Şimdi Ara

Mobilite: Apple'ın yeni mağazasında başımıza gelenler ve dahası... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
20
Favori
15.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah sabah bütün yorumları okudum ve eğlendim çünkü içimizdeki fransızları da görmüş oldum. Neden mi,

Erdi bey, yaşadığı olayı başından sonuna kadar anlatmış. Diyoru ki;

Bize ulaşan, mağazamıza gelin diyen, çekim için izin veren, çekim öncesi izin veriyorum ama 7 dakika süren var diye sınır koyan, daha sonrasında çekimimi bozan, en sonunda müziğin sesini sonuna kadar ve sonrasında hiç bir şekilde açıklama yapmayan Apple yöneticileridir.

Ne yazık ki, bazı Apple fanboylar, bunu bile haklı bir Apple hareketi olarak görmüşler. Yaw empati denen bir şey var, azıcık yapın. Bu adam gitmiş, olumsuzluklara rağmen videosunu sükunet ile bitirmiş ve yayınlamış. Yayınlamayabilirdi ya da o an mağazada sen misin manipüle eden o zaman ben de bir daha gelmem der ve işini tamamladan çıkar, giderdi.

Erdi bey sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Çok iyi bir gazeteci olmanızın yanında dik duruşunuz ve kibar şekilde durumu dile getirerek yaşanan olayı bizimle paylaştığınız için.

Pek çok yayın kuruluşu, ileride Apple'dan reklam alırım, cihaz alırım gözüyle böyle bir yazı yayınlanma riskine bile girmek istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

Erdi, Apple tok Satıcı haliyle seni bile sallamaz. Zaten ekremde Sağolsun donanımhaberde sabah akşam bedava şişire şişire reklamını yapıyor apple ın. Mesut hoca Amerika'ya gittiğinde zaten durumu açıklamıştı. Mesut hoca ne dedi iphone tanıtımında biz basın mensuplarını en arkaya salladılar Öne kendi çalışanlarını koyup tim her ağzını açtığında ayakta alkışladılar dedi. Haliyle egolu, tezek in üzerine apple yazsam satarım diyen firma tok olur yeri gelir seni bile sallamaz erdi.

Ahahahaha imza atarım altına bire bir doğru

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'ı bu saygısızlığından dolayı kınıyorum. Şahsen bir özür dilenmezse, şimdi ve gelecekte Apple mağazalarına adımımı atmam, çünkü bu saygısızlığı bir empati kurarak düşündüğümde kendime yapılmış sayıyorum. Eminim benim gibi birçok kişi aynı şekilde düşünüyordur.

• geçen bir arkadaş yazmıştı apple kendini farklı bir dünyada yaşıyor sanıyor demişti.bu ego apple şirket sahibinde yok be.3bin 5bin lira bayılan adam sanki apple toptan satın almışçamasına bir kibire bürünüyor.al işte adam demiş övmeyeceksen orda işin ne diye sonrada alınca ama erdi abi sen böyle böyle demiştin ama öyle değilmiş dersin. tarafsız değilsiniz dersin.siz bu duruşunuzu bozmayin.ve maaalesef insanlar bu kadar para verdikçe bunlar kendilerini birşey sanmaya devam edecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saygısızlığın yorumunun fanboylar tarafından yapılması trajikomik bir olay. Samsung kullanıyorum ; evet bu terbiyesizlik. iPhone kulllanıyorum Erdi bey haksız. Yok böyle bir dünya. Erdi beye yapılan saygısızlığı kınıyorum. Zaten daha önce mesut beyin yazdığına bir somut örnek daha eklendi.

• Apple'ı ciddi anlamda beğeniyorum ve evimde 4 farklı ürününü kullanıyorum mac ve apple tv almayı da düşünüyorum ama ne kadar seversem seveyim APPLE TÜRKİYE kesinlikle ama kesinlikle cidden türklere yakışır seviyesizlikte bir firma. Dünyada müşteri memnuniyeti en yüksek olan firmalardan biri türkiyede bu hale düştü. Bunun sebebi kesinlikle seçilen yöneticiler. Ego dolu insanları doldurmuşlar store'a dünyada hiçbir storeda böyle bir terbiyesizlik olacağını düşünmüyorum. Çağırmak için arıyorlarsa özür dilemem için de aramaları gerekir

• Türkiye'nin en büyük forum sitesinin haline bak , çabaladığı şeylere bak... İnanılmaz kalitesiz ve basit bir forum sitesi olmaya başladı donanımhaber...Ben Türkiye'de sadece ve sadece DonanımHaber ve Mynet'i kullanıyorum internette.Diğer siteler benim için sadece araç oluyor. Aynı olayı , ShiftDelete yaşamış , adamlar böyle birşey yapmıyor.

Sizin bu Apple ile alıp veremediğiniz nedir arkadaş ? Bu kadar mı düştü DonanımHaber ?

