Şimdi Ara

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.001
Cevap
36
Favori
890.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BerAd

Hadiya napcaz kardeşim kaldık arada derede...ben,mkilerde ortalama 2001 yılından berdir seyrelmeye başladılar...sinir bozucu olmaya başladı bu durum..ektirmeye cesaretet edemiyorum..ya verdiğim paraya değmez ise..kaldıki..öok çok pahalı bir olay ektirmek..saç teli 1 euro diye biliyorum...

bilmiyorum napcaz ...hayırlısı bakalım...

Kardeş ben anladım ki, günde tek doza düşürmekle tamamen bırakmak arasında bir fark yok.
    Benim saçlar o yüzden döküldü geri.
    Umudum oydu ki, alıştıra alıştıra bırakırsam kazandığım saçları koruyabilirim belki.
    Fakat anladım ki sonuç olumsuz.
    Ya ömür boyu kullanacan, ya da hiç başlama daha iyi.
    Bu durumda sana tavsiyem, her ay kullanıyormuş gibi bir kenara 50 lira ayır, paranı biriktir.
    Sonra git saç ektir.
    Çok daha iyi.
    Benim dayıoğlu ektirdi, harika oldu.
    Allah şifa versin cümlemize.

• saç ektirme olayına sıcak bakmıyorum..bazı örnekler var hatta bu forumda konusuda var.ancak baya tuzlu...5000-1000 lira arasında para lazım sağlam bir ekim için yani...

bir tel saç 1 euro imiş
  • 19 yaşındayım saçlarım çok aşırı derece açılmıştı. yazın 2 ay usturaya vurup kullanmıştım minoxili. gördüğüm en etkili ilaç. hatta işe yarayan tek ilaçtı. 1 ay kesitim kullnamayı saçlarım uzadı şu an seyrelmeler az da olsa var. bugün tekrar başlayacağım rutin kullanamaya. resimleri eklerim. içimden bir his çok daha ileri derecede işe yarayacağını söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagro2

19 yaşındayım saçlarım çok aşırı derece açılmıştı. yazın 2 ay usturaya vurup kullanmıştım minoxili. gördüğüm en etkili ilaç. hatta işe yarayan tek ilaçtı. 1 ay kesitim kullnamayı saçlarım uzadı şu an seyrelmeler az da olsa var. bugün tekrar başlayacağım rutin kullanamaya. resimleri eklerim. içimden bir his çok daha ileri derecede işe yarayacağını söylüyor.

Bekliyorum özellikle resimleri ...
  • Merhaba Arkadaşlar,

Şahsi görüşüm, aylik minoxil forteye 50 tl ve kaliteli bir şampuana para vermektense (eğer saçlarda çok fazla açıklık yoksa misal alnın sağ ve sol köşesinden içeri doğru bir miktar açılma varsa) bölgesel saç ektirmek daha mantıklı. Gelelim minoxidile. Minoxidil kullanacaksanız eczanelere tonla para vermeyin, amazon ebay gibi sitelerden 5te 10da biri fiyatlara %5 minoxidil içeren solüsyonlar alabilirsiniz. Mesela ben ebayden 1 senelik kırkland %5 minoxidil almıştım(tanesi 7-8 lira gibi bir seye gelmisti)ve 10 ay kadardir onu kullanıyorum(sahte değil kalp carpintisi yapiyor arada, oradan belli:) ). Eğer sahte urunden korkuyorsaniz amazonu tercih edebilirsiniz. Neticede hepsinin etken maddesi minoxidil. Pahali markalara tonla para vermeye gerek yok.

Faydasi oldu mu derseniz. Başlarda duzenli kullaniyordum, sonralari biraz boşladım. Bazi günler unutuyordum. Ama genellikle gunde bir defa, yatarken kullanmaya devam ettim. Kullandığım süre boyunca Dökülme yok sayılır mevsimine göre bazen kepeklenip dökülme olabiliyor(bazen şampuan değişimlerimde de olabiliyor) ama genelde yok. Benim alnımın sağ ve sol köşesinde içeri doğru açılma vardı. Daha fazla açılmadi ve hafif kapandı gibi.

Şunuda belirteyim işi abartıp servet dökmeyin. Zamanında farkli farkli sabunlardan maranki yağ karışımlarına kadar çok farklı şey denedim. Bunlar en fazla dökülmeyi durdurabiliyor ve saçı besliyor, fazlasını yapmıyor.

