Şimdi Ara

Mobil veriden giriyor ama wifiden girmiyor yardım... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
5
Favori
171.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de telefonlardan app store ve coğu uygulamalara giriş yapamıyorum.

İOS 13 sonrası oldu bu .

Nedir bunun çözümü firmware v.s de güncel.
  • bu konuyu tekrar hortlatmış gibi olacağım ama kalıcı bir çözüm önerilmemiş kimse tarafından zaten.

superonline fiber internet kullanıyorum evimde. daha önce telefon olarak da iphone 5s kullanmaktaydım. wi fi ye bağlanmada ya da bağlantı sırasında herhangi bir problem yaşamıyordum.

2 aydır samsung galaxy a70 kullanıyorum. özellikle köprü linklere tıklayınca (mesela twitterdaki bir tweette yer alan haber sitesinin haber linki), instagramda yeni bir profile girmeye çalışınca, skype'a girince, one drivedaki fotoğraflarıma bakmak istediğimde, zaman zaman whatsapp'ta ve diğer bazı uygulamaların içerisindeyken bağlantı problemi yaşıyorum. link açılmıyor, fotoğraflar dolmuyor vs. gibi problemler bunlar. bu arada modemin de çok yakınındayım, mesafeden dolayı olamaz kesinlikle. bu problemleri yaşadığımda 4.5g mobil veriye girince anında problem ortadan kalkıyor.

önceki telefonumla problem yaşamayıp yeni telefonumla problem yaşayınca acaba telefondan kaynaklanan bir sorun mu diye düşündüm ilk başta. fakat arkadaşımın evine gittiğimde onun hatta hız olarak daha düşük kablosuz internetine bağlıyken yukarıda saydığım problemlerin hiçbirini yaşamıyorum. yani başka bir wifiye bağlıyken yine sorun yok.

modemi resetlemeyi denedim tabiki ama bir değişiklik olmuyor. telefonu da yeniden başlattım. klasik yöntemleri denedim yani ama değişmiyor.

yukarıda mtu değiştirmekten bahsedilmiş ama modem arayüzünde öyle bir yer bulamadım.(huawei hg255s)

bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? başka yaşayanlar var mı? tecrübelerinizi, fikirlerinizi, bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• 01taklamakan01 0 kullanıcısına yanıt
    Aynı telefon ve aynı modem ile aynı sorunu yaşıyorum. VPN açınca sıkıntısız istediğim siteye girebiliyorum.
  • CGNat durumunu kontrol ettiniz mi?

Yani modemin aldığı IP ile

mesela :

http://checkip.dyndns.org

yada

https://whatismyipaddress.com/

sitelerindeki IP ile aynı mı değil mi?
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Ettim, adresler aynı.
  • DNS'ler ne durumda modemde?
    Otomatik mi yoksa elle girilebiliyor mu?
    Cloudflare DNS girmeyi dener misin?

1.1.1.1
    1.0.0.1
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    ip adresimi kontrol ettim, aynı.

dns bahsettiğiniz gibi değiştirdim ama bir değişiklik olmadı.
  • Ben aylardır çözemedim, sorun bence telefonlarda..
  • Bugün ne hikmetse düzeldi sonra tekrar gitti yine twitter a wifi ile giremiyorum çıldırdım artık
  • bendeki durumda bir değişiklik yok. hiçbir şekilde çözüm bulamadım.
  • MTU değerini değiştirince düzeldi teşekkür ederim

tp-link vr200 modemde hiç bir sıkıntı yok,
    tp-link vr600 modemde sıkıntı vardı mtu 1453 yaptım resetledim düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caprice

MTU değerini değiştirince düzeldi teşekkür ederim

tp-link vr200 modemde hiç bir sıkıntı yok,
    tp-link vr600 modemde sıkıntı vardı mtu 1453 yaptım resetledim düzeldi.
    Mtu yu 1453 yapınca hata veriyor ne yapmalıyım? Modem Asus N16

Mobil veriden giriyor ama wifiden girmiyor yardım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıtsızkullanıcı -- 27 Kasım 2019; 22:22:42 >

• mtu değerini değiştirmem fayda etmedi.
  • Türknet güvenli internet profilinde benzer sorunu yaşıyorum. Dns kaynaklı bir hata veriyor modem ve değiştirdiğimde bir değişiklik olmuyor. Büyük ihtimalle geçen haftalarda yaşanılan sorun devam ediyor.
  • Çözüm bulan var mı
  • Aynı sorunu yaşayanlar için yazmak istedim ben sorunu çözdüm. ZTE marka modem kullanıyordum,Genel Ağ sekmesinde WAN bağlantılarını tıkladım, açılan bölmede İnternet sekmesine tıklayın daha sonra MRU 1453 yapıp, modemi kapatıp açın düzeliyor.
  • dgngns kullanıcısına yanıt
    Benim modem fiber tp link, mru değerini değiştirmem işe yaramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 29 Aralık 2019; 0:43:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgngns

Aynı sorunu yaşayanlar için yazmak istedim ben sorunu çözdüm. ZTE marka modem kullanıyordum,Genel Ağ sekmesinde WAN bağlantılarını tıkladım, açılan bölmede İnternet sekmesine tıklayın daha sonra MRU 1453 yapıp, modemi kapatıp açın düzeliyor.
    Mobil veriden giriyor ama wifiden girmiyor yardım...

MTU değişmedi bu şekilde uyarı veriyor.

Edit: MTU yu değiştirebildim sonunda ama düzelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıtsızkullanıcı -- 29 Aralık 2019; 1:44:58 >

• kayıtsızkullanıcı K kullanıcısına yanıt
    Belki modemden modeme fark ediyordur. Ben ZTE marka modemle bu şekilde sorunu çözdüm.
  • arkadaşlar ben de aynı problem var özellikle twitter'a giremiyorum. dns değiştiriyorum bazen giriyorum ama genelde yine girmiyor. mru değerini de değiştirdim yine olmadı. wifi ağındayken twitter çalışmıyor. mac'de de çalışmıyor telefonlarda da. bu arada modem zte, türk telekom fiber internet kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binziyad -- 12 Ocak 2020; 13:52:43 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.