6 yıldır bu forumdayım ancak inanılmaz kötü gidiyor son 1 yıldır.Önce Apple'a laf atacağınıza açın da alt yapınızı düzeltin.Her dakika kasıyor , kitleniyor , çöküyor .Yakın bir zamanda , yeni kaliteli ve seviyeli bir forum arayışına geçeceğim. Bu kafayla 1 sene sonra , çocuklarla yaparsınız incelemeyi.
  • forum üyesi olarak erdi beye yapılanları kınıyorum.Olanlar Apple nin biyerlerinin kalktığını gösteriyor.

• Erdi reis sen canını sıkma, yorum yazan bir deryada bu kafada insan var. içi boş ceviz misali.. yazık.. önce misafir kavramının ne olduğunu öğrenmeliler.

• Apple videosunda yapılan tahrik aleni olarak görülüyor.
    Biz yaptık böyle kullanacaksınız, yanlış kullanıyorsunuz diyen zihniyet ten başka da bir şey beklenemez.
    Yıllardır inceleme için bir mouse bile yollamayan, ülkemizden deve yükü ile para kaldırıp müşterisine S. S uygulayan şirketi nasıl boykot etmek gerekiyorsa yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellino -- 27 Ekim 2014; 8:17:43 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Türkiye'nin en büyük forum sitesinin haline bak , çabaladığı şeylere bak... İnanılmaz kalitesiz ve basit bir forum sitesi olmaya başladı donanımhaber...Ben Türkiye'de sadece ve sadece DonanımHaber ve Mynet'i kullanıyorum internette.Diğer siteler benim için sadece araç oluyor. Aynı olayı , ShiftDelete yaşamış , adamlar böyle birşey yapmıyor.

Sizin bu Apple ile alıp veremediğiniz nedir arkadaş ? Bu kadar mı düştü DonanımHaber ?

6 yıldır bu forumdayım ancak inanılmaz kötü gidiyor son 1 yıldır.Önce Apple'a laf atacağınıza açın da alt yapınızı düzeltin.Her dakika kasıyor , kitleniyor , çöküyor .Yakın bir zamanda , yeni kaliteli ve seviyeli bir forum arayışına geçeceğim. Bu kafayla 1 sene sonra , çocuklarla yaparsınız incelemeyi.

Mynet dedi ya la.

• Selamlar. Siz ne bekliyordunuz Appledan? Telefon çekmiyor deyince dik tut diyen firmadan ne bekliyordunuz? Ürünün kötü diye yorunlar gördüğünde başka firma düzeltmeye çalışırken böyle egolu firmadan ne yapmasini bekliyordunuz ki?

Apple gene kendisine yakışanı yaptı... Kapalı düzende olan bir firma kafasına buyruk hareketleri yapmaya tabi ki devam edecektir. Ben appleyim storeyi bile kapatsam karaborsadan iki katını satarım mantıgıyla ilerleyen bir firma bu... 3. dünya ülkesi olarak gördükleri hatta 5. dünya ülkesi olarak bile görüyor olabilirler. onların bakış açısı düşüncesi bu yönde.

Çay su kültürleri yok olmayacak da... seni oraya reklam diye çagıran kalabalık olsun diye cagiran firmaya ikinci kez gidiyorsan da o senin ayibin. gitmeyeceksin tavrini koyacaksin. cagirirlar gel cek diye ve de kandirirlar.

Bilincli kullaniciyi apple sevmez neden cünkü bütün kötü yanlarını applenin biliyordur. aciklayacaktir vs. ama Erdi Bey imaci hep iyi yönde övse belki dolaylı yoldan kovulmazdi. bence gene kovulurdu ama neyse.

yöneticileri falan hep yabancı mı? yabanci isimlerden bahsedilmiş. keske Türk yöneticiler falan olsaymış... buna da ayri üzüldüm...

• quote:

Türkiye'nin en büyük forum sitesinin haline bak , çabaladığı şeylere bak... İnanılmaz kalitesiz ve basit bir forum sitesi olmaya başladı donanımhaber...Ben Türkiye'de sadece ve sadece DonanımHaber ve Mynet'i kullanıyorum internette.Diğer siteler benim için sadece araç oluyor. Aynı olayı , ShiftDelete yaşamış , adamlar böyle birşey yapmıyor.

Merhaba, iyi sabahlar.

Bilmeden ya da eksik bilgi ile yorum atmışsınız.

Basına özel mağaza gezisinde böyle bir sunum yapan tek gazeteciydim, başka kimse böyle bir çekim yapmadı dolayısıyla diğer hiç kimse aynı muameleyi görmedi çünkü herkes sunum sonrası kısa sürede mağazayı terk etmişti. Ben ise oraya içerik üretmek için gittim, yoksa emin olun sadece mağaza görmek için harcayacak bol vakte sahip değilim.