Ayrica yardımcı şampuanlara tonla para vermeyin. Ben pahalı bir şampuan olab DS lab. ın revita isimli şampuanindan kullandim bir kac sefer. Öyle aman aman bir artisini görmedim. Yani sac derinizle uyumlu ucuz bir sampuan kullanmaniz yeterli. Şu an blendax H&S gibi piyasa şampuanlarini kullaniyorum, bir zarari yok, dileyen daha doğal olsun diyorsa sabun da kullanabilir.

Burada kilit nokta özellikle genetik bir saç dökülmeniz var ise, %5 belki ilerleyen aşamalarda(doktor kontrollü) %15 minoxidil içeren bir solüsyon kullanmaniz. Bunun yaninda hangi şampuani kyllandiginizin yada minoxidil içeren ürününüzün spreyle mi yada damla ile mi kullanıldığının bir önemi yok. Benim tavsiyem internette aaştırıp genel memnuniyet sağlmış ucuz markaları tercih edin. Zaten bundan sonuç alamazsaniz pahali markalı minoxidiller ve pahalı şampuanlar da bir fayda vermeyecektir emin olun.

Boyle durumlarda bolgesel saç ektirmeyi düşünün. Eğer kafanız komple açıksa ve üstünden 2-3 sene geçtiyse bu sevdaya hiç kapılmayin zaten. Değil minoxidil feriştahı işe yaramaz kanaatimce. Zira belli bir süre sonra dökülen kesimde ki saç derisinin altında ki hücreler ölüyor. Bu durumda saç çıkması imkansiz bir hal aliyor.

Saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 7 Kasım 2011; 2:29:26 >

• arkadaş merhaba tüm konuya bakamadım, 2-3 hafta kadar kullandıktan sonra alın bölgesinde sivilce sorunu yaşayan var mı? varsa, bu durumun karaciğer ile bir ilgisi var mı? saçlarımda inanılmaz yağlanma oluştu da doğal olarak karaciğerden şüphelendim. teşekkürler.
  • Daha önce günde tek doza düşürdüğümü ve bunun ilacın faydasını sıfıra indirdiğini, kazandığım saçları ve yoğunluğu geri kaybettiğimi yazmıştım.
    Bir süredir bu kanaatim değişti.
    Çünkü sanırım benim saçlarımın tekrar dökülmesine, kullandığım başka bir ilaç (Lamisil) sebep olmuş.
    Yan etkileri arasında saç dökülmesi de sayılıyor.
    Şimdi minoksil e yeniden başlamayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

arkadaş merhaba tüm konuya bakamadım, 2-3 hafta kadar kullandıktan sonra alın bölgesinde sivilce sorunu yaşayan var mı? varsa, bu durumun karaciğer ile bir ilgisi var mı? saçlarımda inanılmaz yağlanma oluştu da doğal olarak karaciğerden şüphelendim. teşekkürler.

bendeki sivilce sorunu sindirim problemleri yüzünden aldığım çörek otu yağındanmış.
  • quote:

arkadaş merhaba tüm konuya bakamadım, 2-3 hafta kadar kullandıktan sonra alın bölgesinde sivilce sorunu yaşayan var mı? varsa, bu durumun karaciğer ile bir ilgisi var mı? saçlarımda inanılmaz yağlanma oluştu da doğal olarak karaciğerden şüphelendim. teşekkürler.

Bahsettiğiniz sivilce sorunu bende olmuş ve çok uzun süre geçmemişti. Hala daha biraz izi duruyor. Karaciğerle ilgisi olacağını sanmıyorum. Muhtemelen sıkılan losyon alına sızdığından oluyor. Eğer alnınızda sivilce oluştuysa ve geçmiyorsa size imdadıma yetişen ucuz ama etkili ilacı önerebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

quote:

Bahsettiğiniz sivilce sorunu bende olmuş ve çok uzun süre geçmemişti. Hala daha biraz izi duruyor. Karaciğerle ilgisi olacağını sanmıyorum. Muhtemelen sıkılan losyon alına sızdığından oluyor. Eğer alnınızda sivilce oluştuysa ve geçmiyorsa size imdadıma yetişen ucuz ama etkili ilacı önerebilirim.

bendeki sivilceler iyileşti hocam, teşekkür ederim ilginize.

quote:

quote:

bendeki sivilce sorunu sindirim problemleri yüzünden aldığım çörek otu yağındanmış.

