Şimdi Ara

MOBİL OPERATÖRLERE KAFA TUTMAK MÜMKÜN MÜ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
5
Favori
2.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız hocam ama mesleki açıdan netin yüksek olması gerekiyor, 3 hattım olduğu için aylık sizin dediğiniz fiyatları görüyorum. Veliler/okul için bir ses hattı, normal işlerim için başka ses hattı ve net ağırlığı için de data hattı. Avantajları da çok yeterki kampanyaları iyi takip edin. Sizin açınızdan ise yani tek hat için düşünürsem dediklerinize tamamen katılıyorum, ben de Primeye geçebilirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba.

Yaş 31 ancak geçenlerde bir kaç yerde okudum genç tarifelere takılma yaşa bakmıyorlar vs dediler.

Bu kamu tarifeleri içinde böyle birşey varmı

Yoksa sallama laflar mı.

• Hocam, 3 operatör de kamu tarifeleri için iki seçenek sunuyor. Ya kamulu olacaksınız ya da kamulu birisi size referans olacak. Kamulu olmadan ve referans göstermeden bu tekliflerden yararlanabilir miyim derseniz, %10 şansınız var ama merkezi yerde bulunan ve yüksek müşteri skoru yapmaya çalışan bayilerden biri denk gelirse hele ki biraz anlayışlı ve becerikli/yardımsever bir müşteri temsilcisi işinizi pekala görebilir. EGM türü tarifelerde kolay değil tabii ki ama normal kamu tarifelerinde kamulu olmasanız da o engeli bir şekilde aşıyorlar. Ayrıca son 2-3 aydır kurumsal tarifeleri bile bireysel şekilde tanımlayabildiklerini görüyoruz.

• An itibarıyla data hattımı Turkcell faturasız hatta taşıdım. 4-5 gün sonra 90 gün geçerli aşımsız 10 gb neti 38 TL ye kullanacağım. 2 ses hattımla ilgili henüz karar vermedim ama 2. hat olarak velilerle iletişim için kullandığım Vodafone faturalı hattımı Avea faturasıza taşıyıp HY 300 dk HY 3000 sms yi 9 TL ye alacağım. Mevcuttaki Avea faturasız ses hattımı ya Prime tarifesine ya EGM Kamu Mega tarifesine ya Vodafone kurumsal tekliflere veya Avea Mobil işyerim tarifelerinden uygun olanına taşıyacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: day1972

Eyvallah hocam, tekrardan sağolun. Yalnız benim sabit telefonum yok, alırsam da yalın internet filan olabilir. Bir de fiberler varmış, bizim oralara (A. Hisarı) fiber kablo döşemişlerdi geçen yıl. Acaba fiber internet mi alsam diye düşünmeye başladım. Ayrıca Vodafone 49 TL ye sınırsız internet kampanyası varmış, özelden ulaşan arkadaşlar oldu, onlar bahsetti. Önceden az çok bilgim vardı Vodafone internetten ama 1 eylülde İstanbul'a dönünce ev durumunu da dikkate alarak iyi bir araştırma yapmak istiyorum. Sınırsız internet bana çok iyi gelecek çünkü bende mini projeksiyon aleti var. 2.5 m boyutunda görüntü alabiliyorum. İnterneti AKK sonrası 3 mbit de olsa sınırsız internet işimi görür diye düşünüyorum. Kafamdaki ücret de maksimum 50 TL. Bildiğiniz iyi bir kampanya (telefonsuz) varsa haber verirseniz sevinirim.

Ben TT Net'i seviyorum. İşyerimde TT Net abonesiyim.

Çünkü TT Net'in sevdiğim 2 özelliğini kullanıyorum; biri tivibu cep diğeri de TT Net WiFi olan yerlerde ücretsiz-bedava internete giriyorum.

TT Net WiFi için şu adrese bakabilirsinhttps://www.ttnetwifi.com.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Eyvallah hocam, tekrardan sağolun. Yalnız benim sabit telefonum yok, alırsam da yalın internet filan olabilir. Bir de fiberler varmış, bizim oralara (A. Hisarı) fiber kablo döşemişlerdi geçen yıl. Acaba fiber internet mi alsam diye düşünmeye başladım. Ayrıca Vodafone 49 TL ye sınırsız internet kampanyası varmış, özelden ulaşan arkadaşlar oldu, onlar bahsetti. Önceden az çok bilgim vardı Vodafone internetten ama 1 eylülde İstanbul'a dönünce ev durumunu da dikkate alarak iyi bir araştırma yapmak istiyorum. Sınırsız internet bana çok iyi gelecek çünkü bende mini projeksiyon aleti var. 2.5 m boyutunda görüntü alabiliyorum. İnterneti AKK sonrası 3 mbit de olsa sınırsız internet işimi görür diye düşünüyorum. Kafamdaki ücret de maksimum 50 TL. Bildiğiniz iyi bir kampanya (telefonsuz) varsa haber verirseniz sevinirim.

