Şimdi Ara

Mini Taşınabilir Projeksiyon Cihazı hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, iş yerinde laptoptan toplantı zamanlarında gerektiğinde çekmecemden alıp excel ve powerpoint sunuşlarında yakın mesafeden duvara yansıtıp kullanacağım mini taşınabilir projeksiyon cihazı almak istiyoum. Bunun için bu gün bayağı araştırma yaptım. Aşağıdaki iki ürün arasında kararsız kaldım. Fiyat benim için çok önemli değil yeterki iyi olsun ve alacağım amaca hizmet etsin. Dahili batarasıda olması önemli bir unsur. Kullanılacak ortam ışığı loş.

1) ViewSonic M1 Plus : https://www.viewsonic.com/us/products/shop/projectors/portable-projectors/m1-plus.html#specs

2) Anker Nebula Capsule II : https://us.seenebula.com/products/d2421

3) Sizin tavsiye edebileceğiz daha iyi bir ürün

ViewSonic M1 :

+ Parlaklık (lumens) 300

- Çözünürlük : 854 x 480

Anker Nebula Capsule II :

+ Çözünürlük : 1280x720

- Parlaklık (lumens) : 200

Parlaklık mı yoksa çözünürlük mü burada önemli?

Belki diğer özellikleri bir birlerinden farklı olabilir. Bu işte uzman arkadaşlarımız konuyu daha iyi yorumlayacaktır.

• Ben nebula capsule 2 yi aldım bugün, merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rimesia R kullanıcısına yanıt
    parlaklığı
    renk doğruluğu falan nasıl

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StalkerReborn

parlaklığı
    renk doğruluğu falan nasıl

Hayatımda ilk kez projeksiyon kullanıyorum haliyle bu konu da baya tecrübesizim, söylediklerim çok mantıklı olmayabilir.

Nebula capsule 2 için konuşuyorum. Renk dolgunluğu olarak dandik televizyonumla bile arasında dağlar kadar fark var. Koyu yeşil baya açık yeşil gibi gözüküyor :)

Parlaklık iyi bence yeterli ama güneş ışığında falan tamamen görünmez oluyor, alet açık mı değil mi anlayamıyorsunuz.

Şarj yeterli değil, ilginç noktası şarj ederken bir şeyler izlerseniz şarj düşmeye devam ediyor.

Cihaz da oto fokus var bu yüzden zoom yapılamıyor. Ekran boyutunu küçültmek isteseniz perdenize orantılı olarak mesela, küçültemiyorsunuz illa cihazı yakınlaştırmanız lazım.

Netflix app'i biraz saçma, kumandadan geri alamıyorsunuz mesela.

Sıkıntısız bir şekilde iphone'unuzu yansıtabiliyorsunuz, ücretli bir app satın alıp koymuşlar içine bunun aracılığıyla yapıyor.

Turkcell tv var.

Bu arada Mars 2 pro şu an aynı fiyat ama taşınabilirliği sıkıntı.

Ben de Mars 2 Pro ile Capsule 2 arasında kaldım. Capsule 2'de şarjı Type-C üzerinden olması hem gittiğiniz yerde şarj adaptör sıkıntısını ortadan kaldırıyor hem de harici batarya kullanabilme imkanı sunuyor. Ama siz şarjda kullanırken şarj düşüyor yazmışsınız bu çok garip.

Type-C önemli değilse zaten bu cihazın Nebula Apollo'dan çok farkı kalmıyor dahili chromecast haricinde. Sonuçta aralarında 1400 tl ye yakın fark var.

200 lumen akşam balkonda ve gündüz perdeleri çekip odada kullanmak için yeterli mi hocam sizce? Müsait olursanız duvara yansıtıp bir kaç ışık senaryosunda fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Bir de çok ilginç, Mars 2 Pro ile Capsule 2'yi kıyaslayan parlaklık farkını ortaya koyan tek bir kaynak yok. Sanki marka yasaklamış gibi. Konya'da da tecrübe edeceğim mağaza da yok zaten üzücü...

• quote:

Orijinalden alıntı: samonite

Ben de Mars 2 Pro ile Capsule 2 arasında kaldım. Capsule 2'de şarjı Type-C üzerinden olması hem gittiğiniz yerde şarj adaptör sıkıntısını ortadan kaldırıyor hem de harici batarya kullanabilme imkanı sunuyor. Ama siz şarjda kullanırken şarj düşüyor yazmışsınız bu çok garip.

Type-C önemli değilse zaten bu cihazın Nebula Apollo'dan çok farkı kalmıyor dahili chromecast haricinde. Sonuçta aralarında 1400 tl ye yakın fark var.

