Şimdi Ara

Mobilite: Android 5.0 alacak telefonlar, Galaxy S6, cep telefonlarına 4K ekran ve dahası... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
3.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sevgili Mobiliteyi hazırlayan Erdi ve Ender beyler,
    Cep telefonlarının çekirdeği işlem hızları ekranının bilmem kaç k olması beni hiç ilgilendirmiyor. Benim evimde full hd olmayan led tv var. O da mutfakta. Anca yemek yerken bakıyoprum o kadar vaktim yok. 24" tvde bile hd ready çözünürlük sırıtmazken el kadar ekranda 4knın ne faydasını göreceğim.
    Sizden ricam 3 şey.
    Fiyatı 200-400 lirası olan telefonlar
    2000 mah pil 1 gb ram 8 gb hafıza
    Fiyatı 400-600 lirası olan telefonlar
    2500 mah pil 1,5 gb ram 16 gb hafıza
    Fiyatı 600-800 lirası olan telefonlar
    3000 mah pil 2 gb ram 16 gb hafıza (daha yükseği iyi olurdu ama yapmaz tosbalar.)
    Fiyatı 800- sonsuz olan telefonlar
    Ne koyarlarsa koysun içine umrumda değil. İster tavşan çıksın içinden.
    Bu bellek bu kadar mı pahalı 16 gb bellek 16 lira, 3000mahlık 2 şarj edilebilir pil 15 lira yazık günah arkadaş. İçine program kuramadıktan onu randımanlı çalıştıramadıktan ve o telefonu pili bitmeden kullanamadıktan sonra yemişim ben onun aklını. Özellikle program dedim. Oyun zevk meselesi ona karışmam.

• Bir de fotoğrafı iyi çeksin diyenler olacak. Hiç gerek yok. Cep telefonları fotoğraf makinelerinin katili oldu. 16 MP Wifi lı makineler 300 Lira. Alırım o makineden wifi ile degönderirim telefona mis.

• abi şu mikrofona bi çare bulun ender abinin sesini duymak için ses açıyoz erdi abininki gümbür gümbür çıkıyor kısıyoz erdininki iyi enderinki duyulmuyor

• S3 sürekli kötüleniyor ama telefon hala satılıyor. piyasada kalma rekoru kırdı resmen S3.
  • dokunmadan sayfa acma kaydirma gozle pause yapma vs onlarin hepsi note 3te var ama bir kere bile kullanmadim gereksiz cep telefonu dedigin elle kulllanilir hani soyle 150 cm ekran bir smarttv olur icindede android olur girersin nette gezersin film bakarsin oturdugun yerden gozle kolla bacakla kontrol edersin ama o bile iskence yahu al eline kumandayi bas no oyle kol bacak oynaticaz

• yaw mobil den giriyorum donanim haberdeki videolar neden açılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: atkosturanadam

Turkcell t 50 alsa cok makbule gecer yanlis bilmiyorsam tr de en cok satan tel.

vurun!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: revision

teknolojiye karşı değiliz. 4k yap, hobi olarak yine yap. ama önce otur da şu bataryayı, işlemciyi geliştir. telefon bir günü çıkaramıyor, 1080p bile kasıyor. adam bunları geliştireceğine gidip 2k 4k uğraşıyor. lg g3 en büyük 2k fiyaskosu.

şuanda batarya teknolojisi tıkanmış durumda. ar-ge sonuçları 1-2 yıl sürecek. e ghz de artık fazla arttıramaz. adam da napıyor, yok sensör, yok 2k ekran diye aynı donanımda telefonları tekrar tekrar ısıtıp enayilere satıyor.

z2 ile z3'ün ne farkı var arkadaş.

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VlknFX V kullanıcısına yanıt
    Garanti dışı kalma diye bir şey yok, hiçbir cihaz yazılım atıldığı için garanti dışı kalmaz buna apple da dahil, AB yasaları bunu garanti ediyor, orda sıkıntı yok

Teknolojik telefon kullanan herkes bence teknolojiden anlamak zorunda, hem güncelleme istiyorsunuz hem de araştırmadan armut piş ağzıma düş istiyorsunuz, alırken bu sisteme para ödemediğinizi unutmayın, android işletim sistemine para ödemiyorsunuz, ki birileri sizin için sistemi derleyip bedavaya dağıtıyor, rom atmak çok basit bir olay, yapamıyorsanız telefonu da hakkıyla kullanamazsınız demektir zaten, yine de bir bilene götürüp attırabilirsiniz piyasada 10 tl ye rom atıyorlar en olmadı bunu yapabilirsiniz

