Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.457
Cevap
20
Favori
1.007.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    L200'une serviste koyulan 15W40 yag haricinde motor yagi koyduran var mi acaba?
    Mesela Castrol Magnatec dizel 10W40 veya Edge serisinden? Castrolun bauhaustaki yag tabelasinda, 2006 sonrasi L200ler icin Enduron diye bir urununu tavsiye etmis kullanan var mi acaba?
    Aracimin (2008 4x4 magnum) 80000 bakimi yaklasti, ne kullanacagima daha karar veremedim.

Bir de bu InStyle paketi ile gelen resimdeki camli kabini sonradan bulup taktiran oldu mu aramizda?

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--
  • Racechip uygulamayı düşünüyorum araca sizce motora artı ve eksileri nelerdir? 177 hp gibi bir güç yakaladığı söyleniyor doğru mudur? Maliyet ne civarlardadır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Herkese selamlar.
    L200'une serviste koyulan 15W40 yag haricinde motor yagi koyduran var mi acaba?
    Mesela Castrol Magnatec dizel 10W40 veya Edge serisinden? Castrolun bauhaustaki yag tabelasinda, 2006 sonrasi L200ler icin Enduron diye bir urununu tavsiye etmis kullanan var mi acaba?
    Aracimin (2008 4x4 magnum) 80000 bakimi yaklasti, ne kullanacagima daha karar veremedim.

Bir de bu InStyle paketi ile gelen resimdeki camli kabini sonradan bulup taktiran oldu mu aramizda?

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--

Bahsettiğiniz kabini sadece temsaya yapıyorlar anladığım kadarıyla.Kabin yerli üretim ancak dışarıda bende bulamadım.Temsada da 4500 tl gibi bir fiyat vermişlerdi.

• Herkese Merhaba,
    ben de 2008 model mitsubishi l200 4x4 A/T sahibiyim.
    uzun zamandır konuları takip ediyorum. Erdek'te oturuyorum, arabamın servis bakımını bandırma oto max'ta yaptırıyorum. Sanıyorum bu siteye üye birkaç kişi var bandırmada yaşayan. bülent abi le konuşurken bahsi geçiyor ama bir türlü tanışıp konuşmak nasip olmadı.
    neyse benim aracım ile ilgili olarak bu konuda kafa patlatmış çok kişi olduğunu görüyorum.
    bazı sorularım var.

* ne kadar iktisatlı gitmeye çalışırsam çalışayım 100 kilometrede 10,8 - 12,5 litre arasında yakıt tüketiyorum. yani ışık yanmadan full depo ile en fazla 550 - 600 km arasında gidebiliyorum. Bandırma oto max bülent abi "normal" dese de bu sarfiyatı nasıl azaltabileceğimi bilemiyorum. gerçi aslına bakarsanız ben de biraz agresif kullanıyorum ama forumda okuduğum yorumlara göre gene de aracım çok yakıyor. hatta marmara adasına gittiğime "adada aracımı 4x4 kullanırım" "17 - 18 litre/100 km" sarfiyatları bile gördüm.

* araba otomatik vitesli. kalkış esnasında turbonun devreye girmesine kadar olan süre bana çok uzun geliyor. bu sebeple hızlı kalkış yapamadığımı düşünüyorum. bu sıkıntı yoğun arazi şartlarında, özellikle çamurun yoğun olduğu yerlerde rahatsız edici oluyor. İzmir Best Servis "Muzeffer Doğrular" namı değer "muzo" abimize bu konuyu sorduğumda bana alman yapımı başka bir marka box'tan bahsetti ancak fiyatının 500 euro olduğunu, race chip ile drake box tan en önemli farkının "kalite olduğunu", ayrıca istenilen devir bandında oynama yapılabileceğinden ve hata uygun bir hava filtresi ile daha da fazla güç ve tork alabileceğimden bahsetti. tabi bu arada ralli art da sökülecekmiş. telefon ile görüştüğüm için kendi derdimi tam anlatamadığımı ve muzaffer abinin de sanırım beni tam olarak anlayamadığını düşünüyorum. (Bu arada bilen bilir muzo araç modifikasyonu konusunda bir hayli başarılıdır. mithat ve vedat diker in evo larını ve daha bir çok yarış arabasını kendisi hazırlamış hatta kendisi de yarışlara katılarak ödüller almıştır.) (kardeşi murat doğrular ise başka bir alemdir) sorunum şu. daha düşük bütçe ile aracımın düşük devirlerdeki gücünü nasıl arttırabilirim.

* bu konuları incelemeye çalışıyorum ama hem vakit hem de dizel otomobiller konusunda teknik bilgi yetersizliğim olduğunu düşünüyorum.