• Bende 10 gündür kullanıyorum.
    Şu an için faydalı bir etkisini gördüm/görmedim demem için çok erken.
    Ama kullanmaya başladığım günden beri sürdüğüm bölgede aşırı bir kaşınma, kuruma ve kepek var.
    Bu kaşıntının bir çaresi var mı???
  • bir buçuk yıl kullandım bırakalı iki ayı geçti hala aynı benxe minoxil pek de bir işe yaramıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: croatan

bir buçuk yıl kullandım bırakalı iki ayı geçti hala aynı benxe minoxil pek de bir işe yaramıyo

şampuan da kullandınız mı yanında (bioxcin veya revigen)?
  • hayır ilk üç ve so üç ay proscar kullandım sadece
  • bana göre ağırlılı olarak saçı güçlendirecek şeyler kullanmak daha mantıklı geliyor tabi minoxil gibi ürünleri de kullanabiliriz
  • kırılma çok önemli, eğer saçlar sertse kırılmaya müsait oluyor ve dökülüyor haliyle, ben duştan çıkmadan bir de krem uyguluyorum saçıma, iyice masaj yaptıktan sonra duruluyorum, bir daha şampuan vs. sürmüyorum, bir sonraki duşa kadar saçlarım yumuşacık kalıyor. provitamin b5'li saç kremlerinden almanızı tavsiye ederim.
  • Ürün Açıklamaları
    KIRKLAND minoxidil SON KUL.TARİHİ:2013 %100 orjinal sıfır acılmamış AMERIKAN İLAÇ DENETLEME KURUMU F.D.A ONAYLI
    ÜRÜN ACILMAMIS AMBALAJINDA SIFIRDIR AMERİKADAN .
    (Saçların yeniden çıkmasını sağlayan, kelliği önleyici formül içerir)

30 gün içinde dökülmeyi durdurur ve 2-4 ay arasında aynı saçtan çıkmasını sağlar.
    (üç aylık üç şişe gondericeğim)CEP :0536 690 41 92 FİYAT:50 LIRADIR PTT KAPIDA ÖDEME İLE GÖNDERİLİR

Kokusuz (Sık kullanılma halinde dahi koku bırakmaz).

Saç dökülmesi nedeniyle küçülmüş olan kıl köklerini büyülterek ve yeniden kuvvetlendirerek etki yapar. Ayrıca kılların büyüme fazını süre olarak uzatarak, belli bir uzunluğa gelmeden dökülmesini engellemektedir.

Kirkland Kullanımı:

Sabah kullanimi:

1.Saça uygulanmadan önce saç derinizin kuru olmasına dikkat ediniz. Bundan dolayı saçınızı yıkadıktan sonra havlu ya da Saç kurutma makinesi ile iyice kurulayınız.

2.Kutu ile birlikte gelen tüpü(applicator) 1ml çizgisine kadar doldurunuz.

3.Solüsyonu deriye uygulayınız, saça değil. Bunu yapmak için aşağıdakileri dikkat ediniz:

a. Kullanacağınız bölgedeki Saçları elinizle toplayarak 1,5 cm aralıklarla ayırın.

b. Bir elinizle saçları yukarıda tutarak diğer elinizle solüsyonu saç derisine uygulayın.

c. Solüsyonu deriye tam olarak uygulamak için parmak uçlarıyla sıvıyı oval hareketlerle deriye iyice yedirin. Bu her zaman için gerekli değildir. Eğer dikkatli bir şekilde tüpü kullandıysanız elinizle ovalamaya gerek yoktur.

4.Solüsyonun deri tarafından absorbe edilmesi için 15 ile 20 dakika arasında bekleyin. Bu bekleme süresinden sonra saçınız için jöle gibi diğer saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Akşam kullanımı:

1.Yukarıdaki maddelerden 1 den 3 e kadar olanları aynen yapın. Uygun ölçüde, yani 1 ml kullanmaya dikkat edin.

2.En iyi verimi almak için saça uygulanan solüsyonun tamamen kuruması gereklidir. Akşam kullanımından sonra sıvı kurumadan hemen yatılması durumunda solüsyon yastığa bulaşıp bundan da yüze teması durumunda istenmeyen rahatsızlıklar ile karşılaşırsınız. Uyumadan önce sıvının tamamen kuruması için bekleyiniz.

En iyi verimi nasıl alırsınız?

