Şimdi Ara

Mitsubishi Klima Kullanan var mı ? Nasıldır? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
20.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: javsin

Öncelikle herkese selam uzun süren araştırmalarımın sonun da dün Mitsubishi electric MSZ GC35VA klimam takıldı.Gece çalıştırdım tek kelimeyle harika.Sabaha kadar çalıştı odada çıt yok ben çok memnunum.Yatak odasında kullandığım için sessiz olması ayrı bir güzellik.İnşaallah kışın bir problem yaşamayız.Düşünen arkadaşlara ısrarla tavsiye ederim.İyi forumlar

Hayırlı olsun arkadaşım. Bir kaç şey sormak istiyorum izninle...

Klimayı aldığın oda kaç metrekare acaba? Bulunduğun şehir neresi?

Gerçi şu aralar havalar iyi sayılır ama klimanın ısıtması nasıl?

Servisin hizmetinden memnun musun, sence işlerini nasıl yaptılar?

Ayrıca klimayı kaça aldın?

Tekrar hayırlı olsun...
  • oda yaklaşık olarak 16-17m2 şehir izmir cephe kuzeye bakıyor
    ısıtması şu anlık çok iyi çoçuk olduğu için sürekli açık gece
    servis hizmetine diyecek yok bence bu kadar iyi çalışan başka bir servis yoktur.10 üzerinden
    10 derle ya öyle bir şey onla için sadece müşteri memnuniyeti önemli.Klima montajından sonra dedim ki
    inşaallah eşim klimanın yerini beğenir dediler kalalım beğenmezse hemen istediğiniz yere takalım.
    1.860 ytl 10 taksit
    bari bu kadar açıklama yapmışken servisin adınıda vereyim Alo Klima
    Birol abiye ve montajı gerçekleştiren Volkan'a tekrar teşekkürler...
  • arkadaşlar herkse klimasının agız çıkış sıcaklıgını yazabilirmi,hepimiz bilgisi olur bendeki 14000 btu asya ınverter fujitsu 55 derece.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dominic

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Cihaz güzel ama reklam biraz yanıltıcı,şöyleki %60 tasaur diyor.Neye göre %60 ve hangi modelde,buna dikkat edin.Biraz profagatif olmuş.Tosh. nın 100 watt harcar reklam kampanyası gibi.

YANILTICI OLAN NERESİ Kİ ;

BAŞKA MARKA DEĞİL KENDİ MARKASINDAKİ KLASİK OLAN MODELİN MSH-25 SERİSİNİN SOĞUTMADAKİ HARCAMASI=0,82 KW/H

OYSA BAHSETTİĞİ MSZ-FD25 MODELİNİN SOĞUTMADAKİ HARCAMASI = 0,485 KW/H NOMİNAL KAPASİTESİ BİRDE INVERTER OLARAK KAPASİTESİNİ DÜŞÜRDÜĞÜNDE ÇIKAN SONUÇ YİNEDE PROFAGATİF Mİ ACABA ?

Arkadaşlar işte gerçekler ve doğrular.Ben bu cihazın veriminin Mükemmel olduğunu sonuna kadar savunurum,ama yanlış bilgilendirmeyede yokum.Gerçekler belgesiyle burada.

''''
    Reklam filminde alt yazı olarak yer alan "%60 Enerji tasarrufu
    MSZ-FD25VABH modelinin C Enerji sınıfına sahip bir klima ile dış hava
    sıcaklığı +7 C'de ki nominal güç tüketimlerinin karşılaştırılması ile
    elde edilmiştir" ifadesi tüketicilerce rahatlıkla okunamayacak hız,
    büyüklük ve renktedir. Söz konusu alt yazının tüketicilerce rahatlıkla
    okunabilecek ve tasarruf oranı %40 olarak gösterilecek şeklide
    düzeltilmesi gerekmektedir."

Kurul görüşü reklamveren ve medyaya bildirilmiş, Mitsubishi Klima
    reklam filminde gerekli düzeltmeler yapılmadıkça bu hali ile
    yayınlanmaması istenmiştir.

Bilginize sunar, Reklam Özdenetim Kurulu'na göstermiş olduğunuz ilgiye
    teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çetin Ziylan

Reklam Özdenetim Kurulu adına

Başkan''''
  • Forumda topic kirliliğine yol açmamak için burada sorayım dedim...