Ben TT Net'i seviyorum. İşyerimde TT Net abonesiyim.

Çünkü TT Net'in sevdiğim 2 özelliğini kullanıyorum; biri tivibu cep diğeri de TT Net WiFi olan yerlerde ücretsiz-bedava internete giriyorum.

TT Net WiFi için şu adrese bakabilirsinhttps://www.ttnetwifi.com.tr/

TTNet için kötü diyemem ama sürpriz faturalarla mağdur olanlar da var. Bizim okulun wifi internet ağı genişletiliyor. Vodafone 49.90 TL lik sınırsız paket de çok iyi ama benim evden 8-10 ay içinde taşınma durumum var, o yüzden uzak duruyorum. Çünkü 2 yıla varan taahhütlerden bahsediliyor. Bir de Prime Yaz Kampanyası için bir girişimim oldu, olumlu sonuçlanırsa oradaki 1800 dk wifi işime yarayacak. İndirimim netleşsin buradan paylaşırım :)

• day1972 D kullanıcısına yanıt
    bu ayki faturam 17.75 geldi.
    23.70 olacagi soylenmisti.
    ve tarih araligi 1 aylik yani yarim donem falan degil fatura.
    sasirdim bakalim onumuzdeki ayda 17.75 mi gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

bu ayki faturam 17.75 geldi.
    23.70 olacagi soylenmisti.
    ve tarih araligi 1 aylik yani yarim donem falan degil fatura.
    sasirdim bakalim onumuzdeki ayda 17.75 mi gelecek

İnşallah öyle olur :)

• Sadece internet için hangi operatörü tavsiye edersiniz?

Not:öğrenciyim

• power 90 kullanıcısına yanıt
    Aylık internet kullanım miktarınızı, data mı ses hattı mı; ses hattıysa dk sms kullanım miktarınızı ve bütçenizi belirtirseniz arkadaşlarla yardımcı oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day1972 -- 13 Eylül 2015; 21:24:30 >
  • Dk ve smse gerek yok sadece internet olsa yeter.En uygunu hangisi sizce?

• merhaba turkcell faturasız kullanıyorum. kamu çalışanıyım. 200 dk konuşma+4 gb sınırsız nete 55 lira veriyorum. ancak son zamanlarda yetmemeye başladı. özellikle interneti çok kullanıyorum ve 6-8 gb paketleri araştırıyorum. sizin önerebileceğiniz az miktar konuşma+az miktar sms+en az 6 gb internet paketi var mıdır? turkcellden ayrılmayı çok istemiyorum. teşekkürler
  • power 90 kullanıcısına yanıt
    Hattınız ses hattı olduğundan dk ve sms li olanlar daha uygun fiyatlı olacaktır. Çünkü data hattı olmadıktan sonra ses hattına net tanımlatmak bütçelere yük getiriyor. En az 1 gb net yetiyorsa 17 TL ye Avea faturasız büyük fırsat 1 gb paketi (500 dk 1000 sms 1gb) size uyar. Net fazla olsun derseniz 20 TL ye Avea faturasız Kolay 2gb paketi (400 dk 2000 sms 2 gb) almanızı öneririm. Netin daha çok olmasını istiyorsanız, 27 TL ye taraftar hattı olan Avea faturalı sınırsız 600 tarifesi (600 dk 100 sms taraftar hatlarla sınırsız dk 3 gb) işinizi görecektir. Faturalı en uygun alternatif ise 19 TL ye Avea akıllı profesyonel 2gb (100 dk 100 sms 2 gb) tam size göre derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day1972 -- 15 Eylül 2015; 21:31:49 >
  • Bur0X kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, Turkcell olunca işiniz kolay değil. Ayrılmayı da düşünmüyorum demişsiniz ama sizin yerinize olsam hemen Avea Pime Klasik (1500 dk 1500 sms 1800 dk wifi net 6gb) 49 TL ye geçer, taahhüt verirken de ek 2 gb (4x500 mb=20 TL) her ay kullanacağınızı belirterek 49+20+1.5=70.5 TL üzerinden en az %25 indirim talep ederdim. Böylece 6+2 gb net sonrası 256 kbps ile sınırsız net kullanırdım ki şimdiki 55 TL nin altında bir fiyat öderdim. Ayrıca her ay 1800 dk TTNet wifi de cabası. Yok illa Turkcell diyorsanız data hattı alacaksınız: 38 TL ye data alıp hattı açılırken +38 TL daha ödeyipTurkcell faturasız hoş geldin 10 gb kampanyasını tanımlatacaksınız ve 90 gün geçerli 10 gb neti alacaksınız. Bitirince aynı hattı faturalı ve 12 ay taahhütlü kontratlı tabletten/bilgisayardan internet paketlerinden birine (6 gb aşımsız 29.90 TL veya 10 gb aşımsız 39.90 TL) geçirip 12 ay sabit fiyat garantili olarak keyfinize bakacaksınız. Mevcut ses hattınızı internetsiz şekliyle kullanırsınız veya Avea ya taşıyıp 9 TL ye Hesaplı 300 paketini (300 dk 3000 sms) tanımlatacaksınız. Bulunduğunuz yerde Avea kötü çekmiyorsa Hesaplı 300 alıp Turkcell için de data hattı edinmeniz daha mantıklıdır. Örneğin hesaplı 300 için 9 TL ve aşımsız 6 gb için 30 TL öderseniz, düz hesap aylık 40 TL ye tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day1972 -- 15 Eylül 2015; 21:38:53 >

