Şimdi Ara

Mining için topladığım sistem- MSI GTX 1080 Ti Armor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
16
Favori
32.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O bağlantısını söktüğün ekran kartını çalışan diğer psu ile deneyip en azından ekran kartını test edip bir ele. 2 psu'yu tek anakarta bağlayan add2psu diye bir cihaz var, onunla mı bağladın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loveboy85

merhaba. Ya aklıma birşey takıldı. Şimdi bizim kartlar DX12 destekliyor ama win 8.1 de dx 11 ile çalısıyor. Bu ekran kartlarının performansını etkiler mi? Arada bi sistemin donması yada kendini resetlemesi bundan olabilir mi? Eger öyle birsey var ise win 10 kurup bir de öyle deneyeceğim.

Bilgisayar bilgim orta seviye. Sorunuzun cevabını bilmiyorum. En son masa üstümde 2002 yılında üretilen GeForce 4 serisi kart kullandım Benim ekran kartları 1 2 güne gelecek. PSU'da en geç haftaya elimde olacak. Direk windows10 kurucam. Bu konu altında dönüş yaparım size.
  • apollonx kullanıcısına yanıt
    söktügüm ekran kartını diger psu ya baglı olan kartlardan birini söküp deneyeyim bakalım. yok hocam psu 24 pin ana kart güc baglantısının ucuna bir dönüstürücü verdiler 5.sıradaki yeşil kablodan geri dönüş saglıyor bu sekildede calısıyor psu. add2psu sorun cıkartıyor diye duymustum ona cesaret edemedim. bugün aksam yeni 1 adet ekran kartı ve 1 adet psu daha alacagım.
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    :) kurulumu yapınca bir benchmark yaptıktan sonra bizimle ekran görüntüsü paylasır mısınız günlük ne kadar getirecek bakalım. @apollonx hocam sagolsun teknik konularda anında yardımcı oluyor.
  • quote:

:) kurulumu yapınca bir benchmark yaptıktan sonra bizimle ekran görüntüsü paylasır mısınız günlük ne kadar getirecek bakalım. @apollonx hocam sagolsun teknik konularda anında yardımcı oluyor.

Atarım ne demek. Büyük ihtimal salı günü kuruluma başlayacağım. 3 ekran kartı ve psu yolda. 1 tane daha ekran kartı sipariş geçtim fakat amazon 3 gündür inatla yollamıyor. Cüzdan açımı parayı banka hesabına aktarımı ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
  • Aslında en güzeli 1600w evga titanium bir psu ama meret piyasada hiç yok ve oldukça pahalı.

İki 1080ti'nin 1200w psu'da yetmemezlik yapacağını sanmıyorum, bu arada psu tek kanaldan tüm gücü verebilen yeni psu'lardan dimi? Akım ölçer varmı, anlık kaç watt çekiyor pc?
  • Tamda söylediğiniz psu aldım. Acaba 6 tane 1080ti'ı kaldırır mı ?
    Psu konusunda uzman değilim ama basit bir matematik yaparsak; 1080ti'ler ortalama 250w çekiyor, 6 adet 1080ti 1500w çekiyor ki bu sadece kartın çektiği güç. Aldığınız psu çok kaliteli 1600w'dan fazlasını da verebilir 80plus özellikleri verimsiz olup ısınma da yapacaktır ve ömrü kısa olur. Şahsen 4 kart ile denemelere başlardım, sorun yok ise +1 ve en son +1 eklerdim. Ama akım ölçeriniz muhakkak olsun prizde ki sizde gözlem yapın ne çektiğini.

Bu arada psu'yu nereden ve kaça aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Psu konusunda uzman değilim ama basit bir matematik yaparsak; 1080ti'ler ortalama 250w çekiyor, 6 adet 1080ti 1500w çekiyor ki bu sadece kartın çektiği güç. Aldığınız psu çok kaliteli 1600w'dan fazlasını da verebilir 80plus özellikleri verimsiz olup ısınma da yapacaktır ve ömrü kısa olur. Şahsen 4 kart ile denemelere başlardım, sorun yok ise +1 ve en son +1 eklerdim. Ama akım ölçeriniz muhakkak olsun prizde ki sizde gözlem yapın ne çektiğini.

Bu arada psu'yu nereden ve kaça aldınız?

