Şimdi Ara

Mitsubishi ASX geldi Fiyat 47.500[Sitede Açıklandı] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
1
Favori
69.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mzyildiz

Araç 47.500 tl. hocam, henüz yeni geldiği için ve ilk alan olduğum için indirim söz konusu olamadı ama ben fiyatı 50.000 tl diye bekliyordum 47.500 gelince indirim almış gibi oldum zaten.

iyi günlerde kullanın.

1.8 dizel motorun ne zaman geleceği konusunda herhangi bir duyumunuz oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk307

quote:

Araç 47.500 tl. hocam, henüz yeni geldiği için ve ilk alan olduğum için indirim söz konusu olamadı ama ben fiyatı 50.000 tl diye bekliyordum 47.500 gelince indirim almış gibi oldum zaten.

iyi günlerde kullanın.

1.8 dizel motorun ne zaman geleceği konusunda herhangi bir duyumunuz oldu mu acaba?

Teşekkür ederim.

1.8 dizel konusu şimdilik tam bir muamma, her kafadan bir ses çıkıyor, şahsi fikrim 1.8 dizel gelse bile yakın zamanda gelmez, hatta ve hatta gelmeyebilir diye bile düşünüyorum çünkü; 1.6 benzinli yeterli performansı veriyor,yakıt performansıda gayet iyi, 1.8'in ötv farkı, dizelin motor sesi gibi sebeplerden gelse bile çok satılmayacağını düşünüyorum.

• quote:

asx hakkındaki olumlu olumsuz görüşlerinizi bekliyoruz
  • Arkadaşlar yorumumu yazacağım, aracı 50-60 km kullanma şansım oldu:

1- Aracın resmi fiyatı 47500 TL.
    2- Tek versiyon var, 1.6 INVITE MT.
    3- Bazı bayilerde var, bazı bayilerin araçları sevkiyatta, yani bunlar şu an ilk günler daha.
    4- Araç 1270 kg, bu nedenle de yakıt tüketimi ve performansda avantjaları var.
    5- Yedek lastik yerine tamir kiti ve elektrikli kompresör var, yani %95 oranındaki patlamaları üstünüz batmadan halledip yola devam ediyorsunuz. Bu işin pratik ve çevreci olanı, yoksa 100 TL'lik bir lastik jant maliyetinden kaçıp yerine tamir kiti ve kompresör koyma işi değil tam olarak.
    6- Dünya ile aynı anda Türkiyeye geldiği için, Türkiyeye gelecek araç sayısı da kısıtlı...

Yakıt tüketimi gayet düşük, hem auto stop&go sayesinde, hem de yeni nesil motor olması, ağırlığının rakiplerine göre daha iyi olması, yağ akışkanlığının düşüklüğü, sürtünme katsayısı düşük lastik kullanımı vs vs... gibi nedenlerle QQ'a göre daha tasarruflu hale geliyor.

%70 oranında outlander alt yapısı ve malzemesi kullanılıyor, yani bir yerde Mitsubishi SUV segmentinin Crossover'a uyarlaması gibi düşünülebilir...

Umarım yakında test etme şansınız da olacaktır...

Mitsubishi ASX geldi Fiyat 47.500[Sitede Açıklandı]

NOT: Resimler Türkiye'deki ilk ASX test aracına aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etz -- 27 Ağustos 2010; 15:44:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dareis

quote:

asx hakkındaki olumlu olumsuz görüşlerinizi bekliyoruz

Olumlu;

*Devirini yakalayıp 117 beygirin hepsini dehlediğinde öyle tatlı bir ses ve his veriyor ki..

*Trafikte ilerlerken, o kadar çok kıskanarak bakan var ki, nazar değmesin diye yanıma bir imam alıp durmadan dua okutturmam lazım

* Auto stop- go gayet güzel çalışıyor, motorun marşa ilk bastığınızda ki o güzel sesini daha sık duymak çok hoş oluyor.

*Kol dayamanı içindeki USB girişine ı phonumu, flaş belleğimi, taşınabilir belleğimi bağlayıp içinde yüklü müzikleri rahat rahat ve kaliteli bir şekilde dinleyebiliyorum, cd basmaya son

* Viraj performansını özellikle bugün test ettim, gayet başarılı ( uzun yola çıkmak için can atıyorum)

* Yokuş kalkış destek sistemide gayet kullanışlı ( benim için olmasada olurdu ama, bayanlar için çok iyi olmuş )

OLUMSUZ

Arabayı almaktan vazgeçirecek kadar önemli bir olumsuzluğu yok ASX'in bir iki ufak şey dışında;

* Aynalarda sinyal yok.

* Orjinalinde park sensörü yok, taktırmak gerek.

* Karartılmış cam yok, film çektirmek gerek.

* Sağ ön koltuğun altında hava yastığına giden kablolar görünüyor, daha iyi kamufle edilmeliydi.