Apple'a laf attığımız yok, yaşadığımız bir olayı dile getiriyoruz. Bence sizin bu olayı ele alış tarzınız yanlış.

Belki Apple tutkunuzdan dolayı ana resmi görmekte zorlanıyorsunuz, şöyle düşünün. Birini davet ediyorsunuz gel benim ürünümü çek, mağazamı gez ve okuyucularına aktar diye, daha sonra da kısa kesmeni istiyorum işini bitirmen umrumda değil diyorsunuz.

Apple hiç çağırmayabilir, çağırıp video da çektirmeyebilirdi ki bunlar bir yere kadar anlayışla karşılanabilir, ama çağırıp, video çekimine izin verip daha sonra saygısızca davranmaktan bahsediyoruz burada.

Siz ise hala Apple laf atmaktan bahsediyorsunuz, olacak iş değil.

Not: Shiftdelete, Cumartesi günü mağazanın resmi açılışına gidip video çekimi yapmış. Anlattığım üzücü olay ise, mağaza açılışından iki gün önce basına yapılan özel davette yaşandı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ya zaten orda çalışanlardaki hava 1 milyon kendilerini birşe zannediyorlar lan olm siz işçisiniz ameleler neyin davasını yapıyosunuz.saygısız herifler kendinizi appleda çalışıyosunuz diye bir bok sanmayın adam olun önce insanlara saygı gösterin !

• go home yankee

• Kim ne derse desin apple

• quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

Selamlar. Siz ne bekliyordunuz Appledan? Telefon çekmiyor deyince dik tut diyen firmadan ne bekliyordunuz? Ürünün kötü diye yorunlar gördüğünde başka firma düzeltmeye çalışırken böyle egolu firmadan ne yapmasini bekliyordunuz ki?

Apple gene kendisine yakışanı yaptı... Kapalı düzende olan bir firma kafasına buyruk hareketleri yapmaya tabi ki devam edecektir. Ben appleyim storeyi bile kapatsam karaborsadan iki katını satarım mantıgıyla ilerleyen bir firma bu... 3. dünya ülkesi olarak gördükleri hatta 5. dünya ülkesi olarak bile görüyor olabilirler. onların bakış açısı düşüncesi bu yönde.

Çay su kültürleri yok olmayacak da... seni oraya reklam diye çagıran kalabalık olsun diye cagiran firmaya ikinci kez gidiyorsan da o senin ayibin. gitmeyeceksin tavrini koyacaksin. cagirirlar gel cek diye ve de kandirirlar.

Bilincli kullaniciyi apple sevmez neden cünkü bütün kötü yanlarını applenin biliyordur. aciklayacaktir vs. ama Erdi Bey imaci hep iyi yönde övse belki dolaylı yoldan kovulmazdi. bence gene kovulurdu ama neyse.

yöneticileri falan hep yabancı mı? yabanci isimlerden bahsedilmiş. keske Türk yöneticiler falan olsaymış... buna da ayri üzüldüm...

Merhaba,

Aslına bakarsan çok bir şey beklemiyorduk, 7 dakika çekim izin vermişlerdi, 4. dakikaya doğru kestiler. Sürenin tamamlanmasını bekleseler, senin davetin üzerine gelmiş gazeteciye asgari saygıyı gösterseler bizim için yeterliydi.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Merhaba, iyi sabahlar.

Bilmeden ya da eksik bilgi ile yorum atmışsınız.

Basına özel mağaza gezisinde böyle bir sunum yapan tek gazeteciydim, başka kimse böyle bir çekim yapmadı dolayısıyla diğer hiç kimse aynı muameleyi görmedi çünkü herkes sunum sonrası kısa sürede mağazayı terk etmişti. Ben ise oraya içerik üretmek için gittim, yoksa emin olun sadece mağaza görmek için harcayacak bol vakte sahip değilim.

Apple'a laf attığımız yok, yaşadığımız bir olayı dile getiriyoruz. Bence sizin bu olayı ele alış tarzınız yanlış.

Belki Apple tutkunuzdan dolayı ana resmi görmekte zorlanıyorsunuz, şöyle düşünün. Birini davet ediyorsunuz gel benim ürünümü çek, mağazamı gez ve okuyucularına aktar diye, daha sonra da kısa kesmeni istiyorum işini bitirmen umrumda değil diyorsunuz.

Apple hiç çağırmayabilir, çağırıp video da çektirmeyebilirdi ki bunlar bir yere kadar anlayışla karşılanabilir, ama çağırıp, video çekimine izin verip daha sonra saygısızca davranmaktan bahsediyoruz burada.

Siz ise hala Apple laf atmaktan bahsediyorsunuz, olacak iş değil.

