Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.006.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

daha once aracı 4h konumunda sıkısan arkadas oldumu acaba? teknik olarak bilgili arkadaslar bana biraz neden sonuc ve cozumlerini acıklayabilirlerse cok mutlu olurum. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan7020

merhabalar,
    uzun süredir baktığım ama borca girmemek, masraf çıkarmamak için ilgilenmediğim L200 konusu, komşularımdan birinin bir tanesini kapıma koyması ve her gidiş gelişimde gözüme carpması sebebiyle yeniden gündeme geldi :)

2008 4x2 düşünüyorum ve mümkünse otomatik.
    %90 şehir içinde kullanılacak, neredeyse hiç araziye girmeyecek.
    Sadece şehiriçi ise kesinlikle tavsiye etmem diyen varmı?
    Kullananlar park sıkıntısı çekiyor mu?
    birde bu araçlarda değerli eşyalarınızı (kasa hariç) nerede saklıyorsunuz?
    torpiyo gözü düdük kadar :(
    laptopunuzu fotoğraf makinanızı nereye koyuyorsunuz?

geçen hafta uğradığım mitsubishi bayisinde, 2011-2012 yani makyajlı kasalarda, yakıt ekonomisin arttığını ve süspansiyonun geliştirildiğini söylediler.
    aslı astarı varmıdır? karşılaştırma şansı olan oldu mu?
    birde yeni kasaların 15-20cm uzadığından bahsedildi, ilk aklıma gelen bu aracı nereye park edeceğim :)

bende 2003 4x4 L200 Warrior var. sadece şehir içinde kullanılacaksa ben hiç tavsiye etmem.
    pick up 'lık işiniz yoksa almayın, mazot sarfiyatı özellikle şehir içinde oldukça fazla.
    ama yük taşımadır, haftasonları kamptır, arazi gezileridir, o zaman düşünmeden alın.

edit : arkaya da fullbox vs taktırmayacaksanız, düşünün ki bagajı da yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcoupe -- 13 Ocak 2012; 8:28:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhappyb

selamlar.

daha once aracı 4h konumunda sıkısan arkadas oldumu acaba? teknik olarak bilgili arkadaslar bana biraz neden sonuc ve cozumlerini acıklayabilirlerse cok mutlu olurum. teşekkürler

Muhtemelen aracın altını bir yere deydirmişsin, alt koruması çok dandik olduğu için araziye giriyorsan alt korumayı değiştirmen lazım.
    Takılma olduğunda geri vitese tak yavaş yavaş geri git. Düzelmezse servise git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhappyb

selamlar.

sıkışma genellikle ön tekerleklerden kaynaklanır, geri geri gitmek sorununuzu çözmedi ise aracın önünü iki tekerlek de yerden kesilecek şekilde kaldırın, vites boşta iken bir arkadaşınız ön tekerleğin birini yavaş yavaş döndürürken siz de transfer vitesini 2 çekere doğru aşırı kuvvet uygulamadan çekin. olmazda diğer ön tekerleği çevirerek aynı işlemi yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcoupe -- 13 Ocak 2012; 9:20:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan83_83

quote:

Orijinalden alıntı: gorky_13

arkadaşlar bu sabah L200ümüzü 10.000 km bakımına bıraktık servise. fırsattan istifade "rally art"ı (imlada yanlışım varsa düzeltin) sordum. sistem olmadığını ama 1700-2000 tl civarında olduğunu söylediler. 178 hp.ye çıkarıyormuş aracı. yalnız aracımız 4x2 olduğu için tavsiye etmiyoruz dediler. aracı kontrolde zorlanırmışız. size soracağım bu kadar farkettiriyor mu bu kit? benim isteğim sadece 2000 devir altında tamamen ölü olan aracı canlandırmaktı.

tavsiyelerinizi bekliyorum. (bu arada aracı isteğimiz üzerine 245/70/16 lastiklerle teslim aldık)

10.000 bakımını kaça yaptırdınız serviste.