İş yerinde kullanmak için (çoğunlukla ısıtma) klima bakıyorum. Yaklaşık olarak yerimiz 35 m2 ve tavan yüksekliği yaklaşık 3m. Klimaplus (ist.) /Ankara Aşağı Ayrancı / Ankara Dikmen yetkili satıcılarıyla yaptığım görüşmeler sonucu kafam iyice karışmış durumda. Hepsi farklı klima tavsiyesinde bulundu.
    1- MSZ-FD35VAH
    2- MSZ-GB50VA
    3- MSZ-GB60VA

İşyeri için kullanılacağından 24 saat açık olması gerekiyor. Sanırım bu iş için de inverter klimalardan kullanmak daha doğru oluyormuş. Tavsiyeleriniz bekliyorum...

Teşekkürler...
  • Ankara soğuk olur ,yükseklikte fazla siz 60 serisini alın ancak yeter.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dominic

quote:

Cihaz güzel ama reklam biraz yanıltıcı,şöyleki %60 tasaur diyor.Neye göre %60 ve hangi modelde,buna dikkat edin.Biraz profagatif olmuş.Tosh. nın 100 watt harcar reklam kampanyası gibi.

YANILTICI OLAN NERESİ Kİ ;

BAŞKA MARKA DEĞİL KENDİ MARKASINDAKİ KLASİK OLAN MODELİN MSH-25 SERİSİNİN SOĞUTMADAKİ HARCAMASI=0,82 KW/H

OYSA BAHSETTİĞİ MSZ-FD25 MODELİNİN SOĞUTMADAKİ HARCAMASI = 0,485 KW/H NOMİNAL KAPASİTESİ BİRDE INVERTER OLARAK KAPASİTESİNİ DÜŞÜRDÜĞÜNDE ÇIKAN SONUÇ YİNEDE PROFAGATİF Mİ ACABA ?

Arkadaşlar işte gerçekler ve doğrular.Ben bu cihazın veriminin Mükemmel olduğunu sonuna kadar savunurum,ama yanlış bilgilendirmeyede yokum.Gerçekler belgesiyle burada.

''''
    Reklam filminde alt yazı olarak yer alan "%60 Enerji tasarrufu
    MSZ-FD25VABH modelinin C Enerji sınıfına sahip bir klima ile dış hava
    sıcaklığı +7 C'de ki nominal güç tüketimlerinin karşılaştırılması ile
    elde edilmiştir" ifadesi tüketicilerce rahatlıkla okunamayacak hız,
    büyüklük ve renktedir. Söz konusu alt yazının tüketicilerce rahatlıkla
    okunabilecek ve tasarruf oranı %40 olarak gösterilecek şeklide
    düzeltilmesi gerekmektedir."

Kurul görüşü reklamveren ve medyaya bildirilmiş, Mitsubishi Klima
    reklam filminde gerekli düzeltmeler yapılmadıkça bu hali ile
    yayınlanmaması istenmiştir.

Bilginize sunar, Reklam Özdenetim Kurulu'na göstermiş olduğunuz ilgiye
    teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çetin Ziylan

Başkan''''

VAY BE KLİMA 100W HARCIYO DENİNCE KİMSENİN SESİ ÇIKMIYO, YUKARIDAKİ KONUDA FİKİR BELİRTEN ARKADAŞLAR ACABA MSZ-25VABH MODELİNİN KATALOĞUNA SAHİP Mİ ACABA? TEKNİK DETAYLARINI BİLİYORMU? YOKSA İŞKEMBE-İ KÜBRADAN MI YAZIYOR PAYLAŞIRSA SEVİNİCEM BENDE.

AYRICA 9.000 LİK BİR KLİMA ISITMA MODUNDA " C " SINIFI İSE EĞER ;

3,0KW ISITMA KAPASİTESİ VARDIR,

C SINIFI DEMEK COP DEĞERİ 3,20 İLE 3,40 DEĞERLERİ ARASINDA OLMASI DEMEKTİR.

BUDA DEMEK OLUYOR Kİ; KAPASİTE / COP = HARCAMA

BUNA GÖRE 3,0 / 3,20 = 0,9375KW HARCAR YADA 3,0 / 3,4 = 0,882 KW HARCAR OYSA YAZIDA 0,99 VE 0,94 KW YAZIYO GARİPLİK YOK MU ?

