Şimdi Ara

Mitsubishi Klima Kullanan var mı ? Nasıldır? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
20.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Cevap için teşekkür ederim. Yatakodasının alanı banyosuyla beraber 28 m2 civarında. 12000'lik inverter cihaz sanırım daha mantıklı gibi. Siz hangi şehirdesiniz?
  • güzel klimadır çalıştığım otelde klimaların hepsi mitsubishi marka 8 yıldır sorunsuz çalışıyorlar ısıtma ve soğutması iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: tyanik

Cevap için teşekkür ederim. Yatakodasının alanı banyosuyla beraber 28 m2 civarında. 12000'lik inverter cihaz sanırım daha mantıklı gibi. Siz hangi şehirdesiniz?

Yatak odası için yeterl olur.Çünkü yatak odasında çok sıcak ve çok soğuk aranmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kekova

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: kekova

18 metre çatı katına mitsubishi servisi(egeklima)12000 btu ınverter yetersiz dedi.

Mutfak dekarasyoncudan klimacı olursa bu kadar olur işte

Yapmayın birol bey,olaya temkinli yaklaşıyorlar,bizi şikayet eden kişi ile bizzat görüştürdüler ve arkadaşların evini gördük cidden çatı katı ve ısınamıyorlardı bundanda çekinerek klimayı geri aldılar oraya 18000 düz verdiler o kişi şimdi mutlu,bizde o korkuyla,serhat klima gerek yok desede,12 metre kare yere 14000 btu ınverter japon hitachi aldık ama serhat klima 10000 btu ınverter hitachi yeter demişti,salonada 28-30 metre civarı 14000 btu olan 2041 yeter dedi serhat klima biz gene korkuyla 2053 aldık ama inanın aklımızda hitachi 18000 btu ınverter vardı bunu bize sanki zorlayarak sattı o günden beri içimize sinmedi çünkü 1 yıldır 14000 japon hitachi çok memnunduk süper sıcak yapıyordu odayı,bu çekincelerle aldık ve başımıza bu geldi,internette hitachi için sesli deselerde ben katılmıyorum sesi harika zibro bana biraz sesli geldi ama işte bakacaklar inlaşşah servis gelip belkide sesdede sorun vardır artık fazla ugraşmadan halledilirse menun olacagız.
    İnanın şimdi salonu küçük odaya sığdırmaya çalışıyorum,misafirler gelecekler.

RAS S 14 diye adlandırdığımız Hitachi de zaten 12 000 serisi inverterdir.Sadece kodlaması 14 diye geçer.Zaten 12 m2 olan yere bence RAS S 10 darahatlıkla yeterdi.Çünkü o tam olarak 10 000 btü serisi.Ayrıca çatı kat olması dışında cephenin tek yada çift dış olması veya kuzey ,güneyde önemli.Ama ege klima mutfakçılıktan gelmedir.Ben bu sektöre bilinçsizce zıplayıp ben bilirim diyenere karşıyım herzaman.Değilde kendilerine karşı hiçbir tavrım yoktur.Bu tarz firmalara dikkat edinki hep aynı ürünü en ucuza verirler.Çünkü bu sekkörün gelişmesinde emeği olmayıp sadece olaya ticaret penceresinden bakanlardır.İzmir de hatta Türkiye de en ucuz fiyat bu firmada

• Sayın mbirol yukarıda yazdığım değer uygun demişsiniz ancak kafam karıştı. Yatak odası banyosu ile beraber 28 m2, banyo 5m2, banyonun kapısını kapatırsak 23m2 oluyor. Ankarada, arakat, ısı yalıtımı var, yaklaşık 4m2 sürrgülü cam kapıdan balkona çıkılıyor (kaliteli pvc doğrama, çift cam). Cephesi ise batı. Şimdi buraya 9000 mi yoksa 12000 mi alıcaz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tyanik

Sayın mbirol yukarıda yazdığım değer uygun demişsiniz ancak kafam karıştı. Yatak odası banyosu ile beraber 28 m2, banyo 5m2, banyonun kapısını kapatırsak 23m2 oluyor. Ankarada, arakat, ısı yalıtımı var, yaklaşık 4m2 sürrgülü cam kapıdan balkona çıkılıyor (kaliteli pvc doğrama, çift cam). Cephesi ise batı. Şimdi buraya 9000 mi yoksa 12000 mi alıcaz?

12 lik inv. için uygun olur demiştim.
  • 1 hafta önce Mitsubichi Electric'in GC35VA modelini aldım ve çok çok memnunum.Canavar gibi ısıtıyor.Sessiz çalışıyor..Tavsiye ederim...
  • sl arkadaşlar bendeMHI SRK 40 HG mitsubıshı var günde 10saat yakıyorum nem alma modunda elektrik faturası 31.00 tl geldi çok az yakıyo 31.00tl kılımanın harcadığı
  • Mitsubishi SRK40HG-S 12.000 klimamız var.
    Aşağıdaki özelliklere sahip bir klima 1 saatte ne kadar elektirik yakar?
    Soğutmada ve ısıtmada fark eder mi?
    Derece olarak soğutmada 26-27 derecede ekonomik modda çalıştırmak uygunmudur?Bu konuda detaylı bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Soğutma Kapasitesi: 12.280 BTU/h
    Isıtma Kapasitesi: 13.375 BTU/h
    Enerji Sınıfı : A
    Doğal enzim filtresi
    Koku giderici temizlik filtresi
    Negatif iyon plakası
    Soğutucu Akışkan : R 410 A
    Elektrik Değerleri : 220 V- 1 Faz-50 Hz
    Çalışma Akımı (soğutma) : 5.3 A
    Çalışma Akımı (ısıtma): 5.4 A
    Sarfiyat (soğutma) : 1.12 kW
    Sarfiyat (ısıtma) : 1.15 kW
    EER (soğutma) : 3.21
    COP (ısıtma) : 3.41
    Ses Seviyesi (İç Ünite) : 40-38-34 dB(A)
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 48 dB(A)
    Boyutlar (İç Ünite) : 790x268x199 (YxGxD mm)
    Boyutlar (Dış Ünite) : 780x540x290 (YxGxD mm)
    Net Ağırlık (İç Ünite) : 8.5 kg
    Net Ağırlık (Dış Ünite) : 38 kg
    Bağlantı boru çapı (Sıvı-Gaz) : 1/4 - 1/2 inch
    İç-Dış Ünite Arası Max. Borulama Mesafesi : 15 m

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.