* Ön koltukların tabanları(ayakları mı deseydim ), arka koltularda oturan yolcuların ayaklarını koyacakları mesafeyi daraltmış, beni rahatsız etti. (Ama diz ve baş mesafesi gayet iyi, karıştırılmasın.)

*En önemli ve Mitsubishiye yakıştıramadığım eksik ise Camlardan sadece şoför tarafı tek dokunuşla açılıp kapanıyor ve sadece bu camda sıkışma önleyici sistem var diğerlerine neden koymamışlar anlamadın benim 2006 lancerda bile bütün camlarda vardı.

• Kullanıcılar yukarıda memnun ama boşken 1270 kg, siz ve eşinizle 1500kg a yaklaşacak , SUV olmaya çalışan, yerden yüksek, aerodinamiği kötü (yani hepsinin kötü tek bunun değil) bir araca sizce bu tork ve güç eğrisi yeter mi bana yetmez gibi geldi...

• Bu aracın 4x4 ü olacakmıymış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Bu aracın 4x4 ü olacakmıymış?

Türkiye'ye gelmez sanırım. Şu an için görünürde 4x2 1.8 dizel var belki ileri ki dönemlerde satışlara göre getirebilirler. 4x4 suv olarak outlander var zaten. Onunda yeni kasası gelecek.
  • LPG ile Ş.içi 20 kuruşun altına inermi bu araç ?
  • Dün bir alışveriş merkezinde teşhirdeydi. Biraz inceledim. Dışarıdan görünüşü güzel. Bence makyajlı Qashqai'den daha yakışıklı duruyor. İç mekan kalitesi C sınıfı düzeyinde ama bana QQ'den daha iyi gibi geldi. Arka tarafta diz mesafesi yetersiz. Bagajı küçük ama tabanda büyük bir göz daha var. Sonuç olarak QQ'ye ciddi bir rakip denilebilir. Ama tek donanımla satılmaya devam eder ve cam tavan, 17-18'' jant, konsolda renkli ekran gibi janjanlı detaylar getiremezse işi zor olacaktır.
  • 47.500 TL lik fiyatı ile QQ dan daha ucuz ama aynı zamanda daha donanımsız bir araç.. Ucuzluğu itibari ile QQ 1.6 Tekna alacaklara alternatif olabilir. Ama benim görüşüme gröe QQ çok daha alımlı duruyor Asx e göre..

tabi zevk meselesi bu , Asx alan veya alacak olan arkadaşlar yanlış anlamasın...
  • Trafik kanununa göre yedek lastiğin araçlarda bulunması gerekmiyor mu? Bildiğim kadarıyla o olmazsa polislerin ceza kesmesi gerekiyor, tabi kontrol ederlerse.
  • 3-5 araç inceledim ve çok benzer araçlara verdiği yorumlar ve puanlar bariz yanlı. Pek dikkate almamak gerektiğini düşünüyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

http://www.whatcar.com/car-reviews/search?dimensionIds=368&dimensionIds=483
  • Websitesinde ASX için kayıt yaptırdık ama kimse arayıp sormuyor, pek iplemediler, işler iyi herhalde. Bende sorumsuz olan şirketleri hiç sevmem. Gün gelip devran dönecektir.
  • 20 kurus civarı yakacaktır.

Aynı agırlıkta aracım var. 1.6 motor, 5 ileri düz vites. 115 beygir, 151 tork. 21 kurus yakıyorum LPG de, sehir içi....

quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

LPG ile Ş.içi 20 kuruşun altına inermi bu araç ?
  • peki bu motor lpg ye uyumlu mu? lpg aracı garanti dışı bırakır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

peki bu motor lpg ye uyumlu mu? lpg aracı garanti dışı bırakır mı?

lancer için servislerde garanti bozulmadan lpg takılıyor. Ancak bunun motoru farklı bir motor üzerinde cleartech var takılıp takılmayacağını servislere sormak lazım. Yeni bir araç olduğu için ilk 6 ay 1 sene böyle bir işlemin yapılacağını sanmıyorum.
  • Lancerla aynı motormuş. Lancer taktıranlar var ama sıralı değilde Vialle LPİ tipinde bir sistem takıyorlar. Bu sistem biraz değişik ve bayada tuzlu. Ama sistemde sorun varmış. Forumda bunla ilgili bir link var. Mutlaka oraya bakmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madatruk01

Lancerla aynı motormuş. Lancer taktıranlar var ama sıralı değilde Vialle LPİ tipinde bir sistem takıyorlar. Bu sistem biraz değişik ve bayada tuzlu. Ama sistemde sorun varmış. Forumda bunla ilgili bir link var. Mutlaka oraya bakmanı öneririm.

Lancerla aynı motor değil. Lancer 1.5 bu araç 1.6 motor kodları da farklı. ASX in motoru start stopa özelleştirilmiş bir motor. Kesinlikle aynı motor değil lancerla yanlış bilgilendirme yapmayalım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.