aracı alırken ilk bakımda bir kolaylık yapılacak diye konuşmuştuk. o yüzden fiyat vermek yanlış olur diye düşünüyorum ama 400 tl civarı bir fiyattan bahsettiler.
  • yogun kar yagısı ardından yapılan action sonrasında sıkısan vites sorununu cozduk. arabanın altı bilimum yerlere vuruluyor ama cok sukur daha once aldıgım sahibi üşenmemiş gitmiş komple koruma taktırmıs. o yüzden vurmadan değilde hoyratca kullanım sonucunda takılan vites kolunu ; arazi sanzımanının koruğunu acarak giderdik.
    geri gitme, lifte tekerlerle oynama v.s. bilimum hiçbişey cozum olmadı. nasıl oldugunu anlamadıgımız bi biçimde vites kutusunun içinde bulunan 2 şanzımanı ayıran (2h+4h ile 4hlc+4llc) mekanızma arasındaki yay vasifesi goren tele takılan vites kolumuzu cıkarmamız ile tornavidayla uyguladıgımız komik orandaki basınc sonrasinda arac normal 2h ye geçip sonrasında hiç problem cıkarmamıştır :)
    ama sanki bu tür bişey günlük kullanıcılarında normal hayatta basına gelebilecek bi olay gibi gorundu bana. olmayacak biçimde olmayacak biyerde sıkışan vites kolu tüm problem
  • herkese meraba.
    bu gün itibari ile MMCS (Mitsubishi Multimedia Communucation Centre) sistemini satın almış bulunmaktayım. Ancak bu sistemi tüm özellikleri ile kullanabilmek için montajının dikkatli ve ehil kişiler tarafından yapılması gerektiğini düşünmekteyim. Arabam 2008 model 4X4 Magnum AT. yani RV metre bulunmakta. Cihazda OBD2 girişi olduğunu biliyorum. Yol bilgisayarı bilgilerini görebilmem için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. ya da, İzmir veya Bursada bu cihazın montajını kime veya nereye yaptırmalıyım.
    herkese saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanetcioglu

herkese meraba.
    bu gün itibari ile MMCS (Mitsubishi Multimedia Communucation Centre) sistemini satın almış bulunmaktayım. Ancak bu sistemi tüm özellikleri ile kullanabilmek için montajının dikkatli ve ehil kişiler tarafından yapılması gerektiğini düşünmekteyim. Arabam 2008 model 4X4 Magnum AT. yani RV metre bulunmakta. Cihazda OBD2 girişi olduğunu biliyorum. Yol bilgisayarı bilgilerini görebilmem için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. ya da, İzmir veya Bursada bu cihazın montajını kime veya nereye yaptırmalıyım.
    herkese saygılar

Hayırlı olsun.
    En dogrusu servise goturmek bence. Piyasada iyi ustalar vardır ama şansa bırakmayın bildiğiniz biri yoksa.

Sormak istedigim; nerden ve kaça aldınız?
  • Merhaba, MMCS 'yi sahibinden.com'dan bir arkadaştan satın aldım.
    Ancak CAN adaptörünü kaybetmiş. Zaten L 200 ile Lancer arasında ECU'ler farklı olduğu için büyük bir ihtimalle uyum sağlamazdı.
    Servis, sistemin kendisi için 9.000 TL istedi. montajın ne kadara mal olacağını sormadım bile. Kaldı ki nasıl monte edeceklerini dahi bilmiyorlar. Çünkü bu sistem Türkiyede; Pajero, Outlander, Lancer Evo ve ASX'lerin en üst versiyonlarında var ve navigasyon sistemi henüz aktif değil.
    L200'lerde ise sadece Avustralya, Kanada ve bazı uzakdoğu ülkelerinde var. Yani montajı yetkili serviste yaptıramıyorum. Ayrıca cihaz biraz geniş olduğu için polyesterden kalıp yapılarak yol bilgisayarının üstündeki kaplamanın (Kapağın) yenilenmesi gerekiyor.
    İzmir'de 3. sanayide birisi ile konuştum. ECU'ler farklı olduğu için cihazın arabaya adaptasyonunun sıkıntı yaratabileceğini belki de yol bilgisayarının kullanılamıyacağını söyledi. Ancak navigasyon dahil diğer özelliklerini çalıştırabilirmişiz. İşlerimin yoğunluğu sebebi ile bu işlemi bir ay sonraya erteledim.
    Saygılar...
  • 4x4 ile 4x2 arasındaki fark nedir 2010 model 4x2 almakmı yoksa temiz bir 4x4 2008 model almakmı nedir farkları bilgi verirmisiniz tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

4x4 ile 4x2 arasındaki fark nedir 2010 model 4x2 almakmı yoksa temiz bir 4x4 2008 model almakmı nedir farkları bilgi verirmisiniz tşkler

Outdoor aktiviteleri düşünmüyor sadece kar buz olmayan asfaltta giderim diyorsanız 4x2 alın.
    Şahsi fikrim 4 çeker özelliği yılda birkac defa da lazım olsa ben 4x4 alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanall -- 4 Şubat 2012; 0:55:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanall

quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

4x4 ile 4x2 arasındaki fark nedir 2010 model 4x2 almakmı yoksa temiz bir 4x4 2008 model almakmı nedir farkları bilgi verirmisiniz tşkler