* ayrıca incelemelerim sonucu, her L200 sahibinin aracın bilgi ekranının olduğu yere 7'' ekranlı gps ve navigasyon cihazı takmak istediğini görüyorum. ancak ben bu ekranda RV metre bilgilerini de (Sarfiyat, menzil, vs..) görmek istiyorum. bunun ile ilgili yapılan bir uygulama varmı?

İşlerimin yoğunluğu sebebi ile pek vaktim olmasa da Bandırma da yaşayan forum üyeleri ile yüz yüze de görüşmek isterim.

Saygılarımla,
    Hakan ETÇİOĞLU
    Maden Mühendisi
    0 533 372 48 01

• bu arada resim yüklemeyi beceremedim
    arabamın plakası 35 LT 061
  • slm 2007 model l200 aldım inşallah yakında fotolarıda koyarım.

sormak istediğim güç artırımını 2007 de uygulayabilir miyim? recechip i yada başka birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanetcioglu

Herkese Merhaba,
    uzun zamandır konuları takip ediyorum. Erdek'te oturuyorum, arabamın servis bakımını bandırma oto max'ta yaptırıyorum. Sanıyorum bu siteye üye birkaç kişi var bandırmada yaşayan. bülent abi le konuşurken bahsi geçiyor ama bir türlü tanışıp konuşmak nasip olmadı.
    neyse benim aracım ile ilgili olarak bu konuda kafa patlatmış çok kişi olduğunu görüyorum.
    bazı sorularım var.

* ne kadar iktisatlı gitmeye çalışırsam çalışayım 100 kilometrede 10,8 - 12,5 litre arasında yakıt tüketiyorum. yani ışık yanmadan full depo ile en fazla 550 - 600 km arasında gidebiliyorum. Bandırma oto max bülent abi "normal" dese de bu sarfiyatı nasıl azaltabileceğimi bilemiyorum. gerçi aslına bakarsanız ben de biraz agresif kullanıyorum ama forumda okuduğum yorumlara göre gene de aracım çok yakıyor. hatta marmara adasına gittiğime "adada aracımı 4x4 kullanırım" "17 - 18 litre/100 km" sarfiyatları bile gördüm.

* araba otomatik vitesli. kalkış esnasında turbonun devreye girmesine kadar olan süre bana çok uzun geliyor. bu sebeple hızlı kalkış yapamadığımı düşünüyorum. bu sıkıntı yoğun arazi şartlarında, özellikle çamurun yoğun olduğu yerlerde rahatsız edici oluyor. İzmir Best Servis "Muzeffer Doğrular" namı değer "muzo" abimize bu konuyu sorduğumda bana alman yapımı başka bir marka box'tan bahsetti ancak fiyatının 500 euro olduğunu, race chip ile drake box tan en önemli farkının "kalite olduğunu", ayrıca istenilen devir bandında oynama yapılabileceğinden ve hata uygun bir hava filtresi ile daha da fazla güç ve tork alabileceğimden bahsetti. tabi bu arada ralli art da sökülecekmiş. telefon ile görüştüğüm için kendi derdimi tam anlatamadığımı ve muzaffer abinin de sanırım beni tam olarak anlayamadığını düşünüyorum. (Bu arada bilen bilir muzo araç modifikasyonu konusunda bir hayli başarılıdır. mithat ve vedat diker in evo larını ve daha bir çok yarış arabasını kendisi hazırlamış hatta kendisi de yarışlara katılarak ödüller almıştır.) (kardeşi murat doğrular ise başka bir alemdir) sorunum şu. daha düşük bütçe ile aracımın düşük devirlerdeki gücünü nasıl arttırabilirim.

* bu konuları incelemeye çalışıyorum ama hem vakit hem de dizel otomobiller konusunda teknik bilgi yetersizliğim olduğunu düşünüyorum.

* ayrıca incelemelerim sonucu, her L200 sahibinin aracın bilgi ekranının olduğu yere 7'' ekranlı gps ve navigasyon cihazı takmak istediğini görüyorum. ancak ben bu ekranda RV metre bilgilerini de (Sarfiyat, menzil, vs..) görmek istiyorum. bunun ile ilgili yapılan bir uygulama varmı?

İşlerimin yoğunluğu sebebi ile pek vaktim olmasa da Bandırma da yaşayan forum üyeleri ile yüz yüze de görüşmek isterim.