Sanada günaydın ;

Ben , forumda son zamanlarda olanlardan sonra bunun kesinlikle sürpriz olduğunu düşünmeyenlerdenim.Ben burada Apple'i veya Apple ürünlerini kesinlikle savunmuyorum ve aksine yazdığım gibi ; Benim için internet dünyasının en değerli sitesi olan DonanımHaber'in bu tutumlardan dolayı , kendilerini kötü hissetmesinden mutlu değilim... Sizin yaşadığınız aynı olayı 'SHIFTDELETE' muhabiri de yaşıyor , ancak onlar çıkıpta hiç bir şekilde böyle bir haber yapmıyor.

Benim burada ifade ettiğim durum ; Forumun tutumu... Ciddi anlamda Donanımhaber , geriye gidiyor.Ne kadar büyük bir WEB SITESI olduğunuzu unutmuş gibi hareket ediyorsunuz.Yüzbinlerce hatta milyonlarca üye ( HAYRAN ) var , Türkiye'nin en çok ziyaret edilen web sitesi halindeyiz , ancak bu şekilde yapılan haberler , reklamlar sizin herşeyden öte BERRAKLIĞINIZIN KALMADIĞININ , SUYUN BULANIKLAŞTIĞINI GÖSTERGESİ... Bakın , anlayışla karşılıyorum , ürünleri inceleme isteği , etkinliklerde olma isteği vs ama Apple , size ürün göndermek zorunda değil , sizden özür dilemek zorunda da değil ve herşeyden öte size çok iyisiniz diye değer vermek zorunda da değil...

Evet , belki bir sorun yaşamışsınız ama bu davranış her neyse sizin de Ana resmi görmenizi engelliyor. 30-35 tane basın mensubu gelmiş ve yine sizin isteğiniz doğrultusunda incelemeye izin verilmiş ve hatta cihazın büyük bir bölümünü izlediğimiz videoda tamamlamış görüyoruz ( Gerçi teknik detay bilmem ben ama ) , bunlar bile yeterliyken , neden bu tutum ?

Ben son olarak ; DonanımHaber'in bu olaylar ile ilişkili kalmasını istemiyorum , böyle bir forumun bu tür şeylere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum !

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

Selamlar. Siz ne bekliyordunuz Appledan? Telefon çekmiyor deyince dik tut diyen firmadan ne bekliyordunuz? Ürünün kötü diye yorunlar gördüğünde başka firma düzeltmeye çalışırken böyle egolu firmadan ne yapmasini bekliyordunuz ki?

Merhaba,

Aslına bakarsan çok bir şey beklemiyorduk, 7 dakika çekim izin vermişlerdi, 4. dakikaya doğru kestiler. Sürenin tamamlanmasını bekleseler, senin davetin üzerine gelmiş gazeteciye asgari saygıyı gösterseler bizim için yeterliydi.

Teşekkürler.

Dik durmaniza orada sinirlenmemenize ters birşeyler yapmamaniza helal olsun diyorum. Böyle bir terbiyesizlige karsi sessiz kalmayacaginizi da bu videoda belli etmissiniz tesekkür ediyorum. Bu firmayi hic sevmem... bu hareketleriyle de kendilerini belli ettiler. siz gene incelemelerinize devam edersiniz ürünleri tanitirsiniz. sanki engel olabilecekler hic..... bir hafta önce yapayim güzel olsun fikriyle oralara kadar gitmissiniz ki istanbulda karsidan karsiya gecmek ankaraya gelmekten zordur. atasehirden bankalar diye kasimpasanin arkasinda biryere 4 saatte gidip gelmistik. o da taksi soföründen daha beter araba süren banka soförüyle... üsenmeden gitmissiniz ve elin gavurundan böyle bir davranisla karsilasmissiniz. kiniyorum hatta küfrediyorum. Yerinizde olsam özür gelene kadar ürünleri tanitmam ya da igneli sekilde elestririm...

Yöneticileri ve calisanlari yabanci mi Erdi Bey?

• Benim lisede fizik hocası vardı şöyle derdi

"Olmuş bitmiş konuşmaaaaa"

Şaka bir yana bence editöryel ciddiyet göstermeniz lazım. Hemen kızıp atarlanmak değil. Bence bu olayı büyütmüşsünüz. Benden demesi. Her gazeteci yaşar bunları. Gazeteciler çok zor şartlarda çalışırlar. Hakaretler fiziksel saldırılar. Ürününü tanıtıcak diye Apple gibi firmalar işte böyle size kolaylık göstermez. Para herşey değildir anlayışı var demekki onlarda. Önce iş anlayışı geliyor demekki.

Ve özür dileyecek bir şey yok ortada. Sizin özür dilemeniz lazım asıl yanlış anlaşılmadan ötürü apple a haksız saldırdığınız için. Belkide derdiniz gönderilmeyen imac dir kimbilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 27 Ekim 2014; 8:48:52 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.