Şimdi Ara

Mitsubishi'de Renault'u Seçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renault-Nissan İttifakı ile Mitsubishi Motors Corporation, ürün ve teknoloji konusunda geniş kapsamlı küresel bir işbirliği hedefliyor.

Renault açıklamasına göre, Renault-Nissan İttifakı ile Mitsubishi Motors Corporation, müşterek ürünleri, teknolojileri ve üretim kapasitelerini kapsayan bir dizi yeni projeyi araştırma yönünde ortak çalışmayı hedefliyor. Bu çerçevede, Nissan ile Mitsubishi Motors arasındaki stratejik işbirliğinin Renault-Nissan İttifakı'nı kapsayacak şekilde genişletilebileceği hususunda anlaşmaya varıldı.

Nissan ile Mitsubishi Motors arasındaki NMKV adlı ortak girişim şirketi, küresel ölçekte satılabilecek nitelikte bir elektrikli model de içeren yeni bir küçük otomobil geliştirecek. Söz konusu ürünün temelini, müştereken geliştirilmiş olan ve Japon yerli pazarında çok tutulan bir "Kei otomobili"(Japonya'ya özel küçük otomobiller segmenti) platformu oluşturacak. Ürünler, pazarlar ve üretimleri hakkında diğer ayrıntılar ayrıca ilan edilecek.

http://www.dunya.com/renault-nissan-isbirligi-yapiyor-207200h.htm
    http://www.autoblog.com/2013/11/05/mitsubishi-renault-nissan-alliance/

• Mıtsu elektrikli araç konusunda kendi kendine yeterdi ne gerek var acemilerle iş yapıyorsun
  • renaultın iş yapmadığı firma kaldı mı

yavaştan vw nın yaptığı strateji kokusunu alıyorum ... sonra hepsini satın alacak )))
  • bence renault mitsuyu seçmiştir.
    Pazar payı olarak evet renault açık ara önde ama teknoloji olarak mitsubishi kendi kendine yetiyor zaten mitsu japonyanın en büyük elektrik çelik motor , ağır sanayi vb. öncüsüdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero-Hour

renaultın iş yapmadığı firma kaldı mı

yavaştan vw nın yaptığı strateji kokusunu alıyorum ... sonra hepsini satın alacak )))

Mercedes'i de mi satın alacak
  • dizel motor olsa mitsu yanaşmıştır diyecektim ama konu elektrik olunca reno akıllı davranmış.iyi iş çıkartabilirler bakalım
  • Aklın yolu bir. Dizel motoruda renault'tan almaya başlayıp, fiyatlandırmadan sorumlu kişileri kovarlarsa ülkemizde tutar.
  • Asx dci motor ile gelse yok satar türkiyede bide otomatik olursa qasqainin tipine gıcık olup da sportage ix35 alanlar bile mitsu alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

bence renault mitsuyu seçmiştir.
    Pazar payı olarak evet renault açık ara önde ama teknoloji olarak mitsubishi kendi kendine yetiyor zaten mitsu japonyanın en büyük elektrik çelik motor , ağır sanayi vb. öncüsüdür

Aynen öyle.

Nissan ile Mitsubishi arasında Japon pazarında ortaklık vardı.Bu ortaklıktan memnunlar demekki.

http://indianautosblog.com/2013/05/nissan-dayz-mitsubishi-ek-wagon-production-begins-77664

http://www.worldcarfans.com/112070946115/mitsubishi-puraudia--dignity-flagships-revealed

Peugeot ile ilgilenen Çinli Dongfeng şirketininde adı geçiyor.

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702304391204579179073867128220

• İlginç.
  • Renault dizel motorlu Mitsubishiler.

Rekabet firmaları ortak hareket etmeye yönlendiriyor.
  • Şimdi ben net anlamadım Mitsubishi , dizel motoru Reanulttan dCı olarak mı kullanacak?
  • Avusturalya ceosunun "insanlar neden mitsubishi alir ki" serzenisi, firmayi harekete gecirmis olmali
    Evo 1.6dci awd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Behzat Amirim

Şimdi ben net anlamadım Mitsubishi , dizel motoru Reanulttan dCı olarak mı kullanacak?

Belki ilerde.
    O değil Mitsubishi benzinli motorları on numara iken neden dizele yanaşmıyorlar anlam veremiyorum.
    en az Honda kadar yapabilir.
    1.6 mivec on numara motordu mesela.
    Büyük ihtimalle onu da geliştirecekler Euro 6 gereği.
    130 hp bandına çekip yakıt tüketimi aynı kalırsa kim takar turboyu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Avusturalya ceosunun "insanlar neden mitsubishi alir ki" serzenisi, firmayi harekete gecirmis olmali
    Evo 1.6dci awd

Aslında Lancer 1.6 dci invite gibi bir seçenek çok iyi satabilir.

• Behzat Amirim kullanıcısına yanıt
    Şu anda işbirliği yapılacağı konusunda anlaşma yapılmış.

Motor vb. konular ve ayrıntılar zamanla belli olacakmış.
  • Waybe Mercedes Nissan Dacia 'dan sonra mitsubishi :D yakında VW 'de Reno ile anlaşırsa şenliğe bak :D

Düşünsenize DCİ Golf :D Reno Passat 1.6 dci motoruyla çok yakında bayilerimizde .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Şu anda işbirliği yapılacağı konusunda anlaşma yapılmış.

Motor vb. konular ve ayrıntılar zamanla belli olacakmış.

Ztn renodana alabilcekleri tek şey motor.DCİ nasıl bir motorsa herkes büyüsüne kapılıyor .Seneye bende dci'lanmayı düşünüğyorum
  • @Aydoğan* @sevket861

Anladım saolun ama bence kendi adıma konuşayım Mitsubishi gibi bir motor uzmanı bir firma Reno'nun dCı motorunu kullanacaksa neyse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Behzat Amirim

@Aydoğan* @sevket861

Anladım saolun ama bence kendi adıma konuşayım Mitsubishi gibi bir motor uzmanı bir firma Reno'nun dCı motorunu kullanacaksa neyse...

Maalesef bugün reno ve fiatın stratejileri farklı ve genellikle bu tip anlaşmalar yapıyorlar.
    Reno motorlu Mitsubishi bence de saçma.
    çünkü Mitsubishi diyince akla motor geliyor reno motoru da neyin nesi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.