Şimdi Ara

ML320 ALDIM.Yorumlarım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
56.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Müşavir75

quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

Hayırlı olsun. keşke bütçeyi biraz daha zorlayıp 2002 makyajlı kasayı alsaydın. birçok kronik arıza düzeltildi. bende 3 yıldır 2002 ml270 cdi kullanıcısıyım.www.benzworld.org forumunda w163 bölümü var. birçok tamir, sökme, temizleme vs. işler ile ilgili dökümanlar bulabilirsin benim çok işimi gördü. yardım gerekirse pm atarsın.
    saygılar

Benim aldığım araçta makyajlı.Aynı modeldekilerden farklılıkları var.Makyaj ne zaman yapıldı bilmiyorum.İlerde alırım belki buna biraz binelim.

Foruma üye oldum.Bazı bilgiler edindim. Kullanma kılavuzuna ihtiyacım var ancak bulamadım.

Kolay gelsin

makyaj 2002 - 2005 arası kasalarda. ön arka tampon, farlar, stoplar, sis farları, jantlar ve iç mekanda değişiklikler var. sizinkinede makyajlı kasa farı takılmış olabilir. görüntüyü çok farklılaştırıyor gerçekten.
    kullanma kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

http://www.mbusa.com/vcm/MB/DigitalAssets/pdfmb/ownersmanual/2001_ml320_ml430_ml55.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobbdeep -- 8 Haziran 2012; 16:24:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Müşavir75

quote:

Hayırlı olsun. keşke bütçeyi biraz daha zorlayıp 2002 makyajlı kasayı alsaydın. birçok kronik arıza düzeltildi. bende 3 yıldır 2002 ml270 cdi kullanıcısıyım.www.benzworld.org forumunda w163 bölümü var. birçok tamir, sökme, temizleme vs. işler ile ilgili dökümanlar bulabilirsin benim çok işimi gördü. yardım gerekirse pm atarsın.
    saygılar

Benim aldığım araçta makyajlı.Aynı modeldekilerden farklılıkları var.Makyaj ne zaman yapıldı bilmiyorum.İlerde alırım belki buna biraz binelim.

Foruma üye oldum.Bazı bilgiler edindim. Kullanma kılavuzuna ihtiyacım var ancak bulamadım.

Kolay gelsin

makyaj 2002 - 2005 arası kasalarda. ön arka tampon, farlar, stoplar, sis farları, jantlar ve iç mekanda değişiklikler var. sizinkinede makyajlı kasa farı takılmış olabilir. görüntüyü çok farklılaştırıyor gerçekten.
    kullanma kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

http://www.mbusa.com/vcm/MB/DigitalAssets/pdfmb/ownersmanual/2001_ml320_ml430_ml55.pdf

Çok teşekkür ederim Bu iyi oldu Türkçe olsaydı daha iyi olurdu tabi.Çözeceğiz artık

• Konuyu hortlatmış gibi olmayım ama ml320 ler hakkında araştırma yaparken gördüm
    4 yıl olmuş konu açılalı, hocam araç halen sizde mi ? değilse ne kadar süre bindiniz tecrübelerinizi paylaşırmısınız 97 W210 var onu verip yerine ml320 düşünüyorum
  • 2003 Model 250.000 Km.de ML 400 CDI nasıldır, tavsiyesi olan var mı?
  • Bende pazartesi bu araçlardan birine bakmaya gidicem iyice ekspertize sokup baktırıcam her yerini. 3 tane fransız arabasından illallah dedim yeter artık.

Uzun zamandır bu suvlar hep kafamdaydı. Uzun yolda yormayacak rahat ettirecek yüksek ve her yere rahat gezebileceğim bi araba bakıyordum. Varsın yakıtı 20 kuruş fazla yaksın ama mercedes olsun diye bu arabaya baktım bende. Konu sahibi hala kullanıyor mu? Ya da aktif kullananların son yorumlarını alabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İrfan 3448 İ kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 2 Mayıs 2020; 14:32:41 >
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Maalesef o bütçeye çıkamıyorum, zaten dizellere bakmıyorum çok güvenemediğimden. 430 ve üzeri vergi olayı ciddi rakama geliyor o yüzden 320 lere yöneldim

• trktlh kullanıcısına yanıt
    O model yılından bir araç alınacak olsa FX35 performans ve tüketim anlamında daha başarılı. Ama boyut işin içine girecekse Ml serisi daha mantıklı.