MÜSAİT OLUNCA TEKRAR YAZICAM..
  • Arkadaşlar selam ısınma amaçlı bir klima alıcam bir tane 2.el mitsubishi salon tipi klima buldum.. FDF-504HES modeli..
    Günde yaklaşık 8 saat çalışacak 50m2 karelik camları büyük olan bir dükkanda kullancam.ankaradayım..24000 lük bir vestel duvar tipi var ısıtmıyor....sizce bu mitsubishi 504HES bana yeter mi?nasıl bir klimadır?aylık ortalama elektrik faturası ne gelir?
    elektrik tesisatını 3 faz 380volt yapmak zormudur?masraflı bir iş midir?elinde 2.el salon tipi olan varsa haber verirse güzel olur..teşekkürler..
  • quote:

Ankara soğuk olur ,yükseklikte fazla siz 60 serisini alın ancak yeter.

quote:

71 serisini alın anca yeter

Cevaplar için teşekkür ederim fakat bir sorum daha olacak. Bu klimanın -10/ -20 derecelerde çalışması nasıl olur?. 24 saat açık işyerinde kullanılacak.
  • Selam

Uzun suredir gelemedim. Buraya sık ugrayan arkadasların bildigi gibi 2 adet mitsibushi electrik taktırdım ve gercekten yazın cok rahat ettim. Fatura olarak bana korktugum gibi bir etkisi olmadı ayda 10-15 ytl extra odedim. Tabii kis performansi daha onemli ama onu denemedim daha sanirim bu yeni dogal gaz zamlarından sonra deneme zorunda kalacagım. Mitsibushi dusunen arkadaslara gonul rahatligi ile alabilirler.
  • Sn dominic ten alıntıdır.
    '''VAY BE KLİMA 100W HARCIYO DENİNCE KİMSENİN SESİ ÇIKMIYO, YUKARIDAKİ KONUDA FİKİR BELİRTEN ARKADAŞLAR ACABA MSZ-25VABH MODELİNİN KATALOĞUNA SAHİP Mİ ACABA? TEKNİK DETAYLARINI BİLİYORMU? YOKSA İŞKEMBE-İ KÜBRADAN MI YAZIYOR PAYLAŞIRSA SEVİNİCEM BENDE.

AYRICA 9.000 LİK BİR KLİMA ISITMA MODUNDA " C " SINIFI İSE EĞER ;

3,0KW ISITMA KAPASİTESİ VARDIR,

C SINIFI DEMEK COP DEĞERİ 3,20 İLE 3,40 DEĞERLERİ ARASINDA OLMASI DEMEKTİR.

BUDA DEMEK OLUYOR Kİ; KAPASİTE / COP = HARCAMA

BUNA GÖRE 3,0 / 3,20 = 0,9375KW HARCAR YADA 3,0 / 3,4 = 0,882 KW HARCAR OYSA YAZIDA 0,99 VE 0,94 KW YAZIYO GARİPLİK YOK MU ?

MÜSAİT OLUNCA TEKRAR YAZICAM.. ''''

Sevgili arkadaşım bırak C sınıfı ile karşılaştırmayı buyrun D sınıfı ile karşılaştırın,farkı görün daha öncede yazdım.BUYRUN İNCELEYİN
    Arkadaşlar dandik olup ısıtmada sorun yaşatan A enerji klimanız olacağına,işe yarayan ıstmada sorunsuz D sınıfı klimanız olsun çok daha iyi işte size ) luk serilere örnek A ile D sınıfı arasında sadece 40 kw var.Isıtmayıda iki atı daha uzun çalışır derseniz yıllık tüketimde 120 kw yapar.120 kw x 0,22 ykr.=27,50 Ytl size hangisi iyi yılda 27,50 ytl fazla harcayıp ısınmakmı,yoksa çakma Asınıfı alıp kışın ortasında üşümekmi karar sizin.Bakın yüksek verimli inverter ile A sınıfı arasında ise 167 kw var asıl güzellik burada Değilse A demek az harcamak demek değil.

*** Bu örnekte verilen resimler tamaen elimizde mevcut enerji etiketleri örnek alınmıştır.Cihaz kıstaslaması yoktur.
     Mitsubishi Klima Kullanan var mı ? Nasıldır?
  • Ayrıca Tos. 100 watt reklamınada duyarsız kalmadık zaten işte aşağıyı okuyun.

Kurulumuza Toshiba Klima için hazırlanan reklam filmi ile ilgili olarak yapmış olduğunuz başvuru üzerine Toshiba Türkiye’den görüş istenmiş, ancak toplantı gününe kadar herhangi bir yanıt iletilmediğinden, dosya Toshiba Türkiye’nin görüşleri olmadan değerlendirilmiş ve aşağıdaki sonuca varılmıştır;

“Reklam filminde, Toshiba Daiseikai markalı klimaların saatte 100w ampul kadar enerji harcadığı iddia edilmektedir. Özdenetim Esasları’nın “Kanıtlama/Destekleme” başlıklı 8inci maddesinde; belgelenebilir nitelikteki tanımlamaların, iddiaların ya da görsel sunumların doğruluğunun kanıtlanabilmesi gerektiği belirtilmektedir. Reklam filminde yer alan söz konusu iddia belgelenebilir nitelikte bir iddia olduğundan desteği niteliğindeki belgelerin Kurulumuza iletilmesi gerekmektedir. Ancak reklamveren tarafından böyle bir çalışma veya belge Kurul’a sunulmadığından reklam filminin bu hali ile yayınlanmaması gerekmektedir.”