Saygılarımla,
    Hakan ETÇİOĞLU
    Maden Mühendisi
    0 533 372 48 01

Hakan bey artık Bandırmada değilim ve hatta L200 üde sattım. Agresif kullanıyorsan 12lt 'e çıkması normal. Normal kullanımla 8,5lt, iyice sakin kullanımla uzun yolda 6,5 lt lere düşebilir. Ben arazide 30lt de yaktırmıştım Ben kış mevsimini yol nasıl olursa olsun 4H modunda geçirirdim ve ortalamam 8,5-9 lt idi. Sanırım lastik ebatlarınızda standarttan büyük, yoksa bu kadar fazla yakmaması lazım.
    Aracınızda ralliart varmış, onu söktürmeyin aracınız düşük devirlerde cansız ise ralliartın yazılımında sorun vardır. Nuri onu kontrol etsin, gerekiyorsa istanbula güncellemeye gönderir. Ralliart aracınız için en uygun güç artırıcısıdır. Bülente uğrarsanız selam söyleyin.

linkte benim gps ve dvd uygulamam görünüyor. 5'' ekranlı bu şekilde de düşünebilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-2008-l200-4x4-ralliart-snorkel-vs-doktordan-63094312/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: tekin48

slm 2007 model l200 aldım inşallah yakında fotolarıda koyarım.

sormak istediğim güç artırımını 2007 de uygulayabilir miyim? recechip i yada başka birşey

uygularsın tabii
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

Herkese Merhaba,
    bazı sorularım var.

Saygılarımla,
    Hakan ETÇİOĞLU
    Maden Mühendisi
    0 533 372 48 01

Hakan bey artık Bandırmada değilim ve hatta L200 üde sattım. Agresif kullanıyorsan 12lt 'e çıkması normal. Normal kullanımla 8,5lt, iyice sakin kullanımla uzun yolda 6,5 lt lere düşebilir. Ben arazide 30lt de yaktırmıştım Ben kış mevsimini yol nasıl olursa olsun 4H modunda geçirirdim ve ortalamam 8,5-9 lt idi. Sanırım lastik ebatlarınızda standarttan büyük, yoksa bu kadar fazla yakmaması lazım.
    Aracınızda ralliart varmış, onu söktürmeyin aracınız düşük devirlerde cansız ise ralliartın yazılımında sorun vardır. Nuri onu kontrol etsin, gerekiyorsa istanbula güncellemeye gönderir. Ralliart aracınız için en uygun güç artırıcısıdır. Bülente uğrarsanız selam söyleyin.

linkte benim gps ve dvd uygulamam görünüyor. 5'' ekranlı bu şekilde de düşünebilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-2008-l200-4x4-ralliart-snorkel-vs-doktordan-63094312/detay/

Merhabalar,
    tayin oldunuz herhalde. neredesiniz artık?

lastiklerimi yeni değiştirdim. ama sarfiyat aynı kaldı. orijinali 245 65 17 iken şimdi 255 60 18 yani 1 cm genişledi ve 1 cm kadar da yükseldi.
    ancak ben sarfiyat ile ilgili sıkıntıyı uzun zamandır yaşıyorum. açıkçası bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. ben arabayı eylül 2010'da aldım. o günden beri hiç 10 litrenin altında yakmadım. sakın olaki bu şikayetlerim ile arabamı sevmediğim düşünülmesin. mustafakemalpaşa'nın tepelerinde mermer ocaklarında çamura bulandıktan sonra otoyola çıkıp o çamurla 180-190 km hız ile evime dönebileceğim başka bir arabanın "bu fiyata" olamıyacağını elbette biliyorum.

ancak okuduklarıma göre 275 55 20 ebatındaki lastiklerle 130-140 km hızlarla giderek nasıl 9,6 lt sarfiyatla kalınabiliyor ise şaşırıyorum ve bende aynısından istiyorum.

5" ekran beklentilerimi karşılamayabilir diye düşünüyorum.
    amerika mitsubishi motors sitesinde outlander ve lancer de kullanılan "mitsubishi cominication centre" sistemini uygulamayı düşünüyorum. sahibinden com da ankaralı birinde buldum. arabaya uygun olup olmadığını benim için araştıracağını söyledi. bilgi ekranında yakıt sarfiyatını görebilirsem almayı düşünüyorum. fiyatı ise 1350 tl imiş. ama sanırım ingilizceden başka dil desteği yok.

ralliart konusuna gelince. ben arabayı almadan önce ralliart kiti temsaya gönderilerek güncellenmiş. o yüzden tekrar göndermeye gerek varmı bilmiyorum. Bülent abiye sormalı. o ne derse o.

Bülent abiye selamınızı söylerim.

• quote:

quote:

quote:

Herkese Merhaba,
    bazı sorularım var.

