Şimdi Ara

MITSUBISHI GDI YE LPG TAKTIM. ÇALIŞIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Eline sağlık mehmet usta,

ACEMİ NALBANT NAL ÇAKMAYI KENDİ EŞEĞİNDE ÖĞRENİRMİŞ
    Enjektörlere birşey olmuyor rahat ol Opele takmıştık oradan biliyorum en son 240.000 km ye gelmişti birşey olmadı enjektörlere. Sporcu bir arkadaş tı İstanbulda oturuyor ve Bolu sporda top oynuyordu yaptığı km ye bakınca niye göze aldığını anlarsınız :))

Kolay gelsin

hiç sorma faruk ustam ya.. biraz nalbantçı durumu oldu ama. böylesi oldumu daha rahat oluyor..:)))
    şimdiye kadar bişey yok. yanlız araç ısınmayana kadar gaza geçmiyor dediler bu akşam üstü bende sadece hadiii dedim :))))

teşekkür ederim sizede kolay gelsin iyi çalışmalar

• manifoltun patlama riskini nasıl ortadan kaldırdın hangi markayı kattın.manuel yağlama neyi nasıl yağlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kibrit111

manifoltun patlama riskini nasıl ortadan kaldırdın hangi markayı kattın.manuel yağlama neyi nasıl yağlıyor

manifolda bomba takmadım ki patlatayım.:)) herhangi bir marka katmadım. AKL marka cihazı montaj ettim.
    yağlama yı süpaplarını yağlayıp krom tutmasın diye taktım. v-lube nin orjinal yağını manuel yağlama sisteminin yağ haznesine boşalltım.ç :))

manifold patlaması sanırım. hava tepmesi ile olşan hava filitresi patlatmasını kast ettiniz. öncelikle doğru ateşleme reaksiyonu olan bir aracın hava yakıt karışımı doğru yapıldığı zaman patlatma yaşanmaz. yaşansada en asgari şekilde yaşanır. ki krank dönüşleri ile piston zamanlamasınına göre yakıtı göndermediğimiz içindir.. saygı ve sevgilerimle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet usta ayka

quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

güncel sonuç nedir acaba ?

sıkıntı yok çalışıyor.. 5000 bin km civarında yol yaptı...

takipteyim

araç bu akşam üstü teklemeli çalışıyoıdu. baktım ki 1 tane bobin çalışmıyor.. bobin spariş edilecek...

• takipteyim. Sonucu merak ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: schock75

takipteyim. Sonucu merak ediyorum...

sanırım hala çalışıyor.. ancak 1 aya kadar oldu işten ayrılalı. o zamndan bu yana açıkcası ilgilenmedim.
  • Diyarbakır'dan haber geldi, artık gdi çalışmıyor, büyük ihtimalle benzin enjektörleri ömrünü tamamladı.
  • evet malesef çalışmıyor araç gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

Diyarbakır'dan haber geldi, artık gdi çalışmıyor, büyük ihtimalle benzin enjektörleri ömrünü tamamladı.

haberi kimden aldın ya :)) ben bile unutmmuştum o aracı :))
  • gdi carisma araca lgp takıp 2 sene boyunca kullandım. 99 model olması lazım çünkü bu modelde manifoltlar demirden. diğer modellerde plastik manfolt var ve manifoltları patlatıyorsunuz. bendede patlamalar oluyordu ama sadece hava manifoltunu patlatıyordu.
  • araç mefta oldumu
  • Mehmet ustacım istanbul maltepeden selamlar. Nasılsın? GDİ motorun enjektörlerini durdurdunmu, şaselerdenmi, ortak ceyrandanmı? ya da sadece pompayımı durdurdun ustacım? bu arada arabadan ne haber, pert mi:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Mehmet ustacım istanbul maltepeden selamlar. Nasılsın? GDİ motorun enjektörlerini durdurdunmu, şaselerdenmi, ortak ceyrandanmı? ya da sadece pompayımı durdurdun ustacım? bu arada arabadan ne haber, pert mi:)

rıza kardeşim. inan aracın akıbeti hakkında bir bilgim yok:)) ancak eklektriksel bir sorunu çıkmış sonradan ve satılmış. şuan ne durumda nerde bilmiyorum. ben en son ordaykende çalışıyordu.:)))

aracın enjektörlerini durdurdum. aynı şekilde emilatörle ms lerin kablosuna araya girdim. ancak ms kablolarını seçmekte epey zorlandım kontrol lmabasıyla :))

yok ceyrandan durdurmadım zaten ilk aklıma gelen oydu ama kaçak yapıyodu ve araç benzinde karıştırıyodu:)) sayımları sizin deyişijnizle şaselerin arasına girdim..

pompaya hiç karışmadım.. öyle çalışıtırdım:))))

• :) TAMAM USTAM. AMAN İHALE SANA KALMASIN HA:) :) :) RABBİME EMANET OL USTAM KAL SAĞLICAKLA...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RFB

:) TAMAM USTAM. AMAN İHALE SANA KALMASIN HA:) :) :) RABBİME EMANET OL USTAM KAL SAĞLICAKLA...

yok ben kendimi sağlama aldım:)) yermiyim:))) teşekkür ederim allah razı olsun.

allahın selamı ve bereketi üzerine olsun
  • Sonuc ne oldu halen calisiyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.