım ki zaten ne kadar özenli bir montaj yapıldığını göreceksiniz.

Övünç bey zaten yıllardır bu işte uzman olmuş bir kişi....

bildiğimiz gibi LPG dönüşümünde problem yaşamamak için 2 madde çok önemlidir. birincisi montaj yapan kişi, ikincisi kalibrasyon yapan kişi. bunlardan sonra kit kalitesi gelir.

montaj yada kalibrasyon kötü ise isterseniz 10bin liralık kit alın bir anlamı olmaz.

Ben mocan otogaza güvendiğim için böyle piyasada az bulunan, belki problem sırasında parça sıkıntısı çekeceğim aracı bile güvenerek LPG dönüşümü yaptırdım. ki araç konusunda titiz bir insanımdır.

Montaj resimlerini paylaşayım. Resimlerde gördüğünüz gibi her bir lpg parçası için demirden ayak yapılarak araç delinmeden orjinal vidalara sabitlendi. Kesilen kablolar ayrıca lehim yapıldıktan sonra bantlandı. Montaj işlemi gerçekten içime sindi. Tek sıkıntı LPG depom küçük konuldu. bizim araçların net ağırlığı 1010kg azami ağırlık 1360kg olarak görünüyor. 350kg kalıyor geriye. sanırım sürücü dahil ağırlık bu. 4 kişi daha olduğunda 75kg dan hesaplanıyor ve 300kg oluyor. geri 50kg bir boşluk kalıyor. 35litrelik depo taktık. aslında 46 litre sığıyordu. bilmiyorum burada kalan 50kg nasıl hesaplanıyor veya 42 litre falan taksak olurmuydu. Azami ağırlığı geçince de muyanede problem yaşanıyor. İşte depo büyük oluncada uzun yolda rahat oluyor. çünkü 35 litrelik depo 26 litre LPG alabiliyor. Son olarak depo dolum yerini de benzin girişine yaptık, sağolsun Idris ustayı uğraştırdık biraz ama güzel oldu.

Araçta arıza lambası yanmadı, gaz benzin geçişlerinde hiçbir sıkıntı yok, yakıt konusuna gelince söyledikleri gibi tam %45 tasarruf sağladım. 100km de 6 litre LPG harcadım. depoyu 71 liraya aygazdan 26 litre ile doldurdum tam 438km de LPG bitti.

Not: Yaklaşık yarım saat üşenmeden LPG ayarı ve AFR hakkında kendisi beni bilgilendirdi. Ayar konusunda içim rahat.Övünç bey bence bu işin uzmanı olmuş. Ayrıca aracımda ekstra motor sıcaklık göstergesi var dijital. LPG ye geçiş 45-50 derece arasında gerçekleşiyor (havanın soğukluk duruma göre) ayarın doğru yapıldığını en azından şu maddelerden kendim teyit ediyorum.

1) Çekişte hiçbir düşme yok. varsada hissedilir değil. (Fakir karışım değil)
    2) Tasarruf oranı gerçekten doğru LPG kitini taktırmadan önce hesapladığım ile şuanki yakıt birebir tutuyor. (zengin karışım değil)
    3) Dijital motor sıcaklık göstergesinden hergün soğuk motorun 90 dereceye ulaştığı yeri biliyorum, LPG de bu yol yani ulaştığım nokta değişmedi ( tahminimce fakir karışım olsaydı motor yanma odası daha çabuk ısınacağı için motorda soğutma suyuda daha çabuk 90 dereceyi bulurdu.)
    4) Herhangi bir devirde gaz tepkilerinde hiçbir değişiklik yok. Özellikle benim aracım CVT olduğu için 100km hızla giderken 1900 dd de gidiyor, yani gaza yüklenmediğiniz müddetçe araç çok düşük devir çeviriyor, LPG de bu düşük devirlerde çekiş konusunda benzinde ne ise o şekilde gidiyor.

Övünç beye ve çalışan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. ilgi alaka ve göstermedikleri özen için.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba ,

Saygılarımızla

Tesekkur ederim.

Brc seq32 mi taktirdiniz? Toplam maliyet nedir ?

• Geçen yıl bi aracıma sizde brc taktırmıştım. Yine yeni bir araç alma arefesindeyim. Önce uyum meselesini sormak istedim 2012-13 Opel corsa almayı düşünüyorum. 1.4 twinport motorlar hakkında lpg uyumu yok söylentisi duydum. Acaba böyle bir sıkıntı var mi? Duruma göre 1.2 motor tercihim olacak. Uygun kitin fiyatını da yazabilirseniz sevinirim

• capoeirista C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracınıza brc sequent 32 modelimiz son derece uyumludur. Twinport motorun uyum problemi bulunmamaktadır.

Uygulama fiyatımız özel mesajla tarafınıza gönderilmiştir

Saygılarımızla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 2013 opel corsa 1.4 twinport aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum lpg dolum yeri depo kapağına uygun mudur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar yazınca bende sorma gereği hissettim. 2014 1.2 Aktive corsa aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum. Daha evvel 1.2 2007 corsa ma AKL taktırmıştım çok memnundum. Fakat Euro-5 motorla ilgili bazı arkadaşlar sorun olabilir dedikleri için. Başka marka kitleri araştırıyorum. BRC marka benim aracıma uygun mudur. Birde depo kapağının altına gaz girişi yapılabiliyor mu (Tampon altında gaz dolduran arkadaşlar elleri ile tampondan destek alarak dolum yapıyorlar "mecbur oldukları için" arka tampon zamanla yerinde ayrılmaya başladı)

• fluence 2013 cvt 8 enjektörlü psa modül dahil fiyat alabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: alcatraz066

Merhaba 2013 opel corsa 1.4 twinport aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum lpg dolum yeri depo kapağına uygun mudur

Sayın Alcatraz066,

Aracınızda lpg dolum yeri depo kapağına uygundur.

Saygılarımızla,

• Merhaba. Aracım 2011 model mazda 3 sedan

1.6motor benzin otomatik hiç tüp takılmadı.

Aracım turbosuz ve bana göre hantal ama son derece memnunum. 65000 kmde.

Aracımın performansını büyük ölçüde kaybetmeyeceği, arıza lambası yakmayacak ve benim için en önemlisi işim dolayısıyla vakit bulamıyorum bu yüzden sürekli fakir karışım, lpg ayarı vs. Uğraştırmayacak bir lpg kiti arıyorum.

Önerileriniz ve fiyat hakkında bilgi rica ediyorum.

• Merhaba 2015 model Ford fiesta 1.6 powershift araca sahibim , bu araç ile uyumlu en iyi kit hangisidir , daha önce montaj yaptığınız fiesta Araçlara ait her hangi lpg kaynaklı kronik sorun ile karşılaştınız mı ? Subap erimesi v.s. Daha önce ki aracımda prins kullanmıştım memnun kalmıştım . Sizin önerilerinizi ve fiyatlarınız duymak isterim bu hafta içi montajı düşünüyorum .

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.