Bende bu ara bu araçlara bakıyorumda, radarımda olan modellerden biri Ml500. İç mekanın ciddi derecede demode olması dışında Ml serisi fena değil. Alınacaksa bence de mantıklı serisi 500 serisidir. 320 evet sorunsuz ama yürümüyor, 400 ler ciddi sorunlu diye biliniyor. 270 ler çok sorunsuz ama yürümüyor. 500 en ideal hali.

Vergileri de model yılları sebebiyle son derece düşük hepsinin.Bu tip araçlara bakıp 500-1000 TL gibi vergileri kafaya takacak olanlar zaten bakmasın :).

• Vergi dezavantajı var. Senelik 2.600 lira Civari vergisi var. Gerçi bugun 0-3 yas araliginda ki 1.3-1.6 hacminde ki araçların vergisi de yıllık 1.800 lira. Bence kabul edilebilir rakam

• LanciaDeltacı kullanıcısına yanıt
    FX35 de baktim fakat iç tasarımı hoşuma gitmiyor ve iç hacmi dar. ML in içi oldukça geniş. Suv olmasina rağmen arka koltukları aşırı konforlu. Çift şoför uzun yol yaptıgım da arka da oturmayı tercih ederim

İç mekani dediğiniz gibi demode. Fakat aracın dışı bana göre hala modern.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 19 Mayıs 2019; 11:18:39 >
  • Forumdaşlar yıllar geçmiş. Sesim geliyorsa, yıllar içinde oluşan tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

ML 55 AMG, ML 320

+20 yaş

Kilometreleri 200bin-400bin(haliyle).

Tüplü kullanmayı düşünüyorum.

Arabadan anlamam.

Küçük şehirde ve neredeyse hiç trafikle uğraşmadan stressiz kullanılacak. Ayda yılda bir gezi-tatil amaçlı uzun yola gidilebilir, büyük şehirlerde şehir içi trafiğe girilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ElrondPeredhil

Forumdaşlar yıllar geçmiş. Sesim geliyorsa, yıllar içinde oluşan tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

ML 55 AMG, ML 320

+20 yaş

Kilometreleri 200bin-400bin(haliyle).

Tüplü kullanmayı düşünüyorum.

Arabadan anlamam.

Küçük şehirde ve neredeyse hiç trafikle uğraşmadan stressiz kullanılacak. Ayda yılda bir gezi-tatil amaçlı uzun yola gidilebilir, büyük şehirlerde şehir içi trafiğe girilebilir.

ML55 AMG’nin yakıt tüketimini hesaplarken yağ tüketimini de ilave edin zira biraz fazla yağ yakar kendileri. Bu seride elektrikli motor kulakları olduğu için zamanla tansiyonu düşen kaucuk kulak, motoru direksiyon kutusunun üzerine bırakır kutuya baskı yaparak zamanla yamulmasına sebep olur ve direksiyon tepkilerinde garip değişiklikler hissedersiniz.

ML320 şanzıman beyni dışında çok kronik sorunu olmayan bir araç. Yalnız motor arıza lambasını LPG ile kullanırken söndüremezsiniz, mutlaka bir yerlerden sarı lambayı yakar kafa karıştırır ama yolda bırakmaz.

Bende de şu an ML400 CDI var, 248.000 kilometrede. 1 sene 1 ay oldu alalı, off road amaçlı almıştım ama istediğim kondisyona bir türlü getiremedim. 13 ay içerisinde 8 ay sanayi ve parça beklemekle geçen maceralı bir sürecimiz oldu. Şimdi istediğim gibi fabrika ayarlarına yakın, duman atmayan, direksiyonu ok gibi olan, en ufak arıza kaydı olmayan bir araç haline geldi ama geçen sene 22 bin USD’ye aldığım araca 10 bin USD üzerinde masraf yapmam gerekti.

Eğer tek araç olarak kullanacaksanız, arıza lambasına, yağ yakmasına, duman atmasına, rölantide titremesine takıntı yapacaksanız almayın.

Arıza önemli değil, yağ yaksa da olur diyorsanız gayet rahat, konforlu ve sürücü koltuğunun açısı ve yüksekliği nedeniyle kullanım kolaylığı bakımından emsalsiz bir araçtır W163’ler.

Edit: Geçen sene konusunu açmışım, o zamanlar harcadığım para 4-5 bin USD’ymis. İnşallah seneye 22 Bin USD’ye aldığım araca 20 Bin USD masraf yaptım demem :) Buyrun konu linki;
    https://forum.donanimhaber.com/mercedes-benz-ml400-cdi-w163-agir-bakim-serisi--155580118

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Podgoritsa -- 12 Ocak 2024; 3:18:27 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Podgoritsa kullanıcısına yanıt

Cevabınız için sağ olun. Ben bu kadar uğraşamam, bana göre olmadığını anladım  

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.