Şimdi Ara

Mobil veriden giriyor ama wifiden girmiyor yardım... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
153
Cevap
5
Favori
171.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yirmi dört

Yaklaşık bir yıldır devam eden sorunum bugün kendiliğinden düzeldi. Öyleki telefon satmayı bile düşünmüştüm. Kullandığım modem Archer C5v, telefonum Xiaomi mi A1.. ilginç olan eşim Xiaomi Mi A2 telefonuyla hiç sorun yaşamıyorken, benim yaklaşık 1 yıl sıkıntı yaşamam.. umarım herkesin sorunu çözülür.
    Çok sevindim adınıza, aynı şekilde bazen telefonu kırıp atasım geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayıtsızkullanıcı K kullanıcısına yanıt
    Konuyla ilgili modem firmasına mail attım, aldığım cevapta Türk Telekom'un Archer C5V modem arızaları ile ilgili özel ekip görevlendirdiğini söylediler ama TT hiç ilgilenmedi diyebilirim, en az üç kez aramışımdır. TP-Link'ten aldığım cevap:
    "Merhabalar, Archer C5V modelleri Sentim Bilişim aracılığı ile Türk Telekoma üretilen kampanyalı model ürünüdür. Telekom fiber kullanıcılarına özel olarak bu modeli tahsis etmekte. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda vip olarak özel ekip tahsis etmektedir. Cihazda arıza olması durumunda servis noktası anlaşma gereği Sentim Bilişim firmasına aittir. Üretici firma olarak sözleşme gereği modeme müdahale etme durumumuz bulunmamaktadır. anlaşma gereği satış sonrası hizmetler Sentim Bilişim ve Türk Telekom sağlayıcısına aittir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 2 Nisan 2020; 12:8:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirmi dört

Konuyla ilgili modem firmasına mail attım, aldığım cevapta Türk Telekom'un Archer C5V modem arızaları ile ilgili özel ekip görevlendirdiğini söylediler ama TT hiç ilgilenmedi diyebilirim, en az üç kez aramışımdır. TP-Link'ten aldığım cevap:
    "Merhabalar, Archer C5V modelleri Sentim Bilişim aracılığı ile Türk Telekoma üretilen kampanyalı model ürünüdür. Telekom fiber kullanıcılarına özel olarak bu modeli tahsis etmekte. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda vip olarak özel ekip tahsis etmektedir. Cihazda arıza olması durumunda servis noktası anlaşma gereği Sentim Bilişim firmasına aittir. Üretici firma olarak sözleşme gereği modeme müdahale etme durumumuz bulunmamaktadır. anlaşma gereği satış sonrası hizmetler Sentim Bilişim ve Türk Telekom sağlayıcısına aittir."
    Bende Asus N-16 kullanıyorum. Adslden Vdsl e geçtiğimde bu modemi kullanmaya başladım ne olduysa bu modeme geçtikten sonra oldu. Modemde sorun var desem diğer telefonlarda problem yok. Telefonumda farklı wifi den denediğimde sorun yok. ASUS hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Turk Telekom ile görüştüğümde geri döneceklerdi hala dönecekler.

• Merhabalar bende de aynı sorun var. Evde TT ADSL var 10mbps down. 0.50mbps upl. var. Kullandığım telefon Mi A1 ve WiFi üzerinden Netflix, Twitter, Amazon Shopping gibi uygulamaları kullanamıyorum. Chrome gibi tarayıcılarda az buçuk giriyor fakat mobil uygulamalarda çalışmıyor. VPN ile bir sıkıntı olmuyor. PC üzerinden de rahatlıkla girebiliyorum. Çözümü biliyor musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • abii allahını seven şuraya ciddi bir şekilde teker teker sorunu nasıl çözdüğünü yazsın 2018 ocak ayından beri okuyarak geldim biri de doğru düzgün yazmamış herkes bir en iyi şeyi ben biliyorum peşinde. Üstadlar sakince şu konuya açıklık getirecek bir yiğit yok mu allah aşkına
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibram067

abii allahını seven şuraya ciddi bir şekilde teker teker sorunu nasıl çözdüğünü yazsın 2018 ocak ayından beri okuyarak geldim biri de doğru düzgün yazmamış herkes bir en iyi şeyi ben biliyorum peşinde. Üstadlar sakince şu konuya açıklık getirecek bir yiğit yok mu allah aşkına
    Baştan itibaren okuduysanız çözüm bulan birkaç kişi var ve herkes farklı şekilde çözmüş ve bu çözümlerin hiçbiri benim işime yaramadı. Sizde deneyerek işe yarayıp yaramadığına bakabilirsiniz. Yabancı forumları dahi taradım fakat ben çözüm bulamadım henüz.

