Şimdi Ara

Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) (642. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.954
Cevap
77
Favori
682.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmet0761

Arkadaşlar 2005 1.5 amt Colt'um var.140000 km de.Hiç baskı balata değişmedi.Sürekli şehir içi kullanılan bir araç değil.Baskı balatanın değişimi için tamamen bitmesini mi beklemeliyim?Belirtileri nelerdir?Yoksa değiştireyim mi?Sachs 1300 lira falan.İşçilik vs.2000i bulur.Bir de aktüatör olayı var.Bilen arksdaşlar tavsiye verirse memnun olurum.
    Facebook gruplarında aktivatör tamiri ve bakımı yapanlar var. Ayrıca baskı balata bitmesi belli olmuyor. Bitince yolda kalıyorsunuz normal araçlardaki gibi değil yani...
  • Herkes merhaba
    Bir ay önce 2005 amt 1.5 Colt alarak aranıza katıldım. Zeki bir araç , ancak bazı soruların olacak.

1- araç 187 binde önceki sahibi baskı balaatyi yan sanayi ile değiştirdiği için tabi doğruysa ilk kalkışta biraz sert kalkarasak metal sürtme sesi geliyor. Buda yan sanayi olduğu içinmiş. Sıkıntı mi ? Ayrıca sert kalkarsan araç pati çekiyor.
    2- aracın direksiyonu da bulunan teyp kumanda tuşları çalışmıyor neden acabaa. Sigorta vs olabilir mi.
    3- kalkislarda 2500 devire geelmeden araç 2. Vitese geçmiyor ve buda şehir içi yavaş kullanımda ses ve yakıt sarfiyatı yapıyor. Bazı arkadaşların söylediği gibi güncelleme ile düzelir mi yada bu normal mi.
    Son olarak LPG den kaynakli arıza lambası yanıyor sürekli sorun olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nafri003 N kullanıcısına yanıt
    1- Mapa marka takılmış sanırım. Volanı yiyebilir. Bir sonraki baskı balata değişiminde volan da değişim isteyebilir. Çift kütleli volan var. Taşlanması sıkıntı olabiliyormuş.
    2- Orijinal teyp varsa zemberek olabilir. Astarı yüzünden pahalı olabilir elletmeyin. İlk önce direksiyon sökülüp parça kodu ile AliExpress'ten almak lazım ondan sonra zemberek değişmeli, veya teyp değiştirildiyse orijinal teyp geri takıldıysa arkadaki tesisat ellenmiş olabilir...
    3- Güncelleme vs. değişmez, Ben 1900-2000 deviri görür görmez 2e manuel alırdım. Manuel kullanırsanız daha düşük devirlerde vites atar ve yakıtınız düşer.
    4. evet sorun olur. Subapları lpg ile eriyen bir araç, süreyi kısaltırsınız, katalizör bozulabilir. Motorda sıkıntılara sebep olunabilir fakir karışım ise. AFR ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim. 14bin km'de lpg takılmış 184bin km'de olan coltumuz hiç arıza ışığı yakmadı. 102bin km'de iken subap yapılmıştı. Ondan beri sıkıntısız kullandık arıza ışığı da yok.

• Bilgi için teşekkürler. Arıza lambası kendiliğinden söndü. Busekilde kullanmaya alıştık aracı. Umarım büyük bir sıkıntı yasamayiz.

• Arkadaşlar meraba colt 1.3 otomatik ile evin önünde yolda kaldık. Araç 0’da kalıyor ne a ne de n ye geliyor. Çekici ile çektik ustaya baskı balata bitmiş olabilir diyor. Sizce ortalama baskı balata fiyatları ne kadardır? 1.3 otomatik coltu olanlar değişti mi yardımınızı rica ederim @

• 1100 civarında. Face de Colt club var orada yardımcı olurlar. Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: sys3434

Arkadaşlar meraba colt 1.3 otomatik ile evin önünde yolda kaldık. Araç 0’da kalıyor ne a ne de n ye geliyor. Çekici ile çektik ustaya baskı balata bitmiş olabilir diyor. Sizce ortalama baskı balata fiyatları ne kadardır? 1.3 otomatik coltu olanlar değişti mi yardımınızı rica ederim @
    akü durumu nedir? sorun aküden kaynaklanıyor olabilir. önce aküyü kontrol edin.
  • Temiz otomatik az km colt arıyorum fiyat cazip olması şartı ile.

