Şimdi Ara

Mobil Uygulama Geliştirmek İçin Hangisi Daha İyi (React Native, Xamarin)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
2.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhabalar, Size bir sorum olacak React Native mi Xamarin mi ? 2 programcı arkadaşız ve bir uygulama yapmaya karar verdik bu uygulama hem web hemde mobil uygulamada olacak mobil kısmı için kararsız kaldık arkadaşım Xamarin'i orta derecenin üstünde biliyor ben ise React'ı az biliyorum bildiğimiz gibi JS hızlı gelişen bir teknoloji 2'si arasında kaldık. Sizce hangisi daha mantıklı olur ileriye dönük bir şekilde geliştirmede dahil nedeni ile yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• Kullanmadım ama xamarin hakkında hiç iyi şeyler duymuyorum. Ha başka birşey önerirmisin dersen java android uygulama geliştirdiğim için Kotlin ile yapın derim. Arkadaşın ve sen azcık biliyorsanız hiç bilmemek ile aynıdır. Temiz başlangıç yapın
  • Ionic = angular + ionic framework (app için, bir kere yazıyorsun hem ios hem android hemde windows phone için oluşturuyor)
    Angular = typescript + css (web sitesi için)

İlk angulardan başlarsanız sitenizi hazırlamış olursunuz, ionic de typescript ve angular kullandığı için hızlı bir şekilde uygulamınızı geliştirmiş olacaksınız.

Backend içinde artık nodejs kullanılırsınız. Zaten bayağı öğrenmiş olacaksınız.
  • hiçbiri native kodlama kadar iyi değil malesef. ama xamarini başlangıç için öneririm xamarin forms gayet iş görüyor.
  • C# bilgin iyi ise Xamarin ,
    Javascript ecmascript 6 ve üstü konusunda bilgin iyise React Native+ Redux öneririm.
    Object Oriented programlama konusuna hakimsen Angular Ionic de olabilir.
    Flutter var daha basit ve hızlı olduğu söyleniyor.

Yüzbinlerin kullanacağı bir uygulama olacak ise Hybrid den ziyade Native uygulama yazaman gerekir.

Kısacası hangisi ile daha kolay uygulama yaparım kendimi rahat hissederim diyorsan onu kullan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.