D

Yüzbaşı
13 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,

ofisimizde mimari çizim ve render programlarında aktif olarak kullanılmak üzere bilgisayarlara ihtiyacımız var.

bütçe 1 bilgisayar için 25.000= toplam 2x25.000 =50.000TL monitör dahil.

(çok fazla olmamak kaydıyla bütçeyi bir miktar daha arttırabiliriz.)

kullanılacak programlar; skecth-up, lumion, enscape, vray, autocad vb. 3B ve 2B çizim programları.

resim ve video render'ları alınacak.

hazır sistemler hakkında da görüşünüzü almak istiyoruz.

Kosgeb girişimci destek kredisi ile alımlar gerçekleştirileceği için. önce faturanın kesilmesi, faturanın bankaya gönderilmesi ve bu fatura karşılığında bankanın direk faturayı kesen kuruma bizim adımıza ödeme yapması gerekiyor. hal böyle olunca her bir parçayı ayrı ayrı yerden alıp bu sistematikle uğraşmak yerine hazır sistem satan yerlerden tek seferde iki bilgisayar almak bizim için çok daha kolay olacaktır. bu yüzden bu konu hakkında da düşüncelerinizi bekliyoruz.

şimdiden yardımcı olacak, olmayacak, bu mesajımızı okuyup zaman kaybedecek herkese çok teşekkürler.

arkadaşlar merhaba.

Hem ofisimizde render ve çizim bilgisayarı olarak kullanılmak üzere bir notebook almak istiyoruz.

mimari çizim ve render programları kullanılacak: 3dmax, vray autocad, enscape, skecth up vb. gibi

masa üstü bilgisayar elbette ki daha performanslı olacaktır ama mobilite de önemli olduğu için laptop almaya karar verdik.

mevcut başlıkları ve başka sitelerdeki tavsiyeleri de okuyarak kendim bir sistem oluşturdum ama bütçeyi aştım.

15.000 tl bütçemiz var bütçey biraz daha arttırabilmemiz mümkün.

araştırmalarıma göre işlemcinin bu tarz programlar için daha önemli olduğunu okudum. tabi ki işlemci kadar olmasa da ekran kartı da çok önemli.

bütçeme uygun modellere bakarken şu iki model uygun gibi geldi

Asus Zephyrus G14 GA401IV-HA037 AMD Ryzen R9 4900HS 16GB 1TB SSD GeForce RTX 2060 Freedos 14" QHD Taşınabilir Bilgisayar.

bunun artısı işlemcisi.

pil ömrü güzel.

1tb ssd.

eksileri:

web cam yok

monitör 14 inç. bilgisayarı yakından görme fırsatımız olmadı ama yeterli olur mu bilemedik. 15 inç istiyorduk normalde ama mobilite için de cezbedici. bu bilgisayarı ofiste ikinci bir monitörle kullanma şansımız var mı. bunun için bilgisayarın hangi özelliğine bakmamız gerecek. bir de türkiyede satılan model 60hz ekran yenilemesine sahip modelmiş diye okudum. programların çalışmasına negatif etki etmez diye düşünüyorum.

https://www.hepsiburada.com/asus-zephyrus-g14-ga401iv-ha037-amd-ryzen-r9-4900hs-16gb-1tb-ssd-geforce-rtx-2060-freedos-14-qhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000SZWFM

Asus ROG Strix G15 G512LW-HN170 Intel Core i7 10875H 16GB 512GB SSD RTX2070 Freedo 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

bunun işlemcisi intel g14ün işlemcisi zannedersem daha iyi.

ekran kartı daha iyi

15 inç monitör

eksiler

512 gb ssd.

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g15-g512lw-hn170-intel-core-i7-10875h-16gb-512gb-ssd-rtx2070-freedo-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000ZO2ZG

sizce hangisi daha performanslı olur bizim için. veya bunlar dışında önerebileceginiz bir model var mıdır?

g14 ile ilgili bir sürü inceleme mevcut herkes övüyor ama insanın içinde bir soru işareti kalmıyor değil.

sizce bunlar fiyatının ürünü müdür. çünkü bu bütçe bizi gerçekten bizi zorluyor biraz daha uyguna ne önerebilirsiniz?

arkadaşlar merhaba.
ofisimizde render ve çizim bilgisayarı olarak kullanılmak üzere bir desktop toplamak istiyoruz.
mimari çizim ve render programları kullanılacak: 3dmax, vray autocad, enscape, skecth up vb. gibi

render alırken mevcut bilgisayarlarımızda baya zaman kaybediyoruz. asıl amacımız bu süreyi oldukça azaltmak.

mevcut başlıkları ve başka sitelerdeki tavsiyeleri de okuyarak kendim bir sistem oluşturdum ama bütçeyi aştım.

max 15.000 tl bütçemiz var ama benim düşüncem büteyi biraz daha kısıp topladığımız sistemi overclocklu olarak daha performanslı kullanmak.
bütçeyi kısmamdaki amaç ise ileri de parçaları upgrade edebilmek.

