Şimdi Ara

Mirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
4
Favori
54.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mirrorlink kullanıcıların en büyük sorunu kısıtlı uygulamalar ve Navigasyon programların ücretli olmasıdır.
    Size buradahttps://mirrorlink.com/apps adresi dışındaki programların nasıl kullanılabileceğini anlatacağım.

Seyrettiğiniz gibi Youtube ilk başlarken uygulamanın Mirrorlink uyumlu olmadığı uyarısı vermesine rağmen çalışıyor. Ama diğer uygulamalar sanki Mirrorlink desteği varmış gibi sorunsuz çalışıyor.
    O zaman simdi bu tarif için gerekenler.
    1. Mirrorlink uyumlu rootlu bir telefon (https://mirrorlink.com/phones ) Son paragrafa bir bakın
    2. LG MirrorDrive (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.mirrordrive)
    3. Package Name Viewer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gijoon.pkgnameviewer)
    4. My Android Tools Pro (https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wq.myandroidtoolspro)
    Telefonumuza sıra ile 3 programı kuruyoruz tüm işlemler Samsung Note 4 ile yapılmıştır. Diğer marka veya modellerde benzer olması gerekir.( Ancak hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemekteyim buradaki anlatım sadece eğitim amaçlıdır)
    LG MirrorDrive kurduktan çalıştırmak istediğinizde aşağıdaki uyarı vermektedir bu sebeple uyarı engelemek için LG MirrorDrive ait Uygulama bilgisi ekranından bildirimleri engelleyin.

LG MirrorDrive ile ilgili işlemler yaptıktan sonra ve telefonuz rootlu ise Package Name Viewer isimli programı çalıştırın ve Mirrorlink ekranında kullanmak istediğiniz programlarını tam adlarını not alın
    Youtube için
    Com.google.android.youtube

Asıl olay, MY ANDROID TOOLS PRO ile bu not aldığımız adları Samsung Mirrorlink 1.1 in databasenine yazacağız. BU ADIM ROOT istiyor.

MY ANDROID TOOLS PRO çalıştırın
    menüden data info'nun altındaki database girin, büyüteçe tıklayarak arama kısmına mirror yazın samsung mirrorlink 1.1 seçin, sonrasında pkgnamedb -> pkgnames seçin sağ üst kösedeki 3 noktaya tıklayarak add seçin listedeki en son satırdaki ID numarasını artırarak yeni bir ID numarası eklemek istediğiniz Package Name Viewer ile aldığınız tam ismi yazın. Youtube için örneğin.

ID 27 pkgname com.google.android.youtube gibi

Mirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanıMirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanıMirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanıMirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanıMirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanıMirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanıMirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanı

ÖNEMLİ:
    Ben uygulamaları Samsung Note 4 üzerinden ilk başlarda Rootsuz iken calıştırıyordum ama pek sağlıklı olmuyordu, çünkü bazen mirrorlinkten çıktıktan sonra tekrardan Mirrorlink uyumlu olmayan programları çalıştırmak için arabanın hareketsiz durması gerekiyordu buda şehirlerarası yollarda pek mümkün olmuyor. Ancak rootladıktan sonrada SMEG+IV2 ve Samsung Note 4 cihaz rootlu diye Mirrorlink sertifika hatası veriyor çalışmıyor. Mirrorlinkte root olmadan Google harita vs kullanabildiğim için ve kurulu telefonu tekrardan ayarlamamak için tek parça rom geri atıp arabada telefonu tekrardan denediğimde yapmış olduğum ayarların silinmediğini ve aynen kullanabildiğimi fark ettim. Şuan öyle kullanıyorum belki zamanım olduğu bir gün neden root ile çalışmadığını tespit ederek rootlu iken çalışma yöntemi bulurum ama şuan kullanmak istediğim tüm uygulamaları kullanabiliyorum zaten araç kullanırken İstanbul da en gerekenler nedir? Trafiği gösteren uygulamalar 

anlatımda anlamadığınız bir olursa konu içinden sorun, elimde sadece samsung note 4 olduğundan diğer telefonlarla ilgili yardımcı olmam mümkün olmayacaktır. Ancak deneme yanılma yöntemi ile benzer süreç ile belki olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 18 Şubat 2021; 13:19:36 >

• Classic Edt. modellerinde de var mı? Nasıl anlayabiliriz.
  • ydnsnr kullanıcısına yanıt
    Eğer arac ekranınızda mirrorlink varsa olabilir ama sanırım 2008 classic editionlarda mirrorlink/carplay yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca sadece peugeot olarak düşünmeyin mirrorlink desteği olan herhangi bir araçta çalışması gerekmektedir.

