Şimdi Ara

MMORPG Dünyasına yeni mi katıldınız gelin içeri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
34.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fault

bisiyi düzeltiyim orda k olarak verdigin 1k dogru bir örnek fakat.kk nin 6 sıfır oldunu ilk defa duyuyorum.ona genelde million denir. yani örnek vercek olursak 1m - 2m vs vs olarak gecer.

m ifadesini genelde biz türkler kullanırız. kore serverlarında ya da usa serverlarında ıyun oynayan bir çok oyuncu m ifadesini kullanmaz. k = 000 dır ve tirilyon bile anlatacak olcan k larla ifade etmeye çabalarsın :) hoş bazen kafa karışır kkk yerine adama kk yazdınmı milyarlık itemi milyonlara bırakırsın gider :) bu sebeptendir ki M ifadesi global MMORPG dunyasında kullanılmıyo :)
  • RPG
    MMORPG
    KS
    bunlarıda acıklamalara eklesen daha iyi olur bence
    saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kutlug

RPG
    MMORPG
    KS
    bunlarıda acıklamalara eklesen daha iyi olur bence
    saygılar

hemen ekliyorum

saygılar
    bu arada binbaşı olmuşsun haıylı olsun darısı başımıza
  • mob: monster of bashing

Eline saglik, devam et.
  • quote:

Orjinalden alıntı: meneL

mob: monster of bashing

Eline saglik, devam et.

sağol menel bunun açılımını bende bilmiyordum sadece canavar anlamına geldiğini biliyordum
  • gayet yararlı bi topic üst konu olmalı
  • Rica ederim.Acaba 3. bi kategori acip icine karakter yapilandirma sirasinda kullanilan terimleri mi atsak? Ornegin str, int, dex vs. aciklamalariyla birlikte.Bende ust konu olmasindan yanayim, gayet yararli baslik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wingo119

quote:

Orjinalden alıntı: kadircik06

böyle bi konu gerekyiordu parmaklarına saglıq inş üst konu olur

teşekkür ederim bende üst konu olabileceğini düşündüm eğer gerekli ilgiyi görürse yönetimden rica edeceğim

bence üst konu olmalı yönetimden talep edersen ben yardımcı olurum

• kadircik06,menel,kadirada,esdada

destekleriniz için teşekkürler lütfen iğer arkadaşlar sizde üst konu olup olamayacağını söyleyin talep çok olursa yönetime bildireceğim üst konu olması için
  • beyler bunca yıldır mmo oyuncusuyum ama aoe nedemek yav hani alanla kesmek manasına geliyo ama ing cesi lasım ^^
  • quote:

Orjinalden alıntı: SerdarS9

beyler bunca yıldır mmo oyuncusuyum ama aoe nedemek yav hani alanla kesmek manasına geliyo ama ing cesi lasım ^^

Area Of Effect demekktir yane alan etkili
  • sağolasın kardeşim benm

dekaron oynayan varsa 2 yan serverdeyim serdar59 ^^
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeVeL

quote:

beyler bunca yıldır mmo oyuncusuyum ama aoe nedemek yav hani alanla kesmek manasına geliyo ama ing cesi lasım ^^

Area Of Effect demekktir yane alan etkili

hemen aoe yi de ekliyorum bende öğrenmiş oldum açılımını sence üst konu olmalı mı LeVeL?

• üst konuyu lvl e sormuşsun ama olabilir bi kaç eklemede benden olsun

stats-istatislikler-puanlamalar

str = strenght manasında kullanılır türkçesi dayanıklılık ve güç tür oyunlarda genellikle kullanıcılara hp ve fiziksel atak ayrıca fiziksel defans verme özelliğinde kullanılır

int = intelligence manasına gelir türkçesi zeka gücü - zeka dır oyunlarda büyüsel defans + güç ve mana yı arttırır
    büyülerin daha fazla hasar vermesine kaadirdir

vit = vitality yaşam kontrol gücüdür oyunlarda güç dengesini ve healt point i arttırmaya yarar bazı oyunlarda
    str nin içinde yer alır.canınızı yükseltmeye kaadir bir yetenektir xD

dex = dexterity (di herhal) el göz kordinasyonunu ve becerileri daha hızlı yapmaya yönelik bir stat tır
    oyunlarda genellikle el çabukluğu nu önplanda tutar . roguelerin başlıca statlarındandır

hp - mp = healt point - mana point - - - - - yaşam puanı ve ruhsal enerjji puanı dır hp canınızı - mp ise mananızı yükseltir.

def-defence adından da anlaşıldığı gibi karakterinize defans özelliği verir.

ve aklınıza gelen diğerlerini bildirirseniz buraya yazabilirim

• quote:

üst konuyu lvl e sormuşsun ama olabilir bi kaç eklemede benden olsun

stats-istatislikler-puanlamalar

str = strenght manasında kullanılır türkçesi dayanıklılık ve güç tür oyunlarda genellikle kullanıcılara hp ve fiziksel atak ayrıca fiziksel defans verme özelliğinde kullanılır

int = intelligence manasına gelir türkçesi zeka gücü - zeka dır oyunlarda büyüsel defans + güç ve mana yı arttırır
    büyülerin daha fazla hasar vermesine kaadirdir

vit = vitality yaşam kontrol gücüdür oyunlarda güç dengesini ve healt point i arttırmaya yarar bazı oyunlarda
    str nin içinde yer alır.canınızı yükseltmeye kaadir bir yetenektir xD

dex = dexterity (di herhal) el göz kordinasyonunu ve becerileri daha hızlı yapmaya yönelik bir stat tır
    oyunlarda genellikle el çabukluğu nu önplanda tutar . roguelerin başlıca statlarındandır

hp - mp = healt point - mana point - - - - - yaşam puanı ve ruhsal enerjji puanı dır hp canınızı - mp ise mananızı yükseltir.

def-defence adından da anlaşıldığı gibi karakterinize defans özelliği verir.

ve aklınıza gelen diğerlerini bildirirseniz buraya yazabilirim

saol serdar ekliyorum hemen

• Faydali bir konu ama ust konu olmasada uplanarak ustte tutulabilinir.Bide baslik bana pek uymadigi icin girmemistim ilk basta sonradan bi bakayim dedim ne var. Baslikla alakasiz bir konuymus aslinda. MMO Oyunlarda Sık Kullanilan Kisaltmalar yaparsan daha guzel olur yada buna benzer bisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeVeL

Faydali bir konu ama ust konu olmasada uplanarak ustte tutulabilinir.Bide baslik bana pek uymadigi icin girmemistim ilk basta sonradan bi bakayim dedim ne var. Baslikla alakasiz bir konuymus aslinda. MMO Oyunlarda Sık Kullanilan Kisaltmalar yaparsan daha guzel olur yada buna benzer bisi

aslında öyle yapacaktım ama sadece kısaltmalardan deyil herşeyden bahsediyorum
  • up up
  • bişey deil kardeşim benim nedemek aklıma gelse bisürü şey daha eklerim
  • up
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.