Telefonu üreten şirket yazılımı da üretmiyor, bu sadece apple da böyle, bu kadar mükemmel bir kullanıcı deneyimi isteyen zaten apple alır, bu linux bilgisayar alıp ben bunu güncelleyemiyorum bilgisayarı üreten de güncelleme vermiyor demeye benziyor, halbuki cihaz zaten android sistemle verilmiş ve bu sistem ücretsiz, ödediğiniz paranın içinde yok, insanlar hayrına zaten dağıtıyor, linux ve açık kaynak mantığı zaten bu, sorun şu ki insanlar bu mantığı bilmeden apple ın yaptığını yapmasını istiyorlar firmaların, e o zaman LG g3 ü 2000 e değil 3000 TL ye satarlar, zaten androidin avantajı bu, açık kaynak yazılım kullanıp fiyatı aşağı çekmek
    O verdiğiniz fiyatın içinde yazılım parası yok buna dikkat etmelisiniz, olsaydı hakllıydınız

• quote:

Orijinalden alıntı: nepasvior

Garanti dışı kalma diye bir şey yok, hiçbir cihaz yazılım atıldığı için garanti dışı kalmaz buna apple da dahil, AB yasaları bunu garanti ediyor, orda sıkıntı yok

Teknolojik telefon kullanan herkes bence teknolojiden anlamak zorunda, hem güncelleme istiyorsunuz hem de araştırmadan armut piş ağzıma düş istiyorsunuz, alırken bu sisteme para ödemediğinizi unutmayın, android işletim sistemine para ödemiyorsunuz, ki birileri sizin için sistemi derleyip bedavaya dağıtıyor, rom atmak çok basit bir olay, yapamıyorsanız telefonu da hakkıyla kullanamazsınız demektir zaten, yine de bir bilene götürüp attırabilirsiniz piyasada 10 tl ye rom atıyorlar en olmadı bunu yapabilirsiniz

Telefonu üreten şirket yazılımı da üretmiyor, bu sadece apple da böyle, bu kadar mükemmel bir kullanıcı deneyimi isteyen zaten apple alır, bu linux bilgisayar alıp ben bunu güncelleyemiyorum bilgisayarı üreten de güncelleme vermiyor demeye benziyor, halbuki cihaz zaten android sistemle verilmiş ve bu sistem ücretsiz, ödediğiniz paranın içinde yok, insanlar hayrına zaten dağıtıyor, linux ve açık kaynak mantığı zaten bu, sorun şu ki insanlar bu mantığı bilmeden apple ın yaptığını yapmasını istiyorlar firmaların, e o zaman LG g3 ü 2000 e değil 3000 TL ye satarlar, zaten androidin avantajı bu, açık kaynak yazılım kullanıp fiyatı aşağı çekmek
    O verdiğiniz fiyatın içinde yazılım parası yok buna dikkat etmelisiniz, olsaydı hakllıydınız

Bende dahil olmak üzere 3 arkadaşıma rom yüklendi diye garanti dışı kaldılar müşteri hatası bilmeden abuk subuk konuşmayın birde anlamak zorunda değil kimse ben biliyorum benim bilgimde kendime bunu düşünmek zorundalar apple storelarda nasıl work shoplar varsa diğer ben dünyanın en iyisiyim diyenlerde sattıkları cihazı öğretecek bilinçlendirecek siz hiç samsung standında duran mallarla konuştunuzmu cehaletin önde gideni insaları öğretsin diye almışlar bırakın bana masal okumayı

Abuk sabuk konuşan bilmeyen siz ve 3 arkadaşınız oluyor bu durumda, daha AB nin yazılım seçme özgürlüğünün ve garanti şartlarının farkında değilsiniz, AB yasalarına tabi her ülkede yazılım donanımdan bağımsız bir bileşen olarak kabul edilir ve kullanıcı lisanslı olmak koşuluyla istediği yazılımı istediği donanıma kurmak konusunda ÖZGÜRDÜR. Cihazlara garanti veren satıcı firmalar, yazılım ve donanıma birbirinden bağımsız ayrı ayrı garanti vermek zorundalar. Örneğin PC aldım, üzerinde windows yüklü, kullanmak istemiyorsam lisansını iade ederim, linux kurar kullanırım. Wİndows lisanslama bedelini de satıcıdan geri alırım. Bu durumda satıcının malı satmaktan caymak gibi bir hakkı da yoktur. Garanti meselesine gelince, cihazın üzerinde hangi yazılım olursa olsun donanımı belirlenmen min. süreler dahilinde garanti altındadır, eğer yazılım kaynaklı bir işlev bozukluğu varsa firma orjinal yazılımı yükleyerek sorunun donanımdan değil yazılımdan kaynaklandığını ispat etmekle yükümlüdür. Donanımsal arızalara karşı yazılımdan bağımsız olarak garanti vermek zorundadır.
    Siz ve arkadaşlarınız hangi firmaysa bunu yapan bildiğiniz kandırılmışsınız. Servis raporuyla hakem heyetine başvurur, AB bilişim kanunlarının bir kopyasını da ekte iliştirirseniz, karar başka bir sebep yoksa lehinize çıkar. Oldu ya çıkmadı, tüketici mahkemesine gidersiniz, orda da çıkmazsa ki başka sebep olmadan bunun olması imkansıza yakın, AİHM e başvurursunuz, AİHS nin ilgili bilişim maddelerinin ve AB mevzuatının ihlal edildiğini belirtir, kendi derdiniz görmekle kalmaz, o firmanın AB nezdinde ciddi sıkıntıya girmesine sebep olursunuz, ki iş buraya gelmeden firma size garanti kapsamında işlem yapar zira AB den yüklü miktarda ceza yiyeceklerini gayet iyi bilirler.