• Arkadaşlar ben de yeni kasa otomatik / manuel satmayı düşünen var ise değerlendirebilirim.
  • 2006 Colt aldım..temmuz başında arkadan hasarlı... 6000 km yaptım tık tok....yakıt süper...(100 tlyle LPG alanyadan Ankara'ya geldim) motor güçsüz demişler arka amblemleri mi yapistirmadim daha .ısiklarda arkadan tozu yutan on ambleme bakıyor:) .koltuğa yapıştırıyor. İnsani ..(katalizör boşaltılmış ses rally arabası gibi) .oğlan sesi duyunca içi gidiyor ağabeyimin 140 lik lagunasinda bu gücü hissettim.. 225 binde şimdi..biniyoruz bakalım :) gördüğüm olumsuzlukları evet çukurlu yollarda alman konforu yok...virajlarda yol tutuşu zayıf/ 195/55/16 jant bile olsa... Ama tam bir otoban faresi...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alobar06 -- 13 Ekim 2019; 23:22:4 >
  • 100 km'de şehir içi 65 lira yaktım. Yarı otomatik 1.3 benzinli. Ama yoğun bir trafik yoktu.
    Bu arada frene basarken, radyonun orada "mode" düğmesine basınca ekranda birşeyler değişiyor ama anlamadım, o kısmın ne işe yaradığını bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

100 km'de şehir içi 65 lira yaktım. Yarı otomatik 1.3 benzinli. Ama yoğun bir trafik yoktu.
    Bu arada frene basarken, radyonun orada "mode" düğmesine basınca ekranda birşeyler değişiyor ama anlamadım, o kısmın ne işe yaradığını bilen var mı?
    yol bilgisayarı. ortalama tüketim, anlık tüketim, menzil vb. verileri görebilirsiniz bu menüden.
  • OSMANCANYILMAZ kullanıcısına yanıt
    Hocam arka logo varmı orjinal

• quote:

100 km'de şehir içi 65 lira yaktım. Yarı otomatik 1.3 benzinli. Ama yoğun bir trafik yoktu.

• Arkadaşlar bizim 2005 model Colt'un yol bilgisayarı bozuldu. Yetkili servis mi tamir eder, yoksa oto elektrikçiler de çözer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

Arkadaşlar bizim 2005 model Colt'un yol bilgisayarı bozuldu. Yetkili servis mi tamir eder, yoksa oto elektrikçiler de çözer mi?
    Bir arkadaşım tamir ediyor. özelden bilgilerini yolluyorum.

Yetkili servis astronomik rakamlara değişim yapar.
  • Arkadaşlar benim 1.3 benzinli 2011 invite otomatik vites araç, 1. viteste traktör gibi ses çıkartıyor. Servise bakıma gittiğimde normal dedi. Servis anlamıyor mu, ilgilenmek mi istemiyor anlamadım. 2. viteste de biraz ses problemi var. Fakat özellikle 1. vitesde motor alırı sesli. Yayalar büyük araç geliyor sanıyor 20 metre öteden kenara çekiliyor. Bu genel bir sorun mudur?
  • quote:

Arkadaşlar benim 1.3 benzinli 2011 invite otomatik vites araç, 1. viteste traktör gibi ses çıkartıyor. Servise bakıma gittiğimde normal dedi. Servis anlamıyor mu, ilgilenmek mi istemiyor anlamadım. 2. viteste de biraz ses problemi var. Fakat özellikle 1. vitesde motor alırı sesli. Yayalar büyük araç geliyor sanıyor 20 metre öteden kenara çekiliyor. Bu genel bir sorun mudur?
    2010 1.3 benzinli otomatik vites 102 bin km'deki aracımda böyle bir ses yok. servis anlamamış bence. ama şunu da eklemek lazım colt biraz gürültülü bir araç. motor sesi de oldukça kulak tırmalayıcı ve sportiftir. havalar soğukken biraz sesli çalışıyor colt kabul ediyorum ama traktör gibi de değil.
  • Arkadaşlar 2012 model 95750 km de ki colt u satışi satis aşamasında exper de çıkan bir ariza kodu sebebiyle sonuclanmadi.
    Normalde aracımda benim anlayabildiğim bir sorun yok
    Hata kodu p182d vites kavrama
    Servise de gittim bu hata cıktı ne yapabiliriz diye
    Usta ile bir tur attık
    Aktivatör değişmeli dedi
    Akü ve buji leri değiştirmeyi düşünüyordum bu bakımda onlarda eski yani yardımcı olabilirseniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.