Şimdi Ara

>>>Mitsubishi ASX kullanıcıları<<< (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
29
Favori
168.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır aşırı yakmıyor. Kıyaslamayı emsallerine göre yapmalıyız. Aksine emsallerine göre de az yakıyor.Lakin araç gerek fiyatı, gerek donanımı gerekse de lpg uyumu ile ön plana çıktığı gerçeği ile masal olmaktan çoktan çıktı. Böyle bir aracı 1650 tl verip te BRC My-11 kit ile şehir içi 22-25 krş. yakmamayı ASX kullanıcıların takdirine bırakıyorum. Benzin ucuz ve zengin olsak bu konu sadece çevreci yakıttan dolayı tartışma konusu olurdu. Boşuna devlete benzinden dolayı vergi vermeyi kabul ediyorsan kişisel tercihindir deyip saygı duyarız. Çevreci yakıt olayına girmiyorum bile...Görüşlerim sadece beni bağlar ve isteyen aracına lpg taktırır istemeyen taktırmaz.
  • 40 bin tl ye temiz 2011 asx invite bence çok uygun. sahibinden sitesine baktığınızda bu özelliklerdeki araca genelde 45 bin istiyorlar. intense olanlara da 50 bin civarı. Bence bulduğunuz araç gayet mantıklı.
  • Bugün Gaziantep Elit Otomotiv'de inceleme şansı buldum.Satış temsilcisi Basri bey sağolsun,çok ilgilendi.Gördüğüm kadarı ile,araç kaslı,sağlam duruyor.Kasa güven veriyor. Malzeme kalitesi orta,ama donanım çok iyi.İntense paketin donanımı kendi sınıfındaki en iyilerden bence.Yakıt konusunda söylenecek söz yok.Benim için iç genişlik önemliydi,daha önceki aracım Chevrolet Rezzo idi,onda alışkanlık,bana dar geldi.Şimdiki aracımdan,Astra sedan dizel,farklı değildi.O nedenle,benim ASX serüvenim şimdilik burada bitiyor.Kullanlara kazasız belasız günler,alacak olanlara da hayırlı losun
  • quote:

Orijinalden alıntı: zivrisinek

quote:

Orijinalden alıntı: VEDAT_06

çok aşırı mı yakıyor ki hemen lpg düşünülüyor, Mitsubişhiler az yakıyor derler masal mı o söz.

Aksine çok az yakıyor. Şehiriçi ortalama 7.5 lt , şehirlerarası 5.5-6 lt. yakıyor. İnsanlar günümüzde maksimum tasarrufun derdinde,şahsen bende öyle yaptım 2011 ASX sahibiyim aracım şuanda 130.000 km.'de ve aldığımda sıvı sistem LPG taktırmıştım inanılmaz ekonomik oldu. Şuanda şehiriçi 23-25 kr , şehirlerarası 20-22 kr. tüketimi var ;)

benim bildiğim sıvı sistemler direk enjeksiyonlu tsi,gdi motorlara uygulanıyor bi yanlışlık olmasın
  • yerli79 Y kullanıcısına yanıt
    Doğru sıvı sistemler (yani LDI); GDI,TSI gibi araçlara uygulanır.Ancak diğer motorlara da uygulandığı görülüyor, sübap riski minimum olsun diye. ASX' te MPI motor var ve VSR sistemli BRC My-11'in sorunsuz olduğunu kullanan arkadaşların yorumlarından öğrendik. 2A teknikten bana gelen cevabı da ayrıca yazmak istiyorum:
    Soru:Mitsubishi ASX Start-Stop özellikli 2013 model alacağım.117 beygir 1,6 lt MPI motor var ve Lancer ile aynı olduğu söyleniyor. BRC taktırmak istiyorum.Uyum sorunu var mıdır ?Teşekkürler ilginize...
    Sn edilay,
    İlgili araçlar da yakıt olarak LPG kullanımına karşı sübap hassasiyeti vardır. Sübap hassasiyetine karşı LPG sistemimizde ve sigorta anlamında bazı önlemlerimiz mevcut. Montaj sırasında yetkili bayilerimiz kanalı ile HD veya ERGO sigortadan supap sigortası yaptırabilirsiniz. Ayrıca sistemimizde VSR özelliği mevcuttur. VSR aktif edilir ise sistem belirlenen Map ve Devir değerinden sonra LPG ile beraber motora bir miktar benzin gönderme işlemi yapar. (%80 LPG ve %20 benzin gibi)
    Montaj yaptıracağınız bayiden aracınızın yolda LPG ayarlarının yapılmasını ve VSR'nin aktif edilmesini talep ediniz. VSR den dolayı yaklaşık %3 civarı daha az tasarrufunuz olur fakat supap yada aşırı ısınma sorunu yaşamazsınız veya risk minimuma iner. Aracınıza MY-11 modelimiz uygulanacak olup. LPG sistemi ve sistemin parçalarından dolayı oluşabilecek sorunlar için 2 yıl veya 100 bin km garantimiz mevcuttur.
    Referans araçlar, maliyet ve ödeme seçenekleri içinwww.brcnerede.com da ki size uygun yetkili bayilerimiz ile görüşebilirsiniz.