Saygılarımla,
    Hakan ETÇİOĞLU
    Maden Mühendisi
    0 533 372 48 01

Merhabalar,
    tayin oldunuz herhalde. neredesiniz artık?

lastiklerimi yeni değiştirdim. ama sarfiyat aynı kaldı. orijinali 245 65 17 iken şimdi 255 60 18 yani 1 cm genişledi ve 1 cm kadar da yükseldi.
    ancak ben sarfiyat ile ilgili sıkıntıyı uzun zamandır yaşıyorum. açıkçası bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. ben arabayı eylül 2010'da aldım. o günden beri hiç 10 litrenin altında yakmadım. sakın olaki bu şikayetlerim ile arabamı sevmediğim düşünülmesin. mustafakemalpaşa'nın tepelerinde mermer ocaklarında çamura bulandıktan sonra otoyola çıkıp o çamurla 180-190 km hız ile evime dönebileceğim başka bir arabanın "bu fiyata" olamıyacağını elbette biliyorum.

ancak okuduklarıma göre 275 55 20 ebatındaki lastiklerle 130-140 km hızlarla giderek nasıl 9,6 lt sarfiyatla kalınabiliyor ise şaşırıyorum ve bende aynısından istiyorum.

5" ekran beklentilerimi karşılamayabilir diye düşünüyorum.
    amerika mitsubishi motors sitesinde outlander ve lancer de kullanılan "mitsubishi cominication centre" sistemini uygulamayı düşünüyorum. sahibinden com da ankaralı birinde buldum. arabaya uygun olup olmadığını benim için araştıracağını söyledi. bilgi ekranında yakıt sarfiyatını görebilirsem almayı düşünüyorum. fiyatı ise 1350 tl imiş. ama sanırım ingilizceden başka dil desteği yok.

ralliart konusuna gelince. ben arabayı almadan önce ralliart kiti temsaya gönderilerek güncellenmiş. o yüzden tekrar göndermeye gerek varmı bilmiyorum. Bülent abiye sormalı. o ne derse o.

Bülent abiye selamınızı söylerim.

Hakan bey Balıkesir merkezdeyim, facebook ta ekledim sizi kabul ederseniz tabii:)
    Aracımda 5 kişi ile Bandırma Balıkesire gidiş geliş ortalama hızım 130 civarıdır ve ayağımı gaza basmaktan esirgememiştim. Lastiklerim standart idi ve mazotuda arkadaşlar ödeyeceği için allah neverdiyse basmıştım:)) sonuç 9.4lt/100km
    Eğer aracınızda tavanda aydınlatmalar varsa yakıtı 1 lt artırıyor. 10lt 'i ben arazide ve fazla dur kalklı trafikte görmüşümdür.
    Ralliart dan Bülentin kardeşi Nuri anlıyor, Bülent daha çok mekanikle ilgileniyor. "mitsubishi cominication centre" olayını Nuriye sormadan almayın. Sensör sorunu yaşayabilirsiniz.

Otomatik vitesli L200lere box taktıranlarda da aracın geç kendine geldiğini söyleyenler oldu, yani çare olmayabilir. Şuan kullandığım otm Koleos da aynı şekilde kalkışta geç devirleniyor ve sıkıntı veriyor. Galiba alışmak lazım.

• Abi sizin gittiğiniz gibi gidersem ben. 12,5- 13 lt arası yakıyorum.
    hadi 100 km de 0,5 lt otomatik vites için, 0,5lt de full box için olsun yine de sizinle kıyasladığımda çok yakıyorum.
    Nuriye sormak farz oldu artık.
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Abi sizin gittiğiniz gibi gidersem ben. 12,5- 13 lt arası yakıyorum.
    hadi 100 km de 0,5 lt otomatik vites için, 0,5lt de full box için olsun yine de sizinle kıyasladığımda çok yakıyorum.
    Teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-magnum-4x4-58750372/detay/
    full box derken, benim kabinin ön tarafı biraz yukarda olduğu için sanırım sarfiyatım biraz daha yüksek olabilir.

• quote:

Teşekkür ederim.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=42899.0

coldblooded nickli arkadaş otm vitesli aracıyla Yalova dan Ayvalık'a vardığında 6.2lt/100km olduğunu söylemişti.
    Bence siz Nuri ile görüşün, egr yi temizlettirin, carbon clean falan bişeyler yaptırın. Aracınız 145binde kurum temizliği yapılsın düzelmesi lazım.

• quote:

quote:

Teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-magnum-4x4-58750372/detay/
    full box derken, benim kabinin ön tarafı biraz yukarda olduğu için sanırım sarfiyatım biraz daha yüksek olabilir.