1.Sabah ve aksam olmak üzere günde iki kez her gün kullanın ve her seferinde sadece 1 ml kullanın. Miktarından fazla ya da günde 2 defadan fazla kullanmak verimi değiştirmeyecektir hatta alacağınız verimi azaltacaktır.

2.Saç derinizi temiz tutmak için saçınızı her gün yıkayın.

3.Uzun dişli taraklar kullanın. Kısa dişli ya da yuvarlak saç fırçaları saçın çabuk kırılmasına sebep olur.

4.Kullandıktan sonra mutlaka elinizi bol sabunlu suyla yıkayın.

5.Kullandıktan sonra 4 saat içinde saçlarınızı yıkamayın.

6.Her gün kullanın. Eğer bir gün unutursanız ya da uygulamazsanız ertesi gün yine 2 defa uygulayınız. Unutarak geçirdiğiniz gün içinde 2 defa daha fazla uygulamak alınacak verimi düşürür.

7.Kullanmaya başladığınız ilk 2 hafta içinde eğer normalinden daha fazla bir saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayın. Bu saç hücrelerinin yenilenmesi ile oluşan normal bir durumdur.

8.Bu ürünle birlikte özel bir şampuan ya da saç kremi kullanmanıza gerek yoktu

• ben saç için değilde sakal için 1 kutu bitirdim. hiç bir işe yaramıyor.boşuna kullanmayın bide utanmadan üstünde yazıyor etkisi 1 yıl sonra kendisini gösterir ulan Allahsızlar zaten 1 yıl sonra adamda saç sakal çıkar töbe töbe yaaa.
  • Öncelikle herkese Selamün Aleyküm ;

Saç dökülmesi malumunuz olduğu üzere tüm erkekler için kabustan da öte bir sorun ve malesef bu sebeple istismara çok açık...Hemen hemen herkes kime ne şekilde güveneceğini şaşırdığı için çok bilinmeyenli denklem içindeyiz.

Neyse konumuza dönecek olursam bahsi geçen spreyi yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ve ister inanın ister inanmayın olumlu sonuç almaya başladım.Şöyle ki,30 yaşında biri olarak alın ve tepe bölgem tamamen tamamen açılmıştı.Açıkçası daha önce Bioxcin ve Compleks 41 kullandığım halde bir sonuç alamadığım için yeni bir ilaç almayı da düşünmedim.Tek alternatifim saç ektirmekti ama hep pahalı hem de istenilen sonucu vermeme riski vardı.Her neyse bunları düşünürken ciltle alakalı olarak başka bir rahatsızlığım sebebiyle bir arkadaşımın tavsiyesiyle doktora gittim.Hastalığımı söyledikten sonra saçla ilgili ne yapabileceğimi sorduğumda bana Minoxil önerdi ama ben daha önce sonuç alamadığım ilaçlardan ötürü namını çok duyduğum halde kullanmamıştım.Ne yalan söyleyeyim,ilk başlarda pek umutlu değildim ama sonuç almak için sabırlı olmak gerektiğine karar verdim ve irade göstererek düzenli şekilde kullanmaya başladım.Şu an itibariyle saç derimdeki gözeneklerimin birçoğu açıldı,tepe bölgemin büyük bir bölümü kapandı ve ciddi manada tüylenmeler başladı.Şakak bölgemde de azda olsa gözenekler açılmaya başladı.İnşallah zamanla daha iyi olacak.Şunu özellikle söyleyeyim,saç çıkmasının en önemli belirtisi gözeneklerin açılmasıdır.Size tavsiyem ne olursa olsun doktora gitmeden kafanıza göre ilaç alıp kullanmayın.Çünkü,sizin cilt yapınız veya saç deriniz o ilacı ters tepebilir.Daha önce 1 yıl Bioxcin kullandığım halde sonuç alamamıştım ama Minoxil'de 4 ayda almaya başladım.Dolayısıyla herkesin saç yapısı farklıdır ve her ilaç herkeste aynı etkiyi gösterecek diye bir kural yok.Saçlarınızı mümkün olduğu kadar kısa kestirin ve ilacı rahatça deriye yedirin.Bunun dışında saç kurutma makinası kullanmayın,illa kullanacaksanız voltajı düşük olsun.Saçlarınızı yumuşak şekilde yıkayın ve kurulayın.Jöle veya briantin kullanmayın...

Allah,hepimizin yardımcısı olsun...

• @FENOMEN_FB güzel ve umut verici bilgiler için teşekkür ederiz.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.