• Vialle sistem en uygun sistem,bakımsız ve masrafsızdır zaten paket program yüklendiği için ayar felanda olmuyor. Sübap yakma konusuna gelince stok sübapları şayet 4000-6000 devir arasında kullanırsanız yakma ihtimaliniz yüksek çünkü ben yaktım:) Burdan şunu anlayabilirsiniz BRC My-11 ile sorunsuz kullanmak istiyorsanız aşırı yüksek devirlerde sürekli kullanımdan kaçınmanız sübap ömrünü uzatacaktır
  • quote:

Merhaba Ercan bey..
    Ben 9-10 saatlik uzun yola çıktığımda fazla mola vermeden gitmeyi tercih ediyorum genelde. Aracımda brc my-11 lpg kiti var. Genelde 120 km/h ye sabitleyip gidiyorum. ve devir saati 3000 de oluyor. Benim merak ettiğim bu devirde uzun süre yolculuk yapmak subap ömrü açısından bir sorun teşkil eder mi?
    lpg kitini taktığım bayi, uzun yollarda ara sıra benzine almamı önerdi ve subaplar bu şekilde yağlanırmış. Benim anlamadığım benzinin içinde yağ mı var ki böyle bir mantık kurulmuş?
    Kısacası, sizce uzun yolda ne gibi tedbirler alınabilir ?
  • Benzin sıvı sistem bir yakıttır ve sübaplarda kuruma yapmaz, Vialle sistemin avantajıda bu zaten LPG sıvılaştırılıp yanma odasına gönderiliyor. 3000 devirde odadaki yanma ısısı çok yüksek olmayacağı için sübaplar çok zarar görmeyecektir ve buna ek olarak benzinde kullanım yapılması sistemde kurum olma ihtimalini azaltacaktır. Ben Vialle aldığım günden beri hiç benzinde kullanmadım ancak gaz biterde Opet bulamazsam benzinde gidiyorum:)
  • Bugün ASX imi 15.000 bakımına götürdüm. Aldıkları ücret: 225 tl..
  • Merhabalar.
    Internetteki birkaç forumda ASX baskı balatasiile ilgili sorunlar okudum. KKullanan arkadaslar bilgi verebilirler mi? Baskı balatanin çok çabuk ve sık sık bitmesi kronik bir sorun mu yoksa okuduklarim münferit olaylar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ViTeSKoLu

Merhabalar.
    Internetteki birkaç forumda ASX baskı balatasiile ilgili sorunlar okudum. KKullanan arkadaslar bilgi verebilirler mi? Baskı balatanin çok çabuk ve sık sık bitmesi kronik bir sorun mu yoksa okuduklarim münferit olaylar mi?

Munferit

• quote:

Orijinalden alıntı: eякαn

Bugün ASX imi 15.000 bakımına götürdüm. Aldıkları ücret: 225 tl..

Şaka gibi geldi dimi:D
  • quote:

quote:

Bugün ASX imi 15.000 bakımına götürdüm. Aldıkları ücret: 225 tl..

Şaka gibi geldi dimi:D

Kesinlikle :) Ben gitmeden aradım adamları ve birçok bayi 270 tl ye yapıyormuş ilk bakımı, dedim. Adam da aracı getirin bakalım, dedi. Ben de içimden inş 300 tl yi geçmez diye düşünürken fatura 225 tl çıktı :)
  • Son tahlilde vialle mi brc my 11 mi bişey diyin gençler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZIKKIM -- 20 Kasım 2013; 19:33:33 >
  • 73000 km de arka tampon boyalı 2011 model araca 42000 tl isteniyor sizce nasıl
  • Merhaba..2013 asx fiyat aldım. .54.900 tl..Nasıl fiyat ?

• uzun süredir kimse takılmıyor galiba buraya.
    ZIKKIM : Ben brc lpg taktım aracıma. Ve gayet memnunum. uzun yolda 20 krş civarı, şehir içi de 25 krş civarı yakıyor. Tabi lpg ye zam geldiğinden beri daha lpg almadım :)

Yerli79: Fiyatı uygun görünüyor. Ama 40 bine çekmeye çalışın bence. Daha az km li araçlar çok sahibinden sitesinde. Bence tertemiz ve yaklaşık 30 bin km deki araca en fazla 45 bin verilebilir.

egursal: Önümüzdeki 3-4 aylık sürede fiyatlar tahminimce bin lira daha düşebilir. Ama siz de benim gibi sabırsız biriyseniz, o fiyata da gayet mantıklı.
  • Teşekkür ederim. .Sanırım bu hafta içinde alacağım. .

• quote:

uzun süredir kimse takılmıyor galiba buraya.
    ZIKKIM : Ben brc lpg taktım aracıma. Ve gayet memnunum. uzun yolda 20 krş civarı, şehir içi de 25 krş civarı yakıyor. Tabi lpg ye zam geldiğinden beri daha lpg almadım :)

Yerli79: Fiyatı uygun görünüyor. Ama 40 bine çekmeye çalışın bence. Daha az km li araçlar çok sahibinden sitesinde. Bence tertemiz ve yaklaşık 30 bin km deki araca en fazla 45 bin verilebilir.

egursal: Önümüzdeki 3-4 aylık sürede fiyatlar tahminimce bin lira daha düşebilir. Ama siz de benim gibi sabırsız biriyseniz, o fiyata da gayet mantıklı.

Teşekkür ederim bi haftasonu ankara daki meşhur mocan otogazda takilacakti araca lpg .som zamdan sonra biraz beklemeye aldık hayırlısı artik

• quote:

Orijinalden alıntı: ZIKKIM

quote:

Ben de mocan otogazda takmıştım. Adamlar hem işini güzel yapıyorlar hem de ilgililer. Benzinin yerinde saydığını farzetsek( teorik olarak:)) lpg nin litre fiyatı 4 lira civarına gelene kadar lpg de hala kar yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eякαn -- 7 Aralık 2013; 18:16:46 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.