Amazon.de 1600tl civarına geldi.
    cüzdan acılımı kolay btctürk hesabı acıyorsunuz 5 dakikada. Ertesi güne hesabınız onaylanmıs olur. BTC yatır-cek bölümüne girdiginizde 3 ile başlayan cüzdan kodunuzu not edin not defterine. sonra nicehash ten bir hesap acın kendinize. oradan wallet bölümünden kendi nicehash btc adresinizi miner programına yapıstırın ve oraya kazmaya başlasın. hergün saat 11:00 de ödeme yapıyor ne kadar kazandıysanız. onuda withdraw bölümüne girip transfer edeceğiniz adrese btctürk adresinizi yapıstırın.1 saat icinde hesabınıza gecer. btctürktende bitcoinlerinizi satıp tl ye cevirip bankaya transfer edebilirsiniz. takıldıgınız yer olursa her zaman yardımcı olurum.
  • apollonx kullanıcısına yanıt
    valla ekran kartı miner programı acıkken 275w a kadar cıkıyor cektigi enerji takip ediyorum onu. ama sistem ve 2 ekran kartı baglı olunca sistem ya resetliyo ya donuyo. Ekran kartının sitesinde yazan ise kart basına minimum 600w psu yazmıslar. Ama 700w 85+ olan psu da 2 kart gayet güzel calısıyor. simdi aynı 700w psudan 1 tane daha alıp 1 tane daha msi 1080ti armor alıyorum bugün aksam ve bu psu ya suan kablosunu cıkarttıgın ekran kartıyla yeni alacagımı baglayıp deneyecegim. yine sorun cıkarsa ekran kartındadır muhtemelen sorun.
  • Evet arkadaslar sisteme 5. Kartı dahil ettim. Fakat çalısmıyor :) sistemin kendini neden resetledigini ise buldum. 1. Ekran kartına bağladığım psu dan gelen kablonun psu giriş kısmı erimiş bi ara kısa devre yaptırmıştım ekran kartına ama ben ekran kartı güc girisi tarafına bakmıstım. Simdi o kabloyu psu dan cıkartmak icin baya ugrastım icine kaynamıs resmen. Az daha psu dan da sistemdende olacaktık. Simdi diger bir sorun 5. Kart icin aygıt yöneticisi yer yok diyor. Msi z270 m7 4 adede kadar ekran kartı destekliyormus demekki. Önümüzdeki ay 3 ekran kartı ile bir sistem daha toplayacağım elimde kalan boş kartıda takarım 4+4 sistemimiz olur. Suan 4 kart icin günlük 30$ yazıyor. Bu arada diğer 3 kartı msi gtx 1080ti gaming x mi alsam acaba. Tr de 4350tl burada 2650tl. 3 gaming x ile 1 armor aynı analartta calısır mı? Sonucta marka ve kullandıkları driver aynı

Mining için topladığım sistem- MSI GTX 1080 Ti Armor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba 5. ekran kartı için bios da above 4G decoding ayarı var bunu enable yapmışsınızdır umarım.
  • Elektrox kullanıcısına yanıt
    Yok valla bios a girmedim :( msi z270 in biosunun neresindedir bu dediğiniz?

Bios a girip 4G yazınca mining icin olan bir seçenek geldi simdi bakıyorum 5. Kartı bağladım sonucları yazarım birazdan

Seni öpüyorum hocam

Şimdi gördü makine. Miner programında benchmark yaptırıyorum umarım bi resetleme vs olmadan çalışır.

• Hocam bence 2. sisteme şimdiden geçmeyin. AMD ve NVDIA'nın yeni kartları çıkacak + mininge özel kartlarda gelecek. 2. sisteme onlarla geçersiniz. 2. Sisteme kesin geçecekseniz ufaksan PSU'yu hazır etmek lazım. Hala piyasada 1200+ psu sıkıntısı var. Bu arada TBCTURK her para çekiminden önce kimlikle selfy istiyormuş doğru mu ?
    Nvidia nın o kartlarından görüntü cıkısı olmayacak. Hayatta almam cünkü o kartı farzetki 6 ay sonra satacam ;) kim alırki. Btctürk sadece 1 kere para yatırabilmek icin kimlikle bir yazı ve selfie istiyor. Sonra hesabınızı para yatırımına cekmeye vs acıyorlar. Ben yatırdımda cektimde suan da da btctürk hesabımda 1.079 bitcoinim var sıkıntı yok.

• 2500 tlye 1080 ti nereden buldunuz acaba?

• quote:

Nvidia nın o kartlarından görüntü cıkısı olmayacak. Hayatta almam cünkü o kartı farzetki 6 ay sonra satacam ;) kim alırki. Btctürk sadece 1 kere para yatırabilmek icin kimlikle bir yazı ve selfie istiyor. Sonra hesabınızı para yatırımına cekmeye vs acıyorlar. Ben yatırdımda cektimde suan da da btctürk hesabımda 1.079 bitcoinim var sıkıntı yok.

Mining kartı yerine diğer karlardanda alabilirsiniz. Burda en önemlı kısım kartın parasını kaç günde çıkardığı. Mining kartlar 2 aydan kısa sürede parasını çıkarırsa 1 tanede öyle sistem kurarım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.