Outdoor aktiviteleri düşünmüyor sadece kar buz olmayan asfaltta giderim diyorsanız 4x2 alın.
    Şahsi fikrim 4 çeker özelliği yılda birkac defa da lazım olsa ben 4x4 alırım

bende öyle düşünüyorumda vergi olayı biraz düşündürüyor

birde 4x2 ön konsolu ile 4x4 ön konsol değişik 4x4 deki hakikaten daha şık duruyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyagiz -- 4 Şubat 2012; 20:51:17 >
  • SADECE YOL BİLGİSAYARI FARKI (RV METRE) VAR. BAŞKA BİR FARK YOK Kİ?
  • arkadaşlar merhaba.. 2011 model l200 çift kabin 4x2 sahibiyiz. inşaat firmamızda şantiyede kullanıyoruz. araçtan çok memnunuz ama iş makinaları için mazot varillerini taşırken arka camı durmadan kırıyoruz.
    arka cam koruması kullanan veya nerden bulabileceğimi bilen biri var mıdır acaba. aksesuar sitelerine baktım genelde roll barlar var fakat arka cam koruması yok. mitsubishinin kendi sitesindeki aksesuar katalogunda var. servisi arayıp fiyat sordugumda sadece korumaya 2200 TL fiyat verdiler ki bu fiyata aracın arkası kapatılabiliyor sanırsam.
    bir de aracımız kar yağışlarından dolayı ufak bir kaza geçirdi ve sol arka ve ön çamurlukların plastikleri parçalandı. bunlarla ilgili fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: diday

arkadaşlar merhaba.. 2011 model l200 çift kabin 4x2 sahibiyiz. inşaat firmamızda şantiyede kullanıyoruz. araçtan çok memnunuz ama iş makinaları için mazot varillerini taşırken arka camı durmadan kırıyoruz.
    arka cam koruması kullanan veya nerden bulabileceğimi bilen biri var mıdır acaba. aksesuar sitelerine baktım genelde roll barlar var fakat arka cam koruması yok. mitsubishinin kendi sitesindeki aksesuar katalogunda var. servisi arayıp fiyat sordugumda sadece korumaya 2200 TL fiyat verdiler ki bu fiyata aracın arkası kapatılabiliyor sanırsam.
    bir de aracımız kar yağışlarından dolayı ufak bir kaza geçirdi ve sol arka ve ön çamurlukların plastikleri parçalandı. bunlarla ilgili fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. iyi günler

mesajı tekrarlıyayım bakalım canlandıralım topik uykuya yatmış sanki :)
  • Herkese merhabalar,
    2008-2009 model l200 almayı düşünüyorum 4x4 manuel.
    ortalama yakıtı nedir makul kullanımda.
    bu direksiyon boşluğu ve kitlenmesi çok sık görülüyor mu tavsiye eder misiniz l200 ü sonuç olarak?

Çok çok teşekkür ederim.

not=aradım bulamadım eğer bu konu varsa kusura bakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirusX

Herkese merhabalar,
    2008-2009 model l200 almayı düşünüyorum 4x4 manuel.
    ortalama yakıtı nedir makul kullanımda.
    bu direksiyon boşluğu ve kitlenmesi çok sık görülüyor mu tavsiye eder misiniz l200 ü sonuç olarak?

Çok çok teşekkür ederim.

not=aradım bulamadım eğer bu konu varsa kusura bakmayın

Eski bir 2008 4x4 kullanıcısı olarak; basmazsan 7lt civarı, basarsan 9-9,5lt civarı tüketimi olur.
    Direksiyon boşluğu bende olmadı ama olanlarıda servis halletti zaten.
    4x4 alacaksan sakın olaki başka markaya yönelme, hata yaparsın, 4x4 özellikleri pajero ile aynıdır ve süperselect 4x4 sisteme sahip olan tek pick uptır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diday

arkadaşlar merhaba.. 2011 model l200 çift kabin 4x2 sahibiyiz. inşaat firmamızda şantiyede kullanıyoruz. araçtan çok memnunuz ama iş makinaları için mazot varillerini taşırken arka camı durmadan kırıyoruz.

yanılmıyorsam sahibinden'de camı koruyacak aksesuarlar vardı.
  • Merhaba arkadaşlar, bizde 2007-2008 model L 200 almayı düşünüyoruz. Otomatik almayı düşünüyoruz ama tavsiyeleriniz nelerdir?Bir de yakıt tüketiminde 4x4 le 4x2'nin farkı nedir? Ayrıca direksiyon kilitlenmesi muhabbeti de beni tedirgin etti :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebenlideniz

Merhaba arkadaşlar, bizde 2007-2008 model L 200 almayı düşünüyoruz. Otomatik almayı düşünüyoruz ama tavsiyeleriniz nelerdir?Bir de yakıt tüketiminde 4x4 le 4x2'nin farkı nedir? Ayrıca direksiyon kilitlenmesi muhabbeti de beni tedirgin etti :(

Bende 2008 AT 4x4 magnum var. Uzunyol ortalama 90-100 km ortalama hızla gidilirse 8,5-9 lt., şehir icinde 11-12 lt tüketim var.

Ya bu direksiyon kilitlenmesi nedir? Burası dışında iki ayrı outdoor-offroad forumu takip ediyorum, hiç böyle bir sorunun tartışıldığını görmedim. Tedirginliğinizin kaynağı bilgi nerde geciyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanall -- 11 Mart 2012; 23:11:15 >
  • 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.