Şimdi Ara

silinsin (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
3
Favori
15.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: belirlenemeyen

1050ti neydi ne oldu. harbiden bundan 2 ay önce 1050ti ne kadardı ?

700tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

Harbiden ya, ne miningmiş arkadaş. Bilseydim 2005 yılında 1000 dolarlık BTC alıp, 2017'de yaşadığım şehri satın alırdım

Reis evi satıp 100 bin TL'lik alsaydın direk Yunanistan'ı satın alırdın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 10 Temmuz 2017; 22:33:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirefokkes

birileri sağlam para kırdı bu işten. nakamuro ve yancıları her kimse hiç de masum bir girişim değil bu kripto coinler. fikir olarak merkezden ayrılmış ve halka açık bir ekonomi ve havale sistemi çok güzel iyi hoş da ne güvenirlik sorununa kesin çözüm buluyor ne de çökmeye karşı dayanıklı bir sistem değil. ne havale işlemlerinin onayı kullanıcı insiyatifinden bağımsız ne de şifreler hashler güvenilir bunca yıllık kriptocuyom %100 güvenli şifre zaten ütopik bir hayal. üstüne üstlük piyasaya sürülmüş yapay suni bir kaynak bunları günümüz baseball kartlarına veya pul koleksiyonuna benzetiyorum. 90larda baseball kartlarının da milyarlarca dolar piyasa hacmi vardı sonra balon söndü. bitcoin işindeyse iş biraz daha ciddi çünkü bugün bile toplam piyasa payı 30 milyar doları buldu ve giderek artıyor. bu reel değer getirmeyen suni balonu dünya ekonomisi daha ne kadar kaldırır bilinmez.

Dediğiniz gibi tehlikeli kısmı parayı elde ederken harcanan elektriğin/enerjinin sadece şifre çözme işlemi için olması sistemi balonlaştırıyor.

Bu sistemi kuranlar çok fena para kazandılar.

Bitcoini yazan ekip veya kişi. Bu adım adım zorlaşan algoritmayı yazanlar başlangıçta ürettikleri en az 200-300 bitcoin atmış olsalar bile şuan maddiyat sorunları yoktur.

İnsanlar deli gibi yatırım yapıyor ama niye yapıyor çünkü değerli dahada değerlenecek azalıyor diye.

Arkadaş bu su değil ki azalıyor o yüzden çok değerlenecek mantığıyla yatırım yapasın. Bu tarz devletlerden,bankacılık sistemlerinden bağımsız bir para birimi çok güzel bir sistem. Fakat değeri böyle ütopik artacak bir sistem kimsenin işine yaramaz.

Bitcoin hiçbir zaman normal paranın yerini alamayacak. 1 birimi bilmem kaç bin dolar olan para ne kadar popüler olabilir.

Bitcoinin merkezi olmasa bile bir hedefi olacaktı kolay ticaret, kolay alışveriş, kolay takas gibi. Sistem miner sayısı arttıkça üretilecek bitcoin sayısını da arttıracaktı.

Aynı devletlerin merkez bankaları gibi her yıl için bir üretim limiti belirleyecekti her sene paranın değerinin azalmasını veya artmasını engelleyecekti. Yani otomatikman kendi kendine devülasyon veya revalüasyon yapacaktı.

Bunu yazılım kendi kendine algoritmik olarak yapacaktı. İşte bu şekilde olsaydı ne güzel kimse yok fatura, yok banka modülü, yok şu , yok bu derdinde olmadan rahat rahat alışveriş yapardı.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    https://99bitcoins.com/obituary-stats/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: belirlenemeyen

1050ti neydi ne oldu. harbiden bundan 2 ay önce 1050ti ne kadardı ?

Mayıs ayının 15'i gibi Vatan'dan sistem toplamıştım. 666 liraya Asus 1050 ti modelini seçmiştim. Şimdi kartın fiyatı 1000 lirayı geçmiş

silinsin

silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan9593 -- 11 Temmuz 2017; 1:40:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: alito

Harbiden ya, ne miningmiş arkadaş. Bilseydim 2005 yılında 1000 dolarlık BTC alıp, 2017'de yaşadığım şehri satın alırdım

Reis evi satıp 100 bin TL'lik alsaydın direk Yunanistan'ı satın alırdın.

Yani

• Sizce beklemelimiyiz bu ay düzelirmi yoksa amazondan 1050 ti mı alalım
  • Yazık yaw milletin bi oyun zevki var onunda içine etmişler umarım batarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: encuni

Yazık yaw milletin bi oyun zevki var onunda içine etmişler umarım batarlar

umarım
  • Bunlar hep fetocu

• quote:

Orijinalden alıntı: 1

Bunlar hep fetocu

hahaha aynen sonunda ona baglanir bu iste
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

quote:

Bunlar hep fetocu

Bu arada rumuzunuzun fero olması da komik bir tesadüf olmuş hocam. Fetoya çok yakın

• quote:

quote:

quote:

Bunlar hep fetocu

Bu arada rumuzunuzun fero olması da komik bir tesadüf olmuş hocam. Fetoya çok yakın

Aman naptin hocam yicen bizi bak ayak ustu

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bunlar hep fetocu

Halkimi havalimanlarina , meydanlara davet ediyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bunlar hep fetocu

Halkimi havalimanlarina , meydanlara davet ediyorum

Ben miningcilerin kokunu kurutmaya davet ediyorum.Tum miningciler sinir disi edilsin.

• Niyazi Saral, Çizgi Elektronik'ten bu stok durumunun artmayacağını ve fiyatların kısa vadede ucuzlamayacağını, bu durumun 4-5 ay süreceğinni belirtti.
  • Archamanel kullanıcısına yanıt
    Kartların stoklara bolca girmeyeceği aşikar. Sonuçta gpu'ların bir kısmı oyuncu, bir kısmı ise direk mining kartı olarak kullanılacak. Şu an için her iki taraftan da yoğun talep var ve satış yapmak sorun değil. O yüzden düşük arz ve yüksek fiyata devam edeceklerdir.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Miningciler, mining özel kartlar çıkınca onlara yönelecektir fakat(!) adam açıkca dedi "Oyuncular kart bulunca alsınlar beklemesinler" diye :D
  • Archamanel kullanıcısına yanıt
    Hocam mininge özel kartlar son kullanıcıya kısıtlı miktarda gelecektir. Ayrıca 3 ay kısıtlı garanti ve neredeyse çok çok az 2.el satış değerinden dolayı yine de madencilik amaçlı oyuncu kartlarına yönelme olur. Zira mining için satılan kartın diyatı da oyuncu sürümünden çok ucuz değil. Bu aralar ekran kartı almak için hiç doğru zaman değil zaten :)

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Oyuncu kartlara konulacak basit bir engelle bu sorun çözülür. Piyasada ne nvidia ne de amd kart bulunmaması olayını buna bağlıyorum. Tüm kartlara engel koyuyorlar bence

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.