200 lumen akşam balkonda ve gündüz perdeleri çekip odada kullanmak için yeterli mi hocam sizce? Müsait olursanız duvara yansıtıp bir kaç ışık senaryosunda fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Bir de çok ilginç, Mars 2 Pro ile Capsule 2'yi kıyaslayan parlaklık farkını ortaya koyan tek bir kaynak yok. Sanki marka yasaklamış gibi. Konya'da da tecrübe edeceğim mağaza da yok zaten üzücü...

Powerbankten şarj olayına hiç girme, ben girdim pişman oluyordum :)

Bir kaç hata verdikten sonra, görüntü pembeleşmeye başladı. Açıp kapattıktan sonra düzeldi, ondan sonra da denemedim. Voltaj ile ilgili bir sorun oldu herhalde, riske atmaya değmez bence. Şarj oluyor powerbank ile kapalıyken ama işte böyle bir sıkıntısı var.

Ben akşam balkonda beyaz bir havlunun üzerine yansıtıp izledim, sıkıntı yaşamadım. Sabahları da perdeyi çekerek izleyebiliyorsun ama zemin çok önemli. Beyaz güzel bir zeminse belli oluyor, zemin renkliyse gitti, hiç bir şey göremezsin.

Bunun yanı sıra boyutu da önemli küçük boyutlarda ışık olsa bile görüntü alabiliyorsun ama görüntü büyüdüğünde hiç bir şey gözükmüyor.

Müsait olduğumda bir video çekerim.

Dostum inan sana karşılaştığıma sevindim sağolasın verdiğin bilgiler için.

Herkes senin gibi eksilerinden bahsetmiyor.

İnan Mars 2 Pro yerine Capsule 2 tercih etme sebebim TypeC girişi dolayısıydı. Piknikte, kampta şarj desteği sağlamaktı.

Bu durumda aynı fiyata satılan Mars 2 Pro'yu da incelemeye alayım ben.

Zaten bunların alternatifleri yok gibi bir şey ben bulamadım. Hem kullanıcı dostu arayüz hem de dahili kuvvetli hoparlör ve batarya barındıran gene Anker.

Kendini çok sıkmadan bir video çekersen çok makbule geçer...

Eline sağlık...

• quote:

Orijinalden alıntı: samonite

Dostum inan sana karşılaştığıma sevindim sağolasın verdiğin bilgiler için.

Herkes senin gibi eksilerinden bahsetmiyor.

İnan Mars 2 Pro yerine Capsule 2 tercih etme sebebim TypeC girişi dolayısıydı. Piknikte, kampta şarj desteği sağlamaktı.

Bu durumda aynı fiyata satılan Mars 2 Pro'yu da incelemeye alayım ben.

Zaten bunların alternatifleri yok gibi bir şey ben bulamadım. Hem kullanıcı dostu arayüz hem de dahili kuvvetli hoparlör ve batarya barındıran gene Anker.

Kendini çok sıkmadan bir video çekersen çok makbule geçer...

Eline sağlık...

Ben genelde memnuniyetsiz bir insanım bu arada, hep kötü yanlarını görürüm her şeyin :D

O yüzden şunları da söyleyeyim, belki uyumlu bir powerbank ile bir sıkıntı olmadan şarj edebilirsin ama şöyle su götürmez bir gerçek var ki, normal şarjıyla bile şarj ederken aynı zamanda izlemeye çalışırsan şarj olmak yerine şarjı düşüyor. Haliyle ben bunu alayım powerbankle şarj etmeden kullanayım gibi bir durum kesinlikle olmaz. Kenara koyup powerbank ile şarj edebilirsin ama.

Gerekli durumlar sağlandığında da bence renk kalitesi falan güzelleşiyor, perdesini aldığında veya akşam izle gayet güzel oluyor ama ışıkta neredeyse görünmez oluyor(perdeyle ne olur bilmiyorum) Aliexpress te 100 liraya güzel perdeler var.

video (kötüyse üstüme gelmeyin, bu zamana kadar çektiğim ilk tanıtım videosu :D )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rimesia -- 25 Mayıs 2021; 15:33:38 >

Valla hocam daha ne olacak eline sağlık. Kafamdaki soru işaretleri silmeye yetti. Anladığım kadarıyla evde akşam balkonda, belki yatak odasında öyle uzun süreli değil ama kısa soluklu bir şeyler izlemek için gayet başarılı. Ha ama bu statüde bu fiyatı hak eder mi şüpheli. Öbür türlü zaten 7-8k bandına çıkıp profesyonel ama taşınabilirliği düşük cihazlara yönelmek gerekecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.