Şimdi Ara

miwifi router ax1800 çin romu yükleme yardım (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
19
Favori
13.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ayarlar kişisel olduğu için mac adresi filanda var globali kurup ordan yedeklemen daha iyi sonar yine çine dön.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Global versiyondayım ancak VLAN değerini yine de giremiyorum herhangi bir alan yok.

PPPoE için username-password giriyorum tek eksik değerim VLAN kalıyor.

Sizde vlan alanı nasıl gözüküyor bir fotoğraf atabilir misiniz. Dosyadaki kişisel cihaz bilgilerinizi silebilirsiniz ben kendime göre doldururum.

Alet başarılı ancak kullanamadıktan sonra bir anlamı kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xtremee kullanıcısına yanıt

rootlamadan olmaz root lu versiyonu kurup istediğin gibi editlersin herşeyini winscple.

ayrıca globaldeysen hard reset at vlanı gir customdan kurarken okadar basit, bununla niye uğrarıyonki anlamadım.

globalde vlan girme yeri varki sen yokmu sandın? çin sürümünde yok sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Aralık 2022; 12:20:32 >
  • 06turkmen kullanıcısına yanıt

Merhaba, bu sürümü nereden buldunuz? Kendiniz mi bir şekilde yedek aldınız?

Bu model için resmi global sürümlerinin yayınlandığı herhangi bir site var mı?

Bir de bu cihazı rootlamadan sadece çin romu atarak wifi range kapasitesini arttırmak mümkün müdür?

• tolgalation T kullanıcısına yanıt
    yabancı bir xiaomi forumunda bulmuştum. şimdi arasam bulamam. ben root atmadan arayüzden direkt yükledim. çekim gücü arttı. sorunsuz kullanıyorum. gayet memnunum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tolgalation T kullanıcısına yanıt

Sadece çin rom u ile wifi kapasitesi artıyor başka bir işleme gerek yok, ama router in arayüzü çince oluyor, çeviri programı kullanmak lazım. Ben router i PC den ayarladım, telefon ile ekrani Google translate ile çevirip ayarlari yaptım

• dr_mrh D kullanıcısına yanıt

Evet, biraz daha artış var gibi ama sanki rootlanırsa arkadaşların bahsettiği gerçek range kapasitesine ulaşıyor. Bu Çin romda VLAN ID yerini bulamadım ben PPPoE ile kullanmak için. Turknet gigafiber ont cihazla birlikte gelirse ana router olarak kullanmak için global roma dönmem gerekebilir. Henüz globale dönmedim ama Türkmen hocaya teşekkürler global rom için.

• WİFİ KANALI BU ŞEKİLDE SEÇTİRMEYE İZİN VERMİYOR ÇÖZÜMÜ YOKMU

miwifi router ax1800 çin romu yükleme yardım
  • Herkese selam

konuyu detaylıca okudum ve açıkçası kafam biraz karıştı.

Teknoloji ile ilgili biriyim donanım olarak bilgim ve tecrübem var ancak modem kategorisinde çokça bilgisizim.

Beni yönlendirebileceğinize inanıyorum.

Kullandığım internet Kablo net 100mb ve çekim gücünden memnun değilim.

Rom yükleyerek evdeki çekim gücünü arttırmak için Ax1800 aldım.

Kablo modemi ile köprü yapıp mı kullanmamı tavsiye edersiniz yoksa köprülemeden direk router olarak kullanmamı mı tavsiye edersiniz.

Konuda gördüğüm kadarıyla bu uğraştırıcı işlemler çin romunu global dilde kullanmak için diye anlıyorum. Eğer translate ile kullanmak istersem sadece çin romunu yüklemem yeterli olacak mıdır ?

Beni bu konularda yönlendirebilirseniz çok sevinirim, herkese iyi forumlar dilerim.

• intibak23 İ kullanıcısına yanıt
    Sadece arayüzden rom yükleyerek çekim gücü artıyor. çeviri ile kullanıyorsunuz. mı wifi kullanmak isterseniz de rom yüklemeden önce eşleştirme yapın. kablonetin sistemini tam bilmiyorum direkt olarak kullanılabilir mi bilgim yok ama ikinci cihaz olarak zaten sorunsuz çalışır. çin romuyla repeater performansı da artıyor. Neredeyse kablolu bağlamış gibi kablosuz alıp dağıtabiliyor.

Anladım cevap için teşekkürler. Ben zaten cihazı eşleştirmiştim global rom üzerinden. Şimdi ara yüzden rom yüklemek için hangi videoyu baz almam lazım

videodaki işlemleri yapmanıza gerek yok arayüzde manuel güncelleme kısmı var. romu indirip dosyayı seçip yüklüyorsunuz.

miwifi router ax1800 çin romu yükleme yardım
    miwifi router ax1800 çin romu yükleme yardımmiui rom
    Redmi Router AX1800 firmware download: MIWIFI RA71 ROMs
    https://miuirom.org/miwifi/redmi-router-ax1800

Anladım dediğiniz gibi denyeceğim şimdi sanırım güncel rom bu

ax1800 un iki modeli var ra71 ve ra67
    Türkiye'de satılanlar ra67.
    Bu Link ten indirebilirsiniz.

Link çıkmamış ama ben ra67 olanı buldum AX5 olarak geçiyor.

Yardımlarınız için teşekkürler

Selamlar, yönlendirmelerinizle rom işimi hallettim tekrar teşekkürler.

Bilginiz dahilinde ise sormak isterim, bu rom işlemini Mi router 4a gigabit edition icinde uygulayabiliyor muyuz ?

• Xtremee kullanıcısına yanıt
    Ben hiç bu ayarı girmeden bağlanıyor, 35 yaptığım zaman bağlanmıyor

Vlan için fabrika ayarına alıp cihaz ilk açıldığında kullanıcı adı şifre girdiğin sayfa altında yeri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ztalan -- 26 Şubat 2023; 22:56:42 >
  • Merhabalar,bu router'ı almayı düşünüyorum,indirim var şuan 700tl civarına alabiliyorum,bu paraya değer gibi görünüyor,ancak;

Tüm mesajları okudum,rootlu global sürüm en mantıklısı gibi duruyor ama kafa karışıklığı oldu,kurulum ile ilgili indirme dosyaları ve de reklam engelleme için detaylı bilgilendirme yapabilecek birisi var ise çok sevinirim,ona göre hemen sipariş vereceğim

Bu cihaz güncel olarak hala alınır mı hocam?

• StreX0 kullanıcısına yanıt
    alınır tabiki wifi açısından alternatifi halen yok. Kime önerdiysek forumda memnun kaldı. zaten kısa sürede karaborsa gibi birşey oldu.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.