• Selamlar...Telefonum MiA1...yeni modem degisikligi yaptim.Asus ac51...ve bu degisiklikten sonra bu sorun bende de basladi.wifi ile twitter ve netflix baglanamiyorum.fakat evdeki diger telefonlarda ve cihazlarda boyle bir sorun yok..Önerilen her şeyi uygulamaya calistim fakat çözüm olmadi.

• Arkadaşlar bir CGN durumunu kontrol eder misiniz? Ben CGN havuzundaymışım. Bağlantılı olabilir belki.
    192.168.2.1 sitesindeki IP ilehttps://whatismyipaddress.com/?u=TRUE buradaki IP aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denile

Arkadaşlar bir CGN durumunu kontrol eder misiniz? Ben CGN havuzundaymışım. Bağlantılı olabilir belki.
    192.168.2.1 sitesindeki IP ilehttps://whatismyipaddress.com/?u=TRUE buradaki IP aynı mı?
    Evet cgn havuzundan dolayı olma durumu da var benimde iki ip farklı, bunu statik ip almadan nasıl çözebilirim?

• Bazı telefon ayarlarında otomatik DNS var, ondan olabilir , wifi ye bağlıyken sabit DNS

• quote:

Orijinalden alıntı: MrOpen

Bazı telefon ayarlarında otomatik DNS var, ondan olabilir , wifi ye bağlıyken sabit DNS
    DNS de değiştirdim çözüm olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıtsızkullanıcı -- 14 Nisan 2020; 13:51:9 >
  • Ayarları sıfırladın mi ayrıca telefonun modeli ne

• quote:

Ayarları sıfırladın mi ayrıca telefonun modeli ne
    Evet denedim Samsung J5, vdsl e geçince asus modeme geçtim o gün bugündür aynı problem, sadece benim cihazımda ve evimdeki wifi ile sorun yaşıyorum.

Tamamdır. Modeminiz 5 GHz bandında çalışıyor..Çoğu modem de ikisi de var ama sanırım sizin ki sadece 5ghz.

Evdekilerin telefonlarında da 5 GHz bağlanıyor ama sizin j5 telefonda 5 GHz desteği yok. 2.4 GHz de çalışıyor.

O yüzden ya baglanamazsin ya da bağlansan dahi sorun yaşarsın..

Modem ayarlarına girip 5Ghz iptal edebilirsen sorun çözülür..

iPhone 5 2012 model ama onda bile 5 GHz desteği var ama j5 2015 model fakat 5 GHz desteği yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrOpen -- 15 Nisan 2020; 2:43:49 >
  • Genel çözüm..

Çoğu telefon çift band wireless destekli 5 ve 2.4 GHz. Ama tek band olan telefonlarda var 2.4 ghz şeklinde..

Modemlerde aynı şekilde.5 GHz ve 2.4 GHz seklinde..Çoğu modem otomatik modda çalışır, bağlanan telefon hangi frekansı desteklerse o moda bağlar. Ama modem 5 GHz de sabitlenmiş ise 2.4 GHz telefon ile bağlantıda sorun olur. Şifre filan doğru olmasına rağmen bir türlü wifiye bağlanmaz. Bağlanır 5 saniye sonra düşer. Ya da bağlı kalır ama internet çıkışı olmaz..

Modem ayarlarını kontrol edip ya otomatik moda ya da sadece 2.4 GHz bandina alın modemi.Sorun yüzde 90 çözülecektir

• Kendi modemimden örnek resim atıyorum.

Bant yönlendirme kapalı ise gordugunuz gibi 2.4 veya 5.0 GHz seçilebilir.. 5 GHz seciliyse 2.4 GHz telefon ile sorun çıkar.

Bant yönlendirme etkin ise 5 ve 2.4 GHz arasında bağlanan telefonun desteklediği banta göre modem otomatik yönlendirme yapar.Sorun yaşanmaz..

Mobil veriden giriyor ama wifiden girmiyor yardım...

• quote:

Kendi modemimden örnek resim atıyorum.

Bant yönlendirme kapalı ise gordugunuz gibi 2.4 veya 5.0 GHz seçilebilir.. 5 GHz seciliyse 2.4 GHz telefon ile sorun çıkar.

Bant yönlendirme etkin ise 5 ve 2.4 GHz arasında bağlanan telefonun desteklediği banta göre modem otomatik yönlendirme yapar.Sorun yaşanmaz..

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Modemim asus dsl n16 2.4ghz sanırım

Bu kısımdaki tüm ayarları kurcaladım değişen bir şey olmadı.

b/g korumasını kaldırır misin

• quote:

b/g korumasını kaldırır misin
    Denedim malesef değişmedi

Üstad, son tavsiyem, wifinin şifresini degistir 8 basamakli bir şey yap..

Modemi açıp kapat sonra.

Ve sadece sen tek bağlan. Bak bakalım girebiliyor musun..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.