Şimdi gelelim destek konusuna, kullandığınız yazılım android, linux tabanlı açık kaynak lisanslı bir yazılım, siz cihaz alırken bu yazılıma 5 kuruş ödemezsiniz, şirketler google la anlaşmalar yapıp paralar ödeyebilir, ancak bu bir lisanslama bedeli değildir. Bu işletim sistemi tüm insanlığın ortak malı olup ücretsizdir, değiştirmesi, geliştirmesi kullanması tamamen serbesttir. Ancak kaynak kodlarını kapatıp satması yasaktır. Kaynak kodları açık olduğundan da kimse buna para talep edemez, android telefonların iphone lara göre çok daha ucuz olmasının sebebi budur. Öncelikle bu açık kaynak mantığını anlamanız gerekiyor.
    Açık kaynak bir cihaz aldığınızda bunu zaten bilerek alırsınız, size resmi yazılım desteği verilmeyeceğini bilirsiniz, çünkü o yazılıma para ödemediniz, para ödemediğiniz bir şeye firmalar destek sağlamıyor diye onları suçlayamazsınız. Ha bazı firmalar rom çıkarırsa kendi yazılım ekipleri ne ala, ama bu onları resmi yazılım! yapmıyor, tıpkı ubuntu yüklü bilgisayar alıp HP den ubuntu güncellemesi beklemenize benziyor bu, bilmiyorsanız anlamıyorsanız android almayın linux almayın veya alın öğrenin güncelleme gelmiyor diye ağlamayın.

Hayatınızda bir kuruş almadan aylarca saatlerce oturup kernel derleyip rom oluşturdunuz mu bir kere? XDA forumunda bunu yapan binlerce açık kaynak gönüllüsü insan var, sizin cihazınız için rom derliyorlar ama siz onu karta atıp telefona yüklemeyi öğrenmiyorsunuz sonra da destek yok diye şikayet ediyorsunuz! Face e Twitter a fotoğraf yüklemek rom atmaktan daha zor.

Apple ise kendi sistemini kullanıyor, ücretli ve kapalı bir sistem, o nedenle güncellemeyi ancak kendisi verebilir, ya da istediği topluluklara kaynağını açıp verdirtebilir. Apple hazır ve son kullanıcı sistemidir, android geliştirici sistemidir, bunu bilmeden android alıyorsanız diyecek bir şey yok, araba kullanmayı bilmeden direksiyona geçmişsiniz demektir

Ayrıca türkiyedeki servislerin çoğu her şeye müşteri hatası der, bana da samsung servis demişti, anında çıkarıp AB müktesebatını önlerine koydum paşa paşa yaptılar, yapmak zorundalar çünkü, kendileri de gayet iyi biliyor bunu, AB kanunları o ülkenin kendi kanunlarından ve her türlü sözleşmeden daha üsttedir, ihtilaf halinde AB kanunlarına aykırı maddeler geçersiz sayılır

Fransızcanız varsa AB müktesebatına erişebilirsiniz, yoksa İngilizce ile de bir kısım şeylere ulaşabilirsiniz

• nepasvior N kullanıcısına yanıt
    okumadım hiçbirşey boşuna yazmışsın sizin gibi basit insanlarla agız dalaşı yapamıcam hangi lagımdan çıktıysanız oraya dönün
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇikolatayıBenYedim

21:55 deki oyunun ismi nedir ?? Çok güzele benziyor ancak ses alamadığım için ismini öğrenemedim.

Monument Valley

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    önce terbiyenizi takının ağzınızı toplayın, sizi adam yerine koyup cevap yazdık, kendi cahilliğinizin bilgisizliğinizin neticesinde uğradığınız zararı başkalarına yüklemeyin. Benim yazdığımı okumadığınız gibi kanunları da okumamışsınız belli ki. Eğer AB müktesebatını okusaydınız, cihazınızı garanti dışı bırakan firmanın sizi nasıl kazıkladığını anlardınız, basit olan lağımlı uslubu kullanan ben değilim
  • samsung arka arkaya telefon yağdırıyor

galaxy s6
    http://youtu.be/vwaMc5I2Z70

galaxy note edge

http://youtu.be/PXlxUL9bfMc
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.