yukarıda kendi araştırmalarıma göre topladığım sistem var. 17.400 tuttu :(
ama buna bağlı kalmadan monitör dahil 15.000 den olabildiğince aşağıda overclock uyumlu, upgrade elverişli nasıl bir sistem önerirsiniz.
şimdiden teşekkür ediyorum
arkadaşlar hepinize merhaba.
uzun süredir günlük kullanım için bir araba arıyoruz.
arabayı bayan kullanacağı için ve de ilk arabası olacağı için ikinci el bir araba için 30bin TL'lik bütçeyi uygun gördük

arama yaparken önemli kıstaslarımız
kilometresi mümkünse düşük olsun
araç çok yaşlı olmasın
geri kaçırma sorunu ve vites geçişlerinde sarsma olmasın diye tam otomatik olsun
eee para verip alıyoruz öyle çok vuruğu kırığı olmasın
bir de ilk araba ilk heyecan araba çirkin olmasın şöööyle yakışıklı olsun dedik
çok da küçük olmasın tamam hatchback olsun ama içine insan oturabilsin dedik

anlayacağınız üzerine aradığımız kıstaslarda bir tane araba bulamadık =)))

acaba biz mi gözden kaçırıyoruz veya çok mu pimpirikliyiz diye düşündük ve sizlere sormaya karar verdik.

değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruz

dipnot: işte bu tamam aradığımız araba budur. veya kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun dediğimiz bir araba bulursak bütçemizi bir nebze arttırabiliriz
dipnot2: daha ucuzuna karşı değiliz.
dipnot3: yav arkadaş arabalar gerçekten çok pahalı
dipnot4: araç günlük ortalama 20 km yol yapacak o yüzden yakıt derdi çok olmayacak. tabi tatillerde hafta sonları ve boş zamanlarda gezilmeyecek anlamına gelmesin =))
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

İnşaat mühendisiyim ve ofis dışı çalışmalarında özellikle autocad vb çizim programlarını takılmadan çalıştıracak bir notebook arıyorum.
Büyük proje dosyalarını açarken kasmayacak işlem ve proje çizerken takılma yapmayacak bir laptop. Tabi arada oyun da oynuyorum. Sadece programa endekslemek doğru olmasa da ilk öncelik o.

Kendi kısa süreli araştırmam sonucu iki model beğendim

Toshiba L50-B-1NG
i7-4510u işlemcili amd r7 m260 ekran kartı var
Outlet ürünü olarak buldum karar verirsem 1950tl ye alabiliyorum

Dell inspiron 3542 b50w81c
İ7-5500u işlemcili nvidia GT 840M ekran kartı var
Internette gördüm 2200-2300 gibi fiyatı var

Bu iki modeli seçerken i7 işlemcisinin olması ve Toshiba'nın outlet fiyatının çok uygun olması etkili oldu.
Yalnız forumda paylaştığınız bilgilere göre i7-i5 ten ziyade mq-hq işlemci tipi daha önemliymiş diye okudum

Sizlerin 2000tl bütçeye göre tavsiyeniz var mıdır veya bahsettiğim Toshiba parasının hakkını verir benim işimi görür mü?
arkadaşlar merhabalar. turkcell gold plus kullanıcısıyım yaklaşık 110 tl ye internet bir sürü dakika ve mesaj hakkım var

ama bu hakların %20 sini anca kullanıyorumdur. gerçi şöyle bir güzelliği var "ya acaba çok mu konuştum kapıyayım telefonu" demiyorum.

yalnız turkcell in sitesini gezerken cihaz kampanyalarını gezerken şöyle bir şey dikkatimi çekti.

iphone kampanyalarında yaklaşık benim kullandığım kadar konuşma var neredeyse aynı fiyata bir de üzerine iphone veriyorlar :D

ne dersiniz gireyimmi bu işe yoksa aldanıyor muyum ? farkedemediğim bir şey var mı.

vodafone'da da var aynı kampanya sizce ikisini karşılaştıracak olursak hangisi daha mantıklı olur ?
arkadaşlar media player resimdeki hatayı veriyor.

bilgisayarı her açtığımda, her media player'ı çalıştırdığımda, herhangi bir usb cihazı bağladığımda bu hatayı alıyorum.. yaklaşık bir senedir bu hata böyle devam ediyor.

artık canıma tak etti ve herşeyi denedim ama birtürlü sorunu çözemedim.

windows vista 64bit işletim sistemi kullanıyorum.

fikri veya çözüm önerisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum yoksa kafayı yiyeceğim
arkadaşlar en fazla sims oynanacak nete girip film izlecek bir bayanın kullanacağı laptop arıyorum. bütçe en fazla 1200 tl hangi modeli önerirsiniz ?
arkadaşlar bir arkadaşıma hediye olarak bir satranç masası veya sehpası almak istiyorum.

bugün beşiktaş ve ortaköy civarında baktım sadece bir kaç yerde rastladım ama onlarda çok büyüktü. yani salon oturma grubu sehpası gibilerdi.

ben küçük veya orta boy bir şey arıyorum. internette de dolaştım pek birşey bulamadım. sizin böyle gezerken gördüğünüz gözünüze çarpan veya bildiğiniz bir yer var mıdır bu sehpayı bulabileceğim acaba.

fikri veya bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür eder esenlikler dilerim efem :)
arkadaşlar bir bayanın kullanacağı,
şık 3g konuşmayı destekleyen pil süresi uzun olan mp3 dinlenebilen mümkünse dokunmatik (çok önemli bir kıstas değil)
bir telefon arıyorum. henüz bir bütçe belirlemedim fiyat/performans olarak iyi bir telefon mümkün olduğu kadar da ucuz olsa iyi olur.

sizin tavsiye edeceğiniz modeller neler olur .. teşekkürler
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 548
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 75.173 (Bu ay: 316)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.