'''''Kurul görüşü reklamveren ve medyaya iletilmiş, Toshiba Daiseikai reklam filmindeki iddialar kanıtlanmadıkça veya reklam filminde gerekli düzeltmeler yapılmadıkça bu hali ile yayınlanmaması istenmiştir.

Bilginize sunar, Reklam Özdenetim Kurulu’na göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çetin Ziylan

Başkan
  • 36 m2, 3,1m yükseklik 3.kat(çatı) cephe güney, izmir, yalitim iyi, kisi sayisi 5-6

arkadaslar bu mekana MSZ-GB50VA yeterlimi. isitma performansi önemli. sogutma amacli fazla kullanilmayacak. tesekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: karamsar1İ

36 m2, 3,1m yükseklik 3.kat(çatı) cephe güney, izmir, yalitim iyi, kisi sayisi 5-6

arkadaslar bu mekana MSZ-GB50VA yeterlimi. isitma performansi önemli. sogutma amacli fazla kullanilmayacak. tesekkürler.

Yükseklik standartın dışında ,standart evler 2,6-2,7 gibi maksimum,ayrıca çatı olmanızda dez avantaj,18 lik seri yetmez sorun yaşayabilirsiniz,bence 24 luk serilere geçin derim.
  • quote:

36 m2, 3,1m yükseklik 3.kat(çatı) cephe güney, izmir, yalitim iyi, kisi sayisi 5-6

MSZ-GA60VA bunu soruşturun o klima o alana küçük gelir genede keşif yaptırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kekova -- 20 Kasım 2008; 13:28:48 >
  • quote:

Yükseklik standartın dışında ,standart evler 2,6-2,7 gibi maksimum,ayrıca çatı olmanızda dez avantaj,18 lik seri yetmez sorun yaşayabilirsiniz,bence 24 luk serilere geçin derim.

degerler tahiminiydi metreyle ölçtüm tam değerler. 33m3, yükseklik 2,55m. diğer degerler ayni. hala yetersiz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamsar1İ -- 20 Kasım 2008; 14:02:18 >
  • quote:

quote:

degerler tahiminiydi metreyle ölçtüm tam değerler. 33m3, yükseklik 2,55m. diğer degerler ayni. hala yetersiz mi

size bir servis numarası verelim gidin keşif yaptırın oraya eger servis yeterli derse alın ama yetersiz, oraya hiç bir mitsushi elektrik servisi yeter demez dersede ısınamazsınız.

http://www.klimaplus.com.tr/bayi_servis.php?type=1&cityPlaque=35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kekova -- 20 Kasım 2008; 14:08:11 >
  • Şimdi olur işte.0.5 mt yükseklik çok şeyi değiştirir.
  • Arkadaşlar, ankarada taşınacağım ve klima tesisatı hazır olan evim için mitsubishi electric klima almayı planlıyorum. Tesisat esasen daikin için çekilmiş. Elektrik hattı dış üniteden beslenecek şekilde, sinyal kablosu 4x1,5 mm olarak kullanılmış. Salon 40m2, ısı yalıtımlı, yatakodası 23 m2 ısı yalıtımlı, yön olarak güneybatı cephe ve arakat (12. kat). Salona MSZ-GB50VA, yatakodasına MSZ-GC25VA düşünüyorum. Sizlerin önerilerinizi ve fikirlerinizi rica ediyorum. Saygılarımla...
  • 23 m2 lik alan icin MSZ-GC25A yetersiz kalabilir. Servise bir sor yada bir ust modelini alman daha iyi olur gibi. Ben 25 m2 de GC35 kullaniyorum hem sogutmada hem isinmada sorun yasamiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: tyanik

Arkadaşlar, ankarada taşınacağım ve klima tesisatı hazır olan evim için mitsubishi electric klima almayı planlıyorum. Tesisat esasen daikin için çekilmiş. Elektrik hattı dış üniteden beslenecek şekilde, sinyal kablosu 4x1,5 mm olarak kullanılmış. Salon 40m2, ısı yalıtımlı, yatakodası 23 m2 ısı yalıtımlı, yön olarak güneybatı cephe ve arakat (12. kat). Salona MSZ-GB50VA, yatakodasına MSZ-GC25VA düşünüyorum. Sizlerin önerilerinizi ve fikirlerinizi rica ediyorum. Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.