• quote:

Hattınız ses hattı olduğundan dk ve sms li olanlar daha uygun fiyatlı olacaktır. Çünkü data hattı olmadıktan sonra ses hattına net tanımlatmak bütçelere yük getiriyor. En az 1 gb net yetiyorsa 17 TL ye Avea faturasız büyük fırsat 1 gb paketi (500 dk 1000 sms 1gb) size uyar. Net fazla olsun derseniz 20 TL ye Avea faturasız Kolay 2gb paketi (400 dk 2000 sms 2 gb) almanızı öneririm. Netin daha çok olmasını istiyorsanız, 27 TL ye taraftar hattı olan Avea faturalı sınırsız 600 tarifesi (600 dk 100 sms taraftar hatlarla sınırsız dk 3 gb) işinizi görecektir. Faturalı en uygun alternatif ise 19 TL ye Avea akıllı profesyonel 2gb (100 dk 100 sms 2 gb) tam size göre derim

Çok çok teşekkürler.Hiçbir karşılık beklemeden bu paketleri tek tek araştırmanız ve detaylı bir biçimde bilgi vermeniz hakkaten takdire şayan.Çok sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: power 90

quote:

Çok çok teşekkürler.Hiçbir karşılık beklemeden bu paketleri tek tek araştırmanız ve detaylı bir biçimde bilgi vermeniz hakkaten takdire şayan.Çok sağolun.

Bu forumda çok şey öğrendim, aynı zamanda eğitimciyim. Özetle derim ki; paylaşmak ve yardımlaşmak gibisi yok. İnşallah siz de uygun bir paket alıp kullanırsınız :)

• quote:

quote:

quote:

Bu forumda çok şey öğrendim, aynı zamanda eğitimciyim. Özetle derim ki; paylaşmak ve yardımlaşmak gibisi yok. İnşallah siz de uygun bir paket alıp kullanırsınız :)

mrb sn.öğretmemim.
    Bende 39luk prıme bırakıp tcell hazırkarta gectım.
    Yıldız genc paketteyım kontorluyum.
    Bu şartlarda avea bana uzak memleket oldu. Vf'a zaten soguk bakıyorum.
    Ancak epey up uzun vadede faturalıya tovbe ettım saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TOROS RÜZGARI

quote:

quote:

quote:

mrb sn.öğretmemim.
    Bende 39luk prıme bırakıp tcell hazırkarta gectım.
    Yıldız genc paketteyım kontorluyum.
    Bu şartlarda avea bana uzak memleket oldu. Vf'a zaten soguk bakıyorum.
    Ancak epey up uzun vadede faturalıya tovbe ettım saygılar.

Öncelikle iyi geceler. İnşallah sizin için faturasız daha hayırlı olur.

• faturalıda hıc basım agrımadı ama cok faturalar odedım ayrıca gereksız aramalar ve net tuketımım cok azaldı bundan sebep koyumuzdede aveadan sonra ceken tcell oldugu ıcın gecıs yaptım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, kullanım alışkanlıklarınız değiştiği ve azaldığı için buna uygun tarifeye geçiş yaptığınız ve bütçenizi aşmadığınız için doğrusunu yapmışsınız. Güzel günlerde kullanın :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.