Mazotu nereden alıyorsun?
    Bende aracımı satışa çıkardım, satılsın alırım aracını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 4 Aralık 2011; 23:54:43 >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Mazotu nereden alıyorsun?
    Bende aracımı satışa çıkardım, satılsın alırım aracını

arabayı aldığımdan beri shell kullanıyorum. bendırmada gtl yok. o yüzden v power alıyorum. ama bursaya ya da izmire gidersem kesinlikle gtl.
    sahibi olduğum diğer arabalarda da hep shell kullandım. bilemiyorum herhalde alışkanlık olsa gerek. başka yerden benzin ya da mazot alamıyorum. tıpkı cocacola - pepsi hastalığı gibi yani.

arabayı satmak konusuna gelince. 2012 de amarok dsg çıkacakmış. çıktığı dönemde eğer arabamı satabilirsem, dsg şanzumanlı amarok almayı düşünüyorum. her ne kadar L200'ümü çok sevsem de, cadde de 4x4 kullanılamasa da, arka koltukları dik olsa da, hilux altyapılı "devşirme vw" olsa da, bir depo mazot ile şehirler arası yolda 950 - 1000 km, şehir içinde de 750 -800 km yapabiliyor. (marmara adasından bir abimiz tarafından denenmiştir.)
    bu arada otomax'a uğradım bu gün. selamınızı ilettim.
    saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanetcioglu -- 5 Aralık 2011; 22:56:20 >

• Hehe Marmara adasında 500km 1yılda yapılır:)) Amarok o dediğiniz km leri yapabilmesi için 100lt deposu olması gerekir, bence kulak asmayın, özellikle şehir içinde 750-800km yapması çok zor. O dediğiniz km leri Yaris d4d bile yapamıyor ki Amarok yapsın. Herkes aracını över bence emin olmadan almayın. Bülent ile az önce görüştüm haftasonu oradayım.
    Gayet ekonomik kullanmama rağmen koleos 2.0 dci ile şehir içi 485km zor yaptım. 52,5 lt gtl mazot ile 485 km yapmışım. Şehir içi 750-800 çok iddialı.
    Eğer dediğiniz gibiyse bende Amarok alırım:))
    İşin içinde pickup kullanmak varsa caddede 4x4 kullanabilmek çok önemlidir. Bunun farkını siz daha iyi anlarsınız.
  • herkese merhabalar.

benim merak ettiğim bir konu var.
    yeni model asx, lancer ve outlander'lerde bulunan "MMCS (Mitsubishi Multi-Komünikasyon Sistemi)" bizim l200'lere olurmu?
    cihazda klima durumu ile ilgili bile ekran bilgisi var. acayip hoşuma gitti doğrusu.
    ayrıca bu sistem, avusralya mitsubishi internet sitesinde triton modelinde var görünüyor.
    ben aracıma bu sistemi entegre etmek istiyorum. ancak teknik olarak bilgi alabileceğim kimseyi bulamadım.
    temsa dan servislere yönlendiriyorlar. ancak bu konuda servislerin de pek bilgisi yok.
    kimden bilgi alabiliriz acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanetcioglu -- 13 Aralık 2011; 15:08:13 >
  • herkese selamlar sıteye yenı uye oldum esımle beraber kullanıcaz kısın daga yazenında ole cok agır arazıde ormana dogaya gıtmek ıcın kullanmayı dusunuyoruz off road gecmısımız yok genel olarak yazılanları okudum 2009 model nıssan mıcra otomatık 48000 de aracımız var uzerıne ekleyıp 2008 ve uzerı max 40 000 km de bır arac arac arıyoruz mutlaka otomatık olucak sorum 4*4 ıle 4*2 arasında ne kadar fark var kullanım vergı ve yakıt olarak yardımcı olursanız sevınırım
  • vergi ve kullanım açısından cok fark var, yakıt olarak az fark var
  • quote:

herkese merhabalar.

benim merak ettiğim bir konu var.
    yeni model asx, lancer ve outlander'lerde bulunan "MMCS (Mitsubishi Multi-Komünikasyon Sistemi)" bizim l200'lere olurmu?
    cihazda klima durumu ile ilgili bile ekran bilgisi var. acayip hoşuma gitti doğrusu.
    ayrıca bu sistem, avusralya mitsubishi internet sitesinde triton modelinde var görünüyor.
    ben aracıma bu sistemi entegre etmek istiyorum. ancak teknik olarak bilgi alabileceğim kimseyi bulamadım.
    temsa dan servislere yönlendiriyorlar. ancak bu konuda servislerin de pek bilgisi yok.
    kimden bilgi alabiliriz acaba...

HERHALDE KİMSE YOK İLGİLENEN???
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.