• Hocam car play uygulaması ile YouTube açılmıyor bunun hakkında bilginiz var cihaz 6s navigasyon spofty gibi uyguşamaları açabiliyorum internetten arama felan yapamıyorum yani ekranda gözükmüyor

• brokenwings kullanıcısına yanıt
    Ios cihaz kullanmadığım için hiç bilgim yok

• Telefonu rootladıktan sonra stock rom atsam da benim aracın SMEG yazılımı sertifika hatası verdi.
    Sanırım daha önceden aracım yazılımını son SMEG6.1.D.R21 (ilk aldığımda SMEG6.1.D.R20 idi) sürümüne güncellediğimden oldu.
  • Ben note 4 de cf-autoroot ile note 4 rootlayim yukarıda anlattım uygulamaları yapıp tek parça n910c romu attığımda odin mod official dönüyor sizde bir kontrol ettin odin modu official e dönmüş mu di

Mirrorlink'e istediğiniz uygulamayı yansıtıp kullanma imkanıye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 12 Mayıs 2017; 21:42:37 >
  • chainfire'nin flashfire programında Current binaryin stock rom yüklenmedikçe official olamayacağına dair bilgi girmiş, System status rootlu iken official olmasını sağladım rootlu iken ama current binary değişmiyor ( Triangle Away ) ile denedim.

@halomid sizin telefon modeli nedir? ODIN Modunda custom olarak mı geçiyor current binary?
  • Note 4 benim telefon Tek parça rom linkini alabilir miyim?

Herhangi bir tek parça rom mu yoksa önerebileceğin bir rom linkini vrrebilir misin?

Sanırım her rom olmuyor tek parça veya parçalı farketmiyor

Cf auto ile rootladıktan sonra hem tek rom hem de parçalı rom denedim ne hikmetse olmadı.

Parçalı romun kesinlikle olmayacağını tecrübe ettim ama tek parça rom da niye sıkıntı çıktı anlamadım?

• halomid H kullanıcısına yanıt
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647 ben bu adresten tool kullanarak download etmiştim. Eğer Binary natura tıklı ise 4 Parça eğer tıksıksa tek parça rom çeker.

Birde şu adres var,
    http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=F74546EE199511E7963AFA163EE8F90B ama tek parça mı yoksa 4 parça rom mu bilemiyorum.

not: dün cepten yazmıştım ama gönder ya basmayı unuttum yada forum hata verdi. Ama bugün biraz daha detaylı oldu cevap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 15 Mayıs 2017; 23:16:58 >

• Teşekkür ederim.
    son durum nedir oldu mu?

• kendimce kullanıcısına yanıt
    Evet oldu daha önce parçalı romla denemiştim olmamıştı, şimdi ise tek parça romla oldu.
    parçalı rom ile yapıldığında telefon sifirlandigindan olmamistir.

• Selam. Aracım seat ateca. Mirrorlink ve androidouto ozelliği mevcut.

Telefonum Xiaomi Redmi Note 4

Ayarlarında mirrorlink ve androidauto acma kapama ozelliği falan mevcut.

Ancak araçta baglantı salanamiyor bu ozelligi olan bir telefon kullanin diyor.

Sizin verdiğiniz linkteki listede de benim tel yok.

Varmi bunun bir çaresi

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Selam. Aracım seat ateca. Mirrorlink ve androidouto ozelliği mevcut.

Telefonum Xiaomi Redmi Note 4

Ayarlarında mirrorlink ve androidauto acma kapama ozelliği falan mevcut.

Ancak araçta baglantı salanamiyor bu ozelligi olan bir telefon kullanin diyor.

Sizin verdiğiniz linkteki listede de benim tel yok.

Varmi bunun bir çaresi

mirrorlink uyumlu telefonlarla oluyor. ama aracınız android auto uyumlu ise bence mirrorlink yerine android autoyu araştırın apkmirror.com dan android auto uygulamasını cekin bence
  • kendimce kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Dediğinizi yaptım ancak araç biraderde tatilde. Ayın 19 undan sonra deneyebileceğim. Sonucu bildiririm.

• MErhaba,

Bu konuda yeniyim kusura bakmayn. Aracımda Fullink açık android auto çalışıyor. Mirrorlink bu konuda daha tatmin edici sanırım. Ancak telefonum uyumlu telefonlar listesinde yok. Uyumlu telefonlarda donanımsal bir kelenti mi vardır? Yani ben Gm 5+ telefonuma mirrorlink bir şekilde kuramam mı? Android auto programını da internetten apk bularak kurduk serviste o nedenle soruyorum.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.